10.4.2020 | Svátek má Darja


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 376, poslední: 12.3. 2006 20:54, přehled diskusí

9.3.2006 0:24

Dva články o zelených denně,

přestávám pochybovat, že se do té Sněmovny skutečně dostanou.
9.3.2006 7:01

Re: Dva články o zelených denně,

Má se snad psát o fialovejch nebo žlutejch ?
9.3.2006 0:26

Neviditelný antizelený pes

Tohle vyšlo 6.3. v Lidovkách... no nic, dštít síru na všechno zelené (počínaje NP Šumava a konče SZ) je zřejmě módou na Neviditelném psu, poslední tak dva roky se to tu fakt nedá číst. Jen jedna věcná poznámka - o kolik že to vzrostla cena elektřiny v ČR, zcela bez OZE?
9.3.2006 0:31

Re: Neviditelný antizelený pes

odpověď třeba zde: http://www.eru.cz/rz_04/rz/elektrina/3.htm
9.3.2006 6:37

Re: Re: Neviditelný antizelený pes

Od kdy že platí povinný výkup z větrníků (myslím, že od 2001, ale nejsem si jistý)? Já bych si pak údaje z tabulky přepočítal, včetně změny kursdu eura...
9.3.2006 0:39

Re: Neviditelný antizelený pes

Chcete říct, že s OZE bude levnější ??
9.3.2006 0:42

Re: Re: Neviditelný antizelený pes

To nikdo neříká. Jen že za růst cen v Německu nemusí být odpovědné zdaleka jen OZE a mohou představovat i menší podíl toho nárůstu.
9.3.2006 1:10

Re: Neviditelný antizelený pes

No, o tom, jestli je antizelený nic nevim :) Ale je tu jeste nekolik rubrik (dve), kde se politikou nezabyvame ;-)
9.3.2006 0:46

Green Power

Cast z nich ma strach o sve technokraticke iluze azbytek o koryta a zisky....chacha To psani clanku proti Zelenym je asi druh terapie aby se s jejich ucasti v parlamentu vyrovnali.
9.3.2006 1:13

Re: Green Power

pokud se do parlamentu dostanou, bude to pohroma.
9.3.2006 3:03

Všechno je relativní !

Pophroma možná, ale menší než kdyby se neostali!
9.3.2006 6:32

Re: Všechno je relativní !

to jako proč? Že tam něco systémového a funkčního prosadí? Jelikož jsme zhruba stejné ročníky, tak bys mohl vědět, komu že náleží království nebeské....
9.3.2006 2:11

Ekologie

Za mych mladych let se rikalo "Az se spusti Temelin, muzou se uzavrit hnedouhelne elektrarny" Je mi 31, prisel jsem o neco?
9.3.2006 2:35

Re: Ekologie

Přišel jste o to že temelín nemá 4000MW ale 2000MW. A také se měla stavět další elektrárna.
9.3.2006 2:58

Jo ! O soudnost.

9.3.2006 4:48

Re: Jo ! O soudnost.

Ale jo, ja si to take pamatuji. Rikali to i davno pote co se rozhdlo postavit jen jeden blok.
9.3.2006 6:47

Re: Ekologie

Přišel jste asi o hodně. Oni ti naši spasitelé muvili o tom, že naše energetická spotřeba bude klesat (asi systémem poručíme větru dešti ...). Také někteří z nich (globální oteplovači) vyhrožovali, že nemáme kupovat lyže, spíše je prodat, za pár let u nás totiž nebude zima A zrovna letos jako natruc. Možná by jejich fotky měly být někde na webu, abychom jasně věděli s kým máme tu čest.
9.3.2006 4:45

AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Ptám se Vás opět, jakým způsobem chcete garantovat palivo pro Vaše jaderné elektrárny, když jsme zcela závislí na dovozu a hrozí přesně to, co se stalo se zemním plynem. A nedivte se, že ČEZ nepožívá důvěry, když není schopen se zbavit takového vyžírky jako je bývalý prodavač brambůrků Roman.
9.3.2006 6:30

Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

nejsa obchodníkem, nevím jaké jsou garance na dovoz palivových tyčí pro JEDU a JETE. Určitě však budou minimálně o řád vyšší, než  záruky na dovoz větru.
O kvalitě ČEZu a jeho cenové politice nemá cenu diskutovat. Bude totiž pořád stejná  nebo horší. Ale nic jiného nemáme a melouni to URČITĚ nezlepší.
 
