30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

POLITIKA: Vláda už projedla i majetek předků

Je to jen něco málo přes rok, co zemřel Tomáš Ježek, a už aby se v hrobě obracel. Všichni si ho jistě pamatují, jak počátkem devadesátých let spravoval Fond národního majetku. Byl jedním z těch, kteří dali privatizaci svou tvář.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 24.12.2018 11:24

Re: Komunistické hovádko Kratochvíl

Co jiného čekat od ekonomicky negramotného a přitroublého bolševika Kratochvíla, kterému je parazitní mentalita vlastní - určuje mu ji komunistická ideologie, zločinná ideologie, která napáchala ve světě nesmírné škody jak na majetku, tak i životech lidí...

J. Kratochvíl 24.12.2018 12:05

Novák 475 primitivní antibolševický komsomolec

diskutuje!!! Pozor !!!

L. Novák 24.12.2018 22:13

Re: Novák 475 primitivní antibolševický komsomolec

S komunistickým blbem Kratochvílem diskuse nemá smysl. Nemá funkční mozek a vzdělání. :-)

J. Lepka 24.12.2018 11:34

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Milý Kratochvíle, můj otec by vám řekl, že jste wůl a pijete vodu na jezeře. Před 100 lety, můj děda sloužil jako ajznboňák, tedy pod stání penzí a k tomu si ještě platil penzijní připojištění soukromě. Když ho v osmačtyřicátém bolševici poslali do penze, byly jimi již oba fondy rozkradené a on si mohl smlouvou o penzijním pojištění ledy vytřít (_!_).

Takže když už hodláte s někým polemizovat, zkuste nějaká fakta ne vlhké sny bolševizující chátry s názory "po mně potopa"

J. Kratochvíl 24.12.2018 12:12

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Jsem možná vůl, ale vy jste nechtěně asi, předpokládám, potvrdil můj názor. Komunisti mu dali státní důchod, nebudeme diskutovat jak velký, ale soukromé fondy ukradli nejspíš. Napište mi, jaký je rozdíl když soukromé fondy vykradou komunisti nebo dnes nějací kamarádi Kalouska.

M. Pivoda 24.12.2018 12:36

Upřesnění ke správnému sdělení Jiřího Kratochvíla

Kratochvíl "... Napište mi, jaký je rozdíl když soukromé fondy vykradou komunisti nebo dnes nějací kamarádi Kalouska."

Já za J. Lepku nebudu odpovídat, jaký je v tom rozdíl, ale připomenu, že právě kvůli takovým smutným skutečnostem, se někdejší čeští disidenti dnes distancují od tzv. Sametové revoluce 1989. Petr Pitthart to v listopadu 2018 sdělil natvrdo: "Žádná Sametová revoluce nebyla, bylo to dojednané předání moci". Doplním, že šlo předání moci politické, výměnou za moc ekonomickou (tzn. urychlené překabátění českých komunistů na české kapitalisty).

J. Kratochvíl 24.12.2018 12:46

Re: Upřesnění ke správnému sdělení Jiřího Kratochvíla

Pokud si pamatuji po r.89 měli politickou moc Klaus a Havel, podle vás zakuklení komunisti. Reformu vymysleli Ježek, Tříska a další také komunisti. Odmítám důrazně, že by za polistopadový vývoj měli zodpovědnost komunisti, ne proto abych se jich zastával, ale protože je to lež !!!

M. Pivoda 24.12.2018 13:16

Jiří Kratochvíl asi nečetl soustředěně

Já jsem u komunistů hovořil o moci ekonomické, nikoliv politické. Vyšla dokonce kniha, ve které bylo uvedeno, kdo úspěšně v Česku zprivatizoval (tzn. převážne komunisté), ale všechny výtisky této knihy byly okamžitě vykoupeny, takže se ta kniha do veřejného prodeje nikdy nedostala.

Ostatní: Ekonoma Václava Klause u disidenta Václava Havla prosadila tzv. Rudá Rita Klímová. Václav Havel byl v ekonomii slabý jako čaj a Vávlav Klaus se opíral o ekonomickou teorii z předminulého století.

Osobní poznámka: Já jsem v roce 1990 dostal od Holanďanů knihu profesora M.E.Portera: Konkurenční přednost národů. Navrhoval jsem, aby tento profesor Harvardské školy byl pozván do Česka (pozvalo ho také Portugalsko!), ale Václav Klaus pozval Miltona Friedmana.

J. Kulheim 24.12.2018 14:03

Re: Jiří Kratochvíl asi nečetl soustředěně

V Německu dělali transformaci ekonomové ze západ, nosite Nobelových a jinch cen. NDR převzalo zákony NSR. Do bývalé NDR šel ze západu jeden celý náš rozpočet.

Kradlo se tam podstatně víc než u nás. Transformace nedopadla dobře. Lze úspěšně pochybovat o tom, že Holanďaané ví něco o socialistickém dirigistickém hospodářství.

Škoda, že jste ležel ma kavalci a čekal jak to dopadne.

