30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLITIKA: Už jste si vybrali svého biokandidáta?

Jestlipak víte, co je to yacon? Latinsky Polymnia sonchifolia, nebo také Smallanthus sonchifolius čeleď Asteraceae, tedy hvězdicovité? Něco mezi batáty a jiřinkami. „Sladká hlíza Inků“, součást stravy i tradiční peruánské medicíny, slavící údajně vítěznou expanzi co celého světa, od Evropy po Japonsko, jak praví nejen internet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 18.10.2017 19:36

Pane profesore, vidím, že údaje k Zeleným jsou už zastaralé,

tak se podělím o svou zkušenost. Vznesla jsem na ně totiž nedávno dotaz právě na vztah k GMO. Bylo mi řečeno, že nejsou pro zákaz, ale požadují označení těchto potravin, aby si spotřebitel mohl vybrat.

P. Mach 18.10.2017 20:29

Re: Pane profesore, vidím, že údaje k Zeleným jsou už zastaralé,

To, že zelení něco oficiálně tvrdí, opravdu ale opravdu nemusí znamenat, že je to realita. Jeden zelený ke GMO řekne ANO ... ovšem přidá ALE, a že BIO je stejně lepší. Zatímco druhý zelený bezskrupulí zlikviduje pokusné pole s GMO. A i ten zelený co říká "ano ale.." dostane hysterický záchvat, když je mu dokázáno, že ty jeho ALE jsou jen pusté bláboly.

Navíc, co je myšleno tím "nejsou pro zákaz"? GMO v EU už fakticky zakázáno totiž je. Oficiálně je v EU "povoleno" pěstovat mikroskopický zlomek existujících GMO, přičemž další povolování je extrémně obstrukční a trvající roky. EU legislativa i nálada (defakto hysterie) i kolem oficiálně povolených GMO je taková, že se je prakticky nevyplatí pěstovat. Ergo pro nějaký další zákaz by mohl bý tak leda extrémní zelený úchyl. Otázka by tedy měla znít jinak. Jsou zelení pro zrušení EU legislativy, která GMO likviduje a povolování pěstování nových GMO v EU normálním tempem, ANO nebo NE?

M. Prokop 18.10.2017 20:43

Re: Pane profesore, vidím, že údaje k Zeleným jsou už zastaralé,

A vy jste tomu, samozřejmě, uvěřila. :-P

Realita je, tak jako u vás ve všem, jinde.

Nicméně, s GMO neblbnou jen melouni, to je široce rozšířené, v přemoudré EU.

P. Selinger 18.10.2017 13:12

Odpor proti GMO je stupidita,

která je prosazována v celé Evropě zejména z ekonomických zájmů - ze strachu proti úspěšněší konkurenci

P. Rada 18.10.2017 16:45

Re: Odpor proti GMO je stupidita,

Přijde na to, co nazýváte úspěchem. Trochu přestřlím aby to bylo jasnější.

Geneticky už lze teoreticky zabudovat do potravin sekvence, které specifické etnikum učiní v dalších generacích neplodné.....

Jde pak o to, kdo bude mít "klíčky" od budoucnosti v ruce, či zdali bude snadné se jich zmocnit atd. Vše např pod záminkou nespecifikované "úspěšnosti".

P. Mach 18.10.2017 20:16

Re: Odpor proti GMO je stupidita,

Za prvé rado, "potraviny" se opravdu ale opravdu nemodifikují. Modifikují se organismy. Za druhé, jaké klíčky rado? Zelení vylízanci tady přikazují a zakazují ve jménu přeběžné opatrnosti a zabránění zcela hypotetické možnosti zneužívání už roky kde co. Ke zneužití prozatím nedošlo, přičemž šance, že k něčemu takovému dojde je mizivá. Za to došlo ke gigantickým ekomickým a ekologickým škodám právě ve jménu předběžné opatrnosti a zelené ideologie.

M. Prokop 18.10.2017 18:22

Re: Odpor proti GMO je stupidita,

Jistěže.

A. Alda 18.10.2017 10:28

Ano, pane.

Problémem je nedostatečné vzdělání.

Místo matematiky, fysiky, chemie a biologie se dnes ve školách učít genderismus a multikulturalismus a sexuální "výchova".

P. Rada 18.10.2017 6:25

"Vysvětlujte to někomu kdo vysvětlení odmítá"

Takovýto postesk je o tom, že Světu převážně vládne stupidita jak ji popisuje Koukolík. ..."Klameme sebe i ostatní abychom na světě co možná nemuseli nic měnit".... a já dodávám i když dlouhodobě hrozí až něco až fatálního. Rádi chování změníme snad s jedinou vyjímkou - totiž, že se nabízí něco pohodlnějšího.

Právě to pohodlné je příznačně v pozadí mnohých volebních sloganů. Naopak pojem "bio" jak vidno je dnes bud sprofanovaný nebo na ústupu před pohodlným ale spíše už nekro-trendem.

Biokandidáta - tedy takového který by hledal cesty rozvoje života - bych si rád vybral. Víte ale o nějakém?

Opakem "bio"- jsou přitom projevy právě trendu "nekro". Běžně lásky k penězům, majetku, údajným jistotám, konzumu pro konzum.... a právě o nich je převážně dnešní politika - o skutečné biofílii sotva. Rád bych se mýlil. "Vysvětlujte to někomu...."

J. Lepka 18.10.2017 8:46

Re: "Vysvětlujte to někomu kdo vysvětlení odmítá"

Přestaňte filosofovat a doučte se češtinu.

R. Langer 18.10.2017 14:34

Re: "Vysvětlujte to někomu kdo vysvětlení odmítá"

To by musel Zelený Sedmilhář v praxi aplikovat reálná pravidla, a to on nedokáže... :-D

P. Rada 18.10.2017 16:38

Re: "Vysvětlujte to někomu kdo vysvětlení odmítá"

Pane Langere pěkně předvádíte to o čem píší - o stupiditě jako přůvodnímu jevu nahhávání sobě a ostatním.

Konkrétně to vypadá, že Vy i i pan Lepka zřejmě považujete znalost pravidel pravopisu na úrovni počítačového textového editoru za postačující podmínkou k verbální diskusi. Možná i za podmínku pochopení co se s kým z nás asi děje a dokonce co se nejspíše děje se světem ve kterém žijeme.

Kdo má v tomto zmatek, sotva může i u těch voleb udělat pro něj něco pozitivního. Tedy zvolit si co možná biofilního zástupce. Vyjímkou mezi neznalými situace sou ale tací co to sice věd - ale jejich programový cíl je nekrofilní povahy.