Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: Volební střípky, postřehy a zajímavosti

diskuse (20)

Předčasné volby nevyřešily vůbec nic. Uškodily všem, kteří je vyvolali. Gratulace zainteresovaným k politické jasnozřivosti!

Když se dva – Nečas a Kalousek – perou, třetí – Babiš – se směje. Strkanici mezi ODS a TOP 09, kdo bude hegemonem na pravici, vyhrálo hnutí ANO, u kterého vůbec není jasné, zda nějakou pravicí vůbec je. K usedavému pláči to není, protože totéž lze říct o ODS i o TOP 09.

Tradice smrtícího prezidentského polibku nadále platí. Jak to tak vypadá, je úplně jedno, zda líbajícím je Havel, Klaus či Zeman.

Radim Fiala, jeden z tzv. rebelů, který z ODS odešel kvůli zvyšování daní, zůstává ve sněmovně v barvách Okamurova Úsvitu. Pořád lepší než vazební věznice.

Už to vypadalo, že mužný hlas Víta Bárty také ze sněmovny nezmizí. Za Úsvitu sice utržil největší počet preferenčních hlasů, leč ani to na mandát nestačilo. Uspěli ovšem jiní véčkaři. S Okamurou se do sněmovny vyvezli exposlanci Kádner a Štětina. V oranžovém dresu pak také expolicajt Huml.

Trápení ODS zdaleka nekončí. Až na výjimky ji budou ve sněmovně zastupovat právě ti, kteří ji svojí hloupou bezzásadovou politikou přivedli ke katastrofálnímu jednocifernému výsledku. Když slyším pražského Svobodu či plzeňského Pospíšila uvažující o kandidatuře na předsedu, osypávám se.

Výsledkem Mirky Němcové, Jiřího Pospíšila či Bohuslava Svobody totiž nejsou jejich osobní preferenční hlasy, kterými se teď ohánějí, nýbrž 7,72 %, jež ODS celkově utržila.

Kroužkování naopak vystavilo stopku úřadujícímu předsedovi ODS Martinu Kubovi. Češi měli kdysi zimního krále, občanští demokraté pro změnu letního předsedu.

Ve Zlínském kraji přeskákal na kandidátce ODS díky preferenčním hlasům z posledního na první místo Stanislav Devátý, kdysi statečný disident, dnes úspěšný právník. Kvůli celkově mizernému výsledku ODS ovšem poslanecký mandát nezískal.

Pouze dvěma členům Rusnokovy vlády se zadařilo přetavit své ministerské křeslo v poslaneckou sesli. Ministryni spravedlnosti Marii Benešové, ač byla přátelům růže nevěrná se Zemanem, se to podařilo v oranžovém kostýmku ČSSD. Ministru životního prostředí Tomáši Janu Podivínskému s resuscitovanými lidovci. Všichni Rusnokovi ministři, co si vsadili na SPOZ, pohořeli.

Miroslav Šlouf opět vyhrál. Před třemi lety sebral prostřednictvím Zemanovců vítězství Jiřímu Paroubkovi, pak dostal Zemana na Hrad, a jelikož nevděk světem vládne, poslal tentokrát celý zemanovský SPOZ do kytek. Ahóóój!

Získat poslanecký mandát je někdy fakt snadné. Někomu stačí být na kandidátce ANO a jmenovat se Babiš. Teď nemyslím Andreje, nýbrž Miloše. Zbytek zařídí kroužkující ovčané. Eddie Murphy na dané téma natočil filmovou komedii, my to uvádíme v realitu. Kam se na nás Amerika hrabe!

Další těžká porážka českých médií. Výsledkem nedávné prezidentské antizemanovské kampaně je Zeman na Hradě, výsledkem antibabišovské kampaně posledních týdnů je Babiš na koni ve sněmovně. Ještě týden navíc a řepkový král by vyhrál.

Zdrcující prohra České televize a jejích pravidel, podle kterých zve strany do debat. Protežovaní Zemanovci mají nakonec méně procent než nezvaní Piráti a Svobodní. Komu se to nelíbí, toho ztluče televizní ochranka.

Česká filharmonie volila hromadně v japonském Kjótó, kde byl speciálně pro ni zřízen volební obvod. Díky tomu víme, že více než 50 % filharmoniků to hodilo TOP 09. Asi jako poděkování za skvělé ministry kultury, zubaře a družinářku, jež Topka dala kulturní veřejnosti v minulém volebním období. Zajímavé!

Na světě už zbývá jen několik málo jistot: smrt, daně a poslanec Marek Benda.

www.petrstepanek.cz

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Josef Kopecký
25. 7. 2024

Zrušení zaručené minimální mzdy v soukromých firmách schvalují ve čtvrtek senátoři. Když to projde,...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Dojednáno, schváleno. NBA oznámila podpis lukrativního jedenáctiletého kontraktu s třemi...

kroc Tereza Krocová
25. 7. 2024

Klimatičtí aktivisté ve čtvrtek ráno narušili provoz na největším německém letišti ve Frankfurtu...

Tomáš Macek
25. 7. 2024

Francouzská policie vzala včera do vazby čtyřicetiletého Rusa. Podle prokuratury „dodával...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Bez Ruska a Číny u stolu nebude možné dosáhnout žádného mírového jednání o válce na Ukrajině, řekl...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz