22.5.2022 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
3,14ranha 11.6.2008 23:44

malá poznámka...

protože historii píší vítězové, a posledních 200let vyhrávali (alespoň na poli třeba učebnicových textů) osvícenci a ateisti, lze většinu nepodložených zpráv o zločinech církve apriorně označit za podjaté... :-/

Olin 12.6.2008 14:51

Re: malá poznámka...

Ono i těch podložených zpráv je dost, ale ještě daleko více je dobře podložených zpráv o zločinech ateistů a osvícenců. Takže pokud je člověk tak zabedněný, že podléhá "důkazům" o vinách mnohamilionových entit, k níž sám nepatří, zatímco "důkazy" o vině podobné entity, jíž je součástí, ignoruje, pak to takhle dopadá...

Skutečnou "vinou" církve je okolnost, že velká část obyvatelstva s ní nemá zkušenosti, a proto věří úplně všemu a taky je schopna si cokoli přibájit. Na to ale nemá cenu si stěžovat. Jak je psáno v Bibli - "prozíraví lidé se poučí".

Olin

zatvrzely bezverec 2.6.2008 1:37

v teto kotline cirkev stejne nema budoucnost

Cirkev v Cechach vymre behem dvou generaci, zvlaste katolicka. Vracet ji majetek je proti toku dejin - v ocich 75% naroda to jsou vsechno jen nepoctivi samani.

Olin 3.6.2008 0:37

Re: v teto kotline cirkev stejne nema budoucnost

Huhahahaha! Hóóódně zatvrzelý....

To slýchali už naši dědové, když chodili do školy. Dnes se toulají po věčné prérii, zestárli jejich vnuci a konce  církve, zvláště katolické, nevidět. Jsem v církvi třicet let a církev roste a roste...nijak dramaticky, nikdo nezalejvá a ona přece roste.

Olin 

Suchoř3 4.6.2008 6:46

Re: Re: v teto kotline cirkev stejne nema budoucnost

církev sama nakradla a naloupila inkvizičními praktikami majetky, o kterých tvrdí, že jsou její. A´t doloží, jak něco postavila poctivě vlastníma rukama a jak jí mohly padat z nebe do lůna pozemky a lesy

Olin 4.6.2008 13:12

Re: Re: Re: v teto kotline cirkev stejne nema budoucnost

:-)

Ach ty gumo!

Dávno doloženo. Kdybys nebyl slepej!

Bubeník 1.6.2008 21:08

Kdy budete jmenovat

ony  hybatele a původce všeho? Kdy?

Václav 1.6.2008 21:47

Re: Kdy budete jmenovat

Je to jednoduché KGB, STB a nomenklaturní kádry KSČ, v čele s nastrčeným bílým koněm Václavem Klausem. Stačí. Celá voličská Al kajdá ODS jsou převlečení komunisti a estébáci, nikdo jiný se k velké privatizaci nedostal. Kuponová privatitace byla fražka pro lidi co o tom nic nevěděli a neměli žádní přístup k informacím. Ve středověku nazývali privatizéry nejhorší zločince, jako byli piráti, lupiči, bandité a vrazi, no a teď pod vedením ODS to máme u nás. Málo se vděláváte.

A 1.6.2008 20:15

miliarda sem a tam

 dobře napsané, jen slzím až dojdou dnešní politici před Boha, nechtěla bych být v jejich kůži;-) církev si "svůj" majetek zaslouží, už jen pro ta příkoří, která musela snášet, to jim nelze upřít, ale jde o tu částku, o ty zpropadené nuly, a o tom by právě nuly neměly rozhodovat a střílet sumy jen tak od boku, matematika je hra čísel, spravedlnost o něčem jiném

realista 1.6.2008 22:49

Re: miliarda sem a tam

Odluka církve od státu za čtvrtbilionu korun????!!!!!! Já se chci taky odloučit!!!!

