25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

POLITIKA: Útok na rozum

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N. 2.6.2007 10:51

Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu....

I kdyby ODS vládla sama silou 50% poslanců ve sněmovně, proti 50% komunistických poslanců se žádná radikálnější reforma prosadit nedá, ani kdyby to mělo být pouhé zrušení zákonů, které levice prosadila předchozích volebních obdobích a nyní vedou k bezbřehému zadlužování bidoucích generací.

Psát o tom dlouhé traktáty (a o Kalouskovi zvláště) je jenom házením hrachu o zeď.

loula 2.6.2007 11:01

Re: Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu....

Ono by úplně stačilo, kdyby byly eliminovány předpolební podplácení poslanci formou návrhů na ty pastelkovné a pod. Podle vyjádření Kalouska šlo asi o 60 mld. Proč Kalousek nezveřejní položkově, o jaké návrhy šlo, kdo je předkládal a jak partaje o tom hlasovaly. Možná bychom viděli, že nejde jenom o populismus CSSD a KSC. Proč Kalousek nezveřejní - opět položkově to vykrádání státního rozpočtu -. šlo 4 mld - při porcování medvěda. Zase nešlo jenom o CSSD, ale napříč pol. spektrem.

Cedr 2.6.2007 18:43

Nechte pastelkovné napokoji

Pastelkovné nás stojí při přibližně pro 100.000 dětí, kteří jsou prvňáčky, obrovskou položku:

100.000 dětí * 1.000 Kč = 100 mil

Navýšené rodičovské příspěvky a porodné cca 25 miliard - autory navýšení bylo KDU-ČSL přes odpor sociální demokracie. Schválily všechny strany včetně ODS. Položka mi připadá nesystematická, ale přesto její zneužití v mediální kampani proti ČSSD je odstrašující informací o stavu našich novinářských hyen.

loula 2.6.2007 20:07

Re: Nechte pastelkovné napokoji

Já toto samozřejmě vím, a proto navrhuji, aby Kalousek všechny tyto věci zveřejnil, jaký mají dopad, kdo je navrhl, a jak se k tomu postavily partaje. Je to sice dohledatelné na internetu. ale nemám čas ani chut se tím babrat, kdežto Kalousek to má jistě zpracované.

Alfred 2.6.2007 20:38

Re: Nechte pastelkovné napokoji

Ono když levice dává dárečky svým příznivcům z peněz všech, není divu, že i druhá strana začne rozhazovat podle svých priorit. Jenom blb by zůstal "státotvorný" a jen se koukal, jak druhá strana zadlužuje všechny a rozdává sobě.

loula 2.6.2007 20:47

Re: Re: Nechte pastelkovné napokoji

V pořádku, ale potom bych tedy čekal, že Kalousek vystoupí a řekne: Ano, levice vám přidala na pastelkovném 100 mil, tak my jsme ji museli trumfnout a přidat vám na porodném 25 mld. Ale pokud se nepletu, tak Kalousek tvrdí, že nárůst mandatorních výdajů v lonském podplácení voličů zavinili v drtivé míře socani, a ono to tak docela není pravda, myslím, že zdaleka největší koláč si ukousl lidovecký poslanec Severa. Já jsem jenom pro to, aby se vrátilo to Masarykovské Nebát se a nelhat.

Ladislav N. 3.6.2007 18:33

Re: Re: Re: Nechte pastelkovné napokoji

V drtivé většině financí to pravda je (ČSSD vládla 8 let). Pravda ovšem taky je, že na tom se socany lidovci výrazně spolupracovali. Nemůžete přece chtít, aby se teď tvářili jako "velcí reformátoři", když názorově k socialistům daleko nemají...

loula 2.6.2007 10:56

Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu.

Můžete mít pravdu, nicméně nechápu jednu věc. Ve druhé Topolánkově vládě se ODS samo vzdalo nejdůležitějšího křeska (MF) a postoupilo jej Kalouskovi. Podle vyjádření KDU-CSL přitom nešlo o požadavek kolice, ale přímou nabídku Topolánka, a Kalousek tím byl prý sám značně překvapen. Proč to Toppolánek dělal. Proč se Topolánek letos na jaře vyjádřil, že ekonomická reforma Modré šance stejně nebyla realizovatelná ( před volbami to byl trhák ODS).

Paul Sender 3.6.2007 9:40

Re: Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu.

Nezbývá, než znovu připomenout Nomuru !  Kdyby byl p.Tlustý ve vládě, mohlo by být zle. Takto je klid po pěšině.

loula 3.6.2007 9:53

Re: Re: Re: Klidně lze přiznat Tlustému skutečnou reformnost jeho návrhu.

Já toto nepopírám, jenom jako pozorovateli politické scény mě není jasné, proč Tlustý a jeho ekonomická reforma byli ikonou volební kampaně ODS, a najednou je vrchním financem člověk, kterého premiér ještě na podzim označoval za podrazáka. Proč premiér v diskusi s návrhy Tlustého řekl, že jeho reforma,která tvořila předvolební hit, stejně nebyla realizovatelná.  Myslím, že veřejnost by si zasloužila vysvětlení.

tomfuk 2.6.2007 9:20

Vy si myslíte...

