3.4.2020 | Svátek má Richard


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 376, poslední: 12.3. 2006 20:54, přehled diskusí

9.3.2006 20:05

pomalu,

idealni bezztratovy menic neexistuje. mate ztraty v zeleze, ztraty v medi, a aby to i pavel pochopil vysvetlime si to na rotacnim menici, tam pribydou jeste mechanicke ztraty, teda treni v loziskach a teplo.
to vam v rovnici chybi.
9.3.2006 20:02

to je opravdu sranda.

a co to ma spolecneho s fazi, amplitudou a napetim.  to ze menic nema 100% ucinnost se tu zatim nepokusil nikdo popirat.
nebo tim chcete rict, ze kdyz temelinu dodate 100% energie, vyleze z nej 107%, zadimco ze prumerneho menice jen 92%?
9.3.2006 19:59

Re: pro měniče zřejmě neplatí zákon zachování energie,

U(in) * I(in) * Cos.fí(in) * f(in) = U(out) * I(out) * Cos.fí(out) * f(out)   Energii nelze zničit ani získat z ničeho! Co na vstupu naleješ, to na výstupu vyteče. Když to vzájemně vykrátím tak dostanu že in=out. Já v tom nevidím problém.
9.3.2006 19:55

Re: A primy link na VE, ktera dodava "reactive power"

Víte i kdyby ti lidé byli geniální, tak platí: vítr poskytuje energii úměrnou třetí mocnině rychlosti. Pokud si z této energie neakumulujete, tak máte jedinou možnost regulace - část z ní záměrně nevyužívat a tím (do určité míry) vyrovnávat kolísání. (Asi jako byste v autě při plném plynu řídil rychlost intenzitou brzdění). Pokud tohoto nebudete využívat (tak jak je zákon nastaven u nás pro to není jediný důvod), tak výstupní výkon (při stejném napětí tedy proud) bude kolísat podle třetí mocniny rychlosti větru. A jestli 50Hz dělá měnič nebo přímo přifázovaný generátor je úplně jedno. (Tedy všede jinde než u Myschů).
9.3.2006 19:42

Re: pro měniče zřejmě neplatí zákon zachování energie,

Energie, která do měniče "vleze" to z něj také "vyleze" (po odečtení ztrát). Tedy pro výstupní proud je jedno, jestli tam ten měnič je nebo není. To je sranda co?
9.3.2006 19:34

nechápu, co tím chtěl básník říci

Pár let jsem měl s jadernými palivy něco společného, takže co si pamatuji. Štěpné produkty končí někde u nukleonového čísla 170, takže zlato a platina... nevim, nevim. Bušení cyklotronem? Tím bychom dosáhli účinnosti fotočlánku, na nějž svítíme baterkou. To už radši rozbíjet atom jako alchymista v Pekařově císaři. Doporučuji http://proatom.luksoft.cz/index.php.
9.3.2006 19:14

pro měniče zřejmě neplatí zákon zachování energie,

ja se z vas uchechtam k smrti. skacete od jednoho ke druhymu, jak splasenej kun.
pokud tu dokazete vysvetlit vliv zakonu zachovani energie na kmitocet, fazi, napeti a proud, opravdu se podam.
a nezkousejte mi to vysvetlovat hustotou kyseliny syrove v olovenem akumulatoru.
 
9.3.2006 19:04

Politicky mesias neprijde

Lide se zase zacinaji upinat k Zelenym jako k nejakemu mesiasi ktery prijde a vse vyresi. Nebude tomu tak. Prohnilost politicke sceny je jen obrazek toho jak uvnitr spolecnosti vsichni neustale nadavaji a stvou. Jake politiky si cesi zaslouzi, takove maji.
9.3.2006 19:02

Re: LOJRe, přestaňte se zesměšňovat a obhajovat neobhajitelné. Roman skutečně začal jako

Mejla a Daniel musí být bráchové, to samé plivání nekonkrétních pomluv. Ta závist ve vztahu ke všem, kteří to na rozdíl od vás někam dotáhli, to musí být strašné. Nebolí vás z toho každý den žaludek, hoši?
9.3.2006 18:56

bohuzel, vas objev uz se desitky let vyuziva v praxi.

takze na patentovani to nejni.
9.3.2006 18:54

Re: No, to je všechno hezké, pane autore, ale právě jsem se dočetl, že dukovanský mezisklad vyhořelého paliva je úplně naplněn.

