26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

POLITIKA: Velká účtenková revoluce

Už ta chvíle, velká chvíle, nastala... Dne 1.12.2016. vypukla VÚR (Velká účtenková revoluce). V budoucnu už nikdo z podnikatelů nemůže být „černým pasažérem, vezoucím se na vlaku prosperity“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 8.12.2016 11:14

Re: všici kradnú

Probůh!!! Neblázněte pane Ogave!!!

(Ještě to někdo vezme vážně :-))

P. Smutný 8.12.2016 11:10

Re: všici kradnú

Měl byste přestat chlastat.

P. Smutný 8.12.2016 10:52

Re: Ono se pořád mluví jen o hospodách,

Platí 30000,- měsíčně za nájem vilky a jezdí novým bavorákem, což mu dovoluje zisk z asi pěti vietnamských večerek v okolí, i na těch nejnemožnějších místech, do kterých nikdo nechodí a v nichž vietnamský personál i spí ???

Vy jste musel zešílet, nebo co. Zisk ze zboží, které nikdo nekupuje - to je vskutku perla.

F. Ogáv 8.12.2016 10:47

všici kradnú

Nejen že vylákal evropské peníze pro svůj osobní prospěch ale i špicloval a udával ve službách zločinné STB, získal po revoluci vlastnictví několika firem za ne příliš jasných okolností.

Druhá připravovaná etapa je čipování novorozenců a všech dětí do 15ti let. Tak bude možno sledovat každou návštěvu registrovaného jedince v té které provozovně všech podnikatelů (předpoklad, že všici kradnú). Ti pak budou platit zvláštní "návštěvnickou" daň odvozenou od počtu registrovaných průchodů registrovaných jedinců, zvláštními registračními branami ve vchodech a východech provozoven. (vchod a východ bude muset být vybudován tak, aby registrovaný jedinec nemohl vchodem vycházet a naopak východem vcházet) MF vysvětluje vybírání takové daně tím, že lze oprávněně předpokládat, že ne každý registrovaný jedinec si při nákupu odebere účtenku. Tím se otvírá pro podnikatele (všici kradnú) prostor pro narušení správného a hladkého průběhu EET. Obzvlášť velká sankce (její velikost stanoví specialista FÚ) bude uvalena na ty podnikatele u kterých nebude souhlasit počet registrovaných vchodů a registrovaných východů za kalendářní týden. Tzn. registrovaní jedinci se budou v provozovně hromadit nebo naopak se tam budou ztrácet. Ministerstvo financí předpokládá, že náklady na udržování a správu tohoto systému budou pokryty daněmi a sankčními pokutami vybranými od jednotlivých podnikatelských subjektů. Je přirozené, že náklady na pořízení registračních bran a výpočetní techniky, které budou pro hladký chod systému nutné, ponesou jednotlivé podnikatelské subjekty. Proto, aby nebyl plánovaný systém napadnutelný zvenčí bude pro dodávky jednotlivých komponentů (reg.brány, reg.PC, propojení optickým kabelem, atd.) vybrána jediná firma. Již teď se jeví jako nejvhodnější společnost ITFert v.o.s. Jenotlivá reg. místa budou s ústředím ITFert v.o.s. spojena optickými kabely hvězdicově. Nasbíraná data se budou plnit do zvláštních tabulek, které se budou jednou týdně předkládat ministrovi financí.

M. Hoblík 8.12.2016 10:24

Pan Babiš je tak primitivní,

až je geniální! Zejména jeho originální švejkovský tah se zlevněním piva. Slováci dobře věděli, koho se chtějí zbavit, takovou statečnost jim musíme závidět!

M. Moravcová 8.12.2016 10:17

Re: EET - Zlatý důl

když jste byl blbý a stačilo Vám to? Normální člověk se ozval a neplatil pofidérní cifru.

J. Kraus 8.12.2016 10:07

Ono se pořád mluví jen o hospodách,

případně o „farmářských“ trzích ve velkých městech, ale jsou i sobotní trhy skoro v každém městečku. Tam se dá narazit na stánky nejen pěstitelů ovoce-zeleniny z okolí, ale třeba i na stánek zhotovitele řemenů (opasků), který s sebou vozí v kufru favorita i malou dílničku a je schopen na počkání vyměnit poškozenou přezku. Jinému se dokonce vyplatí opravovat deštníky, též na počkání. Skoro všichni jsou ve věku 70+. O EET vědí jen to, co jim řeknou v televisi. To jsou zprávy ryze poplašné a ti lidé neví co bude a co si mají myslet. Pán s řemeny končí, bojí se, a na jaře se uvidí, jak to dopadlo se zahrádkáři.

