18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Watergate na český způsobŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 6.12.2005 0:30, přehled diskusí

Jak je nám podsouváno autorem článku.:
Autor: Vladimir Datum: 5.12.2005 12:58

Katastrofa, lhaní premiera, jak to bylo s halsováním.
Postrádám od autora článku nějaký důkaz, že jen ten jeden pán v parlamentu mluvil pravdu a všichni ostatní lhali. Proč to nenapsal opačně. Např. Pan premier veřejně něco prohlásil a poslanec se snažil svým vystoupením navodit atmosferu, že věci tak nebyly.
To ne, budeme tlouct do Paroubka, ono mně to ODS po volbách nějak vrátí. Že, pane autore.
 
 

Re: Jak je nám podsouváno autorem článku.:
Autor: Dan Ohnesorg Datum: 6.12.2005 0:30

Vy jste zrejme nevylecitelny optimista, kdyz predpokladate, ze ODS vyhraje volby. Ale jinak, co se da delat, nejak me proste jedna strana pripada tak nejak duveryhodnejsi. Uvidime az dostanu odpoved na zadost o poskytnuti zapisu z jednani spravni rady. Rozhodne to nenecham usnout a dalsi clanek bude, jakmile budou podklady. Jestli lhal poslanec, doufam, ze jej snemovna vyda k trestnimu stihani.

Především není možno věřit novinářům:
Autor: Xaver Datum: 3.12.2005 21:44

Především není možno věřit novinářům, kteří musí být, tak jako ostatní plebs loajální se svým zaměstnavatelem (nebo/a majitelem firmy). Zaměstnavatel má zpravidla nějakou politickou preferenci, kterou musejí ctít a respektovat jeho zaměstnanci. Sám jsem byl na vojně s právníky a novináři a tam jsem se přesvědčil, že se jedná o lidi stoprocentně úplatné, kteří douvedou dělat různé akrobatické triky se svou gumovou páteří. Nevěřím proto žádným zprávám z médií a věřím pouze tomu, u čeho jsem byl fyzicky přítomen. Už vůbec nevěřím lidem, kterým jde (nebo může jít) o peníze - v případě zdravotních pojišťoven jde o takový balík, kde lze od kohokoli očekávat naprosto všechno včetně vražd na objednávku.

Re: Především není možno věřit novinářům:
Autor: mik Datum: 4.12.2005 23:52

Jak mohli redaktori zmanipulovat projev premiera, ktery TV odvysilala? Nadabovali neco co paroubek nerekl?

Inu, Žulový Astone,:
Autor: AeroKarel Datum: 3.12.2005 21:15

"

Omlouvám se poslední větný zmetek"
Když už jste v tom omlouvání, můžete to vztáhnout na celý příspěvek. Nic jiného to není ......

Re: Inu, Žulový Astone,:
Autor: Žulový Aston Datum: 4.12.2005 6:51

Děkuji Vám paní učitelko,a zeby nějaký argumentek, alespoň maličký ?

Novináři prostě nefungují - ale proto, že to lidi nezajímá:
Autor: Ostrich Datum: 3.12.2005 20:45

Ano, právě takhle se vytváří totální nechuť lidí k politice. Lež, lež a zase znova lež. Člověk by si mohl na tenhle případ říci, že novináři vlivných médií jednoduše nefungují, že je nezajímají vážné věci, honí se za krátkodechými senzacemi - anebo se bojí jako za socialismu mluvit o tom, co by je mohlo stát kariéru. Kdyby za sebou ale cítili nějakou podporu lidí, kdyby lidi zajímalo, jak politika vypadá, kdyby si lidi aspoň v dostatečné míře mysleli, že má smysl bojovat proti lži, tak by se nějací odvážní možná našli. Jenže lidi už dávno politika nezajímá, nevěří nikomu, těch pár elitářů, kterým jde aspoň trochu o věc, nemá žádný vliv. Stali jsme se lehce manipulovatelným davem -  nebo jsme jím vždycky byli. Je nám jedno, že nám vládnou lidé, kterým morálka a zákony nic neříkají. Každý už si zvykl, že všude kolem něj platí "účel světí prostředky" a kdyby i někdo doopravdy chtěl dělat nějaké veřejné věci pořádně, nikdo mu neuvěří, každý bude hledat zákulisní motivace a čachry. Je to děsná bída. Díval jsem se na řeč Musílkové v parlamentu. Její vládní protivníci mnohonásobně porušili zákon - ona to prostě zkonstatovala, s jasnými nezpochybnitelnými důkazy. Vysvětlila to parlamentu - a nic se nestalo. Úplně stejně jako když kdysi disidenti vysvětlovali komunistickým mocipánům, že když podepsali smlouvy od dodržování jistých lidských práv, tak se jimi musí řídit. Parlamentní levicová většina je dnes asi stejně gumová, jako byla kdysi. Jenom tu Musílkovou nejspíš nikdo nezavře do kriminálu za pobuřování - tedy pokud opravdu pobuřovat nezačne. Myslím si, že odstoupila právě proto - pochopila, že nejsme právní stát ani náhodou, a že se nemá o koho opřít.

Re: Novináři prostě nefungují - ale proto, že to lidi nezajímá - Neshouhlasim s vasim nazorem.:
Autor: Zajic Datum: 5.12.2005 2:47

Mate pravdu o znechuceni politikou. Jenomze ono za tim znchucenim je skryto neco jineho. Je to neschopnost  a neochota lidi starat se o svuj vlastni osud. To radeji ze sebe budou delat ublizene chudaky a skuhrat, misto aby pro sebe necou udelali. Je to ona tragicka pasivita, kdy lide hledaji "vesak" to jest nekoho na koho by se "povesili", tak jako se male dite "vesi" na seve rodice. Hledaji nekoho, kdo za ne vyresi jejich problemy, misto aby je resili sami. Lide nejsou vychovani k zivotou v lidske spolecnosti, ale ziji stale v one lokajske podrizenosti vuci "aristorartum", tj. lidem narazenym. Diktatura komunistu, to nebylo nic jineho nez vlada nove pomrsene "aristokracie". To co nam predvadeli a predavadi jako "politiku" je ve skutecnosti "politikareni", to znamena vychytrale manevrovani jednotlivcu a minoritnich skupin, kteri se snazi  uhrat vyhody ve svuj individualni prospech. Je potreba naucit se zit demoktraticky, kdy politika je vyjadrenim zajmu vsech ruznorodych skupin lidi tvorici spolecnost a stat, a resit otazky spolecneho souziti ferove a otevrene, vytvorit spolupraci misto vzajemnych zabo-mysich pranic.

Re: Novináři prostě nefungují - ale proto, že to lidi nezajímá:
Autor: Vladimir Datum: 5.12.2005 13:05

Tak nevím, paní ředitelka udělá 12 miliard sekeru a vy všichni jste ji za to snad vděční. Proč se nesnažila řešit vnitřní uniky peněz sama a dříve? Měla na to dost let času a možností. Kdo tady porušuje zákon, když nehospodaří s prostředky vybranými od od státu a obyvatel. Pravděpodobně by bylo nutné nechat to doběhnout až do úplného krachu. Pak by se to řvalo, že vláda nic neudělala.

pojišťovna:
Autor: Jirka Datum: 3.12.2005 14:08

Takové diskuse se mi vždy líbily. Každý s Nás čteme jiné noviny a podle nich máme většimou i názor. Ale v podstatě o dění v pojšťovně víme prd.

Re: pojišťovna:
Autor: Janus Datum: 5.12.2005 15:58

Já prosím pěkně žádné noviny nečtu. Kdysi dávno jsem rád čítával Metropolitan, ale pak nějak podezřele rychle skončil (že by ho někdi "zařízl"?).    Nemohl by mi někdo z místních "zasvěcených" trochu osvětlit důvody skonu onoho listu?

Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, § 11:
Autor: Saša Datum: 3.12.2005 10:44

 (1) Pojištěnec má právo a) na výběr zdravotní pojišťovny, nestanoví-li tento zákon jinak. Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou za 12 měsíců, a to vždy jen k 1. dni kalendářního čtvrtletí. Ode dne vstupu zdravotní pojišťovny do likvidace nebo ode dne zavedení nucené správy nad zdravotní pojišťovnou nebo ode dne, který Ministerstvo zdravotnictví na základě zjištění nerovnováhy v hospodaření zdravotní pojišťovny vyhlásí ve sdělovacích prostředcích, jsou pojištěnci takové zdravotní pojišťovny oprávněni změnit zdravotní pojišťovnu i ve lhůtě kratší, a to vždy k 1. dni kalendářního měsíce, nejdříve však k 1. dni následujícího kalendářního měsíce. Změnu zdravotní pojišťovny provádí za osoby nezletilé a osoby bez způsobilosti k právním úkonům jejich zákonný zástupce. Při narození dítěte se právo na výběr zdravotní pojišťovny nepoužije. Dnem narození se dítě stává pojištěncem zdravotní pojišťovny, u které je pojištěna matka dítěte v den jeho narození. Změnu zdravotní pojišťovny dítěte může jeho zákonný zástupce provést až po přidělení rodného čísla dítěti, a to ke dni stanovenému ve větě druhé nebo třetí. Žádá-li pojištěnec nebo zákonný zástupce pojištěnce zdravotní pojišťovnu v souladu s tímto ustanovením, je zdravotní pojišťovna povinna jeho žádosti vyhovět bez průtahů. Zdravotní pojišťovna není oprávněna stanovit pojištěnci dobu, po kterou u ní bude pojištěn, nebo vztah pojištěnce ke zdravotní pojišťovně sama ukončit. Zdravotní pojišťovna není oprávněna přijmout pojištěnce v jiných lhůtách, než je uvedeno v tomto ustanovení,  b) na výběr lékaře či jiného odborného pracovníka ve zdravotnictví a zdravotnického zařízení s výjimkou závodní zdravotní služby, kteří jsou ve smluvním vztahu k příslušné zdravotní pojišťovně; toto právo může uplatnit jednou za tři měsíce. Zvolený lékař může odmítnout přijetí pojištěn

Re: Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, § 11:
Autor: Jan Hájek Datum: 4.12.2005 9:02

a musí pojišťovna přijmout pojištěnce, který se k ní chce přehlásit (když ho nemusí přijmout lékař, ke kterému se chce pojištěnec přehlásit)?

S čeho mají dnes strach? :
Autor: Marat Datum: 3.12.2005 10:13

Zde, na tomto příkladě dámy a pánové vidíte,že ani za vlády komunistu,nebylo třeba provádět na novináře,soudce a další žádný nátlák,žádné vydíráni. Že se vždy jednalo především a šplhounství. Takže všechny řeči na musení,vydíráni atd. jsou jen výmluvou.

o jednu lež více nebo ne!:
Autor: Kajan2 Datum: 3.12.2005 8:28

Myslím si, že každý rozumně uvažující člověk v našem státě už dávno poznal, že politika ČSSD se opírá jen o lhaní. V principu vždy, když slyším "moudrá" slova politiků vládnoucí strany mám nejen pocit, ale jsem přímo přesvědčen o tom, že nám lžou!!!! Opravdu je škoda, že ODS nás více neinfotmuje o důkazech těchto lží, ale co my víme. Možná, že média, která jsou silně závislá na vládnoucí straně nás o tomto ani informovat nechtějí! Jen ta slavná statistika o preferencích politických stran! Klidně se vsadím z každým kdo bude chtít, že za měsíc už v této slavné falešné statistice bude v čele ČSSD!

Re: o jednu lež více nebo ne!:
Autor: Kajan3 Datum: 4.12.2005 11:54

Každý člověk je o něčem přesvědčen. Málo ale na základě vlastních zkušeností. Všichni jsme manipulováni, především medii. A vy, vážený pane Kajane2, stejně tak. Jen nechápu, z čeho můžete usuzovat že media jsou na straně vládnoucí strany, tedy ČSSD. Zatím zcela jednoznačně, až na naprosto nevýznamné odchylky, jsou všechna media protivládní, lze říci, že přímo proodesácká.

