28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

POLITIKA: Vládní koalice má vzniknout ve volbách

Je čas změnit klíčový zákon o volbách sněmovny. Axiomy jsou tvrzení, která není třeba dokazovat. Voda je mokrá, oheň pálí, za slabé vlády může špatný volební systém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 24.8.2013 10:17

Škoda je, že národ ani politici

rozumným názorům politologů (nemyslím tím politology typu p. Jelínka) moc nenaslouchají. Mj. proto to v naší politice vypadá, jak to vypadá. Typický příklad byla přímá prezidentská volba, před kterou politologové velmi varovali a jejíž trpké plody v podobě Ovara momentálně sklízíme.

J. Boleslav 24.8.2013 10:20

Re: Škoda je, že národ ani politici

Jinak s myšlenkami v článku naprostý souhlas.

M. Šejna 24.8.2013 10:22

pane Boleslave

jaké trpké plody? Trpkým plodem je jen to, že už víme kdo je sprostým hulvátem. To jsou ti lidé, co prezidenta značují za Ovara.

Sladkým plodem je skutečnost, že Zeman zatím realizuje svůj volební program, kvůli kterému byl zvolen. Co sliboval, to plní, což je v českých politických vodách věc nevídaná.

J. Švarda 27.8.2013 3:12

Re: pane Boleslave

Pseudopolitologové hledají metodou zprava doleva způsob volby, která by umožnila zvolit toho koho jejich chlebodárce potřebuje. Většina zvolila a měli bychom to respektovat . Musím respektovat, že Zaman plní program který před volbami avizoval. To nejde okecat, že to je něco jiného a že Kárla ten či onen podporoval a oni ti zlí voliči ho nezvolili. Přece volba je volba a nelze měnit pravidla hry během fotbalového zápasu.

P. Čech 24.8.2013 12:53

Re: Škoda je, že národ ani politici

Pane Boleslave, mnohokráte jsem se zde snažil vysvětlit, proč skutečně byl zvolen prezidentem Miloš Zeman. Nebylo to díky systému přímých, většinových, dvoukolových voleb, ani hlavně většiny voličů, ale zákona č, 71/2012 s., a zejména jeho článku 56,odst.5 . Tento zcela diskriminační odstavec, který neříká nic jiného, než že senátor je někým více než poslanec a ten zase někým více než občan, v rozporu s nejméně dvěma články Listiny základních práv a svobod, znemožnil kandidovat v prvním kole volby několika zájemcům. Pokud by tyto přímé volby byly svobodné, nemohla by se ukutečňovat žádná předvolební selekce kandidátů. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by bylo umožněno kandidovat v prvním kole všm 15 kandidátům, do druhého kola by zcela jistě nepostoupil Karel Schwarzenberg. Ve druhém kole by potom zcela jistě nevyhrál Miloš Zeman. Zde můžete jasně vidět, proč vyhrál miloš Zeman. Zásahem politiků, kteří zmíněný zákon vypracovali a schválili. Proto, aby následně mohli říkat, že vždy upozorňovali, že to dopadne špatně a podobné nesmysly. Opakuji: Pokud by volba probíhala svobodně, pokud by zmiňovaný zákon neobsahoval uvedený odstavec, volby by dopadly určitě jinak. Všechno je to tím, že u nás nemáme žádné (nejen prezidentské) volby svobodné. Tedy bez jakýchkoliv třeba zákonných, ale jinak nepřípustných zásahů politiků.

J. Heincl 24.8.2013 17:06

Re: Škoda je, že národ ani politici

Naprosto souhlasím. Navíc nechápu, jak mohou někteří lidé odsuzovat volbu presidenta občany. jestliže byli několikrát v přímém přenosu svědky odporné tragikomedie při předcházejících volbách presidenta parlamentem.

P. Čech 24.8.2013 18:54

Re: Škoda je, že národ ani politici

Nechápete?  Já ano. Jsou to totiž ovčané, dobrovolní otroci politických stran. Nedokážou samostatně myslet a potřebují, aby jim nekdo jejich názor t.zv. předžvýkal. K tomu se jim hodí právě politické strany, nejlépe, pokud jsou schopny jim naslibovat modré z nebe. Sami nedokážou nic. Jsou to prostě ovčané.