3,14ranha 11.6.2008 23:24

Re: Re: miliarda sem a tam

no on totiž český stát(tehdy lidovědemokratický) sebral majetek cca 4X větší hodnoty, a navíc se o něj vůbec nestaral, takže každá čtvrtá církevní budova (kostely, fary...) je bez milionových injekcí zralá na demolici (to že sami komunisti spoustu budov přímo zbourali je taky třeba brát v potaz)

Es komt der Tag 1.6.2008 17:22

Cirkve budou muset maknout je tam 6000 placenych teokratu....

...vite co toho mohou opravit...zatim za nimi moc prace videt neni , pocet lidi chodicich do kostela kleslza poslednich 15 let na polovinu 2-3 procenta...co vlastne delaji.....

jirka.s. 1.6.2008 18:00

Re: Cirkve budou muset maknout je tam 6000 placenych teokratu....

Co tam dělají? Tož se tam pro jednou běž podívat jen tak, z vlastního zájmu! Nemusíš tam přece chodit furt služebně a podávat řídícímu hlášení! ;-P

3,14ranha 11.6.2008 23:30

Re: Cirkve budou muset maknout je tam 6000 placenych teokratu....

v regionu kde žiji jdou opravy z nadpoloviční většiny z kapes samotných věřících - a to i přesto že havarijní stav budov zapříčinilo špatné hospodaření státních úředníků (dnešních i minulých)

i to je argument pro restituci- pokud ty budovy necháme státu ještě tak 5-10 let, můžete rovnou povolat buldozer

bořek 1.6.2008 14:56

restituce

V devastovaném stavu se vrátil majetek majitelům domů,zemědělcům atd.,a né jenom církvi.Každý se musí vyrovnat s dědictvím komunizmu a to platí i pro církev.

Dodo 1.6.2008 14:18

Církev a víra

vždy dráždila. Proto dodnes novodobí "demokraté" nehnou ani brvou když zdůvodňují, proč by se právě církvím nic vracet nemělo. Jak krásně by kádrovali!

Novák 1.6.2008 8:40

Nová zlodějna

Církvím se už dávno mělo vrátit vše, co jim komunisté ukradli.Ale jak jim to mohou vrátit znova ti, kteří jim to ukradli. To jen se teď hraje taková hra. Ikdyby zákon prošel, tak se řekne, že došlo k vyrovnání, ale zároveň se říká, že další vláda to už nebude respektovat a přestane platit. Takže nebude nic. Církev pozbude majetek, na který je teď uvalené embargo, a peníze také neuvidí. Toho chtějí komunisté dosáhnout.

strejda 1.6.2008 20:23

Re: Nová zlodějna

Proč komunisté? Návrh podala ODS + zelení + KDU-ČSL.

Jurajda 1.6.2008 8:28

Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

Hned jak si církev přinese písemné potvrzení od Pánaboha že jsou to právě oni zástupci jeho,tak všechno co z lidí vyždímali za tu dobu co existují dostanou zpět!podle normálně myslících lidí je prodávání vzdušných zámků podvod který by měl být potrestán vězením!A to všechny církve i sekty naplňují měrou vrchovatou!

Frank 1.6.2008 10:42

Re: Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

Tmáři, lháři a zloději se derou k majetku. Píše se rok 2008 a nic z toho, co církve celá léta kážou se zatím neprokázalo. Nebo snad ano? není to tak dávno, kdy nechávali upalovat lidi, za jiné nebo pokrokové myšlení. Vždy stáli proti poznání, protože tmářům vyhovovalo a vyhovuje, když lidé žijí v nevědomosti. Kde je v bibli psáno, že mají kněží prodávat odpustky? A přesto to dělali a nic se jim za to nestalo. Proč je nejvyšší nepotrestal? V kostelích faráři kázali, že po strastiplné pouti na zemi se dostanou do nebe a teprve tam jim bude dobře. Ať nehledí na svoje útrapy a bídu a vydrží. Proč se podle toho neřídí sami?

jirka.s. 1.6.2008 11:54

Re: Re: Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

To se mně líbí, když takováhle rudá kreatura se rozčiluje, že někdo někde kdysi nechal někoho upálit a při tom sám ještě nemá umyté ruce od mazlavého mýdla, co bylo na oprátkách pro třeba dr. Horákovou nebo gen. Píku! Hnuse !!;-€

strejda 1.6.2008 20:26

Re: Re: Re: Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

Jaký je termín na zapomenutí katolických vražd? Myslíte si, že komunistické vraždy dávají pardon katolickým vraždám?

Mell 1.6.2008 12:46

Re: Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

Soudruhu Jurajdo, souhlasil bych s vámi za předpokladu, že soudruzi Filip nebo Paroubek, jako zástupci těch co nechtějí nic vracet, by přinesli písemné potvtzení od Pánaboha, že nemusí ukradený majetek vracet, ale propadne na vrub čryřicetileté bolševické diktatury. Nevěřím, že se jim to podaří, protože jedno z jho přikázání je "Nebudeš krást"  a níkde není vyjímka pro bolševiky ani další zloděje.

realista 1.6.2008 22:57

Re: Re: Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

Soudruh Filip asi na Boha nevěří, takže těžko něco přinese. Ale pokud by Bůh byl - tak od něj by  měli právě především Vlk, Graubner, Kalousek a další Lidovci přinést potvrzení kolik majetku církev opravdu oprávněně vlastnila a má se jí vrátit. Oni tvrdí, že Bůh existuje a díky tomu tvrzení existují a existovali. Tak pro ně ať to potvrzení vydá!

3,14ranha 11.6.2008 23:41

Re: Re: Re: Jéžišmarjájózef,chlape ty brečíš krokodýlí slzy roníš směšný paňáco!

nemusí, na ten majetek jsou docela dobře vedené doklady, a byl z 99% nabyt legální cestou (podnikání, dary, sbírky...)

a i kdyby to byla jen polovina, tak po josefinských reformách by už zbyl stejně jen ten legální!!!!!!!

mimořádné tvrzení žádá mimořádné důkazy, pokud máte důkazy o opaku tak nebuďte sobec a podělte se :-)

PS: protože historii píší vítězové, a posledních 200let vyhrávali (alespoň na poli třeba učebnicových textů) osvícenci a ateisti, lze většinu nepodložených zpráv o zločinech církve apriorně označit za podjaté...

Kodl 31.5.2008 22:55

A pak prý, že US radar

bude zcela zadarmo.

P 31.5.2008 22:24

Komunistické myšlení

je zažráno do myslí mnohých našich spoluobčanů. Nemají úctu k soukromému majetku, pokud není jejich. Byla to zásadní chyba po sametové revoluci, měla být tvrdší k prominentům minulého režimu. Vadí mi například, že právní fakulty nezměnily vedení. Tím se komunistické pojetí práva přeneslo do současnosti.

Brumla 1.6.2008 11:18

Re: Komunistické myšlení

...ale maji akorat ty sfine necti "majetek  na než si majitele nevydělali"...vid....

Mistr Jan Hus 31.5.2008 21:44

A proč by měla církem dostávat majetek? Jakým způsobem jej získala?

;-D

motovidlo 31.5.2008 22:00

Re: A proč by měla církem dostávat majetek? Jakým způsobem jej získala?

Kterou církev myslíte? A který majetek konkrétně myslíte? Naši předkové - i Vaši - si rádi vykoupili své černé svědomí nějakým tím darem nebo odkazem v poslední vůli pánubohu prostřednictvím církve. Rádi si zaplatili za pokojnou smrt. Pohlížejte na ně v kontextu tehdejší doby a jejich vědomostí, ne optikou Vašich dnešních znalostí a příp. ateismu. Nedělejte z nich nesvéprávné blbečky, kteří byli jen šáleni a okrádáni. Členové mnoha řeholních řádů těžce fyzicky pracovali, všechny řády dobře hospodařily. Pokud dívky vstupovaly do řádu, přinášely mu své věno. Část majetku ale byla určitě nabyta pochybným způsobem. Kdo to dnes rozebere a určí? Snažím se být objektivní. Pokud Vám bude ukraden majetek, budu se zasazovat, aby Vám byl vrácen, a nebudu pátrat, jak jste ho nabyl, jestli Vám ho pradědeček odkázal v pominutí smyslů nebo protože jste ho opil nebo protože jste mu něco nasliboval.