11.5.2021 | Svátek má Svatava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 25.2.2010 22:53

Pro autora

Ve vyjádření paní Ing. Filippiové jsem nenašel nic, proč bych měl přestat volit ODS. Naopak s jejími důvody souhlasím. A něco navíc. Asi do třiceti let se medicina má dostat na takovou úroveň, že bude možná výměna, nebo dokonalá náhrada, skoro všech orgánů. Bude to znamenat velké prodloužení lidského věku. Že tyto výkony budou nesmírně drahé je zřejmé. A rozhodně nebudou "na pokladnu". Budou jen pro bohaté. Co na to třicetikorunáči?

J. Láníček 25.2.2010 23:28

Re: Pro autora

Tak nynější třicetikorunáči si to budou chtít užít aspoň teď, když za třicet let bude kvalitní lékařská péče jen pro bohaté. No a proto zas oni nemají důvod volit někoho jiného než ČSSD. Když za třicet let si ale budou prodlužovat život jen bohatí, kdo pak na ně bude dělat ? Že by se začali živit vlastníma rukama ? Nebo že by začali zas využívat dětskou práci ? O to větší důvod je aspoň nyní jim trochu skřípnout tipec !

J. Anděl 25.2.2010 22:12

kdo z vás je bez hříchu

Nechci se vyjadřovat k celkovému vyznění textu, schválně zdůrazňuji, že můj příspěvek není o tom, co bychom si měli platit, jak ekonomicky taxovat život a zdraví, jestli je správný levý či pravý pohled na věc. Ale jedna věc mě zaujala. To upozornění na to, že nejsme dokonalí.

Přijde mi to jako velká pravda. Je fakt, že spousta lidí se snaží o své zdraví pečovat a spousta jiných lidí o sebe nedbá. Někteří svou péči dotáhli téměř k dokonalosti, jiní někteří hazardují se svým životem extrémně víc.

Mezi tím je spousta lidí, kteří se chvílemi snaží, občas se jim daří, občas si vyčítají nějaký úlet, občas ne... A jsou občas nemocní. Někteří občas hodně. Ostatně existuje i psychická nemoc posedlosti svým zdravím a zdravým životním stylem (jako prostá forma posedlosti).

Určitě je docela nemoudré chtít po všech, aby byli všichni (velké uvozovky) "dokonalými a bezchybnými zdravými árijci". Tím spíš, že názory na to, co je zdravé, se tak moc liší.

Lidé jsou náchylní k chybám a chybují, objevují, tápou. Je zdravé tak brát sebe, i ostatní. Kdo to neumí, škodí svému zdraví :-)

P. Vaníček 25.2.2010 12:31

Tom Wild,

to je opravdu Vaše jméno? Pak bych se nedivil,že tomu problému rozumíte jako koza petrželi! Jezděte raději s estrádou dua Paroubek-Krampoul!

B. Jelínek 25.2.2010 11:38

Zdraví se za peníze koupit nedá

to je sice pravda ale také není "zadarmo" a za peníze se toho dá hodně udělat, chovat se zodpovědně, starat se o prevenci apod. Jelikož máme zdravotnictví systém ala "černá díra" (a jinde v Evropě to lepší není, nedělejme si iluze), tzv. "pojištění" je jen formou daně a čerpání je v podstatě čerpáním "volného statku" tak to vypadá jak to vypadá. Zákazník (nemocný) je dle socialistů všech odstínů absolutně nezpůsobilý o sobě rozhodovat, tak rozhodují všichni ostatní pěkně za něho. V takovém systému "vždy" budou chybět peníze i kdyby se dávalo třebas 10x více než dnes.   

F. Eliáš 25.2.2010 10:57

Nerozumím článku

Paní Filipiová se vyjádřila naprosto jasně a otevřeně. Je samozřejmé, že já, který k lékaři vůbec nechodím, platím ze svých daní ty, kteří nemají to štěstí, že jsou zdraví. Ani moje daně nestačí na to, aby se dostala těm hodně nemocným lékařská péče, kterou potřebují, a která je mimořádně drahá. Prostě platíme nízké daně. Samozřejmě, že se ve zdravotnictví, podobně jako v řadě dalších institucí, penězi neuvěřitelně mrhá. Kdyby lidé platli zdravotní péči jen za sebe, řada nemocných by musela zemřít.

A. Bocek 25.2.2010 10:28

Babička pravili :

"Na lacné maso móchy kalej." Jestli si mám vybrat pouze ze dvou vrcholů trojúhelníka "Qalitní"," Pro všechny" a "Zadarmo" volím Q+P.

J. Kulheim 25.2.2010 10:17

Zdraví se koupit nedá.

Zdraví už si kupujeme dávno, ale teď nám ho ODS nechce ani prodat. Zdraví není majetek státu, ale je to majetek každého z nás. O zdraví se musí starat především každý sám. Zdraví se koupit nedá a nedá se ani prodat. Odhaduje se, že zdravotní stav populace ovlivňuje zdravotní péče pouze 10-15%. Nevíc zdravotní stav ovlivňuje strava, životní prostředí, stress a genetika. V nemocnici se zdraví nedává, ale léčí se nemocní. To nic nemění na tom, že někteří jedinci potřebují větší péči jako druzí. Nikdo není schopný zajistit zdravotní péči na úrovni současných technických možností diagnostických a léčebných poznatků medicíny.  

V. Skalová 25.2.2010 10:08

Vážený,

až vymyslíte, jak přinutit lékaře léčit zadarmo a farmaceutické společnosti k vynalézání nových léků a lékařských přístrojů zadarmo, tak opravdu to zdraví za peníze nebude. Bude za hromadu černých úplatků, tak jak to bylo za komoušů. Asi jste už zapomněl.

J. Heincl 25.2.2010 9:35

Dospělý člověk odpovídá sám za sebe

Autor píše, že "Lidé tloustnou, kazí se jim zrak a pijí a kouří." Tím staví na stejnou úroveň nesouvisející věci, protože zhoršení zraku se na rozdíl od kouření aití moc zabránit nedá. To, že lidé pijí a kouří, navíc určitě neplatí všeobecně. Já například nekouřím, alkohol piju velice střídmě a dost se věnuju rekreačnímu sportu. Výsledkem je to, že lékaře navštěvuji hlavně při preventivních kontrolách. Z toho vyplývá, že už teď dotuji léčení kuřáků a alkoholiků ze svého zdravotního pojištění, protože jen z jejich pojištění se jejich léčba uhradit nedá. Domnívám se, že ten, který si dobrovolně a vědomě ničí zdraví, by měl platit vyšší zadravotní pojištění. To by mělo několik kladných dopadů. Bylo by víc peněz pro zdravotnictví, méně závislým alkoholikům a kuřákům by zůstalo méně na jejich neřesti a zlepšil by se průměrný zdravotní stav občanů.

M. Prokop 25.2.2010 9:22

Být tak nechápavý jako autor,

raději se tím veřejně nechlubím.

I. Schlägel 25.2.2010 8:32

Pane jo.

..."Paní Filipiová tu začala naznačovat možnost, že v budoucnosti se bude zdraví přepočítávat na peníze."...    Milý autore. Naznačte mi prosím, jak nepřepočítávat zdraví na peníze v systému, ve kterém se točí stovky miliard z našich daní a efektivní hospodaření v tomto lukrativním byznysu nenajdete, protože "se zdravím se nekšeftuje" a "máme nárok na bezplatné to či ono".  Rovněž od Vás očekávám brilantní řešení, jak ufinancovat fšecho a fšem a fšude a zadarmo, aby žádný nemocný nepřišel zkrátka. Pokud vymyslíte, jak přesvědči lidi, aby si vážili něčeho, co je "zadarmo", při tom neplýtvali a chovali se šetrně ke svému zdraví. jste kandidát na nobelovku. Spíše Vám asi míra Vašeho sociálního cítění zabraňuje vidět realitu. Je to o penězích a vždy bude. Vychovávat občany k šetrnosti ke svému zdraví a k efektivitě lze pouze prostřednictvím jejich peněženek. Pouhé proklamace a doporučení jsou sami o sobě  na nic.