Smysl by mělo, kdyby v zákulisí EET se podařilo propojit toky peněz s majetkovými poměry bohatých lidí a jejich firem. Myslím teď na jednoho vietnamského podnikatele, který platí 30000,- měsíčně za nájem vilky a jezdí novým bavorákem, což mu dovoluje zisk z asi pěti vietnamských večerek v okolí, i na těch nejnemožnějších místech, do kterých nikdo nechodí a v nichž vietnamský personál i spí. Nebo naše místní čínská restaurace, též na místě poněkud odlehlém, kam po zkušenostech už nepáchne ani noha a ve které už dokonce přestali vařit, ale majitel vypadá jako velký boss. A není bezpečné mluvit ani o obřích asijských manufakturách se stovkami dělnic, tvářících se jako skladové haly, s pracovním prostředím pod jakoukoli normu a úroveň. Asijci jsou opticky rozeznatelní a mohou být jen špička ledovce. Řadový občan tuší v pozadí jakousi válku gangů a mafií. Zatím je jisté jen to, že první obětí se stanou ti nejubožejší.

K. Janyška 8.12.2016 9:39

Účtenková revoluce je jen součástí revoluvce socialistické.

Když se nepovedla vnějším násilím, půjde to "vnitřním". Podchycením činnosti každého z nás. Stačí zavést bezhotovostní a povinnou eklekronickou osobní peněženku každému z nás a je to. Účtenky z EET musí být povinně naskenovány do osobní elektonické peněženky OEP a je to... Dzp.

T. Hraj 8.12.2016 9:39

Re: Skok na špek

Tak, tak. Správně si své voliče vybral a dobře jim rozumí.

Vždy si znovu říkám u nových kauz, tak toto je již skutečně donebe volající, je to nad slubnce jasné a nemůže to tomu či té nezlomit vaz. Bohužel se hluboce mýlím (ve svých spoluobčanech).

A. Alda 8.12.2016 9:39

Nejsem účetní ani daňař a EET dostatečně nerozumím,

abych se k tomu mohl kvalifikovaně vyjádřit.

Ovšem VELMI mne zaujal tento článek:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/kvuli-obavam-z-eet-vznikaji-stovky-novych-hostincu-7291

Š. Hašek 8.12.2016 9:20

Malí politici

se pyšní "získáním" 1.5% rozpočtu (z toho třetinu/půlku sežerou další ouřadové). A dělají z toho výkon, "že pohli Vesmírem".

Politici vyšší úrovně se snaží něco udělat s "rezervami/vatou/rozhazováním" ve výši tak 15 až 20% rozpočtu. A ruší (třeba) celé ministerstvo. Ale ti nejsou momentálně na krámě.

Klikněte si na výši státního rozpočtu za Klause. Rovněž počet paragrafů živnostenského zákona, atd, .........

Zkráceno.

V. Vérosta 8.12.2016 8:39

EET - Zlatý důl

pro hospodské. Z vlastní zkušenosti: "Platit pane vrchní!", donese papírek s jediným číslem oznamujícím částku, kterou mám zaplatit, co všechno si do toho přičetli, bůchsuť, to se nikdy nedovím. Ach jo!

K. Frauknecht 8.12.2016 8:13

Re: Jednou je to Jánošík

Jo jo.

Bohatým bere a chudým mává :-).

B. Uhlich 8.12.2016 7:49

Re: Skok na špek

Tak tohle je poměrně jasné, že se Babiš chystá celou legraci s EET nakonec hodit na ČSSD... on to už teď několikrát naznačil, když prohlásil, že pro ČSSD je živnostník třídní nepřítel, že pro něj ne.... Tedy dokážu si představit, že Babiš jednoho dne EET zruší a postaví se do čela národně osvobozeneckého boje a opět bude pro většinu lidí spasitel...... :)

P. Přibyl 8.12.2016 7:44

Re: Babiš je neobyčejně všeho schopný člověk.

Ano ano ,souhlasím a to nepamatuju dvacátá léta.

Z. Rychlý 8.12.2016 7:32

Jednou je to Jánošík

a basta.

J. Štrobl 8.12.2016 7:25

Babiš je neobyčejně všeho schopný člověk.

Tahle provokace mi připadá, přímo jako vystřižená z estébácké příručky. Nicméně jeho jednání na lid patrně neobyčejně zabírá. Čím vlastně Babiš některé lidi tak fascinuje? Pamatuji se na jakéhosi okravatěného pána v hospodě, který vytřeštěně zíral na jakousi Babišovu tirádu a pořád opakoval: "To je člověk, to je člověk..." V tu ránu jsem si připadal jak ve dvacátých letech v Německu.

J. Strakoš 8.12.2016 5:59

Skok na špek

Vzhledem k tomu, jak se Babiš zasazoval o EET bych nepředpokládal, že mu může projít, že najednou otočil a vlastně je pro zmírnění. Nicméně zkuste se podívat na některé příspěvky pod diskuzemi - mnozí mu na ten špek skočili a najednou za všechno může Sobotka, protože nechce zavést zmírňující změny.