28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

POLITIKA: V Itáli jsme jednoho Babiše v politice měli...

Docela mě překvapilo, že v posledních týdnech jak Respekt, tak Reflex a Euro věnovaly své obálky Babišovi. Týdeníky obsahovaly podrobné analýzy pátrající po tom, kdo vlastně Babiš je, jak se dostal k tak velkým penězům a o co mu vlastně v politice doopravdy jde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 3.1.2012 19:52

Všechno je jinak. V Itálii víc než jinde.

Především díky levicově intelektuálské lži o pravicovosti fašismu, byla v postfašistické Itálii považována každá politická pravice za fašistickou, takže tam i strany "středu" byly levicové a nejsilnější stranu měli (euro)komunisté. Ti se ovšem nemohli podílet na moci ve státu patřícího do NATO. Tím vznikla v Itálii "zablokovaná" demokracie v níž měli socialisté a křesťanští demokraté zajištěnou (obvykle po cca 1 roce padající) vládu, která pochopitelně proto zdegenerovala (korupce, mafiánství, klientelismus). Komunisté získali rozhodující pozice v tisku, školství a soudnictví. Nesmírný přínos Berlusconiho je v tom, že svým mediálním impériem prolomil vládu levice nad masmédii (ubránil sebe a tedy i svou pravicovou politiku před milánskými komunistickými soudci, před pokusem o vládu soudců). I on je ovšem tamním politickým bahnem zašpiněn.

B. Rybák 3.1.2012 18:50

Re: Tak kdopak to byl?

Dějiny poskytují bezpočet důkazů toho, že téměř vždycky může být mnohem hůř než si současníci dovedou představit (takhle přišly obě světové). Pokud o nějakém politikovi nevíte, jak by se v určité situaci zachoval, tak si buďte jist, že se v ní zachová mizerně (jinak by se Vám už před volbami pochlubil). O politice pana Babiše zatím nevíme téměř nic (pokud jde o korupci, ta právě z ní je pan Babiš v Polsku podezírán).

J. Honců 2.1.2012 22:18

Tak kdopak to byl?

Kdopak se bojí, že by mohl Babiš uspět? Kdo platí podobné "moudré" články? Asi někdo, komu vyhovují naši současní zlodějští politici. Babiš totiž sotva může být horší alternativou k ODS, ČSSD, či TOP 09. Přinejhorším může být stejně špatný. Jde jen o to, jestli podstoupíme riziko zkusit to. Když se ale podívám na Kalouska, nebo Bohouše Sobotku, nezdá se mi to riziko tak velké.

M. Prokop 2.1.2012 17:57

Re: Andrej Babiš řepkový generál .

Nebyl. Jak známo, přikazuje to "moudrá" EU a ta se o takové drobnosti nestará, hlavně když tečou penízky spřáteleným zelenáčům.

A. Bocek 2.1.2012 7:14

Andrej Babiš řepkový generál .

Kdyby nakrásno státní zemědělská inspekce spočítala , že při výrobě 1 l MEŘO se spotřebuje 1,2 l  nafty a současně státní zkušebna motorů zjístila , že přidáním 6% MEŘO do nafty klesne životnost turbomotru o 20% , byl by Andrejův byznys nahraný !