Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: U Paroubků dusno!

diskuse (230)
Jak sdělil sám největší z Jirků, Petra mu za prozrazené setkání s jinou blondýnou pořádně vyprala spodní prádlo. A aby domácí blondýna byla v klidu, musejí se novináři zdržet sdělování jakýchkoli informací o tom, že by s Kateřinou Brožovou chodil na hotel, třebas luxusní a třebas s Davidem Rathem jako garde. Původní zpráva o tom, jak si obránci chudých, placení ze státních peněz, protože platy poslanců, hejtmanů, ba i státní příspěvky politickým stranám nejsou ničím jiným, dokáží vyrazit z kopyta a večerní útrata ve výši tří, čtyř minimálních mezd je nijak nerozhodí, tak dostala nový rozměr.

Zpravodajci, kteří monitorují otevřené zdroje, dobře vědí, že nejzajímavějšími zprávami jsou právě dementi. Dementující často na sebe vyzvoní mezi řádky něco, co by jinak rozhořčeně popřel. Právě skutečnost, že megaútrata za přátelské posezení byla zcela zastíněna přítomností herečky, kterou Paroubek tak usilovně protlačoval do parlamentu, a to s přímým připomenutím stavů, které taková zpráva vyvolává u Parobkovy zákonité, má vypovídací hodnotu velmi šťavnatou.

Petra Kováčová před několika málo lety nekompromisně využila druhou mízu Jiřího Paroubka, rozbila jeho manželství s neatraktivní puťkou Zuzanou a vdala se za politika mnoha nadějí a ještě více ambic. Nyní se musí vyrovnávat se skutečností, že se v přítomnosti jejího manžela a v přízni více než malé vyhřívá typově stejná Kateřina Brožová. Zatímco Petra dělá svému manželovi důsledného zadáka a společně se snaží vytvářet barvotisk občanského štěstí, její společenský význam je pouze odrazem společenské důležitosti jejího manžela. Z tohoto pohledu je jen dalším růžovým svetříkem na bohatýrském trupu.

Kateřina je společenskou celebritou sama o sobě. Nepřehlédnutelná, okouzlující, sebevědomá a velmi cílevědomá. Má charisma, které Jiřímu Paroubkovi zoufale chybí, a také přehršle pozlátka, ke kterému je přitahován jak vosa k cukrkandlu. Pro vzpěněnou mízu bujného padesátníka je cílem neodolatelným a nad Petrou ční stejně, jako Petra čněla nad Zuzanou. Odlesk jejího společenského šarmu a důležitosti může Jiřímu chladit hořké vědomí jeho vlastní nedostatečnosti.

Jiří Paroubek, samozřejmě, není blázen ani natolik těkavý kašpar, aby mu nějaký feromon bránil v cestě za jeho hlavním cílem. Vyhrát volby a sestavit vládu takovým způsobem, aby on byl (téměř) neomezeným vládcem země, aby pokořil všechny, kteří mu léta zákeřně bránili v jeho poslání a nejhorším z nich se i pomstil. Velmi dobře ví, že mezi věcmi, které před volbami opravdu nepotřebuje, je přepřahání v domácnosti a všechny turbulence a mediální zájem, který by s tím byl spojen. A znamená také nesmírnou ztrátu času, který teď potřebuje úplně jinde. Petra si ovšem pravděpodobně dovede velmi dobře představit, jak před nastoupeným betlémem z Lidového domu odříkává:

„Jirku znám již mnoho let …“

Ale tohle všechno jsou pouhé spekulace. Stále je možné, že Kateřinu Brožovu k Jiřímu Paroubkovi přivedl obdiv k jeho sociálnímu cítění a Jirku na Kateřině oslovil její nesporný talent pro sociálně-demokratickou politiku. Že netaktnost a zlá vůle lhoucích novinářů způsobily nezasloužené chvění na duši milující a milované ženy, jejíž rovnováha je navíc narušena změnami, které přináší mateřství.

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Ondřej Neff
23. 7. 2024

Co by se stalo, kdyby se Crooks trefil? Tak především bychom měli jinou ikonickou fotografii...

Václav Vlk st.
23. 7. 2024

Stačí číst „západní“ noviny a weby a najdete tam milion úvah o tom, proč jsme tam, kde jsme, jak z...

Tomáš Zdechovský
23. 7. 2024

Hnutí ANO už stačilo vynaložit mnoho energie v přesvědčování veřejnosti o tom, že vůbec není...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Benjamin Kuras
20. 7. 2024

Žalobcem je list New York Times, a o odmítnutí poskytnout ke zveřejnění korespondence s šéfem...

Lukáš Karbulka
23. 7. 2024

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) přišel s návrhem, který by změnil výuku na základních školách....

Petr Kamberský
23. 7. 2024

Ministr školství Mikuláš Bek chytil v půli prázdnin roupy. Otřepal se z kauzy předražený byt,...

ČTK, Lidovky.cz
23. 7. 2024

Saúdská Arábie bude v roce 2025 hostit premiérový ročník olympijských her v esportu. Nedávné...

Robert Schuster
23. 7. 2024

Prezidentská kandidátka demokratů Kamala Harrisová, jež byla kdysi státní zástupkyní, chce svého...

Lidovky.cz, ČTK
23. 7. 2024

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz