28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: V Itáli jsme jednoho Babiše v politice měli...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 3.1.2012 19:52, přehled diskusí

Všechno je jinak. V Itálii víc než jinde.:
Autor: B. Rybák Datum: 3.1.2012 19:52

Především díky levicově intelektuálské lži o pravicovosti fašismu, byla v postfašistické Itálii považována každá politická pravice za fašistickou, takže tam i strany "středu" byly levicové a nejsilnější stranu měli (euro)komunisté. Ti se ovšem nemohli podílet na moci ve státu patřícího do NATO. Tím vznikla v Itálii "zablokovaná" demokracie v níž měli socialisté a křesťanští demokraté zajištěnou (obvykle po cca 1 roce padající) vládu, která pochopitelně proto zdegenerovala (korupce, mafiánství, klientelismus). Komunisté získali rozhodující pozice v tisku, školství a soudnictví. Nesmírný přínos Berlusconiho je v tom, že svým mediálním impériem prolomil vládu levice nad masmédii (ubránil sebe a tedy i svou pravicovou politiku před milánskými komunistickými soudci, před pokusem o vládu soudců). I on je ovšem tamním politickým bahnem zašpiněn.

Tak kdopak to byl?:
Autor: J. Honců Datum: 2.1.2012 22:18

Kdopak se bojí, že by mohl Babiš uspět? Kdo platí podobné "moudré" články? Asi někdo, komu vyhovují naši současní zlodějští politici. Babiš totiž sotva může být horší alternativou k ODS, ČSSD, či TOP 09. Přinejhorším může být stejně špatný. Jde jen o to, jestli podstoupíme riziko zkusit to. Když se ale podívám na Kalouska, nebo Bohouše Sobotku, nezdá se mi to riziko tak velké.

Re: Tak kdopak to byl?:
Autor: B. Rybák Datum: 3.1.2012 18:50

Dějiny poskytují bezpočet důkazů toho, že téměř vždycky může být mnohem hůř než si současníci dovedou představit (takhle přišly obě světové). Pokud o nějakém politikovi nevíte, jak by se v určité situaci zachoval, tak si buďte jist, že se v ní zachová mizerně (jinak by se Vám už před volbami pochlubil). O politice pana Babiše zatím nevíme téměř nic (pokud jde o korupci, ta právě z ní je pan Babiš v Polsku podezírán).

Andrej Babiš řepkový generál .:
Autor: A. Bocek Datum: 2.1.2012 7:14

Kdyby nakrásno státní zemědělská inspekce spočítala , že při výrobě 1 l MEŘO se spotřebuje 1,2 l  nafty a současně státní zkušebna motorů zjístila , že přidáním 6% MEŘO do nafty klesne životnost turbomotru o 20% , byl by Andrejův byznys nahraný !

Re: Andrej Babiš řepkový generál .:
Autor: M. Prokop Datum: 2.1.2012 17:57

Nebyl. Jak známo, přikazuje to "moudrá" EU a ta se o takové drobnosti nestará, hlavně když tečou penízky spřáteleným zelenáčům.