18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Topolánek zvolený, nikoliv vyvolenýŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 22.11.2006 22:20, přehled diskusí

???:
Autor: Marie Dubanová Datum: 22.11.2006 20:20

 a to celé tak dlouho, až toho budou mít lidi, tedy voliči dost a pak předseda ČSSD "usoudí", že je čas k vyvolání  předčasných voleb,  - a tou dlouhou dobou "znevěrodnodněná" ODS - ty volby slavně prohraje, a pak konečně - nastane vláda "národního souznění s komunisty";

???:
Autor: Marie Dubanová Datum: 22.11.2006 20:19

nemyslím si, že se něco zásadního změní, předseda ČSSD - bude pokračovat nadále ve svých, oblíbených "tanečcích", neboť co určitě nemá v úmyslu, tak to je - podpořit vládu které nebude ON  předsedou. Ale co si upřímně přeje - to je ve volbách "porazit" Topolánka; A to se mu zajisté podaří, když M.Topolánek, přistoupí  na jeho hru - která je velice jednoduchá. souhlas - nesouhlas - a kdo to déle "vydrží"?.

Re: ???:
Autor: Marie Dubanová Datum: 22.11.2006 22:20

Gottwald nebyl zločinec, prohlásil Filip

zpět na článek

 a s touto demogratickou stranou se míní spojit ČSSD? ale to jsou věci? to tady budeme mít "demogracii" jakou svět ještě neviděl, že ?

zrada na volicich ODS:
Autor: from hell Datum: 22.11.2006 20:00

musim rict, ze se fakt bavim, kazdopadne vsichni ti kdo nesouhlasi s postupem Topolanka by meli na plnou hubu rict, ze si preji treti pokus pri kterem bude sestavovat vladu Paroubek a pokud se mu to nepodari budou predcasne volby, panove a damy zacnete to tady rikat naplno a otevrene, nebudte zbabelci, vystrkovat ramena a rvat o zrade umite, ale kdyz se zacina opravdu hrat, tak se ukaze ze jste malem posrati az za usima.

Re: zrada na volicich ODS:
Autor: zm Datum: 22.11.2006 21:15

ne,ne, všichni modří budou za dva měsíce tvrdit, že vždycky říkali, že dohoda s Paroubkem  je nutná.

dotaz?:
Autor: Flinta Datum: 22.11.2006 18:38

a jak se domníváte, že to bude pokračovat?

Bingo paní Jaklová!:
Autor: gerontusinza Datum: 22.11.2006 15:26

Ale když to promýšlím ze všech stran, tak mě vychází, že by se kolega Paroubek musel zbláznit, kdyby se o 3. pokus nepokusil. Nebo se s tím tak nějak automaticky počítá a nikdo o tom (radši) nemluví;-D:-P?

jedinou omluvou:
Autor: LV Datum: 22.11.2006 14:55

pro jakoukoli spolupráci s ČSSD je shoda (veřejně a písemně předložená voličům) na REFORMÁCH. Na skutečných reformách, na reformách typu Dzurindova Slovenska. Ne vykastrovaný paskvil, který teď vehementně socani nabízejí: reformy ano, ale... například zloděj a lhář Rath nabízí platby u lékaře, nebudou-li se týkat dětí, důchodců, chudých...atd. Tedy jinými slovy: zaplať buržouste, ty na to máš! Tedy stejná politika jako dosud, politika šikany a ústrku jasných nevoličů ČSSD a současně "spravedlivé" ochrany "potřebných", rozuměj možných voličů téže strany. Nejlépe pod heslem volnost, rovnost, bratrství. A to prý je vstřícný návrh reformy.

Re: jedinou omluvou:
Autor: Jarda Datum: 22.11.2006 15:03

To je velmi výstižné. Tady bych jen připomenul, že Rath ještě jako předseda Lékařského odborového klubu požadoval, aby byl zrušen strop pro živnostníky na odvody zdravotního pojištění ...!

Re: jedinou omluvou:
Autor: Ivan Datum: 22.11.2006 15:22

Zase někdo, kdo spadl z višně.  To si myslíte, že ČSSD na takovou dohodu přistoupí?  Nebo si myslíte, že když volby dopadnou třeba 45% k 55%, že si těch 55% může dělat co chce? Že v tom je ta demokracie?  Že si těch 45% nechá všechno líbit jen proto, že je jich 45%?  To je by byla demokracie v "africkém" pojetí.  Pak se taky může přestat hlasovat a začít střílet.