J. Kratochvíl 24.12.2018 14:21

Re: Jiří Kratochvíl asi nečetl soustředěně

Přesto ti nositelé Nobelových cen to zvorali a nebo tak učinili cílevědomě, jako u nás a to nebude náhoda. Cíle asi byly jiné než naše, což je pravděpodobné. Pohodlně a elegantně si zde zatočili se svoji konkurenci. Číňané šli svou cestou a jsou lepší. Ať se vám to líbí nebo ne.

L. Novák 24.12.2018 16:17

Re: Jiří Kratochvíl asi nečetl soustředěně

Kecáte blbosti. V Číně je stále totalitní komunistický systém, jenom v hospodářské oblasti se hnuly ledy a za určitých podmínek tam mohl vstoupit zahraniční kapitál a přinést know-how, za což mohl využívat (za podmínek pro námezdní sílu mnohem horších, než v jejich domácích poměrech, tedy bez rozsáhlého sociálního zajištění) levnou pracovní sílu. Pro Číňany to samozřejmě je přínosem, protože kontakt se světem jim přináší velký užitek.

A kdo že je v té Číně vlastně lepší? Vládnoucí komunistická partaj s monopolem na moc ve státě? Vy jste ale blb! :-)

V. Kain 24.12.2018 12:33

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Kratochvíle v Parlamentních listech naprosto přesně pan Knížák popisuje kdo je to Babiš a jaké nebezpečí znamená pro naší zem.Příspěvky plné sprostoty ukazují jací oslové jsou Babišovi voliči.Tato vláda je ta nejhorší jakou jsme měli.Zneužívání státní moci k likvidaci konkurence dokáže jenom skutečný gauner.

J. Kratochvíl 24.12.2018 12:51

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Nejsem prorok a nejsem ochoten diskutovat, co zůstane po vládách A. Babiše, to dnes nikdo neví, ani nějaký poskok Klause Knižák. Za to víme jak dopadlo rozhodování V Klause.

J. Holíček 24.12.2018 15:15

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Něco podobného, mě napadlo, když jsem si to jméno přečetl. :-))

J. Kulheim 24.12.2018 13:54

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Průběžný systém financování mohl fungovat před 100 lety, když na jednoho důchodce pracovalo 50 lidí. Rok 2007 počet důchodců 2 68 8 078, počet poplatníků–4 958 581; počet poplatníků na jednoho důchodce 1,84.

Rok 2012- počet důchodců 2 871 453; počet poplatníků 4 933 997; počet poplatníků ne jednoho důchodce 1,72

Celkový průměrný počet let prožitých ve zdraví byl v roce 2010 v ČR 62 roků. Od roku 1962 se však tato hodnota nezvýšila a prodlužování naděje na dožití tedy spočívá ve zvyšování počtu let prožitých v nemoci. To zvyšuje náklady na léčení nemocí starších lidí. O kvalitě života vypovídá množství let prožitých ve zdraví.

J. Kratochvíl 24.12.2018 14:13

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Kulheime, toto se zde diskutovalo mockrát. Zkuste si něco zopakovat o nových technologiích a následné efektivitě produkce. Potom nebudete psát takovéto kraviny. Stále dokola.

L. Novák 24.12.2018 16:28

Re: komunista Jiří Kratochvíl

Na kraviny (komunistické) tady máte patent vy, troubo! :-)

J. Kulheim 24.12.2018 18:05

Re: Článek plný mýtů a nepravd!

Na Štědrý den se na to nedá odpovědět.

Socialismus je také drogou a nikdo nepřesvědčí některé lidi, že tu „slast“ také jednou odskáče. I když obětí jeho dlouhodobého „rauše“ budou nejspíše až jeho děti. Narkomana také nikdo nepřesvědčí o tom, že by se měl léčit, dokud se nedostane až na dno, dokud nepadne na hubu.

Z. Koutecký 24.12.2018 11:02

Majetek předků

Majetek předků jsme prodali a zprivatizovali do 1.ledna 2006, kdy byl Fond národního majetku zrušen a jeho účty převedeny pod správu MF. Zbylo na nich, po všech těch "tunelech", cca 400 mld. Kč. Pak už nebylo prakticky co prodávat a privatizovat, takže na ty účty přicházely už jen dividendy z podniků, ve kterých si stát ponechal nějaký podíl. I ty výnosné podíly časem většinou stát prodal, protože stát je přece špatný hospodář, a tak dnes tvoří příjem těchto fondů z cca 80% jen dividendy z ČEZ ve výši cca 15 mld. Kč ročně, a na těch účtech zbývá cca 22 mld.Kč. Fondy jsou určeny nejen na placení schodků, či reformy důchodového systému (letos je v přebytku), nýbrž třeba asanace krajiny po těžbě uranu, ostravských lagun a pod.Jak všichni víme, uvažuje se, že stát prodá i tu část ČEZ, která má nějaké zisky a stát si ponechá jen tu část, do které bude nutno investovat a následně splácet potřebné půjčky.Tím celý problém majetku našich předků skončí. Na nějaké důchodce zapomeňte.

L. Novák 24.12.2018 11:30

Re: Majetek předků

Historie rozkradení majetku začala (v největším rozsahu všech dob) po II. světové válce a násilném uchopení moci komunisty. Zajímavé je, že sami komunisti tuhle éru zcela zamlčují a blábolí o rozkradení majetku po roce 1989. Jenomže nebýt komunistů, majetek by zůstal v rukou původních soukromých majitelů a problém "privatizace" by vůbec nevznikl. Naši předkové žádný majetek(kromě osobního sloužícího v domácnosti a rodině) neměli. Rozkradli jim ho komunisti!

J. Kratochvíl 24.12.2018 12:20

Re: Majetek předků

Chcete snad tvrdit, že po r. 89 zde k žádným krádežím nebo nespravedlnostem nedošlo? A omlouvat tyto zločiny nějakým znárodňováním po r.45, kdy bylo krátce po válce.. To si můžete vykládat mezi svými antibolševickými blbečky, troubo.

K. Filek 24.12.2018 15:07

Re: Majetek předků

Ty jsi absolutní bolševický natvrdly komouš.To co s námi a naším hospodářstvím komouší to se vidělo jen v Číně za jejich kulturní revoluce.

Z. Koutecký 24.12.2018 14:25

Re: Majetek předků

Tady se teď bavíme o majetku, který tu zanechali naši předci a po roce 1989 patřil státu, konkrétně o té jeho části, která skončila na účtech Fondu národního majetku. Kolik z něho zbývá a jakou představuje možnou záchranu pro penzijní fond v budoucnosti. Podle mne, výhledově téměř žádnou. Dnes ho živí prakticky jen dividendy ČEZ. Až odpadne i to, tak může MF zavřít s majetkem našich předků krám. Problém rozkrádání, restitucí, tunelování atd. s tím sice do jisté míry souvisí, je to ale převážně o něčem jiném než o projídání fondů touto vládou, o kterém píše paní Šichtařová.

L. Novák 24.12.2018 19:09

Re: Majetek předků prošustrovali komunisti

Penzijní fond socialisté s komunisty nechtějí, tak nebude. A po nich už zbyly jenom astronomické dluhy, o nichž nikdo neví, jak a kdo je zaplatí. Nějaké miliardy z prodeje majetku při privatizaci jsou dnes nepodstatné. Podstatné jsou nové astronomické škody a dluhy, které socialistické vlády včetně Babiše působí. Viz už zmiňovaný Bilionový tunel OZE. To jsou tisíce miliard a stále narůstají. O těch se ale z nějakého mně neznámého důvodu nezmiňujete. :-)

J. Schwarz 24.12.2018 10:30

Žádná důchodová reforma

nebude fungovat. A problém není v demografii, ale ve zdravotníctví, medicíně a "liberalismu". Málokdo bude ochoten a hlavně schopen pracovat do sedmdesáti, zrovnatak málokdo je ochoten přestat cpát peníze do "studentů" prodlužujících si kolikrát mládí až do třicítky. Když se prodlužuje doba dožití, přičemž se až tolik neprodlužuje doba dožití ve zdraví a dobré kondici tak jsme závislí na vývoji technologií a levné pracovní síle v Asii. Technologie nám teda v tom moc nepomáhají, počítače nijak neomezily byrokracii ani množství produkovaných lejster. Naopak, levný tisk umožnil všechny doklady, hlášení, tabulky a prezentace produkovat v řádově větších množstvích. Kdybychom měli vyšší porodnost, pak pokud nepočítáme s příchodem moru budeme mít i větší množství starých. A to při pokroku medicíny neporostou počty důchodců úměrně populaci, ale rychleji. S ničím jiným nemůžeme počítat v případě imigrantů, ti taky zestárnou a chtěl bych vidět ty borce, co je na stará kolena vyhostí "domů" bez nároku na penzi. Howgh.

J. Lukavsky 24.12.2018 10:00

Chytrolínové

Zajímavé je, že kdekdo kritizuje privatizaci, ale s vlastním - bezchybným - plánem tenkrát nikdo jiný nepřišel. Holt po bitvě je každý generál a chytrolínů je za korunu pytel! Kritik je člověk, který, kdyby to uměl, by to napsal líp než autor. Heslem dnešní společnosti je "to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou" (feldkurát Katz). J.L. end

V. Kotas 24.12.2018 10:06

Re: Chytrolínové

Pár návrhů bylo, ty však byly zašlapány do bláta, za pomoci médií. Nebyly totiž od dost " pravicových " politiků.

M. Prokop 24.12.2018 10:08

Re: Chytrolínové

Tak to tedy zaplať pánbůh za to zašlapání.

V. Kotas 24.12.2018 11:53

Re: Chytrolínové

A proto máme co jste chtěli, místo Švýcarska, Singapuru.

J. Lukavsky 24.12.2018 9:44

Co na to Werich?

"Před dvaceti lety jsem měl za stovku nejméně 5 Plzní, dneska pořídím 2" No spočtěte si kolik Plzní jste si koupil za měsíční plat tenkrát a kolik dnes! Jak říkal už Jan Werich! Já ještě pamatuji, že smažák a malé pivo stály 10 Kčs. Ale také ještě pamatuji, že jsem měl nástupní plat 1250 Kčs (každý měsíc!).... J.L. end