2.8.2021 | Svátek má Gustav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 18.6.2021 22:46

Názory paní Šichtařové rád čtu a její erudici uznávám. Jenže ... ona na rozdíl od všech politiků nepotřebuje být znovu zvolena. Důchodci jsou už dnes obrovská síla voličů, bez jejichž přízně nelze nějak výrazněji vyhrát volby. Navíc jsou to spolehliví voliči, kteří k volbách skutečně přijdou. A vzhledem ke stárnutí populace bude důchodců stále víc.

J. Kanioková 18.6.2021 19:03

"Už se ani neřeší tak zásadní věci jako kde na vyšší důchody vzít."

Naprosto přesně !

V. Čermák 18.6.2021 19:55

Peněz je čím dál více, samozřejmě i na důchody. Jen staroekonomové ( má dáti -dal) Klaus, Šichtářová, Lipovská a spol a také jejich fanoušci, či Fanynky pláčou...;-D

L. Novák 18.6.2021 21:18

Troubo komunistický, chvoste Babišův, když jede "tiskárna" se socprdem Rusnokem v čele na plné obrátky, tak je samozřejmě peněz nadbytek. Ale to blb jako ty stejně nepochopí... :-P

V. Čermák 18.6.2021 23:03

Novácké hovínko se zase přilepilo, drží a smrdí...;-D

J. Jurax 18.6.2021 21:31

Jo, prachy rostou na stromech, běžte si natrhat ...

V. Čermák 18.6.2021 23:05

Vylézají z tiskáren 24 hodin denně. Jste slepý, že to nevidíte?;-D

J. Jurax 19.6.2021 2:54

Nekryté, inflační ... no to je radosti :-(

J. John 18.6.2021 14:15

Současný důchodový systém je státem organizovaná zvůle a zlodějna. Zaměstnanci musí povinně platit na "důchodové pojištění", které žádným pojištěním není. Pojištěnec by si totiž mohl rozhodnout kolik a jak dlouho chce platit a kolik a jak dlouho chce pobírat pojistné - tedy důchod. Současný systém nehorázně okrádá ty, kteří byli schopní a pilní a celý život si museli platit penzijní pojištění. Z jejich plateb stát dotuje nemakačenkům a i osvč důchody, ay dosáhli alespoň na výši životního minima.

A k těm pár stovkám, nad kterými se pí Šichtařová rozčiluje: ona ta inflace asi ve skutečnosti je podstatně vyšší, než je oficiálně přiznávaná. Toto zvýšení nad zákonný rámec bude alespoň částečně zvýšenou inflaci kompenzovat.

V. Petr 18.6.2021 14:32

R^R^R^

L. Novák 18.6.2021 15:28

OSVČ bych do toho netahal, protože zdaleka nečerpají ze sociálního pojištění tolik, kolik mohou zaměstnanci, a ani nemají stejná práva, jako oni.

Na druhé straně za to, že hodně lidí pracuje jako OSVČ na zaměstnaneckých pozicích, je odpovědná socialisticko-odborová mafie, která zablokovala zaměstnavatelům nabírat a propouštět zaměstnance podle skutečných potřeb a tlačí je do hrubé neefektivity.

Takže nabírat místo zaměstnanců "živnostníky", kteří nemají spoustu nároků jako např. příplatky za přesčasovou práci, je pro řadu firem s kolísavým objemem výroby nutnost.

No a pracovní agentury pronajímající své zaměstnance s omezenými právy dalším firmám na potřebnou dobu, jsou toho dalším důsledkem.

J. John 18.6.2021 18:23

Podívejte se na web MF na příjmy a výdaje rozpočtu. Osvč skutečně do systému dávají daleko méně, než z něj berou.

V. Čermák 18.6.2021 19:57

Do Babiše nedávali Nic, teď něco pustit Musí, takže prskají na Babiše jak velbloudi...;-D

L. Novák 18.6.2021 21:20

Meleš hovadiny, Babišův prde!

V. Čermák 18.6.2021 23:06

Novácké hovínko, dříve daňový podvodník, se zase přilepilo a smrdí...

V. Církva 18.6.2021 16:09

Tak jistě mi vadí zastropování důchodů kdy teď makám živím manželku, aby ta měla víc času na děti a až budu v důchodu dostanu almužnu a moje děti budou živit ty co si teď užívají.

Na druhé straně průběžný systém řeší problémy s inflací nebo krachujícími pojišťovnami. V USA měly třeba velké firmy svoje důchodové systémy, byla prosperita, jenže pokud padne Ford nebo GM budou bez peněz. Když padne měna tak taky.

Jinými slovy jsem pro určitý průběžný systém, ale spravedlivější, třeba dle počtu dětí, reflektující to co do sysému člověk nasypal a ne zbytečně velkorysý. Člověk by měl být k pěknému stáří motivován tím že naknvestoval do dětí co něco umí a podporují svoje rodiče, ten co děti mít nemůže může zase v stáří použít naakumulovaný majetek..

Systém by ale měl pamatovat i na nemocné co si našetřit nemohli. To soukromé pojišťovny nedokážíí. Zdá se že i americký sistém zdravotního a důchodového pojištění není moc efektivní

V. Novák 18.6.2021 16:17

A taky podnikové fondy se snáz vyluxují - když Maxwell skončil v oceánu, zjistili jeho zaměstnanci, že léta platili do důchodových fondů na jeho luxusní život. A Enron - stejná písnička.

V. Církva 18.6.2021 20:52

No právě

J. John 18.6.2021 18:27

Problém každého státního systému je ten, že ho "řídí" takové Maláčové & spol.

P.S. Všiml jste si, že u nás již je pouze minimum těch, kteří nejsou nějak znevýhodněni, nepřísluší k nějaké menšině, nejsou diskriminovaní, ... a jsou tak schopni se postarat sami o sebe bez státní socanské kurately?

V. Církva 18.6.2021 20:58

To je fakt. Dnes cca 1/2 dětí žije mimo manželství, část má třeba maminku bez práce, část nafinguje nějaké zdravotní postižení, část dostává peníze že se stará o staré rodiče a část má partnera v kriminále.

V konečném důsledku systémy určené na podporu několika nešťastných svobodných matek, mrzáčků nebo dlouhodobě invalidních rodičů pobírá většina národa.

Pokud jste ženatý, máte děti, chodíte do práce a živíte děti a manželku jste znevýhodněná menšina. Všechen tento luxus platíte.

M. Dvořák 18.6.2021 10:31

Vrchol vládního populizmu(zároveň i pokrytectví) je Babišovo napadení Pirátů kvůli migrantům.

Dnes ráno jsem potkal čtyři Afričany jak bloudí po Velké Ohradě(Praha 13) s lejstry v rukách a něco hledají. Na poštovní doručovatele rozhodně nevypadali. :-/

J. John 18.6.2021 14:16

Babiš má na špinavou práci specialistky. Sám se tváří jako bojovník za práva občanů a mezitím jeho parta v Bruselu dělá opak.

V. Petr 18.6.2021 14:33

Uvědomte si, že jakýkoliv příchod migrantů je nevratný. Ve Francii už lidé nemohou vyjít bezpečně na ulici! I jeden ilegální migrant je MOC!

V. Církva 18.6.2021 15:46

Plácáme, plácáme? Babiš jistě není v migrační politice Okamura, i proto ho nevolím. Jenže co se týká azylové politiky, kvót a postoji k ilegální imigraci, je na tom ANO ještě dobře.

Pokud nechápete co může nastat za vlády Bartoše co chodil demonstrovat na migranti vítejte!, zkuste si doma dát studenou vodu a preventivně si nafackujte!

M. Dvořák 18.6.2021 16:54

Ano, plácáte. Za Pirátů bude v tomto ohledu jako za Babiše.

Vidím kdo v ulici přibyl a přibývá. Jsou to sousedi. Takže nějaké řečičky neberu když oči mi říkají něco jiného. Nafackujte si sám a sprcha vám také neuškodí. Lepší než věřit Babišovi.

L. Novák 18.6.2021 9:43

Když se podíváme na částky, které vlády od roku 2000 ve velkém rozhazují, tak nejspíš zjistíme, že větším průšvihem než je růst důchodů (mandatorní výdaje) jsou zelené klimaalarmistické nesmysly a výdaje s nimi spojené. Kdyby vláda šla do sporu s EU a zelenými magory v ČR a tyto výdaje okamžitě (během jednoho roku či volebního období) zrušila bez náhrady, vůbec by otázka výše důchodů nemusela být problémem. Bilionový tunel OZE (2005) je tisíc miliard (a nejspíš mnohem víc, započítáme-li všechny důsledky a nastavení "Green Deal-em" fantasmagoricky tlačeným EU/EK) doslova vyhozených do kanálu bez užitku.

Proč autorka neuvádí katastrofické důsledky zeleného šílenství? Knížku paní Šichtařové by snad zakázala zelená cenzura? Je to jen populismus a snaha nevydat se "proti větru"?

J. Ptáček 18.6.2021 9:22

Napadla mě následná úvaha, možná blbá, ale určitě vlastní:

Svoboda slova je (G. Orwell) právo říkat to, co ostatní NECHTĚJÍ SLYŠET.

Naproti tomu populismus (vládní, opoziční), je potřeba populistů (Babiš, Okamura, určitě ne Miloš Zeman) říkat to, co ostatní CHTĚJÍ SLYŠET.

Můj závěr:

Populisté (zleva i zprava) jsou nepřátelé svobody slova. Dostanou-li se natvrdo k moci, je se svobodou slova KONEC.

L. Novák 18.6.2021 9:25

Proč jste M. Zemana vyřadil z kategorie populistů? ;-)

J. Ptáček 18.6.2021 9:37

Zeman je jistě také populista, ale trochu jiný. Často záměrně říká to, co lidé slyšet nechtějí. Asi mu to dělá dobře. Možná to ale svýma stařeckýma očima vidím zkresleně.

F. Navrátil 18.6.2021 9:14

Valorizace důchodů lidem, kteří pracovali, platili daně, zdravotní a sociální pojištění a vychovávaly děti, je neustále terčem útoků spořivých ekonomů. Zajímavé je, že stejně agresívně neútočí na výdaje na nepojistné sociální dávky lidem, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nikdy nebudou, zato plodí potomky tempem, jakým Baťa vyráběl cvičky a předávají jim svůj životní styl. Stejně tak zbaběle mlčí kolem miliard vynakládaných na parazitické neziskovky nebo na výpalné vyděračům od zelené energetiky.