19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

POLITIKA: Už zase tady někdo šíří dobro

Výzvu, aby jeho pravděpodobná jednobarevná vláda, bez důvěry poslanecké sněmovny, nečinila zásadní a nezvratná rozhodnutí, Andrej Babiš odmítl s tím, že budou dělat všechno, co je dobré pro lidi, a nenechají se nijak omezovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 1.12.2017 18:07

Jejda, vy ale umíte přijmout volební nářez 😂😂😂

J. Jurax 30.11.2017 21:39

Ehm

"O tom, co je pro občany dobré a co ne, mohou v parlamentní demokracii rozhodovat výhradně demokraticky zvolené zastupitelské sbory, a to takovou většinou hlasů, jakou určuje ústava." - dí autor.

Jistě. Byl bych ale radši, kdyby se do toho, co je pro občany dobré, pletli v míře co nejmenší. Dobroserů bylo dost.

Nicméně - Babiš má za sebou demokraticky zvolený zastupitelský sbor a v tom sboru je jeho hnutí nejsilnější, neboť lid tak rozhodl. Co Babiš dělá v byznysu a že je autoritář je sice smutné, ale není zde relevantní. Lid zvolil. Za sebe mohu akorát říct, že demokracie ne vždy vydá plody podle mého přání.

A přes Čapí hnízdo Babiše do tepláků nejspíš nedostanou a obávám se, že nové volby by moc nepomohly. Takže patrně vládnout bude - menšinově, s podporou komančů a SPD nebo holt někdo s ním půjde přiznaně do holportu. Má za sebou Zemana, který na vládě s důvěrou netrvá.

Nezbývá, než Babišovi dopřát, aby se jako premiér znemožnil nebo osvědčil sám. A o dalších volbách vystavit účet.

Š. Hašek 30.11.2017 21:46

Re: Ehm

Asi tak.

M. Šejna 30.11.2017 15:36

pan Bejlek předvedl myšlení českého frustráta

tohle každodenní kňučení českých frustrátů je opravdu dojemné. Furt mají nějaký terč, do kterého střílejí šípy své frustrace z vlastní neschopnosti az vlastního neúspěchu. Docela by mě zajímalo, co těmhle frustrátům Babiš provedl, že mají z něho kopřivku.

A. Nový 30.11.2017 17:18

:-))

Šejna si myslí, že je nejchytřejší z nejchytřejších a přitom předvádí myšlení Pepka Vyskočila - mééé hop!

V. Čermák 30.11.2017 20:15

Re: :-))

Jako Pepek Vyskoč se zde ale prezentujete především Vy sám, např. dnes....

J. Svoboda 30.11.2017 20:07

Re: pan Bejlek předvedl myšlení českého frustráta

Pane frustráte, Šejno, máte samozřejmě právo na projev svých názorů. Že ty názory jsou debilní, je jiná věc. Podle mne vaše názory prýští z vaší frustrace z toho, že komančům a StBákům byla i když velmi nedostatečně přistřižena křidélka.

Kdyby vám soudruh Babiš postříkal oseté pole Roundupem, zlikvidoval vás a vaši rodinu prostřednictvím podřízeného úřadu, protože jste byl konkurentem jeho kámoše, dohnal vás k sebevraždě, jako mělnického podniktele, jistě byste svoje hloupé názory opravil. Protože jste jako asi správný komunista asi mnoho neměl, neměl vás soudruh Babiš o co připravit. Opravuji můj původní názor, že byste svoje názory opravil. jako mrtvola byste toho asi moc neopravil. Když na Babišově chování nevidíte nic pohoršlivého, jste úplně hluchý a slepý.

F. Navrátil 30.11.2017 12:16

Včera stvořili Golema a dnes se ho bojí

Nemám z Babiše radost, ale jsem přesvědčen, že celá ta fňujající parta, která zde vládla čtvrt století, si Babiše vypěstovala a stvořila. Náprava je jednoduchá. Zvítězit v demokratických volbách.

M. Prokop 30.11.2017 12:57

Re: Včera stvořili Golema a dnes se ho bojí

A proto toho Bureš nafňuká víc, než ostaní za těch 25 let a dohromady.

J. Ráž 30.11.2017 13:06

Re: Včera stvořili Golema a dnes se ho bojí

Ufňukaní, bezpáteřní a zbabělí premiéři Sobotka a Nečas, plus neklidná doba, kde vyniká neschopnost cokoliv řešit u bruselské vlády, vyvolaly emoce obav a ty vygenerovaly požadavek mít premiéra nebojácného autokrata podobného Orbánovi a Ficovi i u nás. Kalousek se stal zřejmě nejméně oblíbeným politikem a Fiala připomíná spíše Sobotku než Orbána, proto nemají šanci uspět. Kde vládnou emoce, fakta jdou stranou. Ve volbách v nejistém světě rozhodují emoce, ne fakta, což si uvědomily PR agentury jak Babiše, tak Okamury. Proto tato seskupení měla volební úspěch.

Ano máte pravdu, jedině možný způsob nápravy současného stavu jsou nové volby a z nich mají všichni lídři, mimo Babiše a Okamury, možná i mimo Bartoše strach, což všichni občané vnímají. Takže bloky tak zvaných demokratů nemají šanci bez souhlasu Babiše cokoliv prosadit, ale to není jeho vina.

V. Pavelka 30.11.2017 14:46

No

Včera v ČT, Zástupce ČSSD představil mantru sebereflexe , Babiš nám ukradl výsledky spoluvlády a tím pádem i voliče , o okopávání nespolupráci, pomlouvání, křiváctví ani slovo .

V. Pavelka 30.11.2017 15:18

Re: No

Přečtěte si co napsal Křeček, to je analíza čssd.

J. Václavíková 30.11.2017 19:33

Re: No

Okopávání nespolupráce, pomlouvání, křiváctví. Přesně jste Bureše vystihl!

V. Čermák 30.11.2017 20:17

Re: No

Paní, vy jste snad v neziskovce brali prémie, že jste tak hyperaktivní?

J. Jurax 30.11.2017 21:42

Re: No

Jenže pan Pavelka to okopávání atd. myslel na socany. A i tam to sedí jak Jandák na hrnec.

M. Růžička 30.11.2017 11:15

Průvan v příbuzenstvu

Už je třeba udělat veliký průvan v dozorčích radách státních a polostátních podniků,vymést veškeré příbuzné politiků stran ,které tady vládly po dvacet let a také by stálo za to,aby voliči v příštích volbách vykroužkovali staré harcovníky kteří jsou nalezlí v parlamentu a na ministerstvech a funkce mají za dědičné včetně příbuzenstva a vrší úřad na úřad a kontroly na kontrolu a stejně ve finále se zjistí že se krade ještě víc.

Jestliže Babiš nebo jiný zvolený občan zajistí odstranění těchto nedostatků je jedno jestli to udělá sám rychle nebo díky všem koalicím nikdy.ODS/kuponová privatizace,ČSSD /OKD,H-systém/ ,KDU-ČSL /církevní restituce,vepřín Lety/,TOP-9 církevní restituce/

H. Gene 30.11.2017 11:38

Re: Průvan v příbuzenstvu

Možná v Agrofertu by se našli noví, nazávislí kádři, že?

M. Prokop 30.11.2017 12:58

Re: Průvan v příbuzenstvu

Bureš si tam nastrká své talenty.

Naškodí jimi, na rozdíl od celkem užitečných věcí jako ODS/kuponová privatizace,KDU-ČSL /církevní restituce/,TOP-9 církevní restituce/

J. Kratochvíl 30.11.2017 18:27

Re: Průvan v příbuzenstvu

Pro vás možná užitečné věci, ale mnoho voličů v tom vidí lumpárnu a krádež za bílého dne.

M. Klas 30.11.2017 18:59

Re: Průvan v příbuzenstvu

Já tedy ne, podle mě to všechno byla účelná a užitečná rozhodnutí.

M. Prokop 30.11.2017 21:51

Re: Průvan v příbuzenstvu

Ano, je mnoho voličů komunistů. Víc, než je zdrávo.

P. Maleček 30.11.2017 10:45

Voliči předvedli klasické vyhánění čerta ďáblem.

Naši slavní prý demokraté si ten volební výprask zasloužili, ne že ne. Hlavně proto, že měli plné huby demokracie a přitom stát a jeho občany takovým tempem dojili, že ani - slovy Kalouska - poledne nedrželi. A ještě u toho směrem dolů posměšně mlaskali.

