29.9.2020 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

POLITIKA: Udávání a Babišovy preference

K vtipnému závěru dospěl článek Josefa Mlejnka mladšího, ve kterém uvádí, že Milion chvilek je ve své podstatě latentně náboženské hnutí, požadující celkovou očistu a obrodu politické kultury.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Dvořák 13.1.2020 20:36

O udavačství. Milý autore. Ve vašem článku mě zaujala ta pasáž o udavačství. Do Bruselu. Víte, ona ta UNIE je také tak trochu naše. Je i moje, Vaše i Vašich dětí, pokud je máte. Takže pokud ji někdo podvádí,aby získal finanční prospěch, aby ji vzal na hůl, je to podle Vás OK? Podle mne ne, takže ten, kdo UNII ohlásil "agrofertské babišoviny", udělal správnou věc. Ona ta UNIE by na to stejně časem přišla, jen bychom vraceli víc. Takhle to spláchne snad jen cca 500 mega. No nekup to. A to pomíjím jakýsi morální kredit, kterým by měl být premiér vybaven automaticky. Není.

PS Čím je dnešní várka koblih plněna?

J. Berka 13.1.2020 22:41

Pokud vzal Unii na hůl, není to OK, ale pak by měl teoreticky ztrácet preference. O to tu jde. Jenže ty mu spíš stoupají. Proč? Jedna z možných příčin je, že žalobci nemají dobrou pověst. Tím neříkám nic o vině či nevině A.Babiše. Vyšetřování českých orgánů stále pokračuje (proč tak dlouho?). To unijní je již hotové a je ve smyslu: "vinen, protože mohl". To se také řadě lidí nemusí líbit a může se to více či méně do preferencí promítnout.

I. Dvořák 14.1.2020 0:58

Ještě ze socializmu máme v sobě zakódováno, že kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. V té době ten, kdo nejvíce vzal stát na hůl, byl geroj. A ono to ve společnosti stále ještě přežívá. Navíc se UNII a tím pádem i Česku, daří dobře. A zásluhu za naše plné ledničky si jaksi přisvojuje Babiš. Takže jeho preference budou patrně klesat velmi pomalu. Nicméně na podvodu se nedá stavět. Dříve nebo později jej to semele stejně tak, jako to semlelo jeho předchůdce, kteří také preferovali "malou domů" před zájmy Česka.

V. Čermák 13.1.2020 23:25

Závistivá Nenávist je sviňa. To pak původně normální člověk začně chválit UdavačstvíRvRv Toš tak...

I. Dvořák 14.1.2020 1:03

Milý V Čermáku. Však kdyby se Vám Babiš mrknul do peněženky a pár tisícovek by Vám "potiahol", byl by jste jistě rychle udavačem. Jenže si myslíte, že z cizího krev neteče.Jenže milý brachu, ona ta unie není jen Babiše. Ona je i tak trochu Vaše. Když se jí daří dobře, daří se dobře i Česku, tedy i Vám.

D. Müller 13.1.2020 19:03

Dlouhý článek s jediným aspektem zamotat do sebe věci, co spolu nesouvisí. Babiš si z nás dělá blázny a autor s ním. Článek je přesně v intencích PR týmu Babiše. Je to kampaň, je to udávání, chtějí mne dostat z politiky, je to kvůli imigrantům... jako kolovrátek. Ale nebyl to právě Babiš, kdo založil udavačský web na živnostníky, když byl na ministerstvu financí? Není celá jeho zpackaná "účtenkovka" jen udavačskou loterií, kde se jednou měsíčně odměňuje nejsnaživější udavač? A to nemluvím o jeho zdokumentovaných udáních ve spolupráci s STB. A v těchto intencích se nám snaží autor nalakovat Babiše na růžovo a tvrdit, že kontrola z EU na peníze, co sem poslali je amorální? Takže, když udání končí u Babiše, je to ok, ale když končí v EU, je to špatně? To si to, ale holenkové budou muset v hlavě trošku srovnat. Použil bych jen Babišova slova, kontrola resp. audit z EU slouží pouze k "narovnání podnikatelského prostředí". Na to máme krásné české přísloví: "S čím kdo zachází, tím také schází."

