Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J. Vacková

22. 7. 2011 19:32
Zapomíná se na toto,

 1. že stát skrze zdravotní pojištění musí za zdraví lidí ručit. To znamená zachytit a zadarmo vyléčit osoby s nakažlivými chorobami, i ty nepojištěné tuláky a bezdomovce, atd. Zde mám strach, že se to podceňuje.

2. že skvělá klinika, kde pacient všechno platí, nepřijme do týmu lékaře, který nemá pořádnou praxi, který se nenaučil dobře léčit na mnoha standardních pacientech. Zde nemám strach, doktoři se budou snažit, protekce nepomůže.

0 0
možnosti

D. Švik

22. 7. 2011 17:19
Ééééj padala bomba

nastavil jsem hubu, byla z ní plomba..asi takto si budou spravovat zuby chudí lidé. Přímo kouzelné jsou kecy o tom, že zuby se kazí jen těm, kdo se o ně nestarají.

0 0
možnosti

H. Šemberková

22. 7. 2011 17:08
Nešlo by to jinak?

A nešlo by to tak, že ve státních nemocnicích by se léčba hradila z pojištění a v soukromých by se péče hradila ze svého kromě naléhavých případů. Také by se připlácelo podle příjmu, např. od průměrného platu výše tj, že kdo má velký příjem by si pak hradil vše. Kdo má velký příjem si navíc šetří na stáří, tj. že by nepobíral žádný důchod, leda by o své úspory přišel. Tak mi to přijde logické...

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

22. 7. 2011 17:29
Re: Nešlo by to jinak?

To by šlo, kdyby byla účast v systému důchodového a zdravotního pojištění nepovinná. Ale povinně platit pojištění a pak nemít nárok vůbec na nic je trochu divné, ne?

0 0
možnosti
KP

K. Podroužková

22. 7. 2011 14:36
Vážený pane Okamuro,

jakkoli je mi Vaší maminky líto, nemohu s Vámi souhlasit. Zdravotnictví není samoobsluha, na poli zdraví si nejsme rovni ani tak, jak jsme si rovni v sámošce. Nikdy jsme si rovni nebyli a nebudeme. Zavedením standardů budete vědět, na co máte nárok, co dostat musíte. Budete-li chtít něco víc nebo lepšího či příjemnějšího, budete si to muset doplatit.  Obavy, že na obyčejné pacienty se vůbec nedostane, je nesmysl. Dnes také nejsou všechny pokoje jednolůžkové za příplatek, aby nemocnice vydělaly co nejvíc. Butete mít možnost si připlatit, dnes musíte často zaplatit zákrok celý, protože chcete-li nadstandard, pojišťovna neuhradí ani základ, ačkoli si pojištění platíte. Jinak řečeno, když máte známosti dnes, pojišťovna uhradí nemocnici za stejný zákrok vše, když je nemáte, zaplatíte si všechno sám! Nejefektivnější a nejméně riziková varianta léčby je, milý pane, pro každého bez výjimky ta nejmodernější a tudíž nejdražší, jenže na tu prostě naše pojištění nestačí, tak se musí podílet i pacient. Jinak by se muselo zvýšit zdravotní pojištění tak, aby špičková léčba byla poskytována všem. Platit víc by se nikomu nelíbilo a byl by to z mnoha důvodů nesmysl. Není lepšího řešení než zavést standard a možnost úhrady za nadstandard. Píšete o růstu sociálního napětí v důsledku levnější a méně kvalitní léčby. To je hodně odvážné. Jednak termín "méně kvalitní léčba" je zavádějící. Vede-li léčba k vyléčení, podle čeho určíte, že je víc či méně kvalitní? Léčba není automobil, který stojí před domem a může být levnější a méně kvalitní a tudíž předmětem závisti, tedy sociálního napětí.

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

22. 7. 2011 15:24
Re: Vážený pane Okamuro,

A co když léčení k vyléčení nevede a jedná se jen o tzv. kompenzaci (nevyléčitelné) nemoci? A hraje se jen o kvalitu a délku života nemocného - takové nemoci existují taky. Rovněž existují kompenzační pomůcky nehrazené pojišťovnou, které si mohou koupit jen ti, co mají dost peněz. Týká se to i nemocných dětí... 20 nebo 30 let života navíc (ovšem za svoje peníze) může být důvodem k závisti.

Ovšem není to nic nového. Kupopdivu jak opozice, tak koalice tvrdí, že u nás legálně placený nadstandard neexistuje - není to pravda.

I pan Okamura by se divil, kdyby věděl, že onkologicky nemocným s některými typy nádorů lze koupit tzv. bioléky - monoklonální protilátky,na které nemocnice nemají peníze, protože jsou velmi drahé.

Ono vůbec kolem spousty věcí ve zdravotnictví panuje neuvěřiteolné množství mýtů.

