1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLITIKA: Třetí výročí Ištvanova státního převratu

Jen málokdo v téhle zemi napsal za éry Petra Nečase, to znamená především v letech 2012 a 2013, tolik kritických článků o způsobu jeho vládnutí jako já. Klidně si to můžete zkontrolovat třeba v archivu Neviditelného psa nebo na mých osobních webovkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Němec 23.6.2016 23:34

Státní převrat

Prosím, ať se mi příhlásí všichni ti, kteří zaregistrovali před třemi roky jakýsi státní převrat.

Nafasujou ode mě flinty a pudou to vrátit zpátky do starejch kolejí.

Mě ani nikomu jinému u nás v hospodě se nic takového nedoneslo. Jenom hostinskej Tonda říkal, že je všechno při starým a kdo píše o státnim převratu, je vůl.

A taky říkala Jířa, že na Štěpána bez Štěpánka, tak se těšíme, panebože.

"Státní převrat", to je ale magor.

J. Václavíková 24.6.2016 0:22

Re: Státní převrat

Je.

O. Slejsarová 23.6.2016 9:16

Chudák Štěpánek,

no ještě že Kanioková souzní.

J. Václavíková 23.6.2016 11:39

Re: Chudák Štěpánek,

Chi chi chi :-)

L. David 20.6.2016 21:41

Stále nechápu politiky,

že už dávno nestvořii zákon o trestní odpovědnosti prokurátorů za uměle vytvořené kauzy.

R. Brzák 20.6.2016 20:49

ad pan K. Luboš- "Takže navrhuji, aby nezbytným ...

...předpokladem pro výkon funkce předsedy vlády, ministra a náměstků ministrů, prezidenta, poslance a senátora byla nevratná chirurgická kastrace!..."

No jo, takže namísto přijetí reality lidského života se rozhodnete "sociálněinženýrsky" nad sebou pěstovat kastu kastrátů, neb ti budou nejlépe schopni pochopit život člověka...

ale nebojte, v podstatě s Vámi souhlasím, jen tu kastraci nevnímám doslovně, nýbrž symbolicky - chceme-li umenšit potenciální zneužití moci nad námi, neexistuje jiná cesta, než "kastrovat" tuto moc samotnou, ve smyslu jejího umenšování až k naprostému minimu krizových pravomocí.

L. Němec 20.6.2016 18:47

Idiocie

Boblig, Urválek, Ištvan, to je pěkná řada.

Podobnej algoritmus jako Stalin, Hitler, Štěpánek.

R. Brzák 20.6.2016 19:10

Re: Idiocie

Nerad bych tu byl za obhájce autora - ale ten Váš algoritmus pokulhává na všechny čtyři. Páně Štěpánkovo srovnání je založeno na třech prokurátorech v různých dobách s různými možnosti a s postupně klesajícím dopadem jejich zvůle na jejich oběti (upálení, doživotní žalář či oběšení, vězení či odstranění z politické funkce). Stalin a Hitler mají mnoho společného, ale s panem Štěpánkem ani tu idiocii - Hitler byl inteligentní blázen, Stalin spíše "vychcaný" zabiják, takže pokud je pan Štěpánek idiot, nemá s nimi společného nic - krom přibližně stejné sady genů, jakou sdílíte i Vy.

J. Václavíková 20.6.2016 19:29

Re: Idiocie

Řekla bych, že ta druhá řada sedí o dost líp, než ta první.

R. Brzák 20.6.2016 19:51

Re: Idiocie

Jistě nalezneme spolu nějakou souvislost - v tom je lidská mysl nádherná, dokáže dávat do souvislostí a řad zdánlivě nijak nesouvisející...ale pokud byste "řekla", tak je na Vás, abyste dořekla - neb zatím jste svou asociaci nijak nepodložila. Ostatně stejně jako pan Němec.

L. Němec 23.6.2016 12:19

Re: Idiocie

Dávat do jedné řady Urválka, tu hnidu naší společnosti typickou pro 50.léta minulého století, se současným policistou Šlachtou, může jen pomýlenec, slabě řečeno. A pan Brzák nechť si přečte znovu svoje příspěvky. Zjistí, že po celkově fundovaném mudrování nezadržitelně spěje ke svému závěrečnému cíli : urazit soka v diskuzi.

Tak si poslužte, milý pane Brzáku.

Nechcete jít radši zalejt zahrádku nebo s pejskem na procházku, místo toho vzteku ?

B. Rybák 20.6.2016 19:41

Re: Idiocie

Závažným projevem idiocie je používání termínů, kterým ten kdo je vyslovuje nerozumí.

