13.8.2020 | Svátek má AlenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Vicepremiér Havel chce perestrojku v legislativěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 15.4.2006 12:13, přehled diskusí

"Normální" lidé vzbuďte se:
Autor: Luky Strike Datum: 15.4.2006 12:13

V současné společnosti neexistuje "rovnost-volnost-bratrství",na výběr je pouze první nebo druhá strana barikády. Kde první je komunismus,který snad víme co znamená a druhá je kapitalismus,který alespoň nás normální lidi nechá žít,tj. nechá nás pracovat, nekrade nám většinu majetku šílenými daněmi, nechá nám alespoň špetku občanských svobod atd. V Čechách již začal třídní boj, kde na jedné straně stojí plebs, tedy dělníci, utahnutí na namazaném rohlíku hrstkou chytráků v ČSSD, KSČM a Odborech, a na druhé staně zbylá část společnosti. První skupina má Haló noviny, Právo a hromadu bulvárů. Ke druhé skupině snad patří Lidové noviny a MF dnes a snad dále internetové servery, i tak je to tragická nerovnováha. Proto by všechna tato média měla zásadně zpřístupnit diskuze - odkaz dát na hlavní stránku,zavést politické diskuze, umožnit,aby čtenáři zadávali diskuzní témata,umožnit neomezenou velikost přístévků. A všichni by sem měly masivně přispívat - uvádět  příklady ze svého okruhu, oboru, činnosti, života. Jen tak se podaří zamezit vítězství výše uvedeného "plebsu" a ustavovení komunismu v Čechách.

š.s:
Autor: š.s Datum: 14.4.2006 20:52

Bohužel nemůžu se ubránit pocitu, že pan Bartoń vidí naši budoucnost moc černě. poze vlastně chytá za slovo. přeci jen samotné použití slova přestavba nemusí znamenat návrat ke komunistické ideologii.

Perestrojka nepomůže. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 14.4.2006 20:48

Podobnný  problém jako u Windows. Redundanci lze jen zpomalit. Čas od času je nutná úplná reinstalace systému. S nepříznivými vedlejšími účinky v podobě ztráty dat ale zejména části hardware.

2 etapy:
Autor: dvd Datum: 14.4.2006 19:26

Nejprve perestrojka, nakonec perestrelka.

vševěd-pane barton vy jste ...:
Autor: kamil Datum: 14.4.2006 18:11

Temelin:
Autor: Jiri Tichy Datum: 14.4.2006 15:29

    Pane Bartoň,chcete říct,že rezavé víko reaktoru je prkotina,obávat se netřeba?Když to malá velká žena Drábová odsouhlasila?8-o 26.4. uplyne 20 let od havárie Černobylu.;-OTehdy vynálezce glasnosti Gorbačev se týden snažil záležitost ututlat.Nebýt švédského poplachu,tak bychom se pravdu hned tak nedozvěděli.Nemyslím,že dnes by se ČEZ choval jinak.V klášteře Františkánů na Jungmannově nám. v Praze je výstava fotografií 3 českých fotografů,ukazují,jak to vypadá dnes.Otřesně.                                                                                                                                                                                             Zapomeňte na rezavé víko nebo jímku plnou přeteklé kyseliny borité. Dokud nezačnou hořet gfafitové tyče,pořád dobré. Horší je to s odpadem. Nechcete si ho dát ovézt na svůj pozemek? Když se vám "jádro"líbí? Nebo ho doručit důchodci z Vysočiny, který dostavbu s Drábovou prosadil?                                    A přestaňte nás strašit revanšisty.Na to byli nejlepší komunisti. Já bych také protestoval,kdyby mi soused za plotem stavěl nějaké mostrum,plné radioaktivního odpadu s kterým si nikdo neví rady.     J.T.                         

