8.12.2021 | Svátek má Květoslava


POLITIKA: V ČSSD není kouře bez ohně

16.8.2016

Až si členstvo ČSSD zvolí vedení beze skvrn na pověsti, sloužící voličům, nikoli vlastním kořistnickým zájmům, až napíše volební program a nebude pak na voliče jen vystrkovat dlouhý nos (např. církevní restituce), až pan předseda vysvětlí horníkům na Ostravsku, proč jako ministr financí schválil prodej OKD Bakalovi, aby je Bakala mohl vykrást až na dřeň, až voličům řekne, proč po Brexitu prosil nekompetentního předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera, aby ve své funkci určitě zůstal (Juncker v týdeníku Spiegel), proč si v Čechách spolu s panem Chovancem kasá rukávy a v Bruselu poslušně věší hlavu...

Pak možná půjdu k volební urně volit ČSSD.

Ale voličům ČSSD to možná nevadí. Lepší představitelé v ČSSD nejsou k dispozici?

Jak lze vystudovat vysokou školu za devět měsíců?
Mnozí studenti by si od pana ministra Chovance možná rádi nechali poradit.

Jak lze koupit dům za poloviční cenu, než jakou vyhlásila realitní kancelář?
Pan ministr by to mohl poradit zájemcům, když jemu se to povedlo koupit od firmy, která je náhodou dodavatelem Ministerstva vnitra a vysvětlit, že v tom není žádný konflikt zájmů.

Ale možná slyším „jen trávu růst“.

Náměstkem ministra vnitra za ČSSD, pana Chovance, mužem všestranně dobré pověsti je pan Zdeněk Laube, který spolupřipravoval reorganizaci zvláštních útvarů. Proč ČSSD zatím veřejnosti nesdělila, že přikročila k zásadní revizi tzv. „bohumínského usnesení“?

Pan Laube je totiž bývalý pracovník StB, silového to orgánu KSČ (napsal to server aktualne.cz, a je to i v jeho životopisu na wikipedii). Pracoval od roku 1981 na ministerstvu vnitra ČSSR, v roce 1983 pak nastoupil přímo k StB. Tam pracoval na sledovačce (Správa sledování StB) a dotáhl to až na pozici vedoucího staršího referenta. Během služby si chtěl dodělat i potřebné vzdělání. Rok před listopadovou revolucí 1989 začal studovat Vysokou školu SNB, konkrétně fakultu StB. Studium ale nedokončil. Zabránil mu v tom 17. listopad.

Vedení policie, řízené ministrem za ČSSD prý jeho angažmá nevadí. Podle nich jsou důležitější jeho schopnosti. (Aktuálně.cz mluvčí Policejního prezidia David Kubalák).

Pan Laube byl (podle otevřených zdrojů) spoluautorem reorganizace speciálních útvarů, kterou s ním připravil a prosadil policejní prezident Tuhý.
Policejní prezident by jistě měl být jedním z garantů dbaní zákonů.
Zřejmě však včera, dnes i zítra platí spíše „quo licet Iovi, not licet bovi“. Pan policejní prezident jezdí rád autem rychle, prý o hodně rychleji, než povoluje zákon. Kde a jak rychle, to je státní tajemství.

Blízcí pana policejního prezidenta pak složitou konspirací s využitím německých SIM karet posílají výstrahy podezřelým ze spáchání trestné činnosti, aby mohli důkladně zamést stopy, protože se je chystá policie zatknout a provést prohlídku (LN atd.).

Obvinění v kauze VIDKUN mohou být klidní: Ve zprávě, kterou nyní zkoumá poslanecká komise, je odposlech mezi obviněnými podnikatelem Kyselým a bývalým vysoce postaveným olomouckým policistou Kadlecem. Ten na začátku loňského roku v olomoucké kavárně údajně Kyselému řekl: „Pan Šlachta je vyřešenej. Šlachta končí.“ Ten měl ale nos!

Dále pak: „Přímo Laube si zavolal Milana (Pospíška, exšéfa kriminalistů)... a říkal: Dívej se, já když jsem nastoupil do funkce, tak jsem dostal úkol odrovnat Šlachtu“. (LN)

Připouštím, že si Kadlec mohl „tahat triko“ a konstruktér reorganizace zvláštních útvarů Policie ČR, bývalý příslušník StB Laube, nyní náměstek ministra vnitra za ČSSD Chovance, jsou v tom úplně čistí.

Ale jak praví staré přísloví „není kouře bez ohně“.

„Některým politikům se tento stav také hodí do karet. Mnoho z nich přece ze Šlachty také muselo mít strach, takže z jeho odstranění budou profitovat i oni. Teď mohou jít do obojích voleb s naprostým klidem. Prostě se uzavřel dobrý deal. A mediální dělníci, kteří byli najati nebo jen naivně podlehli chytré propagandě, také skvěle odvedli svoji práci. Šlachtu nejdříve zesměšňovali, potom skandalizovali, a nakonec dokonce i kriminalizovali (...) Není pravda, že celá akce nebyla dlouho a pečlivě připravena. Chystala se tajně, minimálně několik měsíců, zhruba od jara 2016, kdy se něco muselo stát. Něco velkého a fatálního, na co Šlachtovi detektivové přišli. Co to bylo, jen tušíme (...) Bylo by zajímavé vědět, zda ti noví – politiky pečlivě vybraní – šéfové nové policejní centrály navštěvují sociální sítě. Pokud ano, bylo by také zajímavé vědět, jak se vypořádají s tím strašlivým rozporem. Jak je možné, že když sociální demokracie, konkrétně její nejsilnější politik Chovanec, rozhodne o reorganizaci policie, tleskají tomuto kroku na sociálních sítích lidé spojení s drsnými kauzami, které Šlachtův protimafiánský útvar vyšetřoval? Vždyť je to světový unikát!“ (americký novinář Erik Best).

Není kouře bez ohně.Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.