29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

POLITIKA: Účtenkovka

Naši lidé rádi hrají, tvrdí to šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Nemá tím na mysli své kolegy z hnutí. Hravost přisuzuje občanům České republiky. Měřeno miliardami korun, které ročně z kapes lidí putují do hazardního průmyslu, má svým způsobem pravdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 78, poslední: 6.10. 2017 10:07, přehled diskusí

J. Jurax 5.10.2017 22:25

Re: Lepko

No a? Buď by byla účtenka falešná, a pak bych kontrolu buzerací nenazýval, nebo se účastník uklepl. Pak je na místě buzerace účastníka ... :-)

J. Jurax 5.10.2017 22:22

Re: Udavačství?

No, víte, zpravidla panu Šejnovi oponuji, ale tady musím říct, že má recht.

P. Švejnoch 5.10.2017 12:16

Re: Udavačství?

Na Vaše neúnavné trollení Vám odpovím takto: To, že Vám "rozum něco nebere", nevypovídá o skutečném ději zhola nic.

M. Šejna 5.10.2017 12:38

trolle Švejnochu

troll se pozná podle toho, že útočí na diskutujícího a nikoli polemizuje s názorem. Takže trollem jste tady vy, Švejnochu.

Zkuste vysvětlit jak se může účastník účtenkové loterie stát udavačem ve chvíli, kdy přihlásí svou účtenku do loterie. To pak možná vypovíte něco o skutečném ději.

M. Prokop 5.10.2017 13:10

Re: trolle Švejnochu

Máte to výše. Jako obvykle, víte prd a poučujete.

P. Švejnoch 5.10.2017 13:25

Re: trolle Švejnochu

Vaše předstírání, že netušíte, jak se z účastníka obskurní účtenkové loterie stane udavač, je opravdu jen stěží uvěřitelné. Podobně, jako stejné předstírání Vašeho ideového souvěrce pana Tricka včera pod tematicky stejným článkem. Račte tedy odpustit, že Vás považuji za trolla. Pokud ovšem nejste troll, a Vaše "nechápání" není předstírané, obávám se, že to cosi vypovídá o Vaší inteligenci.

Ale já to klidně vysvětlím znovu, je to jen pár kroků a o něco více slov: Franta Vohnout si chce zahrát o Škodu Fábii 1,2 HTP fplnýpalběnahlínáchpyčo. Na to, aby vsadil Sportku za peníze ze své peněženky, je buď příliš velká socka, a nebo, spíš, moc lakomej (protože 200,- ká, to je, počkej..., to je, no, ... no prostě je to hrozná síla pif, woe!). Takže se hrozně těší, až big boss Andy spustí účtenkofku, protože ty pitomci, mámo, kerý do toho nechcou jít, nám to zaplatí, cha,cha, chaaa!

Franta se zaregistruje (samozřejmě vůbec netuší, že na sebe tou aplikací prozradí spoustu dalších informací, které mu big boss za čas a ve správnou chvíli spočítá), udělá pár nákupů, zodpovědně registruje účtenky, a už se těší na novou lugzusní simplyclever káru. A teď nastane epic fail: Fanouš dorazí do trafiky, kde si trafikant, aniž si toho zrovna všiml, právě vykopl kabel od WiFi, který umožňuje bigbossovi andymu dohled nad jeho poddanými. Tím pádem Frantovi nemůže vydat účtenku, což ovšem frantu spravedlivě rozhořčí, protože von přeci má nárok na to, aby si moch zahrát tůdlenctu účtenkofku, no né?

A spravedlivě rozhořčený Franta Vohnout vezme telefon (ne, už jsem říkal, že je lakomej), Franta sedne v zaměstnání k mailu, a trafikanta udá. A protože FÚ už na tu kontrolu jednou půjde, tak bude trafikantovi prd platný, že jeho disconnection je právně obhajitelný, protože svědomití úředníci ho vymáchají v kdejakém marginálním opomenutí, kterého se za uplynulých 138 let dopustil.

Už chápete, že v motivaci k udávání je to od "prostého" EET skok o několik řádů, nebo ještpořád ne, milý pane Šejno?

M. Prokop 5.10.2017 14:05

Re: trolle Švejnochu

Další možnost je, že někdo vědomě nebo i nevědomě opíše do přihlášení účtenky špatně kód, bude to vyhodnoceno jako podvod a kontrola může vyrazit rovnou k obchodníkovi, kterého je též nutno vyplnit.

Z. Lapil 5.10.2017 20:54

Re: trolle Švejnochu

Nevím, jestli je to i u účtenkovky, ale třeba čísla účtů v bance jsou jištěné v duchu "součet všech číslic musí být dělitelný jedenácti", takže prostý překlep nejspíš vrátí chybu "neexistující účet", nikoliv "cizí účet".

Sděleno mi "insiderem" se zdůrazněním, že ta kontrola je jiná. A jednou se mi opravdu překlep povedl a opravdu peníze neodešly. Což samozřejmě není důkaz.

V. Pavelka 5.10.2017 15:33

No

Udavačství , to je rádoby morální kategorie muklů v kriminálu. ta debilní představa že se mám tvářit kamarádsky k výčepnímu který mi čepuje pod míru , mě nedojímá .

A. Nový 5.10.2017 18:11

Je evidentní, že potřebujete nějakého fýrerka,

který za vás sprdne šenkýře, že vám čepuje pod míru. Sám jste ztracený nekňuba, který se neumí o sebe postarat.

J. Kratochvíl 5.10.2017 12:07

Účtenkovka a EET je dobrá věc a fandím, aby se

to povedlo. Mimo jiné je to krok digitalizaci spravování státu, což je velice potřebná věc. Je vidět, že proti jsou hlavně pravicové strany, které tady za poslední roky, kdy byly u moci zaváděly nepořádek, aby z toho mohly těžit a tunelovat.

Ať je Babiš jakýkoliv v tomto mu fandím a nejsem sám.

M. Prokop 5.10.2017 13:11

Re: Účtenkovka a EET je dobrá věc a fandím, aby se

Jo, všiml jsem si, že fandíte každé blbé buzeraci.

Kradou a tunelují zde hlavně levičáci.

V. Pavelka 5.10.2017 15:50

Re: Účtenkovka a EET je dobrá věc a fandím, aby se

Podobně kopou spravedliví TAXIkáři ?!

F. Havala 5.10.2017 9:51

Jedna malá poznámka.

Účast ve slosování účtenek není povinná.

M. Mikulec 5.10.2017 11:02

Re: Jedna malá poznámka.

Jen ji povinně všichni platíme a složíme se na něčí výhru. První část účtenkovky rozhodně není loterie. Druhá, výherní, se loterii podobá.

M. Šejna 5.10.2017 12:17

jak se to vezme

podle mého názoru je Účtenkovka zavedena proto, aby měl kupující mimořádný zájem o to, aby dostal od prodejce účtenku. Prodejce navíc ví, že taková účtenka musí být evidovaná státem a tedy musí být přiznana v DPH a v dani z příjmu.

Z tohoto pohledu tedy opravdu daně platíme všichni a nikoli jen ti, kteří nepodvadějí. Výsledkem by tedy měl být vyšší výběr daní, který pohodlně pokryje náklady na výhry z účtenkové loterie.

Ale to je jen teorie. V praxi to může dopadnout jinak.

E. Rousová 5.10.2017 9:50

Dobré účty dělají dobré přátele

Už dávno před EET jsem vyžadovala od obchodníků účtenky. Moje zkušenost je, že tam, kde vám nedají účtenku, není něco v pořádku. Považuji vydávání dokladů ke každé koupi nebo službě za něco, co by mělo být samozřejmostí. To, že vám nic nedají, by se to dalo pochopit v komunistickém nepořádku.

