15.11.2019 | Svátek má Leopold


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 8.11.2019 12:50

Na slevu jízdného pro důchodce a mládež můžeme mít různé názory, ale snad se shodneme na tom, že tato sleva nezvyšuje zásadním státní výdaje a rozpočtový dluh. Mnohem větší zátěží jsou sociální dávky pro nepřizpůsobivé, kteří na rozdíl od důchodců nikdy nepracovali, nepracují a pracovat nebudu. Právě nepojistné sociální dávky jsou státem organizovanou zlodějnou, která okrádá lidi, kteří pracují, platí daně, sociální a zdravotní pojištění, vychovávají a vzdělávají děti a chovají se odpovědně.

M. Prokop 8.11.2019 14:07

Zásadním způsobem ne, ale zato zbytečně.

S těmi nepřizpůsobivými sice souhlasím, ale omezení není proveditelné.

F. Navrátil 8.11.2019 19:54

Je proveditelné a má širokou podporu. Lidí, kteří pracují a musí ze svých daní živit pobírače, je podstatně více než těch, kteří se domnívají, že pracující občané jsou povinni je živit! K redukci nepojistných sociálních dávek by se mělo přistoupit co nejdříve a postupně přivírat kouhoutky.

Š. Hašek 8.11.2019 15:49

Pokud bude následovat radikální snížení peněz neziskovkám v tísni, snížení peněz těm, kteří pracují tak na 15% nebo vůbec, ..........

........ tak jsem se státními penězi studentům a důchodcům smířen. Kdo jiný by měl občas něco dostat, než nová generace a generace, která hákovala těch minulých cca 40 let???

Zkráceno.