Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P. Boublíková

22. 7. 2011 9:17
Jakákoliv rovnost je pouhou iluzí

a jestliže maminka pana Okamury skutečně dostává tu nejlepší onkologickou péči (a ne že si to pan Okamura jen myslí) která existuje, je to spíš věc náhody (pokud jí to někdo prominentně nezařídil). Pro všechny onkologicky nemocné peníze na nejlepší existující péči v našich zdravtních pojišťovnách už dávno nejsou.

0 0
možnosti
PS

P. Schuh

22. 7. 2011 9:00
Dobrý článek

Souhlasím s článkem. Mám stejný názor. 

0 0
možnosti
VH

V. Hošek

22. 7. 2011 8:58
Také si myslím, že

pan Okamura asi dostal nabídku na budoucí spolupráci s ČSSD (KDÚ) a vytváří si dostatečné zámezí pro spolupráci coby nezávislý.

Ale k článku, standard a nadstandard je velice tenký led a děsím se, že co je konkrétní standard a co není, že o tom budou rozhodovat populističtí politikové.

0 0
možnosti
RJ

R. Jonák

22. 7. 2011 11:40
Re: Také si myslím, že

Vy si snad myslíte, že dnes není standard a nadstandard. Dostanete dopis, kde vám sdělí, že základní zákroky jsou kryty pojišťovnou a pokud chcete něco lepšího dejte sponzorský dar. To je podle mého názoru ještě ta lepší varianta, protože to alespoň dostane nemocnice a ne někdo do kapsy.

0 0
možnosti
JK

J. Kulheim

22. 7. 2011 8:14
Finanční prostředky jsou omezené a nikde na světě není vyřešena péče o nemocné ideálně

Zavedení standardů ve zdravotnictví má svou logiku. Bylo by dobré vědět, na co všechno máme ze své pojistky nárok.

Standart by si každý nastavil sám formou komerčního pojištění. Není spravedlivé , že někdo jenom platí a jiný jenom bere. I v komerčním pojištění je solidarita zdravého s nemocným. Ve zdravotní péči by se mělo mluvit víc o subsidiaritě než o solidaritě. .

0 0
možnosti
JK

J. Klepal

22. 7. 2011 8:33
Re: Finanční prostředky jsou omezené a nikde na světě není vyřešena péče o nemocné ideálně

Zásadní otázkou je, jak je tento názor v souladu s Listinou základních práv a svobod, v níž se jednoznačně stanoví: "Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon." O spravedlnosti, komerci, solidaritě, subsidiaritě, standardech se zákon nijak nezmiňuje.

0 0
možnosti
VV

V. Vašek

22. 7. 2011 8:00
Kam míří velký Ó?

Tohle je snad předvolební agitka nebo co? Nemyslím si, že by člověk s inteligencí pana Okamury tohle myslel vážně. Logika je přece prostá. Stát má jen určitý objem peněz na léčbu. Nikdy nebude mít na nejdražší operace pro všechny pacienty. Pokud ale já mám možnost si tu nejdražší operaci zaplatit, rád bych si jí také hradil. A to teď nemůžu! A já chci. A to právě řeší standardy a nadstandardy, ne? Já mám také těžce nemocnou maminku s leukémií. Oni jí léčí nejlepším možným způsobem, ale takovým, na který mají peníze. A já jen bezmocně přihlížím, když má stavy ukrutné nevolnosti, protože kdybych mohl, připlatil bych za léčbu, která má mírnější vedlejší účinky. A to nejde!

Nevěřím, že to pan Okamura neví, takže si myslím, že si jen buduje zástup neinformovaných, kteří mu budou jeho plky papkat. Už nějakou dobu mi připadá, že jeho populistická mysl míří k nějakým politickým výšinám. Haj hou

0 0
možnosti
EV

E. Vašátko

22. 7. 2011 6:58
Možná by se to dalo řešit různými druhy komerčního připojištění

Zdravotní daň sice platíme všichni, ale komerční zdravotní připojištění je u nás velice značně v útlumu. V zahraničí existují různé druhy připojištění - a tam si může každý platit podle vlastní kapsy. Proč to není u nás ? Kdysi jsem to tady zkoušel, ale když jsem ve formuláři sdělil, že mám cukrovku, pojišťovna prohlásila, že mě pojistit nemůže.

0 0
možnosti
ZJ

Z. Jaromír

22. 7. 2011 4:16
K zubaři všichni zadara

Máte pravdu s těmi zuby, tam se dá při velkorysosti státu hodně ušetřit. Od té doby, co si žiju pohodlně s protézou, utratím sice dost za lepidla, ale mnohé dříve časté choroby se mi vyhýbají a pokladnu ani ve vysokém věku nějak moc nezatěžuji.  Proto bych řekl, že zrovna zde by se na lidech šetřit nemuselo, odedávna platí : čisto v hubě, klidno v břiše, o srdci nemluvě. 

Jinak si myslím, že určit hranici mezi standardem a nestandardem je zapeklitá práce jak pro altruisty, tak elitáře, nutno však při jednáních vykázat ze sálu M. Kalouska. Prostým lidem jako já je jasné, že všechno mít nemohou. A takoví ani nezávidí těm, co mít mohou. Takové to "hovno máme všichni stejný" je jeden z bludů, na nějž soudný člověk nedá.

0 0
možnosti
AH

A. Holík

22. 7. 2011 1:52
Nekde ta hranice byt musi

Vzdy bude pece, ktera danemu cloveku sice mozna pomuze, ale bude moc draha, a stat ji nebude moc platit. Musi byt receno na co se to ktere pojisteni vztahuje. Nutne tedy bude neco na co se nevztahuje. Bohaty vzde dostane lepsi peci, s tim taky nejde proste nic delat. Nekteri lidi nutne nedostanou nejlepsi moznou peci. Obzvlast lide s beznymi chorobami. Pokud nejakou chorobou trpi 10.000 lidi, tak stat musi hradit tu, na kterou ma dost penez pro 10.000 i kdyby mel na drazsi peci pro 1000 z nich. Protoze pak by se nadstandart platil proste do kapes doktoru.

Nevim jak by to bez nadstandartu mohlo do budoucna fungovat, byt jiste aktualni zakon to byt nemusi.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz