16.12.2019 | Svátek má Albína


Diskuse k článku

POLITIKA: Úsvit politických fanklubů

Krize politického a stranického systému má v České republice hned několik příznaků. Jmenujme například slabou členskou základnu partají, která čítá v nejlepších případech desítky tisíc členů, přičemž nejsilnější jsou dodnes pohrobci předlistopadové Národní fronty – komunisté a lidovci. Dalším příznakem je nízká důvěra voličů ve strany, jejich tápání a časté zkoušení nových subjektů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 26.9.2013 19:16

Re: Fankluby?

Okamůra se v mých očích zcela zdiskreditoval v průběhu prezidentské volby.

J. Boleslav 26.9.2013 19:15

Re: Proc fankluby?

Jaké řešení navrhujete? Co třeba otestovat každého voliče před volbami z politiky a dát jeho hlasu váhu, odpovídající výsledku testu?

V. Vaclavik 26.9.2013 16:22

Proc fankluby?

Protoze naprosta vetsina volicu jsou neintelektualni, ideje je nezajimaji, protoze jim nerozumi, aebo si mysli ze rozumi, to vyjde nastejno. Jsou jako divosi cerstve doprostred Evropy spadli odkudsi z dzungli. A v te nasi temer bezbrehe demokracii jsme jim my rozumejsi vystaveni na milost a nemilost, protoze je jich vetsina. A je to nasi hlouposti, ze se jimi nechavame oskubavat jako husy, chovat jako dobytek.

P. Čása 26.9.2013 15:02

Re: Fankluby?

Přímá demokracie bez odpovědnosti všech zúčastněných? Tak to bude mazec.

Víte, když mám jenom pár stovek nezodpovědných nejvyšších politiků (parlament/vláda/senát ... cca 300), tak se to ještě dá zvládnout a občas je vyměnit (navíc nejsou všichni špatní). Ale co budete dělat s milióny nezodpovědných občanů, kteří rozhodují v přímé demokracii??? A že jsou jich milióny, to dokazují počty exekucí, soudů o platby výživného, plné věznice (brzo zase, blíží se zima), atd, atd.

Tak to je paráda, to Vám tedy pěkně děkuju, za takovou přímou demokracii.

B. Lebedová 26.9.2013 13:16

Re: Fankluby?

Souhlasím s Vámi naprosto. Okamura je v současné situaci nejrozumnější řešení, musíme převzít věci do svých rukou. Bohužel si to spousta lidí neuvědomuje.

V. Pruner 26.9.2013 8:42

Fankluby?

K článku toho moc namítat nelze, je to vcelku slušné zhodnocení stavu naší současné politické scény. V záplavě různých stran a hnutí, které se vždy před volbami odkudsi vynoří je jméno v názvu tou nejlepší identifikací.

Tomio Okamura je z mého pohledu vzorem politika, naslouchá lidem, vnímá jejich problémy a snaží se je bez odkladu řešit. Pokud by tohle dělal každý z těch volených po dobu uplynulých 23 let, věřím, že by jsme se do současného stavu nedostali. Jen Okamura staví svoje cíle na prosazení práva občanů rozhodnout o důležitých věcech, které se dotýkají jejich životů. Námitku, že Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nemá jasný program, považuji za přehnanou. Záleží snad někomu na počtu řádků? http://www.hnutiusvit.cz/program-hnuti/  je podle mne dostačující, vzhledem k tomu, že cílem Úsvitu je v příštím i dalších volevních obdobích na všech úrovních podporovat změnu systému k zavedení přímé demokracie. Ta dosavadní parlamentní všude, kde je používána vede k nestabilitě. Navíc Úsvit jasně deklaruje, že chce být opoziční stranou, která chce sjednotit lidi, kteří chápou, že přímá demokracie je vrácení vlády do rukou občanů.