Čímž většině občanstva tu demokracii tak znechutili, že ti v hloupé, ale lidsky pochopitelné vzteklé pomstě zvolili Babiše. Jen proto, že Babiš ony prýdemokraty na plnou hubu označil za lháře, lemply a zloděje. Byť křiváctvím a zlodějnou sám páchne na sto honů.

Což v tom nadšení z Babišovy rázné huby voličstvu jaksi uniklo, stejně jako to, že Babiš je ten, u kterého to ze státu nadojené, přes jím uplácené prýdemokraty z valné části končilo. A že volí někoho ještě mnohem horšího, než jsou oni prýdemokraté.

A tak teď má Babiš šanci předvést co opravdu je. Sám moc dobře ví, že to co je, na sebe sám ze své podstaty dříve či později práskne. Což ho zničí i v očích dnes z něj nadšených voličů. A tak jak se dá, láká ty byť profláklé, ale přeci jen demokraty aby mu vlezli na lopatu.

Udělají-li to, posytnou tím Babišovi krytí (jak už to socané s lidovci udělali) a ten je za to pokydá tak, že se z toho léta nevzpamatují a tím mu otevřou cestu k dlouholetému despotickému panování. Uvidíme, zda u demokratů zvítězí pud sebezáchovy nebo krátkozraká nenažranost.

J. Ráž 30.11.2017 13:16

Re: Voliči předvedli klasické vyhánění čerta ďáblem.

Když Babiš jen provětrá bahnitý smrdutý rybník naší politiky plný lenivých tlustých kaprů a přeruší zaběhnuté penězovody kterými tečou obrovské částky ze státních a polostátních firem do stranických pokladen, bude jen dobře. Připraví tak půdu novým a neokoukaným politikům z okresů a krajů pro úspěch v příštích volbách

Delší dobu, jak jedno volební období vydržet v přízni voličů, stejně nedokáže, i když nebude "sedět" za činy, které se budou velmi obtížně a dlouhodobě prokazovat, znechutí se totiž lidem jinak. Autokrata lidé v čele státu občané dnes chtějí, ale diktátora ne. No a Babiš je typický diktátor.

J. Kulheim 30.11.2017 13:42

Re: Voliči předvedli klasické vyhánění čerta ďáblem.

"Když Babiš jen provětrá bahnitý smrdutý rybník naší politiky plný lenivých tlustých kaprů a přeruší zaběhnuté penězovody kterými tečou obrovské částky ze státních a polostátních firem do stranických pokladen, bude jen dobře..."

To myslíte vážně? Vždyť on si lebedí v tom smrdutém a kalném rybníku. On bere největší peníze ze státního rozpočtu. Kde jsou ti mladí, schopní a prcovití politici?

V. Kotas 30.11.2017 14:47

Re: Voliči předvedli klasické vyhánění čerta ďáblem.

Největší pytlák, nejlepším hajným, to ti potvrdí Kadlik z Orlíku.

Z. Rychlý 30.11.2017 14:53

Re: Voliči předvedli klasické vyhánění čerta ďáblem.

Nic proti odstraňování penězovodů, ale na jeden jste zapomněl. Dotace na MEŘo je co? A Babiš, než aby nakupoval za drahé peníze jednotlivé poslance, tak si koupil rovnou celý parlament. Dotace potečou a Babiš si za ty peníze může pohrávat s čímkoli. Teď se dal na zdravotnictví - pomoc reprodukci. Uvidíme, jak mohutně začne nová vláda toto odvětví podporovat. Je to bohulibé a dobře to ponese.

J. Vintr 30.11.2017 20:53

Re: Voliči předvedli klasické vyhánění čerta ďáblem.

Člověk, který vládne mnoha penězi, si může v tomto státě koupit prakticky kohokoliv a cokoliv. Možná i ten stát. Díky účinkování v politice Babišovi těch peněz nepochybně ještě značně přibude. Takže bych na to, že s ním zametou nějaké příští volby, moc nesázel.

M. Prokop 30.11.2017 9:16

Nezbývá než doufat,

že to alespoň některým voličům dojde do příštích voleb a že napáchané škody nebudou nevratné.

M. Valenta 30.11.2017 9:14

Souhlas.

Babišovi snad už jenom chybí vousy alá Franz Josef.

P. Han 30.11.2017 9:59

Re: Souhlas.

Spíš Stalin. Franz Josef byl proti němu demokrat.