                                                                                                            

           

Františkánů 

                                              

Re: Temelin:
Autor: huhu Datum: 14.4.2006 19:19

přečtěte si vysvětlení ještě jednou. Nejedná se o rez ale,krystaly té kyseliny...Rv

stará dobrá novinářská manipulace:
Autor: Miloš Datum: 14.4.2006 14:32

Autor článku se zcela nepokrytě snaží vytvoři negativní obraz o člověku a stačí mu k tomu slovo z celého odborného vystoupení. Chová se stejmě jako komunistické novinářské hovada za hlubokké totality, když bylo třeba správně vyobrazit třídního nepřítele.

Avšak nemyslím si, že autor je placen pravicí - pouze je správně ideologicky zmanipulován a nenávidí kohokoli kdo projeví jiný názor než nejlepší ekonom světa z Pražského hradu.

PŠM:
Autor: Pepa Datum: 14.4.2006 12:48

Díky za PŠM Vážený antisoudruhu.

Co byste čekali od šibala?:
Autor: ivan Nový Datum: 14.4.2006 11:38

Přestavbu.

perfektní...:
Autor: Samael Datum: 14.4.2006 10:07

sada logických argumentů! 8-o bez sebemenšího naznačení, čeho by se Havlem míněná "přestavba" měla týkat (přestavba je české slovo označující přebudování, znovu postavení; není to kontaminant komunistického ptydepe, přestavuje dnes kde kdo, třeba rodinný dům), dostane se nám subjektivně zabarveného popisu, líčení, na téma autorův vztah k pádu komunismu za vlády Gorbačova jeho perestrojky aka přestavby. no a? co z toho vyplývá ohledně pana Havla? netvrdím, že záměry pana Havla jsou svaté, ale zasloužily by si rozbor, ne jen uvedení do pochybných konotací. nikde není jediný argument !! pro ztotožnění ČS komunisty užívaného slova se slovem užitým Havlem. autorova zdání nemusí být realitou. typická novinářská bída... :-/

Nesouhlasím, typická novinářská zhovadilost. Z jediné věty blábol o něčem jiném. Proto souhlasím beze zbytku s hodnocením novinářů expremiérem Zemanem. Re: perfektní...:
Autor: gerontusinza Datum: 14.4.2006 10:21

Samaeli,:
Autor: ivan Nový Datum: 14.4.2006 11:59

jak se liší omítka v novostavbě a v přestavbě?

Re: Samaeli,:
Autor: Taraszátaras Datum: 14.4.2006 12:43

Jsem odborník, tak vysvětlím: technologický postup při omítání je dost odlišný, zejména v začátku, i když jednoduchým povahám připadá výsledek stejný.

Re: perfektní...:
Autor: ikar Datum: 14.4.2006 12:19

Co ČSSKČM činí, dobře činí! Proti tomuto snažení, je  každý kritický článek označeny za novinářskou bídu,  povl a podobné další zemanovské skvosty.  Argumentů, pro toto označení, rovněž není třeba. Měsíc a půl před volbami je většina kroků vládnoucí strany jen křečovité počínání, motivované obavami z výsledku voleb. Proto se navrhují různé věci, které je předtím, za 8 let vlády, ani nenapadly. Už aby tu byl červen, protože podobné návrhy  postupně učiní z normálního občana, občana  úplně otupeného. A takový občan, je vhodným materiálem pro toto politické duo. 

Efektivní stát - partner podnikatelů:
Autor: jen tak Datum: 14.4.2006 9:28

A pod záštitou ministra z řed ČSSD ;-D!!Zní to jako by generál Custer pořádal dny indiánké kultury... Pane Sobotko, s čím příjdete příště?

