20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Vyšší životní minimum – a co dál?

Za takové rozhodnutí je třeba pochválit vládu, a zvláště sociální demokracii, která návrh prosazovala a prosadila. Minimum se nezvyšovalo od roku 2012, a tak je jenom na místě, že vyrostlo stejně, jako se ve stejném období zvýšily ceny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 7, poslední: 23.2. 2020 11:07, přehled diskusí

V. Pavelka 23.2.2020 10:49

Masáž veřejného povědomí o právech a spravedlnosti chudých na veřejném rozpočtu, je Nepřirozené a socialistické ,v konečném důsledku nás všechny nakope do zadnic.V ČT jsem dnes viděl pořad "Historie

CZ"z komunistického puče v r.1948,je až s podivem kolik to má podobných bodů s dneškem ,Veřejné nátlakové, akce média útočící na vedení státu Umělci na tribunách ,podpora nové levice ze západu atp.

J. Jurax 22.2.2020 14:02

Vyšší životní minimum – a co dál? Přece ještě vyšší životní minimum ...

Š. Hašek 23.2.2020 8:26

Občas se někde rýsuje, že životní paušál se bude fasovat ..... Kde???

Pokud jde o mě ....... mně otec vysvětlil, že i opilec v příkopě je součástí světa (a neznamená to automaticky, že dostane garsoniéru).

Otec nebyl nelida, byl to jaksi masarykovec .... a občas se mě s úsměvem (když jsem dostal za úkol sbírat padanky pod jabloněmi) zeptal: "Vydělal by sis aspoň na slanou vodu"?

Tak nějak mě napadlo .... s tím minimem.

Rozhodně penzi vdově po hasičovi bych dal ... i řádným študentům/premiantům na technice bych dal .....

J. Macků 22.2.2020 11:13

Hlavní znak všelijakých socialistů a levičáků nejrůznějších variant je, že jsou nejvíce asociální. To jsou ti, co přijdou se spoustou omezení, šikan, buzerací, výjimek a výjimek z výjimek a dokážou vytvořit obrovskou skupinu občanů, které nic nenutí se starat o svou obživu nějakým rozumným způsobem, nejčastěji vlastní prací a pohodlně žijí na úkor zbytku společnosti a ještě se prohlašují za nespravedlivě utiskovanou menšinu.

F. Navrátil 22.2.2020 9:50

To všechno je jen krasořečnické cvičení. Prvním krokem k narovnání sociálního systému by mělo být zrušení všech nepojistných sociálních dávek. Kdo nepracoval, nepracuje a pracovat nehodlá, i když by mohl, by měl nárok pouze na kyslík, polívku a kabát v charitě. Zatím je situace taková, že máme jednu kategorii občanů, kteří pracují, platí daně, zdravotní a sociální pojištění a vychovávají své děti. A druhou kategorii, která nepracuje, o děti se nestará a prostřednictvím sociálních dávek dostává finance, o kterých se těm prvním jen zdá. K tomu mají karneval každou noc a produkují potomky tempem, jakým Baťa vyráběl cvičky.

Š. Hašek 22.2.2020 10:08

Samozřejmě.

Jen malý "bonbónek": Dle zákona jsem si platil daň "na dávky v nezaměstnanosti". Bez zaměstnání jsem nebyl ani den! "Bláhově jsem očekával", že s odchodem do penze dostanu cca 80% peněz zpět, nevyčerpáno přece! Těch dvacet procet bych ponechal klotovým rukávům státním a nemakačenkům (na včerejší rohlík denně).

Takhle to je v současném křivém socialismu skoro se vším. Voliči (sumárně) to tak chtějí.

Zkráceno.

V. Pavelka 23.2.2020 11:07

Mantra že se zvětšuje rozdíl mezi bohatými a chudými je blbost ve špatném zadání, Elektrotechnické telefoní internetové a nadnárodní korporace jsou obrovsky bohaté a tímto opticky vzniká lež o rozdílu,který Neobolševici rádi používají a taky z nich žijí!