29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, MaximDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Vymírání dinosaurůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 70, poslední: 24.1.2018 23:46, přehled diskusí

Proč lžete ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2018 23:40

"Tentýž občan rovněž pamatuje na vášnivé debaty obou pánů v různých televizních pořadech, kde se častovali výrazivem, jež by v laciné kovbojce posléze oba vyhnalo před saloon"

Klaus nikdy žádné divoké výrazivo nepoužil.

Vymírání dinosaurů:
Autor: V. Petřík Datum: 24.1.2018 16:38

Velice výstižné a výborně charakterizující oba pány.

I autora to čeká:
Autor: D. Polanský Datum: 24.1.2018 12:08

jenomže jak píše pan Navrátil, dinosauři měli spíš smůlu, jinak by tu byli dodnes. Bačovali zde minimálně 160 milionů let. Letos slavíme 100 let ČSR.

Dnešek a zítřek v zemi dinosaurů:
Autor: F. Navr8til Datum: 24.1.2018 12:06

Bohužel autor je přesvědčen, že dinosauři vymřeli jen tak sešlostí věkem. Nemá pravdu. Dinosauři byli velmi úspěšní obyvatelé planety do doby, kdy došlo ke katastrofě a Zemi u dnešního Yucatanu zasáhl obrovský meteorit. Mohutní dinosauři vymřeli, protože byli příliš velicí, specializovaní a nepřízpůsobiví. S nimi vymřeli i jejich parazité a požírači jejich trusu. Svět patřil savců, zvířatům do velikosti kočky, které zalezla do nor, živila se jako všežravci a hlavně naučila se myslet a vyhodnocovat situaci. Pokud chcete mluvit o politických dinosaurech, musíte hovořit o tyranosauru jako Kožený, diplodocu jako Bakala nebo raptoru jako Kalousek. Meteoritem je invaze islámských nelegálů. Vyvoďte si sám, kdo je dnes v pozici někdejšího savce. Drahoš, to je jeden z posledních velikánů svého druhu.

Re: Dnešek a zítřek v zemi dinosaurů:
Autor: J. Vlček Datum: 24.1.2018 16:35

Moc dobře řečeno, pane Navrátile.

Re: Dnešek a zítřek v zemi dinosaurů:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 17:41

Připojuji se.

Já mám svůj názor:
Autor: F. Kusák Datum: 24.1.2018 12:02

a nepotřebuji, aby mě někdo zahrnoval mezi tzv. standardní občany nebo velké množství lidí. Mám své názory a podle nich se rozhoduji a panu Vodvářkovi bych doporučil totéž, tzn. má-li nějaký názor respektuji jej, ale proboha ať mluví sám zase, jinak zapadne mezi tzv. elity s patentem na rozum.

Re: Já mám svůj názor:
Autor: J. Vlček Datum: 24.1.2018 16:56

Pane Kusáku, sdílím váš názor a myslím, že pan Vodvářka už tam jak říkáte zapadl. A je vidět, že se tam cítí jako doma mezi svými. I rozdávání moudrých slov mu dělá náramně dobře. Ten by to mohl dotáhnout i na kazatele pravdy.

:))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2018 23:41

Pane Vodvářko,:
Autor: B. Rameš Datum: 24.1.2018 11:50

nepropadejte iluzím.

Dinosauři jsou nejoblíběnější zvířátka :
Autor: A. Alda Datum: 24.1.2018 11:35

našich dětí a vnoučat.

Takže jejich osud rozhodně není zas tak špatný.

Kdo si za 65 milionů let vzpomene na pana Vodvářku?

Dinosauři byli, jak známo, obecně velmi úspěšná:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 11:52

skupina, podstatně úspěšnější než savci, až tedy na člověka, my jsme ten první savčí druh, který dinosaury v adaptaci na přírodu překonal. Ale do té doby - nic.

No jo, Zeman se včera projevil jako zkušený starý:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 11:16

