12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

POLITIKA: Tragicky SPOLU do nového nouzového stavu

Není lepšího důkazu bezradnosti české demokratické opozice než rozhodnutí sněmovny o tom, aby vláda vyhlásila „nový nouzový stav“. Je to opět typické vítězství ducha nad hmotou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 1.3.2021 20:21

No, specielně proti Rusku v Dukovanech bych nebyl; dva 440 MW VVER ruské, ba dokonce sovětské reaktory tam běží drahně let ke všeobecné spokojenosti.

Ono dnes není moc zemí, co jaderné reaktory opravdu umí a ideově přijatelných zemi, co to (ještě) umí, je ještě míň, jsou-li vůbec ... a plést politiku do kšeftu je pošetilé.

L. Netolická 1.3.2021 19:40

Nemáme dosud volební zákon podle kterého by se volilo. Takže by nastoupil prezident a výsledek by byl jak píšu výše.

L. Netolická 1.3.2021 19:37

Novou vládu by rychle zformoval prezident a dal by si záležet, aby Dukovany dostavělo Rusko. To demokrat. opozice nechce, je to nebezpečné.

J. Šebek 1.3.2021 18:55

Svědci Kovidovi. Něco tak pitomého mohl vymyslet jen pitomec a používat tento slovní obrat může zase jenom pitomec.

J. Jurax 1.3.2021 18:33

Pokud mají politici opozice alespoň trochu rozumu v hlavě - to je moc silný předpoklad; dění posledního roku něčemu takovému rozhodně nenasvědčuje.

P. Vychodil 1.3.2021 18:30

souhlas, ale to současným svědkům kovidovým nikdy nevysvětlíte...už moje maminka říkávala, že nejzdravější jsou cigánské děti, moc se nemejou...

F. Navrátil 1.3.2021 18:25

Diskuze je od toho, aby se v prezentovaly i rozdílné názory. Pokud můj názor nesdílíte, pak byste měl podle pravidel diskuze předložit vlastní. Chápu, že pokud někdo není schopen nějaký názor zformulovat, propadne frustraci a napadá osobu oponenta.

V. Novák 1.3.2021 17:26

Ostatně soudí, že by bylo lépe, kdyby nemluvil Tchajwanec. Jeho nápad s rozdělením části mzdy homeoficářů hospodským namích snad každého.

BTW - píše se (pořád ještě) "kdybyste". Havel to své "kdyby jste" nestihl upravidlovat.

V. Novák 1.3.2021 17:20

Ne - 6leté děti nemají dovyvinutou imunitu, prostě proto, že ji nemají dovyvinutou, stejně jako nemají dovyvinutý mozek. S informovaností imunity to nesouvisí stejně jako jejich mozek nesouvisí s nedostatečnou informovaností.

Když se dítě narodí, je nedovyvinuté celé - jen hmyz se vykuklí už dospělý. Člověk se vyvíjí i přes pubertu.

1) nevím, jaký průběh Covidu má VK a 2) pokud má lehký, pak pravděpodobně dostal malou nálož virů. Covid není variola vera, kde stačí k plnému rozvinutí nemoci nějakých 100 virionů. A určitě se projevuje i jeho celoživotní sportování, které imunitu posiluje nespecificky.

J. Kalina 1.3.2021 16:17

Jenom takovou ukázku, jak se dnes dělá bordel: ministr - uvažujeme o některých opatřeních (uvolnit, neuvolnit, zpřísnit a co?) a budeme o tom pozítří ve vládě (tedy ve sboru) rokovat, moderátorka: - mohl by jste ta opatření, která přijmete, vyjmenovat? Nejlépe přesně v šesti bodech? A tak pořád dokola.

To co předvedla opozice od onoho bájného čtvrtka s hejtmanskou vsuvkou, "konstruktivním" schválením Pandemického zákona a nyní novým Nouzovým stavem, to je jedna obrovská bota s pokusem to zamáznout (napravit) po faktické stránce a pro mne nemožnost volit takové morální ubožáky a pleticháře. A protože vládní strany jsem nevolil a nebudu, tak jsem v háji a budu muset snad Okamuru, se kterým sice moc nesouhlasím, ale aspoň říká své postoje na plnou hubu a moc v tom nekličkuje.