Vy si myslíte ,že by novináři do návrhu měli zasahovat.Neřekl jste jasně ,kteří "novináři".Potěš nás pán Bůh pokud to budou ,kteří připravují čtenáře spolu panem Krampolem k maturitě,nebo jiní znalci "národohospodáři".Také proč ,by se novináři s návrhem měli seznamovat stačí si počkat jakou brožurku vydá sekretariát ÚV ČSSD.Také bude divadlo k tomuto tématu pořádat parlament při projednávání a tam teprve novináři se vyřádí. Poslušnost i jednomyslnost  v parlamentě při schvalování byla jen za komunistů a pak při schvalování výše poslaneckých platů a náhrad.

zo 2.6.2007 9:49

Re: Vy si myslíte...

Novináři píší to co jim zaručuje čtenáře.Analýza ekonomů ze Slovenska by čtenáře nepřitáhla.Kolik lidí ví něco o tom navrhoval Tlustý.Řekl bych že téměř nikdo.Není zájmem novinářů o tomhle tématu psát.I oranžády v podstatě nemají žádný komentář k Tlustému návrhu.To ukazuje pravděpodobně na to že vláda i oranžády nechtějí aby občan vůbec něco o těchto návrzích věděl.O novinářích si bez vyjímky si myslím totéž co Zeman.Stejnějako řada mých přátel.Pro občana je jednodušší kouknout na přihlouplou Novu nebo si přečíst co nám naservírují investigativní novináři.Hlavně že nám pivko teče a cigára ještě nejsou drahý.A Esmeralda nám ještě neumřela.Rv

Ivan Nový 2.6.2007 8:33

Nerozumné je placení

daně zaměstnavatelem. Superhrubá mzda je hrubá mzda, jen socialistické pokrytectví v tom dělá rozdíl. Hrubá mzda = náklady zaměstnavatele na zaměstnance, čistá mzda = to co zaměstnanec dostane na ruku, po odečtení daní.

LisakFOX 2.6.2007 10:26

Re: Nerozumné je placení

R^

ijáček 2.6.2007 10:47

Re: Nerozumné je placení

Ano, odvody jsou jen pokusy zamaskovat před lidmi, kolik vlastně stát stojí. Takto na výplatní pásce vidí celkem snesitelné částky na pojistné a nemají představu, kolik stojí svého změstnavatele celkem.

Druhá věc je, že platit povinné pojistné ze zdaněné mzdy mi přijde jako zhovadilost a další pokus o podvod s čísly.

???? 3.6.2007 18:00

Re: Re: Nerozumné je placení

Lidská psýcha není připravena poznat pravdu. Měli byste za to maskování být vděční. Až průměrný občan, který bere podprůměrnou mzdu půjde s výplatou na poštu, aby zaplatil vše potřebné a vruce mu zůstane desetina, za ktrou má vyžít, budete mít hned oheň na střeše.

Na zaměstnavatele se vybodni. Musí to být profik a umět si spočítat, zda se mu job vyplatí, ale běžný člověk neumí ani malou násobilku. Ovšem až na poště nechá pětitisícovky a zbudou mu pětistovky, tak toho si všimne hned. Už vidím, jak ráno nadšeně a s úsměvem v jedné řadě se svým zaměstnavatelem zpívá firamní hymnu a pak se vrhá do práce jako Stachanov.

loula 2.6.2007 11:05

Re: Nerozumné je placení

Beru, je to pokrytectví, že náklady zaměstnavatele nejsou zřetelné z hrubé mzdy. Stejně jako je pokrytectví znova zdanovat těch 33% nákladů zaměstnavatele, když to už samo o sobě dan je (dan na sociální a zdravotní).

V.Novák 2.6.2007 18:12

Re: Nerozumné je placení

Dovolím si vám připomenout, že toto rozdělení na "platí zaměstnanec" a "platí zaměstnavatel za zaměstnance" prosadil socialista Václav Klaus. Už tenkrát jsem to považoval za propagandistický manévr, mající ukázat plebsu, jak jsou ti zaměstnavatelé hdní, když za něj něco platí...

Čili máte pravdu, je to socialistický výmysl - pokud ovšem je ODS socialistickou stranou...

Cedr 2.6.2007 2:43

Třetí rozumný článek na psu dneska - co se děje?

Pane Chýla, Vy to schytáte od šmoulů - pravda se zde psát nevyplácí.

Valach Ostravski 2.6.2007 8:13

Re: Třetí rozumný článek na psu dneska - co se děje?

Proč by to měl schytat? Má pravdu. Kalousek je zhruba stejně "dobrý" ekonom jako Gottlieb Klainesamstag... ;-€

Vlali 2.6.2007 0:13

člověče Chýlo

Vždyž vy tady přiznáváte, že maj socani pravdu, když říkají tahle reforma je jen pro bohaté. Dokonce uvádíte výraz superbohatí.