zajíc, když vcelku bez námahy přivedl Drahoše k tomu, aby si několikrát naběhl na vidle. Drahoš působil zhruba od půli debaty jako student, který sedíu zkoušky, moc toho neví a plave. Bylo vidět, jak je nejistý a řadu věcí prostě neví, a místo toho, aby jednoduše a upřímně řekl, já nevím, a až budu presidentem, tak se to naučím a přijdu na to, tak to nevěrohodně okecával, no jako u zkoušky, my vysokoškoláci to známe. A ještě k tomu ta zkřivená pusa, úplně z něj čišelo "o tom nemám ani páru a nevím, co bych řekl, ale něco holt zablábolím". Drahoš jednou přímo lhal. Přišlo mi, že Zeman Drahoše šetří, přinejmenším při citaci z jeho "Výzvy", já bych volil citaci jinou, Drahošovi podstatně nepříjemnější. Jak už někde v komentářích zaznělo, Zeman je protivný, ale mluví autenticky, cíleně, konsistentně a bez obezliček k věci, zatímco Drahoš se projevil jako loajální úředníček, který vypadal, jako když se uchází o místo, o kterém ví, že na něj nemá. S hrůzou si představuju Drahoše mezi těmi EU-vlky, ti by ho osouložili (správný slovenský výraz skript nepustí) na to tata a on by se k tomu jenom blbě usmíval. Ovšem vzhledem k jeho celkově neautentickému vystupování pochybuju, že by vůbec měl v úmyslu těm Junckerům a Asselbornům nějak odporovat či, chraň pámbu, hájit naše české zájmy.

Re: No jo, Zeman se včera projevil jako zkušený starý:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 17:48

Určitě, myslím, že mu bylo Drahoše přeci jen lidsky líto. Myslím/doufám, že v další debatě už mu ho lidsky líto nebude. Na zdvořilost (od láskypravdy) bychom čekali marně

Prostě - sakra starý a chytrý lišák, zde odchylka od Vašeho termínu - starý zajíc.

Drahoš se "bál stát si za svým" (petice, 2600 a více, brusele). Svého asi moc nemá, musí stále listovat ve skriptech, jak bažant v prváku.

Starý zajíc neboli alter Hase říkají Němci, už nějak:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 18:24

začínám, po těch letech, překládat fráze. Ani mi to nepřišlo divné, když jsem to po sobě četl, až teď. Samozřejmě to znamená "starý lišák" - i když, "alter Fuchs" říkají Němci taky, ale ne tak často. Taky mají Němci pěkné sloveso "sich fremdschämen", tedy "stydět se za cizího", když vidím, jak se někdo jiný ztrapňuje. To mi včera taky přišlo na mysl, když jsem to Drahošovo divadlo viděl, jak tam koktá tím pohoršeným hlasem.

Re: Starý zajíc neboli alter Hase říkají Němci, už nějak:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 19:20

Já jsem německý začátečník.

Někdy v páté třídě mi otec jaksi mimochodem sdělil - du solltest deutsch lernen. Pracoval u firmy, kde se jaksi myslelo, že jsme "všichni Vídeňáci".

Pí učitelka mi v němčině sdělila, že jako dobrý (teď, před Vánoci byla scharfpísemka!!!!!!!), ale že bych mě občas otevřít gramatiku. Ale já ji odpověděl, "až Vy budete opravovat červeným inkoustem, tak možná". In deutsch. Je to Němka, bezva, všechna čest (!!!!!!), ale Švejka četla asi nepozorně.

Drahoš jest mišmaš - Feri dohromady s Halíkem. Nějak to přežijem. Byly horší blafy.

Vcelku OK,:
Autor: D. Stirský Datum: 24.1.2018 10:49

jen privatizaci bych Klausovi nevyčítal. Nezaujatá analýza dosud chybí a já tvrdím, že to bylo poprvé v dějinách našeho státu, kdy obrovské přesuny majetků probíhaly na základě zákonů, které demokraticky schválil zvolený parlament. Byly to zákony děravé, nedokonalé, možná sešité horkou jehlou, ale nebyly to zákony, kde by schválení bylo fraškou a které by nadirigovala jedna vládnoucí strana. Srovnjeme si to s majetkovými zemětřeseními po husitsku, po bělohorsku či způsobem "1948 a násl." Co mně, mimo jiné, vadí na obou pánech? Oba jsou velmi inteligentní a pohotoví v diskusi. A této své převahy často zneužívají k ponižování a dehonestaci svých názorových odpůrců. Ne každému je dána schopnost rychlé argumentace. Navíc pokládají jinak smýšlející za své nepřátele a dokáží se jim mstít - platí zvláště pro Zemana. Oběma pánům chybí to, čemu se říká sociální složka inteligence. Klaus však zvláště v první půli 90. let učinil mnoho oceněníhodného. Určitě mu patří velký dík třeba za dobře zvládnuté rozdělení republiky.

Re: Vcelku OK,:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.1.2018 14:53

S tímto Vaším názorem mohu bez potíží souhlasit.