To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Žulový Aston Datum: 3.12.2005 7:11

Snažím se již několikerý přípis vyjádřit myšlenku, že nemá smysl zde neustále psát co dělá ČSSD špatně, ale je nutné zde zdůrazňovat, co ODS nedělá. Místo přiblblých prohlášení v parlamentě, kolik má Rath mejkapů, o historce s  maminkou pana poslance ODS nemluvě (kdy opravdu deklaroval l lékaře tamnější jako jedince nedotčené medicinským vzděláním - ale moc tomu nevěřím, spíše pan poslanec má IQ koně Przewalského) toto sdělení o lživých informacích z hlasování VZP je jasné, konkrentní, vyžaduje medializaci - nestalo se. A dnes již působí velmi nevěrohodným dojmem. Bohužel. Kolovrátkové bláboly o zatím nedokázané korupci, o ekonomickém úpadku, stereotypní výkřiky Langera:  žádám odvolání nebo demisi toho či onoho, protože mu manželka říkala, že se uprdl v podhradí, jsou směšné. Pak je současný trend  volebních preferencí takový jaký je. Je nutné si uvědomit, že většina hejtmanů dělá svou práci dobře, vedení ODS velmi špatně (viz trapný Julínek včera Krausem, kde mu odsouhlasil, že krajské nemocnice lze opravdu rozkrást - již se těším, co z toho Paroubek vyrobí), Klaus začíná být velmi senilní (dětské hřiště, incident s Renčínem). Dle mého náhledu je nutno nechat politickou práci hejtmany a jejich týmy. a kritiku na psu vést do vlastních řad
 
 
 
ODS v současné době má oproti ČSSD neschopné politiky, Klaus začíná být zcela sen   

Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Žulový Aston Datum: 3.12.2005 7:14

Omlouvám se poslední větný zmetek, nějak mi tam zůstal po opravě

Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Ladislav N. Datum: 3.12.2005 8:43

Dobře, že jste ho tam nechal :-D

Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Lojza z paseky Datum: 3.12.2005 8:12

Vidím to řadu let také tak.  Ale protože v tomto státě někteří milují Paroubka a nenávidí Topolánka, druzí činí opáčně - není v dohledu změna situace.
A teď někoho volte, když jsou to všichni šašci počmáraný.
 

Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: franta Datum: 3.12.2005 10:24

"ODS v současné době má oproti ČSSD neschopné politiky, Klaus začíná být zcela sen". Naprostý souhlas. Včera večer jsem sledoval rozhovor stínového ministra zdravotnictví pana Julínka s Krausem. Nedovedl stručně a jasně odpovědět na jedinou přímou Krausovu otázku.  A přitom by měl svou koncepci vysvětlovat právě obyčejným lidem, kterým nejsou taje zdravotnictví a ekonomiky tak úplně vlastní.  Dal by se charakterizovat jako "ještě větší blbec než jsme doufali".  Rath je s velkou pravděpodobností gauner a kariérista, ale tak velký blbec rozhodně ne. 

Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: R Datum: 3.12.2005 13:04

Já jsem to taky sledoval. Julínek se tam ukázal jako naprosto neschopný. Připomněl mně jistého Petra Čermáka, taky tuším svého času ministra za ODS.

Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Jan Hájek Datum: 4.12.2005 8:54

nemělo by být "nade vší pochybnost"

Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Starý J. Datum: 3.12.2005 12:00

…..“nemá smysl zde neustále psát co dělá ČSSD špatně, ale je nutné zde zdůrazňovat, co ODS nedělá.! ……………….Normálně by to smysl mělo, protože ČSSD nám vládne, a to naprosto příšerně. Zde to však smysl nemá, protože lidé jako Žulový Aston stejně nikdo nepřesvědčí, jak hrůzné jsou dopady vlády socnů na budoucnost této země a co nás ještě čeká. A   tak budou psát nesmysly o tom, že je nutné kritizovat, co ODS nedělá, jako by jim snad leželo na srdci , že ODS svou nečinností nemá sílu na svržení socansko-bolševické vlády. To může mrzet příznivce ODS, ne však ty, co ve vládě ODS vidí pro sebe děs-běs a konec socialismu. Takže nevím, proč nás chce Žulový Aston, abychom zběsilost socanů, spolčených s bolševiky, nechali na pokoj, nechali je dál krást a lhát, dokonce je snad i volili. Stačí, když zde nesmysly o programu ODS píší takoví, jako Žulový Aston!

Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Žulový Aston Datum: 4.12.2005 7:16

Milý Starý J, děkuju za reakci, se kterou nesouhlasím a která nemá argumenty.Ttato země potřebuje silnou pravicovou stranu, která bude volitelná a ketrá bude mít přiměřený sociální program, protože jinak levice uletí. Zdůrazňuji uletí a jsem proti těmto levicovým praktikám. Ale s  antilídry- odpuzovači typu Tlustého, Nečase, Zahradila, kteří se argumetově pohybují tam, kde bývala marxistická dialektika ( no víte, je to pravda, ale ne zas tak moc - konkretně: byla vyhlášena nulová tolerance, protože socdem škodí této zemi. Když Paroubek tuto politiku rozcupoval, tak Topolánek mírixdirnix prohlásí, že se vůbec žádná nulová tolerance nekonala......Vyrobil se obrovský humbuk okolo Czechtecu, když se objevily bilbordy s Lalngerem a Němcovou "zařídíme czechtec i ve vaší vesmici" a začali se oprávněně bouřit starostové ODS malých obcí (- na které to byl hlavně podraz), tak se akce czechtec odtroubila. Myslsl si snad někdo, že ty smažky přijdou někdy k volbám. Pravicová myšlenka je určitě dobrá - viz historie - ale prováděna odpuzovači-antilídry(, pravděpodobně placenými z KSČ - jinak si to neumím vysvětlit), vede tam , kde je. Současný stav volebních preferencí nedosáhla ČSSD, to si ODS udělala sama.
 Viz včerejší akce: Topolánke vyhraje závod auty a místo aby komunikoval s novináři, tak odmítne. Paroubek by na jeho místě prohlásil, tohoto by ODS nikdy nemohla dosáhnout, protože ta mezitím musí rychle krýt krádeže ve VZP. A tak je to s našimi chlapci všude. Mimochodem
 1)chlap s gulami na Valašsku znamená rovný přímý chlap (a ne takováto třtinka) 
 2)  a k panu Rathovi okrajově: do Prahy přišel z Valašska také jistý Palacký František. Jenomže toto mu má říci Topolánek ..ža aby v tej Praze nebyl za vola.

Re: Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Lerak Datum: 4.12.2005 10:25

No a hlavně zbabělec paroubek z Prahy prchá-to gauner rath jaksi "zapoměl" sdělit. Ale protože je nejen gauner, ale i zbabělec, kterého ústa pouze trčí z recta paroubka, nedalo se nic více od něj očekávat.

Re: Re: Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Žulový Aston Datum: 4.12.2005 11:25

Ano Paroubka je nutno porazit v Ústí a Ratha v Praze, k čemuž bylo nutno ihned v parlamentě rozpoutat debatu o hlasování-nehlasování ve VZP,  samozřejmě podloženou zápisem ze schůze. Informace byla v parlamentu byla o několik dní později. A tak si můžeme povídat o tom, jaký je Paroubek zbabělec a co mu kouká z řiti.....  

Re: Re: Re: Re: Re: To je ukázka mizerné práce opozičních poslanců:
Autor: Proboha Datum: 4.12.2005 15:38

Ž.A.Kdyz tolik trousis rozumy,proc nejsi ve strane a nedas to do poradku?

Extremismus:
Autor: SID Datum: 3.12.2005 6:52

Naprosto logicky zde musí vznikat extremismus, protože mírnismus a zbabělismus by zvítězil.

Investigativni:
Autor: ehad Datum: 3.12.2005 3:13

zurnalisty jen chvalim. Ale neni trochu brzy na rozhodne soudy? Dejme tomu, ze "lhal" Patera?