Algoritmus je postup, který po konečném počtu kroků vede k vyřešení daného problému. "Stalin, Hitler, Štěpánek" stejně jako "Boblig, Urválek, Ištvan" není algoritmus, ale chorobný projev Vašeho mozku!

L. Němec 23.6.2016 12:32

Re: Idiocie

Co tak zhurta , pane Rybáku. Počítám ty kroky páně Štěpánka : Boblig - Urválek - Ištvan a pak jeho řešení problému.

A co meruňky, pane Rybáku, myslíte, že letos budou hojně ?

F. Pavlis 20.6.2016 14:56

Žádný strom

neroste do nebe. Žel, trvá většinou drahně let, než mu uhnijou kořeny. Navíc je třeba vzít v úvahu situaci, kdy stačí kobliha na to, aby se zvedla vlna nenávisti ke všemu, co není koblihové. Proč tolik lidí není schopno a ochotno vidět reálně, ale vždy jen nenávistnými brýlemi, je záležitost pro psychology a obory podobné. Nicméně ani případná diagnoza nemění stav společenské idiocie. Mnozí jsou na ni dokonce hrdí a běda kritikům.

A. Alda 20.6.2016 14:38

Nemorální Nečasova vláda musela padnout.

To ale není postačující důvod k tomu, abychom oslavovali toho, kdo se o to postaral, a dovolili mu vše, co si zamane.

Vláda padla a její likvidátor prostě musí také odejít.

K. Janyška 20.6.2016 15:00

Re: Nemorální Nečasova vláda musela padnout.

Nikdy tu zodpovědnější a morálnější vláda nebyla... Dzp.

Š. Hašek 20.6.2016 15:20

Re: Nemorální Nečasova vláda musela padnout.

Pane Aldo, citujte prosím ze zákonů trestního práva - myslím morálních.

Milenku tam těžko navléknete. A "k naštvání sekretářku" asi také ne. S obojím jsme se všichni asi "setkávali" v životě. Takovejch bab v předkancelářích byly za mého života zástupy. S řetězi a samopaly na to šel až Urválekšlachta.

Přejete si, aby to příště bylo s bombardováním (dle zákona) a rojem stíhaček? Morálka zvítězí, "Masarykovské" právo půjde do kopru.

K. Janyška 20.6.2016 21:21

Re: Nemorální Nečasova vláda musela padnout.

Masarykovské je socialistické. On jím byl... Dzp.

M. Rastislav 20.6.2016 14:36

Soudkyně Králová – díky 2.

Než budeme soudit druhé rozhodnutí soudu s Nagyovou Nečasovou, je třeba si vyjasnit důvod tohoto soudního řízení tj. zda jde o neoprávněné zaúkolování zpravodajců nebo zda nejde o obhájení zásahu Šlechty a Ištvána před 3lety, který vedl k pádu vlády.

V prvém případě prý předseda vlády Nečas řekl (neřekl) Nagyové, že se kolem jeho ženy „motají“ divní lidé a ta „neoprávněně“ požádala zpravodajce, aby se na to podívali. Zpravodajci se asi dvakrát dvě hodiny podívali, kdo se to motá kolem premiérovy ženy a nic závadného nezjistili. Vykonstruovat z tohoto „neoprávnění“ důvod pro noční nasazení maskovaného komanda 400 elitních policistů a odvedení Nagyové v klepetech, to nedokáže žádný blb, to musí být „velký režisér“. Sice dva šašci (jeden už byl „odejit“) to monstr divadlo zdůvodňovali v TV; ale kdo byl režisér se stále neví.

V druhém případě, ač zasahování Nagyové do politiky je neomluvitelné, se žádost olomouckého SZ Bajgera, aby Nagyová a tři bývalí vojenští zpravodajci dostali 3,5 roku, jeví spíše jako ospravedlnění té šaškárny, než jako adekvátní posouzení jejich provinění, které je tak maximálně na podmínku. Proto se na tento soud dívám jako na boj o přežití olomouckého VSZ Ištvána.

Když pročítám některé kritiky rozhodnutí soudkyně, nemohu bohužel na jejich adresu říci historické: Pane Bože, odpusť jim, neb nevědí co činí, protože tihle „hajzlíci“ dobře ví, co činí a proč tak činí.

Závěrem chci říci soudkyni Králové: „neznám Vás a neznám ani kauzy“, které jste dosud soudila. Věřím, že jste v tomto procesu objektivně vyhodnotila důkazy žalobců i důkazy zprošťující Nagyovou z obvinění. Proto Vám jako občan děkuji, že jste ukončila tuto „šaškárnu“ a že mi částečně vracíte důvěru v naší justici, kterou jsem ztratil po rozsudcích v jiných, taky vykonstruovaných případech.

B. Rybák 20.6.2016 20:14

Re: Soudkyně Králová – díky 2.

Zcela s Vámi pane Rastislave souhlasím!

P. Vaňura 20.6.2016 21:52

Máte PRAVDU!

Š. Hašek 20.6.2016 14:19

To, co tehdy

bylo "perfektně" zorganizováno - tedy celý ten špektákl s řetězi, komandem, reflektory, přenos televizí, tiskovkami k večeři (samozřejmě fakta "nudle/konstrukce z nosu"), bušung 24 hodin, Moravec blahem škytal (jak tomu rozumí a Ištvan mu věnuje sekundičku), v tu chvíli štěstím i Sobotka pletl našprtané floskule -

- proti tomu byla jediná (velice teoretická obrana) - žádná demise, nikoho, právě kvůli tomu špektáklu, Kalous by nesměl zdrhnout v první sekundě a aspoň třetina těch hejhulů z ČSSD, Lidovců měla honem zobnout vtipné kaše. Zarazit to a frajersky počkat do voleb.

Ale jak je vidět, vidina odstřelu byla tak lákavá!! A lačnost postů jim nedala spát.

Ať si teď spolek Babiš, Šlachta, Ištvan ti naši kluci oranžoví užijí. Užijí si ho, protože zas tam budou - a stačí nás prodat bruselským.

J. Kanioková 20.6.2016 12:28

Souzním s článkem..

Š. Hašek 20.6.2016 14:04

Re: Souzním s článkem..

Rovněž.

J. Kyselková 20.6.2016 12:19

Potřebné vysvětlení,

zcela souhlasím se článkem pana Štěpánka. K popisu událostí pana Tluchoře bych ještě připomenula, že osudné hlasování v PS bylo zdramatizováno naroubováním na důvěru vládě. Ti tři poslanci, kteří byli za svůj čestný postoj - vzdání se svých lukrativních poslaneckých postů - kvůli svému zásadnímu morálnímu přesvědčení - záludně nařčeni ze zločineckého "kupčení" a odvlečeni do kriminálu !!! Co to je za manipulační balast ? To je přijatelné v civilizovaném světě ? Olomoucká jednotka vsadila na scénář Divokého Západu a jak to frčí ! Těch zmasakrovaných nevinných obětí stále přibývá. Běda, když se jich někdo zastane, tak je taky hned "lump, zloděj a lhář".

Media, hlavně veřejnoprávní by měla informovat objektivně a zodpovědně. Komentátor Jiří Hynek není na takové úrovni. Měl by z pole jednostranného ovlivňování ČT zmizet. Dostává obrovský prostor, to je doklad nevyváženosti televizního media.

J. Kyselková 20.6.2016 13:25

Re: Potřebné vysvětlení,

V té době měl na Petra Nečase zásadní vliv a tlak - Miroslav Kalousek - ne sekretářka. V jedné z části postelových odposlechů (úroveň fízlů Ištván-Šlachta) paní Nagyová vyčítá premierovi, že jí v ničem neposlechne a všechno řídí po svém. Věřím tomu. Je tak snadné a pro pány vzrušující - složité situace oplácat sexem.

B. Rybák 20.6.2016 20:20

Re: Potřebné vysvětlení,

Souhlasím s Vámi paní Kyselková!

J. Laták 20.6.2016 11:49

Nečase potopila ALGHEDONIE

což je forma masochismu. Pan premiér se prostě pohlavně vzruší jedině ve stavu naprosté podřízenosti k milované ženě, která recipročně trpí touhou milovanou osobu zneužít a způsobit jí bolest.

Ištván se Šlachtou tohoto poznatku zneužili, takže padla vláda a oni vyrostli.

B. Rybák 20.6.2016 20:52

Re: Nečase potopila ALGHEDONIE

Alghedonie je forma masochismu. Je to těžká psychická porucha, kterou může diagnostikovat pouze specialista po podrobném vyšetření! Tím není ani pan Ištvan ani pan Šlachta (ani Vy)!

Vámi popsaná porucha by byla pouze součástí sexuálního aktu a neměla by na rozhodování pana premiéra žádný vliv!

J. Laták 20.6.2016 23:05

Re: Nečase potopila ALGHEDONIE

Nóó, a o čem tu byla řeč, Vy brepto?