Je ovšem třeba dodat, že ti názoroví odpůrci:
Autor: F. Houžňák Datum: 24.1.2018 18:29

si tu dehonestaci v naprosté většině zcela zaslouží. Když hovořím jako neinformovaný hlupák a třeba už po několikáté opakuju tu stejnou blbost, nemůžu se divit, když mě někdo - zdvořile - tím neinformovaným hlupákem nazve. To pak není dehonestace, ale konstatování faktu. Tak oslovení mají přece vždy možnost nastoupit důkaz pravdy.

Vcelku OK,:
Autor: D. Stirský Datum: 24.1.2018 10:48

jen privatizaci bych Klausovi nevyčítal. Nezaujatá analýza dosud chybí a já tvrdím, že to bylo poprvé v dějinách našeho státu, kdy obrovské přesuny majetků probíhaly na základě zákonů, které demokraticky schválil zvolený parlament. Byly to zákony děravé, nedokonalé, možná sešité horkou jehlou, ale nebyly to zákony, kde by schválení bylo fraškou a které by nadirigovala jedna vládnoucí strana. Srovnjeme si to s majetkovými zemětřeseními po husitsku, po bělohorsku či způsobem "1948 a násl."Co mně, mimo jiné, vadí na obou pánech? Oba jsou velmi inteligentní a pohotoví v diskusi. A této své převahy často zneužívají k ponižování a dehonestaci svých názorových odpůrců. Ne každému je dána schopnost rychlé argumentace. Navíc pokládají jinak smýšlející za své nepřátele a dokáží se jim mstít - platí zvláště pro Zemana. Oběma pánům chybí to, čemu se říká sociální složka inteligence. Klus však zvláště v první půli 90. let učinil mnoho oceněníhodného. Učitě mu patří velký dík třeba za dobře zvládnuté rozdělení republiky.

dobrý článek:
Autor: T. Kočí Datum: 24.1.2018 10:21

velmi výstižný. S Švejkem říkám: vobou není žádná škoda.

Vidím to podobně:
Autor: M. Valenta Datum: 24.1.2018 9:30

a dodávám, aby tito dva bratři v triku zcela nesplynuli v dinosaura jednoho, balí se občas jeden z nich do modré vlajky s hvězdami.

Re: Vidím to podobně:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 10:01

Vidím to jinak.

Škoda, že pan Vodvářka se nazamyslel také nad "politickým dinosaurem" T. G. Masarykem ... Ten se "tam" potloukal také dosti dlouho (od Vídně až do Lán), studenti mu rozbíjeli okna "aby už táhl".

Mladí králici na Hrad, Dominik Feri?? Nebo ono "universum Prahy"??? Ale ten už má také roky, že pane Valento/Vodvářko. Dinosaurus z akademie.

Pan Vodvářka psal před časem lépe, s nadhledem.

Re: Vidím to podobně:
Autor: M. Valenta Datum: 24.1.2018 10:40

Tomu se říká úkrok stranou pane Hašku.

Re: Vidím to podobně:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 10:47

Myslíte úkrok pana Vodvářky nebo můj? Čeština jest jazyk sice libozvučný ale často nepřesný.

Slušelo by se, aby pan Vodvářka aspoň něco malininkého na těch dvou dinosaurech pochválil ..... ne, neslušelo.

Re: Vidím to podobně:
Autor: M. Valenta Datum: 24.1.2018 13:50

Dnes Vás to táhne nějak do strany.

Re: Vidím to podobně:
Autor: Z. Lapil Datum: 24.1.2018 12:15

Technická: prezidentovi musí být nejmíň čtyřicet, takže Feri ne`e.

Re: Vidím to podobně:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2018 13:27

Aspoň že tak, pane Lapile.

Mimo thema - vrátil bych plnoletost na 21, v patnácti nic (tedy ještě vařečka a pásek, já to tedy nezažil, ale pořádek musel být, skoro jak za Masaryka).

Někdy mě napadá, že bych plnoletost udělil až s prvním daňovým přiznáním (tedy daně v plusu). Zkráceno.

Jsem ale vopožděnej nesympatizant s Halíkem a Drahošem. Nezvládám více, než podržet dveře dámám a vobčas zamést obecní chodník .....

Mně ti "dinosauři" pořád ještě vyhovují víc, :
Autor: S. Donát Datum: 24.1.2018 9:21

než všichni mlmojové. Pravda je, že čas nikdo nezastaví. Marné vyhlížím státníka, jakým byl Václav Klaus, mladšího, plného elánu :)

Re: Mně ti "dinosauři" pořád ještě vyhovují víc, :
Autor: I. Mertl Datum: 24.1.2018 9:43

I Vy mimoji! Vyhlížejte!