Musíte číst do konce - dál už je připraven nový, s dvojnásobnou kapacitou.
9.3.2006 18:49

Omyl

S článkem souhlasím, ale v jednom se autor mýlí. Tvrdí totiž, že pan Bursík je odborník. Není. Je to všehoschopný a otrlý demagog, který se ani při sebevětší lži nezačervená. Kdo nevěří, nechť si najde na internetu jeho vystoupení ve zpravodajských pořadech ČT.
9.3.2006 18:13

Re: jak jste zase na tohle prisel?

"...nekde je tady ode mne ten odkaz na ty fofrniky. tech 50 Hz tse vyrabi v menicich.
ale prosim zijte v te domence dal..." - no pro měniče zřejmě neplatí zákon zachování energie, že? Ach jo.
9.3.2006 17:45

No, to je všechno hezké, pane autore, ale právě jsem se dočetl, že dukovanský mezisklad vyhořelého paliva je úplně naplněn.

A dál?
9.3.2006 17:42

Re: Re: Re: O tomhle jsem sice nepsal...

nepros porad a bez neco delat. treba zasejvat ty ekologicke biomasy na "ekologicke" spalovani. 
9.3.2006 17:38

Re: Někdy ráno se tu diskuze letmo dotkla bioplynu - a tak jsem zahrabal v archivu

Poslance a senátory bych neosvobozoval, co jiného vlastně produkují? A v nashromážděném množství by se projevovala stranická disciplina, mohlo by se k tomu přihlédnout při umístění na kandidátkách. Podle jakých jiných kriterií se vlastně dnes stanovuje pořadí?
9.3.2006 17:12

Re: Re: Re: Re: Agronom sice nejsem. (Už jsem to dával o pár hospod níže ale...)

To je úplně to samé, jako když ČR musela po arbitráži zaplatit 10mld Kč CME... Bohužel...;-(((
9.3.2006 16:58

Re: zelení jsou komouši dneška.

Racku, malér je v tom, že se takovéto strany mohou stát v parlamentu jazýčkem na vahách a prosatit třeba něco, co skoro nikdo nechce. Souvisí to s poměrným volebním systémem, který považuji za špatný.
Ostatně, i Miroslav Sládek řekl občas něco, co byla pravda, ale "solidní" politik by to nikdy neřekl. Přesto mě v parlamentu nijak nechybí.
 
9.3.2006 16:27

Re: Nehledat nové technologie

Však ano, hledat nové technologie - jádro je nejperspektivnější!
 
9.3.2006 16:23

Re: Re: Re: Re: BURKETE,

Ale zakazat topit lignitem a hnedym uhlim v lokalnich zdrojich tepla by mohli.Co dokazou vyplodit nekteri nasi sousedi je neskutecne.Ja jim take nehazim sve odpadky na zahradu.I kdyz by me to vyslo  urcite levneji nez odvoz k likvidaci....jenze to je teorie:-/ kdo jim zakaze topit pet-flaskami nacpanymi pilinami s olejem.Lidi jsou cunata
9.3.2006 16:11

Re: Re: ZELENÁ ŠANCE POD VEDENÍM PETRA UHLA A SZ

To musi byt ironie - kazdy prece vi, ze sirnan je nesmysl :o)
9.3.2006 16:08

Re: Zvýšení o 38% je i pro topení u nás! Nenažraný ČEZ likviduje zem.