F. Houžňák 13.1.2020 20:24

No, kampaň to je a udávání do Brusele taky. Chtějí mne dostat z politiky, je to kvůli imigrantům, to taky štimuje. O "zdokumentovaných udáních" to jsou jenom takové vaše nenávistné pohádky.

D. Müller 13.1.2020 22:14

A udávání podnikatelů to není? Tomu jste se tak nějak vyhnul. Nejde o nenávist, ale pokrytectví Andreje Babiše a celé jeho klaky. Jak jde o druhé, tak musí být přísnost. Jak jde o něj, tak zákony neplatí. Je mi líto, ale s takovou na mne nechoďte. Ale je na vás, kolik bulíků si na nos necháte nasadit.

V. Čermák 13.1.2020 23:23

Naznačujete, že pro Babiše Zákony ĆR Neplatí? Jak to myslíte? Nejspíš vám napařil EET, takže teď musíte platit daně, které jste dřív neplatil a naznačujete, že Babiš daně neplatí. Ale to se mýlíte. Platí a to v ĆR, nikoliv v daňovém ráji. Nejvíc vždycky křičí jednat politické strany, kterým šlápl na penězovod a druhak bývalí daňoví podvodníci, že?Rv

F. Houžňák 14.1.2020 6:42

Jaké udávání podnikatelů a kdy? To jste si něco vymyslel?

M. Valenta 13.1.2020 14:29

Srovnávat Babišův případ s komunistickou vojnou a Transparency International s kontrášema je jedna z největších ubohostí co jsem tady na PSU přečetl a to jsem emigrant, kterému na vojně z politických důvodů nesvěřili ani kvér.

J. Berka 13.1.2020 17:02

Hlavní myšlenka je v něčem jiném. Spočívá v tom, že udávání obecně nahrává body "oběti", ať už je její morální profil jakýkoliv, a naopak je ubírá informátorovi. To platilo tehdy i dnes. Babiš není totéž co disent a Transparency International není kontráš nebo KSČ. Ale na tyto organizace, a TI není jedinou, padá temný stín. Buď zákulisními hráči skutečně jsou, nebo se je podařilo do této role vmanévrovat. Což může to být jednou z příčin, proč Babišovy preference podle některých průzkumů stoupají, nebo alespoň neklesají. Po takové kampani bych čekal, že klesat budou. Takže kde dělají chybu?

P. Zinga 13.1.2020 12:37

Opravdu byl poslech Krylovych písniček trestním činem?

Jinak souhlas.

M. Valenta 13.1.2020 14:30

To myslíte fakt vážně?

J. Berka 13.1.2020 16:11

Karel Kryl se běžně hrál u táboráků a neznám případ, že by z toho někdo měl opletačky. Nesměl se ale hrát veřejně a už vůbec ne na vojně. I politické vtipy byly posuzovány na vojně mnohem přísněji než v civilu a i v civilu bylo za ně možné jít do vězení. Viz případ Vladimíra Škutiny, který šel sedět za "snižování vážnosti prezidenta republiky". Například rocková skupina Plastic People "se odmítli podřídit požadavkům na úpravu repertoáru, počeštění názvu a zkrácení vlasů, a proto se dostávali do stále větších konfliktů s představiteli moci." (Wikipedie) Ale formálně je režim nezavíral za délku vlasů, ale za "pobuřování".

T. Kohout 13.1.2020 16:55

Co si pamatuji, tak Svobodnou Evropu jste jako jednotlivec mohl poslouchat, ale ne ve skupině, tedy hlavně ne na vojně. Poslouchali jsme na Šumavě, ale hlavně ta hudební odpoledne, v 60. letech byla skvělá. Ten chlápek, co tam dělal hodinové jazzové pořady byl taky skvělej, ale pak ho odveleli do zámoří, asi do centrály špionů, ale posílal hudební konzervy do Mnichova ještě pár let. Kvůli tomu pak vzniklo české Mikroforum. S americkou znělkou!!! To byla ale pokrok!

R. Dubravský 13.1.2020 8:47

Technická: Viktor Černomyrdin byl předsedou vlády v době prezidentství Borise Jelcina. V době Vladimira Putina byl velvyslancem na Ukrajině.