9.3.2006 7:10

Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Zase žvaníte Mejlo. Ten  "prodavač brambůrků"  úspěšně vystudoval dvě vysoké školy (práva v Praze a ekonomii řízení v Heidelbergu) a před ČEZem má za sebou velmi úspěšné působení v Jance Radotín a Škodě Plzeň. Jak jsem ho poznal za studií, dost pochybuji, že měl čas na něco takového.
9.3.2006 7:16

LOJRe

o té Jance Radotín bych se raději nešířil - a u té Škodovky, kdyby se nestačila prodat, byla na tom od jistého data jak vládní vojsko v Itálii. Za Rakouska se používal krásný výraz, že "firma se udržuje při životě lichým směnkařením" - a to tedy M.R. uměl dokonale.
9.3.2006 12:58

Re: LOJRe

S Jankou souhlas - poznal jsem ho tam při jednání...
9.3.2006 8:29

Re: Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Hlavní kvalifikací pana Romana je, že je zetěm pana Dyby s dobrým kádrovým původem. O tom jak přišel do Janky Radotín, jak ji zlikvidoval, jak přišel do Škodovky a jak ji málem také zlikvidoval asi toho mnoho nevíte.
Víte kdo se mohl před rokem 1989 dostat na práva?
9.3.2006 9:14

Re: Re: Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Vím, sám jsem se na ně taky dostal. S nedělnickým původem a rodiči nestraníky. Ve stejný rok jako Martin  Roman. Znal jsem ho, i když ne moc dobře. Chytrý a neskutečně pracovitý kluk. Na začátku čtvrtého ročníku jsme si mohli vybrat - buď dodělat školu v novém, celkem pětiletém studiu, nebo postaru ve čtyřletém, ovšem s mnohem větším zápřahem. Zkuste si typnout, kterou variantu zvolil Roman. Jak to vypadalo ve Škodovce před a na konci jeho éry vím z nejrůznějších zdrojů poměrně dost. Tady jste opravdu těžce vedle. V době jeho přechodu z Janky Radotín byla Škodovka zcela soukromý subjekt, poněkud mi tedy uniká, jaký vliv mohlo či mělo mít ono údajné příbuzenství s Dybou.
9.3.2006 9:36

Re: Re: Re: Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Roman neni zetem Dyby ale Tesare, byvaleho reditele IPB. Pred Romanovym prichodem byla skodovka sice soukromym ale skoro kompletne obstavenym majetkem. Roman cast provozu zrusil, a hlavni cast-meturgicke provozy a jadro prodal. Uplna likvidace skodovky probehne zrejme do cca 5ti let.
9.3.2006 10:15

Re: Re: Re: Re: Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Podělte se s námi o to, které části byly zrušeny. Možná by zdejší čtenáře i zajímalo, co je špatného na prodeji. Pokud vím, nikdo nikde netvrdil, že by prodával pod cenou a všechny prodané společnosti prosperují při zachování pracovních míst, Stejně tak části původního koncernu, které prodány nebyly. Jak s tím souvisí, čí je nebo není zeť, je mi skutečně záhadou. Co si proboha představujete pod pojmem "úplná likvidace" a na základě čeho to vůbec tvrdíte?!
9.3.2006 14:23

LOJRe, přestaňte se zesměšňovat a obhajovat neobhajitelné. Roman skutečně začal jako

prodavač brambůrků (neboli módně marketingový pracovník). Jeho kariéra skutečně vyletěla mezi rudou šlechtu po jeho svatbě s dcerou IPB Tesaře (že byste to nevěděl ?). Jank Radotín za Romana nebyla v podstatě o nic lepší než dříve, až na to, že stala montážní dceřinnou firmou zahraniční společnosti a Roman prodejem majetku dostal nějaké peníze zpět do IPB. Tutéž práci pohůnka IPB pak zopakoval ve Škodě Plzeň a poté díky kladnému vztahu s panem soudruhem Grossem přešel do ČEZu. Za Romanem není vidět jediný úspěšný výrobek uvedený na trh, žádný rozvoj firmy. Ale zase složil hymnu ČEZu ze pěkné peníze.
9.3.2006 19:02

Re: LOJRe, přestaňte se zesměšňovat a obhajovat neobhajitelné. Roman skutečně začal jako

Mejla a Daniel musí být bráchové, to samé plivání nekonkrétních pomluv. Ta závist ve vztahu ke všem, kteří to na rozdíl od vás někam dotáhli, to musí být strašné. Nebolí vás z toho každý den žaludek, hoši?
9.3.2006 9:27

Re: Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Skodu Plzen zcela planovite znicil, zbyly z ni trosky a ty se nyni bouraji,  
9.3.2006 7:15

Re: AUTORE Burkete, stále dlužíte odpověď, Vy jeden nukleární politický komisaři.

Prosím Vás, Mejlo, my máme nějaký uranovod, mimo který nelze žádný zpracovaný uran dovézt ? JSC MZ opravdu není jedinou firmou na světě, která tvely vyrábí nebo dovede vyrobit ... A uranu samotného je na světě opravdu ještě hodně.