26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

POLITIKA: Trampoty oficiála Klause

Zasloužené odsouzení provokace poslance Václava Klause mladšího zastínilo diskvalifikující pitomost jeho výroku. Nedovzdělaná antisemitská nechutnost by však neměla zastřít, že pan Klaus jednoduše neví, o čem mluví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 22.3.2019 23:59

Pane Kalvodo, od kolaboranta od Šťávy mě nic nepřekvapí. Zrádci a kolaboranti jako vy tu byli vždy, ať za nadvlády Vídně, Berlína, Moskvy a dnes Brusele.

L. Renka 22.3.2019 23:04

Děkuji, pane Kalvodo!

Bezcharakterní populismus V.K.mladšího (o V.K. starším nemluvě) se má bohužel o co opřít. Velká část národa je z letitého zvyku laděna negativisticky. Na pozitiva jako je svoboda projevu, podnikání, obchodu či cestování si neumí uvědomit, i když je na ně navyklá.Proto neumí ocenit přínos našeho členství v EU pro naši společnost, zase hledá v tomto ohledu jen negativa. I proto máme za prezidenta populistu Zemana a proto také V.K. mladší má tolik příznivců, z jejichž neuvážlivosti sklízí své body. Je chybou všech našich politiků, že nechtějí prodat to, čím nám členství v EU pomohlo v našem polistopadovém rozvoji (naše HDP na hlavu už je téměř na výši Španělska!), že v tomto ohledu mlčí a slyšet tak jsou spíše ti, kteří na EU útočí. EU není bez chyb, ale máme právo s nimi otevřeně nesouhlasit pokud bychom se jí zřekli, staneme se v ní trojským koněm Ruska. které nás zase bude nutit "držet hubu a krok". Děkuji Vám proto, pane Kalvodo, že jste se proti Václavu Klausovi mladšímu a jeho postojům tak trefně a ostře veřejně ozval!

J. Václavíková 23.3.2019 0:46

Re: Děkuji, pane Kalvodo!

Ano.

J. Kanioková 23.3.2019 10:59

Aha, vy jste raději trojským koněm Brusele

"přínos našeho členství v EU pro naši společnost"

Kristovanoho !

Slepota k tomu, jak je EU čím dál víc podobná RVHP.

J. Václavíková 23.3.2019 11:07

Re: Aha, vy jste raději trojským koněm Brusele

Tohle může tvrdit jen hlupák, který nerozeznává podstatu řízení v obou systémech a sedl na lep falešnému a křivému prorokovi.

Z. Z 22.3.2019 19:56

Jooo, dve davky

Technicky ma pan Kalvoda naprostou pravdu.. Ale je to stejny jako s tim chudakem postakem... Proste EU rekla, tak je to jasny.. A beda tomu, kdo nad tim premysli.. Samozrejme, ze VKml prestrelil.. A dost mozna zamerne.. Ale bohuzel ma pravdu. A proc bohuzel?? Protoze zase je to jen dalsi extrem...

Z EU chodi zhovadilosti namisto unifikace technologii (nemyslim krivost bananu), misto budovani infrastruktuty mame dotace na kdejakou zhovadilost a dalsi predrazene detske hriste. Misto klasicke hromady pisku. EU je treba.. Ale... Zrusme dotace na vse.. Narovna se trh.. At se cilene jedna kde spojit dalnice a ze to cele plati eu, cesta od severu na jih a od zapadu na vychod.. A betonovat se bude ve vhodny okamzik dle pocasi a ne kdy je treba delat carku v excelu..

A s tou dnesni politickou super korektnosti muzete jit taky...

Staci obycejna lidska slusnost, ale nenechat si sr.t na hlavu

M. Prokop 22.3.2019 21:31

Re: Jooo, dve davky

Souhlas.

Ale obávám se, že k téhle rozumné míře se EU už (ke své škodě) nevrátí.

J. Kanioková 23.3.2019 11:01

Ano, nikdy..

M. Rozbořil 22.3.2019 23:34

Re: Jooo, dve davky

Vystihnul jste to přesně. Slovo "dotace" pozbylo svůj význam a toto přerozdělování se stalo nástrojem, sloužícím zejména šíbrům. A tak jak jsem pana Kalvodu "nemusel" jako vicepremiéra, tak, i když je o něm slyšet zřídka, teď mu držím palce.

Z. Z 23.3.2019 6:25

Re: Jooo, dve davky

No.. A ja mu prave ty palce nedrzim vubec... Protoze ten pristup co tu popisuje je to tupe prijmani zhovadilosti prichazejicich z EU.

Pro me jako obcana. To, ze se zavazu ke sjednoceni pravniho radu v urcite fazi vyvoje EU totiz vubec nemusi znamenat, ze se budu chtit sjednotit se vsim co prijde v uplne jine fazi vyvoje EU... Nejsem tupa ovce... Doslo k tak zasadni zmene (migrace, davky utrzene ze retezu, politicka korektnost hnana ad absurdum, ....), ze nastal cas se ozvat, tohle uz NE soudruzi..

Ale prave pristup: mame smlouvu, tak budem plnit vse... To je cesta do pekel.. Smlouva se da vypovedet.. Nebo sepsat jina... Kolik jich uz pan Kalvoda vypovidal, v okamziku kdy pozbyla smyslu a naprosto se zmenily podminky oproti dobe uzavreni...

Nechci odchod z EU. Ale pud sebezachovy řve zdrhej. Je to cele o tom, ze VKml je to dite co reklo, ze Kral je nahy.. Jen k tomu pridal, ze se krali houpe bimbas.. A ted se budou vsichni hadat, jak moc se houpal a ze je nahy se nejak vytratilo..

Jsou lidske tragedie, co by se takto vyuzivat nemely, ale evedentne se hodi i tem co kvuli tomu pranyruji..

E. Derat 22.3.2019 18:33

Kalvoda se dobře chytl jako právník,

ale takových tady je celá řada. Jako politik s ODA zcela zkrachoval, a jeho zášť vůči v ČR nejúspěšnějšímu politikovi V.K.st. je lidsky pochopitelná.

J. Kanioková 22.3.2019 19:25

Ano

M. Mikulec 22.3.2019 20:15

Re: Kalvoda se dobře chytl jako právník,

Já ho jako AI lidsky nechápu: znám jen 0-1, Ano-Ne, Pravda-Lež, Bílá-Černá. Added: Ochlazování-Oteplování. :-))

M. Rozbořil 22.3.2019 23:41

Re: Kalvoda se dobře chytl jako právník,

Naše typická vlastnost: někdo napíše o někom, že provedl pitomost, argumentačně to doloží, a MČČ reaguje hledáním příčin zášti a nenávisti, navíc vůči otci dotyčného. A zkuste doložit, že V.K.st. je nejúspěšnější politik v ČR.

E. Derat 22.3.2019 23:59

Re: Kalvoda se dobře chytl jako právník,

U politiků je to jako u sportovců, tedy délka politické kariéry ( u V.K. cca 25 let ), a počet funkcí, tedy poslanec, ministr financí, předseda vlády, předseda parlamentu, president 2x. Tedy kromě senátu o který Klaus nikdy neusiloval, zastával všechny ústavní funkce. Nyní mu šlape na paty M.Zeman, jeho politické portofolio je obdobné. Kromě nich není v ČR takový politik.

Ś. Svobodová 22.3.2019 18:21

Souhlasím s VKm

Podpis pod Lisabonskou smouvu byl souhlasem, že jsme ochotni sbližovat naše právo s evropským. Ale naprosto neznamená, že MUSÍME přebírat Nařízení Evropské komise. Poslanci ČR mají právo (bohužel ne povinnost) Nařízení EK prozkoumat a pokud se jim nezdá, pak jej mohou předložit Soudnímu dvoru. Zatím tak činí minimálně, ale co já vím asi 3x uspěli. V jiných státech tak poslanci činí mnohem častěji s poměrně dobrými výsledky. Ovšem velká množina českých poslanců věci nerozumí, nechápe nebo je líná se jí zabývat. Ve výsledku raději upraví náš zákon tak, aby vyhovoval Nařízení EK, nebo ho jen tupě příjmou, pokud se jim zdá v souladu se zákonem ČR. Pikantnost: EK nás žalovala již 66x.

K. Janyška 22.3.2019 18:17

Kalvoda nesahá VK staršímu ani po kotníky.

Matlák jeden... Dzp.

Š. Hašek 22.3.2019 18:29

Re: Kalvoda nesahá VK staršímu ani po kotníky.

Asi tak.

J. Kanioková 22.3.2019 19:34

Souhlas

E. Pawlica 22.3.2019 18:10

Pane Kalvodo, máte ve všem naprostou pravdu ...

... a váš pčíspěvek je naprosto excellentní diagnozou celé situace kolem Václava Klause ml.

Odhlédnuto od merita věci lze už jen poznamenat, že pokud vás tu někdo kvůli vašemu titulu kádruje, je to komáří bzukot. A komáry zajímá jen akorát, kde je krev, aby ji mohli natáhnout do sosáčku. Zajímavé je, že titul vám v té době přišily tzv. "mainstreamová média", která zdejší komáři tak bzučivě odsuzují.

Ale co - nechte maličkých přijíti ke mně ...

A já je postříkám DDT, jako Jožin z bažin. :-DDD

P. Manda 22.3.2019 18:21

Re: Pane Kalvodo, máte ve všem naprostou pravdu ...

stříkej janku, stříkej, stříkej !

J. Kanioková 22.3.2019 19:27

NEMÁ

J. Svoboda 22.3.2019 22:06

ALE MÁ PRAVDU!

J. Kanioková 23.3.2019 11:06

Kalvoda ? Ani náhodou..

J. Svoboda 24.3.2019 13:14

Re: Klidně se vztekejte, ale pravdu má Kalvoda!

J. Vrška 22.3.2019 17:51

Kalvoda

- žasnu nad tím, kde se v tohle ... který v době své účasti ve vládě NEOPRÁVNÉNĚ používal titul JUDr bere nebetyčná drzost rozdávat rozumy. A je otázka, zdali případ Diag Human sám nějak nepřipravil.

T. Dvořák 22.3.2019 15:32

Ta čeština

Vlastní novotvary

"byl by zcela jistě zkoušku opakovat" nebo "tahle" do tohoto příspěvku nepatří. Napište sbírku povídek a báchorek a tam se můžete vydovádět. S českým jazykem i s právnickým oblbováním lidí.

J. Václavíková 22.3.2019 16:18

Re: Ta čeština

Každý soudný si tam doplní slovo ,,nucen", jež zřejmě omylem vypadlo. Stačilo napsat, že vám šlápl na kuří oko.

J. Václavíková 22.3.2019 14:57

Naprosto precizně vyjádřeno

J. Vlček 22.3.2019 17:11

Re: Naprosto precizně vyjádřeno

Precizně vyjádřeno, skoro jako byste to napsala vy, paní Václavíková. To už v neziskovce padla? Že se nejdete někam projít na zdravý vzduch, po tak namáhavé dřině v té neziskové blbárně. Obětavá ideová bojovnice se holt nezapře, ta maká do roztrhání těla.