Máme D25 a když jsem si to přepočítával, je to zdražení přesně o těch 9%.
Když se Ti to nelíbí, zvol si jiného dodavatele. Nikdo Tě nenutí odebírat od ČEZ.
9.3.2006 16:05

Re: ZELENÁ ŠANCE POD VEDENÍM PETRA UHLA A SZ

Buď je to ironie nebo holt jde vskutku o typického voliče zelených - nevzdělanec, ale nadšený!
 
Ale spíš myslím, že je to ironie - takhle alternativně inteligentní jedinec by nemohl být svéprávný ... ale počítače jsou dnes i v šaškecech ...
9.3.2006 16:01

Re: Nehledat nové technologie

Chtěl jste asi napsat nejbezpečnější
9.3.2006 15:59

Někdy ráno se tu diskuze letmo dotkla bioplynu - a tak jsem zahrabal v archivu

a našel jedno zelené řešení energetické krize dosud neprávem opomíjeným obnovitelným zdrojem. V Argentině či kde mají prý problémy s metanem, co jim tam produkují stáda krav; u nás pravda tolik krav není, ale přece jen je nás  10 miliónů - a každý z nás produkuje metan! Jen ho jímat - nebyly by problémy se skleníkovým efektem a energetická krize by byla zažehnána.
Každý by ssebou nosil jímací kontejner (nejspíš jako baťoh na zádech), najímané pak odevzdával (za úplatu nejspíš, aby byla motivace se tahat s tím kontejnerem - ledaže by šílení zelení ekologisté nařídili dávat zdarma, případně zákonem určili normy, kolik kdo má minimálně najímat, aby nebyl trestán za sabotáž). Od jímání by byli osvobozeny děti, těhotné ženy, vojáci na zahraničních misích, poslanci a senátoři a pan prezident s chotí. Patnáctiletí by spolu s občanským průkazem dostali svůj první jímací baťoh, což by bylo důvodem k decentní rodinné oslavě spojené s konzumací hrachové kaše s uzeným. Bez jímacího baťohu by se smělo akorát na diplomatické recepce a na vlastní svatbu - kdo by byl na veřejnosti přistižen bez baťohu, byl by společensky deklasován, případně pokutován (to by prosadili ti zelení). Všude by se musely inovovat sedadla a židle (veřejná doprava, restaurace, kina etc. - opěradlo by muselo být uzpůsobeno pro jímací baťoh. Bylo by čistší ovzduší. Kdo by najímal nad určitý limit, měl by slevy na daních a přednost při přijetí na vysokou školu. Jedinci trpící meteorismem by byli vyhledávanými životními partnery s vysokým indexem sňatečnosti - tím by se tato žádoucí vlastnost geneticky upevňovala (s téhož důvodu by tito jedinci dosahovali vyšších odměn při odběru vajíček, resp. spermií pro umělé oplodnění). Prudce by stouply ceny luštěnin a kmín, jenž působí proti nadýmání, by byl jen na lékařský předpis.
To by byla krása! Radši toho nechám - kdyby se tento text dostalo do ruky někomu jako je mamina Kuchtová, vezme to jako podnětný návrh a máme zaděláno na průser.
9.3.2006 15:47

Re: Re: Heinrichowitz

Protože by ten dotyčný ekoloverozvest byl do týdne lynčován.
9.3.2006 15:42

Re: Nehledat nové technologie

no, však i ten vodík potřebuje ke svý výrobě elektřinu ... nebo uhlí.
9.3.2006 15:41

Re: Re: Re: Re: Agronom sice nejsem. (Už jsem to dával o pár hospod níže ale...)

Co třeba ve vyplýtvaných prostředcích a v prostředcích, jež se spotřebují na nápravu?
9.3.2006 15:40

Nehledat nové technologie

a zaměřit se pouze na jadro a uhlí je nebezpečnější.Nejhorší je,ale jít si jen po krku!