26.1.2020 | Svátek má Zora


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Dvořák 13.1.2020 20:36

O udavačství. Milý autore. Ve vašem článku mě zaujala ta pasáž o udavačství. Do Bruselu. Víte, ona ta UNIE je také tak trochu naše. Je i moje, Vaše i Vašich dětí, pokud je máte. Takže pokud ji někdo podvádí,aby získal finanční prospěch, aby ji vzal na hůl, je to podle Vás OK? Podle mne ne, takže ten, kdo UNII ohlásil "agrofertské babišoviny", udělal správnou věc. Ona ta UNIE by na to stejně časem přišla, jen bychom vraceli víc. Takhle to spláchne snad jen cca 500 mega. No nekup to. A to pomíjím jakýsi morální kredit, kterým by měl být premiér vybaven automaticky. Není.

PS Čím je dnešní várka koblih plněna?

J. Berka 13.1.2020 22:41

Pokud vzal Unii na hůl, není to OK, ale pak by měl teoreticky ztrácet preference. O to tu jde. Jenže ty mu spíš stoupají. Proč? Jedna z možných příčin je, že žalobci nemají dobrou pověst. Tím neříkám nic o vině či nevině A.Babiše. Vyšetřování českých orgánů stále pokračuje (proč tak dlouho?). To unijní je již hotové a je ve smyslu: "vinen, protože mohl". To se také řadě lidí nemusí líbit a může se to více či méně do preferencí promítnout.

I. Dvořák 14.1.2020 0:58

Ještě ze socializmu máme v sobě zakódováno, že kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. V té době ten, kdo nejvíce vzal stát na hůl, byl geroj. A ono to ve společnosti stále ještě přežívá. Navíc se UNII a tím pádem i Česku, daří dobře. A zásluhu za naše plné ledničky si jaksi přisvojuje Babiš. Takže jeho preference budou patrně klesat velmi pomalu. Nicméně na podvodu se nedá stavět. Dříve nebo později jej to semele stejně tak, jako to semlelo jeho předchůdce, kteří také preferovali "malou domů" před zájmy Česka.

V. Čermák 13.1.2020 23:25

Závistivá Nenávist je sviňa. To pak původně normální člověk začně chválit UdavačstvíRvRv Toš tak...

I. Dvořák 14.1.2020 1:03

Milý V Čermáku. Však kdyby se Vám Babiš mrknul do peněženky a pár tisícovek by Vám "potiahol", byl by jste jistě rychle udavačem. Jenže si myslíte, že z cizího krev neteče.Jenže milý brachu, ona ta unie není jen Babiše. Ona je i tak trochu Vaše. Když se jí daří dobře, daří se dobře i Česku, tedy i Vám.