Přestavba byla odporná finta komoušů k tomu, aby se vyhnuli převratu, Nepodařila se. Ani nemohla, svět je totiž spontánním řádem a nemůže být organizací. Jen za těch obřích lidskýh a materiálních ztrát, které komunisté přivodili. ! Dzp.:
Autor: Kajan Datum: 14.4.2006 7:37

Pane agitátore, Re: Přestavba byla odporná finta komoušů k tomu, aby se vyhnuli převratu, Nepodařila se. Ani nemohla, svět je totiž spontánním řádem a nemůže být organizací. Jen za těch obřích lidskýh a materiálních ztrát, které komunisté přivodili. :
Autor: gerontusinza Datum: 14.4.2006 9:54

Kdyby byl svět spontáním řádem, tak byste byl již dávno fyzicky zlikvidován.  Ptrotože je ale naopak proorganizován, zlikvidují vás až muslimské hordy, pokud ovšem nebudete čelným nositelem myšlenky "šarii', čemuž bych se ani nedivil při vaší myšlenkové potenci. Myslím že byste byl před 89 dobrým členem strany. Myšlenkový potenciál na to máte.;-€(Y)

PS: To není lichotka.

Re: Pane agitátore, Re: Přestavba byla odporná finta komoušů k tomu, aby se vyhnuli převratu, Nepodařila se. Ani nemohla, svět je totiž spontánním řádem a nemůže být organizací. Jen za těch obřích lidskýh a materiálních ztrát, které komunisté přivodi:
Autor: Kajan Datum: 14.4.2006 11:42

Gerontusinzo, a to Vy jen tak plácáte pyskem. To nemá žádnou vnitřní logiku, ani vnější dopad. Vy jste jen takový řeča ! Dzp.

Samo Kajane, samo. Ani za to nejsem placen jako vy. Já se vykecávám (a někdy i rád) za sebe a na své náklady.Re: Re: Pane agitátore, Re: Přestavba byla odporná finta komoušů k tomu, aby se vyhnuli převratu, Nepodařila se. Ani nemohla, svět je totiž s:
Autor: gerontusinza Datum: 14.4.2006 13:29

Re: Přestavba byla odporná finta komoušů k tomu, aby se vyhnuli převratu, Nepodařila se. Ani nemohla, svět je totiž spontánním řádem a nemůže být organizací. Jen za těch obřích lidskýh a materiálních ztrát, které komunisté přivodili. ! Dzp.:
Autor: Taraszátaras Datum: 14.4.2006 10:02

Přestavbě po česku se také říkalo "Nové větry zavály ze starých pudelí". Ale mě by zajímal ten spontánní řád. Vy jste ho už asi mnohokrát vysvětlil, ale já jsem tady nový, takže: Jak praví fyzikální poučka, entropie se zvyšuje, tedy směřuje proti řádu, pokud ovšem spontánním řádem není sama neuspořádanost. Každý řád ale mívá organizační struktutru, tedy co teď?

Taraszátarasi,:
Autor: ivan Nový Datum: 14.4.2006 12:04

ale, víry v ovzduší vznikají spontánně.

Re: Taraszátarasi,:
Autor: Taraszátaras Datum: 14.4.2006 12:57

Víry vznikají jako důsledek snahy systému (počasí) mít místo uspořádané soustavy (krásného počasí) v pokojíčku bordel (bouřky). Že se ale ten Kajan zasek?! Dzp!

Re: Přestavba byla odporná finta komoušů k tomu, aby se vyhnuli převratu, Nepodařila se. Ani nemohla, svět je totiž spontánním řádem a nemůže být organizací. Jen za těch obřích lidskýh a materiálních ztrát, které komunisté přivodili. ! Dzp.:
Autor: petr Datum: 14.4.2006 16:37

Vyhnuli? Oni ho sami udělali.

Bubaci:
Autor: .. Datum: 14.4.2006 7:31

Na naší politické scéně se nic zvláštního neděje.Každy hledá spojence sobě podobného a je jen na podání a vysvětlení tohoto spojenectví.Pozorný občan již dávno poznal že mu nic hrozného nehrozí.Co hrozí tomuto státu rovná sobeckost v Evropě nepoznaná.

to se Vám nepovedlo:
Autor: Aleš Datum: 14.4.2006 7:06

z jedné věty   uděláte článek, bez toho , že byste objasnil o co se jedná. Je to skutečně  napsané stylem, když vycházely v Rudém právu články o desidentech.

přestavba:
Autor: Lea Datum: 14.4.2006 6:08

pane autore,konferenci jsem sledovala. Vytrháváte z kontextu a to není fér.Jinak bych chtěla podotknout,že p.Topolánek,mluvící za naše podnikatele,sdělil: podnikatelé jsou ochotni odvádět daně za čtyř podmínek :stabilní prostředí,funkční infrastruktura,pružná vzdělanostní soustava,zdanění,které nebude likvidační.Že tyhle podmínky vyžadují cizí investoři,je známo.Že tohle vyžadují naši podnikatelé,to bych si přála vysvětlit. Oni snad nebyli v minulosti součástí systému ? Kolik z našich podnikatelů má kvalitní vzdělání absolvované na západní universitě?Ta úroveň vedení podniků se zatím projevuje nejnižší produktivitou práce při vysokém objemu odpracovaných hodin.Dále jsem zaslechla slovy pana Mejstříka,že devadesátá léta byla v podnikatelské sféře roky kreativní destrukce.Je to pochopitelné,tomu ale právě odpovídá ten stoh zákonů dělaných za pochodu,ke kterým J.Havel mluvil.Jestli bylo na konferenci voláno po uvolnění vztahu zaměstnavatel-zaměstnanac,kdy bylo jako příklad uváděno Dánsko,kde může zaměstnavatel snáze propustit zaměstnance,chtěla bych říci,že tam je přece jenom jiná podnikatelská kultura.Navíc v Dánsku jsou jedny z nejvyšších daní-50%.Zaměstnanec po propuštění pobírá podporu ve výši platu.Je tam ale propracovaný funkční systém,který se snaží propuštěného rychle umístit.Dánská výše daní, jak jsem řekla, zmiňována nebyla.Ani nemohla,protože bylo voláno po dani rovné.Jeden řečník tam měl také projev v duchu,že by se někteří podnikatelé měly držet dávno starého přísloví "Když neumím podnikat,nechám se zaměstnat." Proti podnikatelům absolutně nic nemám.Jen na nich ale společnost nestojí. Proč se ODS nazývá stranou občanskou? Je to strana hájící zájmy všech?

Re: přestavba:
Autor: Lea Datum: 14.4.2006 6:10

omlouvám se za tu herubku měly=měli

Re: přestavba:
Autor: Gruntorát Datum: 14.4.2006 6:46

vážená, a na kom tedy společnost stojí?Snad na dělnické třídě, družstevních zemědělcích a pracující inteligenci. Kdo by zaměstnal ty, kteří neumějí a nebo častěji z lenosti nechtějí podnikat? Snad ústřední výbor vaší strany, NE, jen a jen PODNIKATELÉ! (ost i west)

ČEST JEJICH PRÁCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: přestavba:
Autor: Lea Datum: 14.4.2006 7:27

milý Gruntoráde,konference byla k našim podnikatelům. Chcete mi říci,že Škodovka zaměstnává neschopné lidi? Produktivita práce je tam na evropské úrovni.Ne všichni,kdo nepodniká,je hloupý a líný. Nevím,čím to je,ale schopní podnikatelé mají svůj stálý tým spokojených lidí.Z řad podnikatelské obce se ale rekrutují i jiní.Například Liberec bude za poskytnuté záruky některým podnikatelům,kteří zkrachovali, platit miliony soudu.Nejsem proti podnikatelům v žádném případě,ale nedělejme z nich vrstvu,která neprošla totalitou jako všichni ostatní,což se nutně promítá i do jejich schopností a myšlení.Z vysokých škol nám vychází nová generace a i ta má ještě problémy s cizím jazykem. To je také důsledek našeho bývalého školského systému.Je to vidět všude. Na soudech,policii,atd.A bohužel i u OSVČ. Jsem pro podporu kohokoliv,kdo se do podnikání pustí. Je určitě nutné zjednodušit legislativu.Na druhou stranu snahy o vytlačení velikých investorů nejsou na místě. U nás jsou lidé spokojeni především v bývalém Benaru,který má německý majitel. Vydělají si za kulturních podnmínek vyhovujících oběma stranám.