Hlavní důvod proč se u nás nepoužívá Sputnik je ten, že čínský virus a britská mutace opravdu těžce nesnášejí RUSKÝ SPUTNIK

J. Jurax 1.3.2021 16:03

Oprava ... použitých ...

J. Jurax 1.3.2021 16:02

V zájmu všeholidu ... Vy nepochopujete, že kdokoliv je u moci, stává se všeholidem a pochopitelně koná v jeho - svém - zájmu.

A taky nemůžete moc bazirovat na rétorických obratech v ústavě použitým. Třeba se tam píše, že poslanci mají konat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, avšak není tam požadováno, aby obé vůbec měli.

J. Jurax 1.3.2021 15:55

Nikoliv.

Opozici jde o rekorytarizaci v její prospěch. K tomuto cíli lze využít i vhodného výkladu ústavy.

J. Kalina 1.3.2021 15:54

1) udělaly se 2 velké koalice, aby shrábly ty bonusy při přidělování mandátů 2) pak jim ÚS opožděně vyhověl a zrušil zvýhodnění pro strany s vyšším volebním výsledkem 3) aby se vzápětí zjistilo, že by jim to vlastně nyní proti Babišovi hodilo. Takže nyní se bude nejspíš přemýšlet nad hranicí pro vstup do sněmovny pro koalice ve smyslu: 5= hranice pro všechny možní koalice nemůžeme dopustit, protože by se trikolóra mohla spojit s jinými pidi stranami a 5% překonat. Dáme tam aspoň 7%. On to ÚS soud do voleb už nestačí zrušit. A nějaké to zvýhodnění těch silnějších stran při přidělování mandátů by se také mohlo ponechat.

J. Jurax 1.3.2021 15:52

Řekl bych, že lidi se potkávají a potkávati budou s covidem dostatečně často i při současných restrikcích. Ono totiž přes veškeré budování imunity tato semtam někomu nefunguje.

Je otázka, zda vůbec a nakolik či na jak dlouho to spraví očkování, ale restrikce možná zabrání zhroucení zdravotního systému tím, že množství vážně ochořelých v jeden čas nebude nad jeho kapacity. Fatalisticky řečeno ti, co mají na covid umřít stejně umřou, ale aspoň neumřou ti, které by bylo lze zachránit, když by se zdravotnický systém nezahltil a nezhroutil.

P. Hatina 1.3.2021 15:52

Pokud mají politici opozice alespoň trochu rozumu v hlavě, tak dobře vědí, že by tu souča snou krizi svou "politickou vládou" nezvládli rovněž, ale navíc by se tím zkompromitovali před podzimními volbami. O to samozřejmě nestojí.

Takže jakási apolitická vláda z lidí mimo parlamentní strany by bylo to nejlepší řešení pro všechny. Ale raději opravdu nezávislí, než kdyby si tam najmenoval svoje lidi Zeman jako prezident.

P. Hatina 1.3.2021 15:46

Vy snad máte dojem, že to co tahle vláda dělá doposud ještě není chaos? ;-D

Ale samozřejmě, že vycházím z předpokladu , že pokud by opozice tu vládu "shodila" měla by mít už plán jak a z koho navrhnout a sestavit nějakou novou vládu "odborníků" (nazvěme to jakkoliv).

Ale taky píšu, že pokud to opozice neumí a nechce, pak je sama tak neschopná, že není důvod jí na podzim volit. Tak si vyberte,

J. Jurax 1.3.2021 15:39

Protože má kliku.

V. Podracký 1.3.2021 15:37

To, co tvrdíte pane Hatimo je cesta k chaosu. Vy pouze nechcete Babiše, ať to stojí cokoliv.

V. Halašta 1.3.2021 15:36

Už jsem chtěl protestovat ale rychle jsem si uvědomil ty uvozovky.