0 0
možnosti
KP

K. Podroužková

22. 7. 2011 13:43
Vážený pane Okamuro,

0 0
možnosti
LO

L. Orlita

22. 7. 2011 10:58
naprosto nechápu

proč by se měla obyčejná plomba platit. To považuji za standart, který se má hradit z pojištění. Argument, že každý se musí o svůj chrup starat a když se nestará ať platí, neuznávám. Protože takový argument už můžete použít na cokoliv- kdo se málo hýbe, hodně žere, kouří, pije jak duha apod. ať tedy platí také ze svého a ať se to nehradí z pojištění. Nestará se o své tělo přece, že.     

0 0
možnosti
PB

P. Boublíková

22. 7. 2011 13:43
Re: naprosto nechápu

Nechápete, protože jste nikdy nebyl vážně nemocný a nikdo z vaší rodiny také ne. Pojištění je od toho, aby se z něj platily drahé průsery, a nikoliv prkotiny. Uvalené zrcátko u auta vám taky pojišťovna nezaplatí.

0 0
možnosti
MS

M. Starý

22. 7. 2011 9:49
Dovolená pro plyšáky a nemoc maminky

Pan Okamura neváhal investovat peníze do projektu dovolené pro plyšáky. Naneštěstí se ukázalo, že ani jiní bohatí nejsou tak blbí a projekt se nevydařil.

Přesto všechno mu jistě zbylo dost peněz, aby mohl zajistit pro svoji maminku tu nejlepší léčbu, stejně tak jako by to udělal každý na jeho místě.

A my ostatní, kteří budeme při léčbě těžkých nemocí odkázáni na zdravotní pojišťovny si musíme uvědomit, že pokud vyčerpáme peníze v pojišťovnách na léčbu banalit (chřipky apod.) nebude dostatek peněz na léčbu závažných onemocnění.

P.S.: Je-li pravda, jak píší dnešní Lidovky, že za této vlády a za ministrování pana Kalouska na financích, prodalo MF Husákův 500 ha areál na Orlíku i s budovami za 12Kč/m2, pak této vládě už žádná slova o šetření a zodpovědnosti nevěřím.

0 0
možnosti
RL

R. Langer

22. 7. 2011 9:54
Re: Dovolená pro plyšáky a nemoc maminky

Vidíte, já jsem nevěřil od začátku...

0 0
možnosti
PGS

P. Gabriel st.

22. 7. 2011 9:39
No sláva

Alespoň v něčem se shodneme pane Okamuro. Páteří zdravotního pojištění je solidarita, na základě které by v rámci veřejné sítě zdravotní péče, měli dostat bez dalších doplatků stejně kvalitní a účinnou léčbu chudí i bohatí. Aby tomu tak mohlo být, musí se okamžitě zastavit nadstandartní rozkrádání peněz ze zdravotního pojištění, které postupně plíživě připravovaly socanští ministři zdravotnictví a k dokonalosti přivedl Julínek a Šnajdr a Heger udržuje a brání zastavení zlodějen.

0 0
možnosti
JK

J. Kulheim

22. 7. 2011 13:44
Re: No sláva

Páteří péče o nemocné by měla být subsidiarita.

Jedinými ministry zdravotnictví, kteří něco udělali byla MUDr Součková, která zavedla balení koblihů a kopírování receptů a MUDr Julínek, jehož poplatky přinesly 5 miliard a téměř dalších se ušetřilo na lécích.

Je dojemné jak se na tyto peníze vrhli jeho odpůrci, kteří tady nakonec zůstali, abychom nevymřeli.

0 0
možnosti
OR

O. Rychlík

22. 7. 2011 9:35
Pokrytectví a mediální divadlo zdravotnické rádobyreformy

Vícestandardní zdravotnictví tu bylo vždy, je a bude. Nikdy nebylo pravdou, že každý dostane stejnou péči při stejné diagnóze, či onemocnění. Všichni to vědí, většina to pokládá za nemorální a někteří hrají divadlo, že to změní. Těšínská jablíčka.Je jen otázka míry legalizace a tolerance společnosti k danému jevu. Čím bude společnost tolerantnější a přesvědčenější, že zdraví je především privátní statek, tím bude systém otevřenější a vedlejší příjmy zainteresovaných budou legální. Standardy jsou pouze berlička. Mimochodem, zdravotnictví, respektive medicína obecně je velmi dynamická a včerejší standardy nejsou dost dobré pro dnešek, ty dnešné budou nevyhovující pro zítřek. Byrokraté ve snaze pomocí standardů zafixovat ceny pouze petrifikují minulost. 6ivot však půjde dál. Kdo si bude chtít zajistit lepší péči, zajistí si ji. Na černo.

0 0
možnosti
JK

J. Klepal

22. 7. 2011 9:57
Re: Pokrytectví a mediální divadlo zdravotnické rádobyreformy

Popište, jak si budete načerno zajišťovat lepší péči, až budete ležet v bezvědomí na ulici s prasklou cévou v mozku.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz