26.1.2022 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

POLITIKA: Útok na rozum

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
benon 22.8.2007 18:32

a co lidé s postižením???

zarazilo mě,že firmy začínají vyhrožovat,že se jim nevyplatí zaměstnat třeba vozíčkáře,.Prý jim to reforma znesnadňuje...Spousta postižených by ráda pracovala,ale kde???nikdo o ně nestojí,prý pomalý výkon a podobně.Kdyby si některý navoněný kravaťácký manažer zkusil jediný den sedět na vozíku,mluvil by jinak. Ale dnešní styl života ve firmách nemá opravdový zájem otyto lidi...Je to horší jak za socialismu

Jana Beranová 22.8.2007 18:05

Chyba či úmysl?

Když kliknu v článku na první odkaz "reformní batoh", zobrazí se mi zákon o oběhu osiva a sadby! :-)

jezevec 4.6.2007 2:06

Re: Re: zdanění daně je v našem chlívečku běžné

Zdanění daně není nijak exotická disciplína. Například u komodit zatížených spotřební daní se podruhé zdaňuje DPH po předchozím zatížení spotřební daní, nebo u dovozu po cle.

jezevec 4.6.2007 2:03

Chtít, aby živnostníci platili „daň z příjmu“ také z něčeho, co jejich příjmem zcela nepochybně není, je bezprecedentním útokem na rozum

Chtít, aby zaměstnanci platili „daň z příjmu“ také z něčeho, co jejich příjmem zcela nepochybně není, je bezprecedentním útokem na rozum, který je projevem arogance a nekompetentnosti celé vlády. Říká se tomu "minimální daň" z neexistujícícho zisku.

Školastyk 3.6.2007 23:18

Re: Re: Re: Re: Pane Chýlo,

Já tomu říkám marketingová politika a budem se muset naučit jako spotřebitelé,tak také jako voliči naučit dát najevo co už je za hranicí vkusu.Finta se superhrubou mzdou je u mne za onou hranicí:-/.

loula 3.6.2007 21:07

Re: Re: Re: Vážení diskutující

asi to bude třeba opakovat. Vládní koalice má rovných 100 hlasů a dále mají smlouvu se dvěma nezařazenými. Levicová oposice má 98 hlasů. takže v čem je problém?

P 3.6.2007 20:56

Re: Re: Vážení diskutující

Problém není s lidovci, ti mají podobný záměr, jako ODS. Proto se asi Topolánkovi zdálo lepší tam dát Kalouska. Horší je to se zelenými, kteří jsou ideově blíže levici. Ale největší problém je 101 hlas.

Ladislav N. 3.6.2007 18:33

Re: Re: Re: Nechte pastelkovné napokoji

V drtivé většině financí to pravda je (ČSSD vládla 8 let). Pravda ovšem taky je, že na tom se socany lidovci výrazně spolupracovali. Nemůžete přece chtít, aby se teď tvářili jako "velcí reformátoři", když názorově k socialistům daleko nemají...

Ladislav N. 3.6.2007 18:28

Re: Re: Re: Re: Pane Chýlo,

Kdo má motivaci vydělat si více či hodně, pro něj je maximální a nízká hranice zdanění důležitá.

Ladislav N. 3.6.2007 18:27

Re: Re: Vážení diskutující

Program nemůže ODS realizovat kvůli nemožnosti jej protlačit hlasováním ve sněmovně. Copak je nutné tohle opakovat na každé stránce?

???? 3.6.2007 18:00

Re: Re: Nerozumné je placení

Lidská psýcha není připravena poznat pravdu. Měli byste za to maskování být vděční. Až průměrný občan, který bere podprůměrnou mzdu půjde s výplatou na poštu, aby zaplatil vše potřebné a vruce mu zůstane desetina, za ktrou má vyžít, budete mít hned oheň na střeše.

Na zaměstnavatele se vybodni. Musí to být profik a umět si spočítat, zda se mu job vyplatí, ale běžný člověk neumí ani malou násobilku. Ovšem až na poště nechá pětitisícovky a zbudou mu pětistovky, tak toho si všimne hned. Už vidím, jak ráno nadšeně a s úsměvem v jedné řadě se svým zaměstnavatelem zpívá firamní hymnu a pak se vrhá do práce jako Stachanov.

Ladislav N. 3.6.2007 15:46

Re: Re: Re: ...zvýšení spotřebních daní u základních komodit na 15%...

Kauza LTO se týkala spíše spotřební daně (ne DPH, nebo jenom okrajově). Kdo byl hlavním odpůrcem sjednocení zdanění motorové a "topné" nafty, aby "sociálně potřební" neměli finanční problémy, je snadné dohledat. Pravda je, že ODS se mohla postavit k problematice LTO razantněji.

Počítat "neutrálnost" daně je nesmysl. Účelem daně je oškubat občany o peníze. U jednotlivců vychází spotřební koš značně odlišně podle zvyklostí, zatímco úřady ji počítají z celostátního "průměru".

Karel 3.6.2007 13:48

Strasne chytry emigrant - i ja platim dan za to co mne plati zamestnavatel

Samozrejme ze nikdo nema rad dane, no ale nejaky prijem stat mit musi. V Kanade se plati dan z toho co za mne plati zamestnavatel.

loula 3.6.2007 12:31

Re: Re: ...zvýšení spotřebních daní u základních komodit na 15%...

Ale ano, já jsem pro, at se klidně zavede jedna dan DPH, někde na úrovni 15%. Je známá struktura spotřebního koše, je známé rozvrstvení zboží v obou danových hladinách, není tedy problém spočítat vážený průměr DPH tak, aby to bylo danově neutrální. Ale zachovat vyšší sazbu DPH a zvýšit nižší sazbu není nic jiného než zdražování, naprosto stejně, které kritizujete u CSSD jejich převodem do vyšší hladiny. S těmi podvody ohledně dvou sazeb máte naprosto pravdu, myslím, že nejmarkatnější to bylo v kauze LTO. Jistě vzpomenete na postoj Kočárníka.

patejl 3.6.2007 11:17

zdanovat dan je opravdu ve svete nevidana kocourkovstina

castecne rozumim snaze protlacit tech 15% i kdyz se ve skutecnosti jedna o 23%, dalsi duvod protezovani tech patnacti procent bych pak dale videl ve faktickem snizeni danoveho zakladu o odecitatelne polozky (hypoteky, duchodove, zivotni pojisteni atp.) myslim ze timto si stat usetri dalsi miliardy ktere pak budou moct poslanci dohodit svym znamym ze sportovnich klubu pri kazdorocnim "porcovani medveda".

nevim, ale mam za to ze topolanek je definitivnim hrobarem ceske pravice, tedy pravice v uvozovkach, protoze ods je strana v podstate socialisticka. s tim to pristupem, tedy po mne potopa, nejenze neprosadi zadne reformy, ktere tato zeme potrebuje misto takovychto odpudivych kosmetickych zmen jako sul. on nas navic uvrhne na dalsi roky do sparu paroubkem bolsevizovane cssd a komunistu. a to bude darda ze ktere se budeme dlouho vzpamatovavat a utahovat opasky zatimco na slovensku bude tou dobou radit blahobyt :-/

Ladislav N. 3.6.2007 10:40

Re: ...zvýšení spotřebních daní u základních komodit na 15%...

Jestli tou "spotřební daní" míníte DPH, tak byste měl vědět, že většinu zboží a služeb už z nízké do vysoké sazby (tedy z 5% do 22% resp. 19% převedli naši "slavní" socialisté v roce 2004. Ten zbytek by se mohl klidně taky převést do 15% sazby, pokud by byla zavedena jako jediná. Množství administrativy, chaosu, podvodů a podvůdků spojených s různými sazbami i korupce spojená se zařazováním do  nižší sazby, to všechno by odpadlo a byl by klid. Nejchudší lidé by v krajním případě dostali "kompenzaci" ve zvýšených dávkách (nemyslím tím poslance ČSSD Křečka a spol.) a za rok by o nějakých dvou sazbách nikdo ani necekl...

Delta 3.6.2007 9:55

Re: Re: Superhrubá mzda je to, co skutečně zaměstnanec

I baže, loulo, máte pravdu. Ale pak padá propaganda o snižování daní a odkrývá se podstata věci: 23% daň a zvýšení spotřebníách daní u základních komodid na 15¨%. O "výhodnosti" takové reformy si už každý udělá obrázek sám. Zdanění daně je ovšem v nejlepších kafkovských tradicích.

loula 3.6.2007 9:53

Re: Re: Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu.

Já toto nepopírám, jenom jako pozorovateli politické scény mě není jasné, proč Tlustý a jeho ekonomická reforma byli ikonou volební kampaně ODS, a najednou je vrchním financem člověk, kterého premiér ještě na podzim označoval za podrazáka. Proč premiér v diskusi s návrhy Tlustého řekl, že jeho reforma,která tvořila předvolební hit, stejně nebyla realizovatelná.  Myslím, že veřejnost by si zasloužila vysvětlení.

Paul Sender 3.6.2007 9:40

Re: Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu.

Nezbývá, než znovu připomenout Nomuru !  Kdyby byl p.Tlustý ve vládě, mohlo by být zle. Takto je klid po pěšině.

loula 3.6.2007 7:21

Re: Re: Re: Pane Chýlo,

Máte pravdu pouze částečně. Troufám si tvrdit, že naprostá většina si řekla, elhle, 15% daně, a srovnala to se současnou danovou stupnicí, a více o tom nebádala. Je to naprosto stejné jako různé reklamní akce a nabídky, kde velkými písmeny a atraktivními fotkami na první straně se nabízí ohromné výhody, ale povinnosti a podmínky jsou napsané mrnavým písmem úplně na konci. Formálně je to také v pořádku, ale stát by se k této metodě uchylovat neměl.

loula 3.6.2007 7:14

Re: Superhrubá mzda je to, co skutečně zaměstnanec

Milý Pete, souhlasím s tím, že by bylo potřeba, aby zaměstnanec  na výplatní pásce viděl skutečné náklady, které stojí zaměstnavatele. S tím naprosto souhlasím. Je ovšem vhodné říci, že tuto bolševickou lež zavedl premiér Klaus. Dále je vhodné říci, že návrh na dan ze superhrubé mzdy je další krok bolševizace státu, protože těch 33%, které dneska zaměstnanec nevidí, je v podstatě dan ( nemocenské a sociální pojistění nařízené státem) a návrh vlády je v podstatě zdanění daně. To nedělali ani ti bolševici. Takže byl bych pro následující řešení:

1. na pásce uvádět skutečné náklady, to je včetně těch 33% dneska neviditelných. Tím se odstraní bolševická lež zavedená Klausem

2. řící, že dan bude 23% ( a nikoliv 15% superhrubé mzdy). Danové odvody se tím nezmění, ale formálně bude napravena bolševická lež vládního návrhu reformy.

Pete 3.6.2007 0:25

Superhrubá mzda je to, co skutečně zaměstnanec

stojí firmu. Je naprosto správné to zahrnout do nákladů na jeho mzdu a ukázat mu to na výplatní pásce. Je bolševická lež to zatajovat. O nic jiného totiž nejde. De fakto to totiž platí stejně zaměstnanec, protože každý zaměstnavatel tyto náklady zahrnuje do nákladů na mzdu zaměstnance. To ale není podstata reformy, to je jen uvedení věcí na správnou míru, postavení věcí tak jak se mají, autor se zcela zbytečně vyžívá na něčem co je zcela formální záležitost, ale užitečná v tom, že zaměstnanec uvidí, co firmu stojí on a co si skutečně z jeho mzdy bere stát. A to bolševikům vadí nejvíc, že lidi uvidí jak obrovský díl si stát bere.

Karim 2.6.2007 22:12

Prosperita se muze prestehovat jinam - je spravne do jiste miry snizit zdaneni mezd.....

..tim se snizi cena prace a mohlo by to zvysit zamestnanost.

Je logicky spravne zvysit DPH u potravin - na tom se da hodne vybrat, jist musi kazdy, a na rozdil od alkoholu nebo luxusniho zbozi si nemuze vozit potraviny z freeshopu. 

Je tomu tak skoro ve vsech statech.  V mnoha statech si prosly etapou excesivniho zdaneni vyssich prijmu - jen aby zjistili, ze to vedlo jen k uniku kapitalu do Monaka nebo Svycarska.  proseprita se stehovala jinam.  

Karim 2.6.2007 21:59

Kalousek je expert nad experty.......

....dtto jako Tlusty.  Oba uz maji kde bydlet, asi by meli udelat misto mladsim.   

 Zde slo opravdu o politicky trik, jak vpasovat do danovych sazeb "magickou" patnactku a pritom totalne nerozvratit rozpocet.  Inu chybicky se vloudily, delat prevraty v zakonech neni jen tak....

Nicmene - Tlusteho napad jak opravdu snizit dane zamestnancum a pak dovybirat oenize na zahradkarich pri prodeji par kil hrusek atd tez neni optimalni. K dodrzeni jeho danovych napadu by bylo treba vybudovat tajnou danovou policii cca o rozmerech byvale Stasi - jinak by se z obyvatelstva nevybral po tech troskach ani flok - jen by se zvysilo povedomi obcanu, ze se na danove zakony mohou zvysoka v..... 

Krome mudrovani jaka danova sazba je pro koho spravedliva je treba take se podivat, co lze u koho REALNE VYBRAT.   

scurra 2.6.2007 21:12

Re: Re: Pane Chýlo,

No, ten jiný (vyšší) základ pro výpočet 15% daně sice Tlustý a celá ODS v předvolební kampani sice nezdůrazňovali, ale na druhou stranu se s tím nijak netajili - viz "daňová kalkulačka" na jejich stránkách a Tlustého "kolečka". Takže každý, kdo se při studiu matematiky dopracoval minimálně k procentům, zjistil včas, jak to s oněmi magickými 15% je ve skutečnosti. A proto se stále divím, že to dřív nikomu moc nevadilo a teď se z toho dělá povod a zrada voličů.

loula 2.6.2007 20:47

Re: Re: Nechte pastelkovné napokoji

V pořádku, ale potom bych tedy čekal, že Kalousek vystoupí a řekne: Ano, levice vám přidala na pastelkovném 100 mil, tak my jsme ji museli trumfnout a přidat vám na porodném 25 mld. Ale pokud se nepletu, tak Kalousek tvrdí, že nárůst mandatorních výdajů v lonském podplácení voličů zavinili v drtivé míře socani, a ono to tak docela není pravda, myslím, že zdaleka největší koláč si ukousl lidovecký poslanec Severa. Já jsem jenom pro to, aby se vrátilo to Masarykovské Nebát se a nelhat.

Zdenek 2.6.2007 20:45

Nejčtenější na webu Petra C I B U L K Y: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INT

Nejčtenější na webu Petra C I B U L K Y:  NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich SPOLEHLIVÝMI vládními strukturami dnešní ČR!!! UVEDENO JMENOVITĚ!!! (Prosím o další INTENZIVNÍ šíření!!!!!!!)

Alfred 2.6.2007 20:38

Re: Nechte pastelkovné napokoji

Ono když levice dává dárečky svým příznivcům z peněz všech, není divu, že i druhá strana začne rozhazovat podle svých priorit. Jenom blb by zůstal "státotvorný" a jen se koukal, jak druhá strana zadlužuje všechny a rozdává sobě.

loula 2.6.2007 20:07

Re: Nechte pastelkovné napokoji

Já toto samozřejmě vím, a proto navrhuji, aby Kalousek všechny tyto věci zveřejnil, jaký mají dopad, kdo je navrhl, a jak se k tomu postavily partaje. Je to sice dohledatelné na internetu. ale nemám čas ani chut se tím babrat, kdežto Kalousek to má jistě zpracované.

loula 2.6.2007 20:04

Re: Pane Chýlo,

Ano, samozřejmě, byl tam, a věřte, že povyk by se strhl také, kdyby vláda předložila Tlustého reformu. Problém je v něčem jiném, a právníci by to asi označili jako "uvedení v omyl". Vláda i Tlustý hovořili o dani ze mzdy 15%, ale že jde o jiný základ, to už jaksi opomněli zdůraznit. Je to asi stejné, jako kdyby Skodovka tvrdila, že její auta jsou rychlejší než Fordy ( a uvedla konkrétní čísla) ale neřekla, že rychlost se v USA měří v mílích za hodinu kdežto u nás v km za hodinu)