J. Berka 13.1.2020 11:14

Souhlasím. Viktor Černomyrdin prošel řadou vysokých funkcí, byl i velvyslancem na Ukrajině, ale na závěr své kariéry ho v roce 2009 jmenoval tehdejší prezident Ruské federace Medvěděv svým poradcem, takže bych ho řadil do tábora Putinových lidí.

J. Svoboda 13.1.2020 7:51

Četl jsem jen kousíček a to k prvnímu omylu (nebo lži?), MCH bojuje za odvolatelnost politiků. Profláknutí politici v zavedené demokracii odstupují sami, ty nikdo neodvolává.

Pěkný den.

M. Šejna 13.1.2020 11:10

A jak se pozná profláknutý politik?

Podle mě jsou profláknutí všichni zleva doprava.

Měli by tedy všichni sami odstoupit? Kdo to pak po nich převezme?

MCh Minář společně PD Svobodou? ;-D

J. Svoboda 13.1.2020 11:39

Například STBácký fízl v čele vlády je profláknutý politik.

Pěkný den.

L. Písařík 13.1.2020 7:09

Babiš může očekávat podporu důchodců, kterých není tak malé množství jako chvilkařů. Proč by důchodci neměli podporovat Babiše, který již zvýšil a slíbil zvýšit důchody na rozdíl od chvílkařů, co kromě vyskakování na náměstích a vhazování letáků do pošty, nic kloudného nepředvedli? Jsem přesvědčen, že důchodci vyjádří svůj dík při příštích volbách. To chvílkařům zdaleka nehrozí.

J. Svoboda 13.1.2020 7:52

Super, chválíte uplácení voličů z eráru. Dost jesem to od vás čekal.

Pěkný den.

P. Lenc 13.1.2020 9:54

A čímpak uplácíte vy?Malováním přiblblých hesel?

L. Písařík 13.1.2020 9:55

Pravda, pravda, pane Svobodo. Znáte to? Koho chleba jíš................... Myslím, že o uplácení nejde, až budete důchodcem, taky se budete starat o svůj příjem, nebo už máte nasušeno?

J. Svoboda 13.1.2020 11:41

Já si radši spořím, protože Babiš ani Maláčová se na žádnou důchodovou reformu znezmohli a avizují, že ani nezmůžou.

Pěkný den.

L. Písařík 13.1.2020 12:40

Dobře děláte, ale inflace vám ukusuje odhadem 2,5% ročně, takže ze 100 tis. máte za rok 97,5tis, za dva roky cca 95 tis, za 3 roky 92,5 tis. atd - počítáno odhadem. Kdybyste chtěl původní částku udržet musel byste tak 3% ročně vydělávat. Termínové vklady takovou možnost neposkytují, ty jsou tak 2,6-2,7%, zato máte peníze pojištěné. Můžete do podílových listů, tam jsou vyšší %, ale peníze již pojištěné nejsou. Nejsem agent banky, ale postupuji podobně.

M. Šejna 13.1.2020 11:14

Odkdy je důchodový účet erár?

Důchodvý účet je určen k tomu, aby se z něho vyplácely důchody. V současnosti je tento účet v přebytku.

Jedinou chybou je, že je součástí státního rozpočtu. Kdyby nebyl, nepovažovali by někteří jedinci výplatu důchodů za výplatu z eráru.

J. Svoboda 13.1.2020 11:47

Shodou okolností je důchodový účet v přebytku. Demografie a ekonomické cykly to s jistotou, kterou přiznává Babiš i Maláčová, v dohledné době nepříjemě změní. Ale to je Babišovi zcela jistě fuk a Maláčové asi taky. Děcko půjde do školky, tak honem nastaví nějaké zastropování a slevy pro tuto skupinu dětí a v příští vládě už stěží bude, tak co ...

Pěkný den.

T. Kohout 13.1.2020 16:58

Až povládne Minář, tak hned první den tyto úplatky důchodcům ZRUŠÍ! Už se na ten den těším.

(BTW - miluji lidi, co důchody nazývají úplatky)