3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


POLITIKA: Už žádné legrácky

26.7.2006

Momentální situace, kdy je zablokován jakýkoli pokrok v povolebních vyjednáváních, což vyděračským způsobem činí soudruzi Paroubek, Sobotka a Škromach, kteří očividně opustili pole odpovědného přístupu k politice a nezbytným kompromisním řešením a kteří především pohrdají těmi voliči, kteří dali hlas vítězné straně a mohutným vzedmutím hlasů dali najevo, že chtějí změnu, je živnou půdou jak pro někdy až neuvěřitelné spekulace různých politologů, tak - a to je nebezpečnější - pro tzv. pragmatické jedince ve vedení ODS. Bémem vypuštěný balónek směrem k velké koalici (případně bastardu jménem "opoziční smlouva") je toho dostatečným důkazem a že osobní ambice těchto borců vládnout už konečně doslova za každou cenu zde hrají význačnou roli, je mimo jakoukoli pochybnost.

Těmto mužům a ženám v ODS bych rád jménem nás, kteří se podílíme na politice na komunální úrovni a máme nepochybně svůj podíl na dobrém, i když nedostatečném volebním výsledku ODS a kteří pozorně a velmi velmi citlivě sledujeme postup jednání nejednání, že nejsme připraveni a ochotni tolerovat jakékoli tanečky, taneční půlkroky chvíli vpřed a chvíli vzad vedoucí k tomu, že mandát, který jsme dali našim kandidátům, bude znehodnocen a pošlapán prospěchářskou rezignací na volební program ODS v podobě kočkopsa ODS - ČSSD. Německo s podstatně větší politickou kulturou jednotlivců ve vysoké politice je dostatečným varováním, jak takové bastardí řešení vypadá, když se upatlá jen v zájmu toho, aby se kluci a holky nakonec dohodli a měli klid na práci. Kdo se dal na vysokou politiku, tak musí ctít vůli svého voliče a ne naopak, že volič kouká jako hovádko na svého politika, jak si z něj tropí ve svém zájmu legraci a vzdá se hodnot, pro které voliči ODS hlasovali (rovná nižší daň, reformy sociálního a nemocenského pojištění, jednoduchý stát, boj s byrokracií atd.). Buďte předem přátelsky leč vážně ubezpečeni, že Vaše netrpělivost být u toho za cenu obřích ústupků politikovi, který dal jasně najevo, co si o nás, voličích pravice, myslí ještě ten večer, kdy ani nebyly definitivně sečteny všechny hlasy, povede k velkým nepříjemnostem.

Řešením budou rozsáhlé změny v ODS a jejích vnitřních strukturách, protože jsme naštěstí ještě demokratickou stranou, kde nemá nikdo nic jisté ať jsou jeho historické zásluhy jakékoli a k tomu bude v případě zrady voličů vůle dostatek. Mějte, pánové a dámy, tyto okolnosti a nálady na paměti a hodně štěstí a nekonečné trpělivosti. Už žádná laciná pragmatická řešení, už žádné legrácky.