23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

POLITIKA: Volby se blíží!

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nás dlouhodobě zásobuje nápady, nad kterými zůstává rozum stát. V posledních týdnech je opravdu ve formě. Hned dvakrát se dokázala zviditelnit poněkud trapným způsobem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 4.8.2021 20:52

Pane Zdechovský, v problematice alimentů vidím jako největší problém zavedení tzv. náhradního výživného. Tedy stručně řečeno, že alimenty bude za neplatiče platit "stát", tedy mi všichni a následně je bude od dotyčných vymáhat. Nepodpořila náááhodou tento institut i vaše mateřská strana ? Zjednodušeně řečeno - stát není schopen (s celou svoji mašinérií) donutit některé lidi, aby platili alimenty. Tak je začne platit sám a od povinných osob je následně vymáhat. Jaká bude úspěšnost ? Nulová. Takže alimenty za nezodpovědné rodiče budeme platit všichni. Takže nápady ministryně Maláčové (která jinak rozhodně není mým "šálkem čaje") v tomto směru beru jako zoufalý pokus donutit dotyčné platit alimenty. Kdysi se mluvilo o odebrání řidičáků neplatičům. To byla asi nejúčinnější páka. Ale odebrání rybářských či loveckých lístků či možnosti chodit na fotbal je taky cestou. A jak to souvisí ? Úplně jednoduše. Aby člověk, který se vyhýbá své zákonné povinnosti platit alimenty neměl pohodlný život. Zatímco jeho bývalá druhá polovička řeší za co koupit děcku nové boty.

P. Han 4.8.2021 21:04

Hm, co s těmi, kdo na fotbal nechodí, nejsou myslivci ani nerybaří? Zákaz chodit do hospody? Do bordelu? Pro ty kulturnější do divadla nebo do kina? A když nemají ani řidičák? Dříve existovaly vězení pro dlužníky. Čtěte Dickense.