Bohužel pravicové strany mají tak málo preferencí, že si z účtenek udělaly svůj program. Považuji to za vítězství demagogie nad zdravým rozumem.

M. Krátký 5.10.2017 10:43

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

V 9,50 a už takhle zmaštěná - co jste si šlehla za materiál, že blábolíte o tom, že si z toho udělala svůj program pravice ??? Není to náhodou obvyklá politika socialistů, komunistů a podobné levicové verbeže - útočit na přízemní pudy lůzy a podobných závistivců ???

K. Vyšata 5.10.2017 11:23

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

Paní se trochu spletla, program si z EET pravice neudělala, protože v ČR žádná pravice není. Tedy mimo malých Svobodných. Program si z toho udělala TOPka a nejvíc ODS, obě strany si od toho slibují, že rozčilení šejdíři jim dodají tolik hlasů, aby se dostali k moci. A pak budou dělat jakoby pravicovou politiku, zvyšovat daně, okrádat důchodce, rozvracet průběžný důchodový systém a podobně. Chce to občas probrat jak se chovaly tyhle strany když měli v rukou moc udělat z republiky ráj na zemi.

J. Lepka 5.10.2017 12:22

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

To je paranoia, Atásku, ale s tím nechoďte na NP, ale k lékaři.

P. Boublíková 5.10.2017 11:15

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

Hezky napsáno, souhlas.

M. Prokop 5.10.2017 13:14

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

Hezky, ale postrádá to smysl.

M. Prokop 5.10.2017 13:12

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

Jistě, když si chci zkontrolovat prodej a prodejce, vezmu si, nebo řeknu si o účtenku. Podle SVÉHO rozhodnutí. Nepotřebuji buzerační pomoc ministerstva financí.

R. Langer 5.10.2017 15:43

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

Tak samozřejmě že tam, kde VÁM nedali účtenku, jste jistě už nikdy nenakoupila, je to tak? :-D

V. Pavelka 5.10.2017 16:02

Re: Dobré účty dělají dobré přátele

Babiš v lednu navrhl všem stranám opravit zákon ve prospěch malých živnostníků , Všechy státoprávní strany to odmítli, proč asi ?!

I. Hil 5.10.2017 9:13

Nejlepší na tom je, že to celé dal do pohybu člověk

podezřelý z podvodů a (už bez podezření - sám to přiznal) využívající děr v zákonech k LEGÁLNÍMU přesunu peněz spoluobčanů do své kapsy neplacením daní.

Jedna jeho společnost při stamilionových obratech platí pár set tisíc na daníc...

Z. Lapil 5.10.2017 20:39

Re: Nejlepší na tom je, že to celé dal do pohybu člověk

Už tu bylo několikrát upozorňováno, že obrat a zisk není ani přibližně totéž.

P. Rudolf 5.10.2017 9:00

Úsměvné nepochopení Účtenkovky

Když vám autore živnostník účtenku nevydá, tak se této loterie prostě zúčastnit nemůžete a nikoho tím pádem "neudáte".

Účtenkovka má sloužit k tomu, aby přece jenom živnostníci byli nuceni pečlivěji dodržovat zákon, neb lidé budou účtenku vyžadovat častěji. A pak jsou tady šibalové, kteří vám vydávají účtenky falešné, vypadající ovšem krásně, jako ty pravé. A ty pak stát lehce odhalí.

J. Lepka 5.10.2017 12:23

Re: Úsměvné nepochopení Účtenkovky

Jako na Slovensku ???

A. Alda 5.10.2017 8:51

je to los v ceně DPH

Placením jakéhokoli zboží platím i státu. A za to teď dostávám los, který možná bude vylosován a já vyhraju třeba 200 Kč zpět. Byl bych vůl, kdybych se nezúčastnil. Doufám ovšem, že většina lidí se účastnit nebude, aby se tak zvýšily mé šance.