Ano, ta snaha agropropagandy ještě občas přiřazovat Babiše k střední pravici je hodně úsměvná. Úplně chucpe je pak Babišovo natírání socialistů ohledně utrácení peněz těch druhých. Sám to totiž umí perfektně a nejen v roli premiéra.

J. Jurax 1.3.2021 15:35

"Tedy, to je právě to co, měla opozice udělat, podmínit vyhlášení nouzového stavu demisí současné vládě, a požadavkem, aby byla rychle zformovaná nová, apolitická, pod plnou kontrolou parlamentu, kterému by musela zdůvodnovat svá všechna rozhodnutí."

Dovedete si představit, že opozici jde o novou, výkonnou apolitickou vládu? Opozici jde jistě o vládu novou, ale ryze politickou - ovšem její! A ještě aby vládnouce museli zdůvodňovat své činy! Absurdní!

M. Burešová 1.3.2021 15:06

Správně :-) A proč nemají 6leté děti dovyvinutou imunitu? Protože jejich organismus není připravený - neměl ještě dostatek podnětů. Člověk bez kontaktů, bez dostatečných podnětů pro imunitu, ji prostě ztrácí.

Co myslíte o panu Klausovi?:-) Proč má lehký průběh Covid?

V. Halašta 1.3.2021 15:00

Klasická agropropaganda - postavit věci na hlavu a tvářit se, že to je tak normální.

Ne, opozice není odpovědná za to, že vláda přišla o většinu. Ten, kdo náhle začal hlasovat jinak, byli komunisté, ne opozice. Tak si to, Bartoni, nejdříve proberte uvnitř své populisticko-levicovo-ultralevicové koalice.

V. Novák 1.3.2021 14:59

Malé děti při nástupu do školky ještě nemají imunitu dovyvinutou, aplikovat poznatky zjištěné na nich a dospělou populaci je hodně mimo.

Z. Bureš 1.3.2021 14:07

Zhrzený "pravičak" Bartoň ...... už zase zvrací .....

L. Severa 1.3.2021 14:00

Nikdo to nemá lehké, on ten virus se občas trochu stáhne a v zápětí udeří. Když parlament neodsouhlasil nouzový stav, tak situace nevypadala tak zle. Když nabrala pandemie na síle, tak se toho zalekla i opozice. Myslím, že proto zmatkují i rozhodnutí vlády, nejen u nás, je to tak trochu brzda-plyn. Asi to chtělo rozumě přibrzďovat, ovšem najít tu míru !

M. Burešová 1.3.2021 12:45

Tuhle teorii potvrzují rodiče malých dětí při nástupu do školky. A antirouškař, pan Klaus, jí dodává pikantní šmrnc. Člověk, který nenosí roušku, zdolá Covid razdava.

P. Hatina 1.3.2021 12:41

V tom se asi mýlite, On i ten krizový top managenent, nasazený ve firmě oznámí předem dozorčí radě, která kritická opatření navrhuje - a patřičně zdůvodní proč. Protože to je ta dozorčí rada, kdo za ten podnik zodpovídá i státu, bankám a akcionářům . Jestli tomu krizovému managenentu ta krizová opatření neschválí je jiná věc, pak je zase zodpovědnost na nich.

Ovšem, co je podstatné, napřed by tady ten kvalitní management ve vládě - schopný hluboké analýzy a nacházet právě ta efektivní opatření musel být. A až teprve, podle jeho kvality se můžeme bavit, o tom, jak tvrdou kontrolu parlamentu by nad sebou potřeboval...

F. Kusák 1.3.2021 12:36

Jestli považujete za vrchol státopravnosti zrušit volební zákon v předvolebním období a vynechat při výběru politiků právo občanů, mít na to svůj názor, pak se spíš vy zamyslete sám nad sebou. Že je to evidentně politické rozhodnutí komunistického experta na ústavní právo Jana Filipa, je vám zřejmě jedno.

F. Kusák 1.3.2021 12:28

No, máte pravdu, ale přečíst si něco nestačí, chtělo by to, vlastní zkušenost. Ale tu tito lidé mít nemohou, protože jen magor by jim něco takového svěřil.