Re: ...přestat hlasovat a začít střílet.:
Autor: Ladislav N. Datum: 22.11.2006 20:15

To byste ale, vy komunisti, tentokrát špatně dopadli... RvVV

Re: jedinou omluvou:
Autor: Ivan Datum: 22.11.2006 15:28

Samozřejmě, že na odvody do zdravotního a sociálního pojištění by neměly existovat žádné stropy. Na zisky pánů tzv. podnikatelů taky nejsou žádné stropy.

Soukromé pojištění by mělo být od veřejného pojištění zcela odděleno. Soukromí lékaři placeni pouze ze soukromých peněz a ne z povinného nemocenského pojištění. U povinného pojištění pak přesné určení rozsahu péče, který je jím pokryt.  Lékař by si pak mohl vybrat. Buďto soukromou praxi bez možnosti působit v jakémkoliv veřejném zdravotnickém zařízení, nebo působit ve veřejném zdravotnickém zařízení bez možnosti jakékoliv soukromé praxe. Pacient by si pak taky mohl vybrat. Buďto veřejné zdravotní pojištění, nebo soukromou pojišťovnu. Kombinace by byly nepřípustná. Rychle by se uvidělo, jak to s konkurencí ve zdravotnictví vypadá. Vsadím se, že mezi soukromníky lékaři i nemocnicemi by neviditelná ruka trhu udělala razantní čistku.

ivánku kamaráde (rudý):
Autor: LV Datum: 22.11.2006 15:58

pojištění je od slova pojistit se. Tedy smlouva mezi mnou a pojišťovnou. Co chci, a kolik jsem do toho ochoten vrazit. Pojistil by si někdo dům, kdyby mu stát stanovil pojištění (progresivně) dle výše platu s tím, že výše pojistného plnění bude podle ceny srovnatelné podlahové plochy bytu v Chánově?? To by byl hlupák, že, kdyby na to kývl...

Uvážíme-li, že mezi námi je pár lidí (zpravidla voličů levice), kteří peníze raději prochlastají, než by si je uložili na horší časy, je třeba souhlasit s pojištěním povinným. Základním. A stanovit, co za ně. Více méně záchranu života. A pak možnost pojištění dobrovolného. Skutečně dobrovolného. Na ostatní léčbu; na nadstandart podle výše pojistky. Individuálně. Neb například pojistka Petřínské rozhledny proti povodni bude jistě nižší, než domu v Metlách či Otrokovicích. Tak i pojistka kuřáka s nadváhou, oproti maratónci. To už pojistné ústavy zvládnou. Z pojištění obou typů pak patit KAŽDÉMU, kdo ošetření poskytne. Bez vyjímky. Jdeš se zubem ke kováři?? Tvoje volba. Tak i kováři zaplatíme z Tvé pojistky.

Tak vypadá skutečná rovnost občanů, skutečná spravedlnost. Nejde přece oddělit "veřejné" a soukromé poskytovatele. Nebo se ve veřejné hospodě, narozdíl od (asi špatné) soukromé neplatí penězi ale poukázkami?? Mají snad slevy pro ty či ony?? Fuj.

Re: ivánku kamaráde (rudý):
Autor: bruno Datum: 22.11.2006 16:54

Naprosto správně. Zbývá zdůraznit, že zákazníkem je pacient, ten si vybírá léčebnou péči a také sám kontroluje její správné účtování. Možná ještě doplnit nějakým tím účtem pacienta. Ale systém je správný. Dále pak je pokrokem používání internetových zdravotních knížek, které umožní rychle zjištění všech zdravotních obtíží u kteréhokoliv lékaře on-line,výsledky prodělaných vyšetření, předchozí léčba a předpisy léků. Tím se zabrání zdlouhavosti, duplicitě a plýtvání. Snad se jednou dočkáme opravdu moderního zdravotního systému bez plýtvání, byrokracie a závisti a nenávisti k soukromým subjektům ve zdravotnictví ( ti soukromníci  jsou mimochodem nejefektivnějšími ).

Re: jedinou omluvou však už ti slováci z toho couvají.:
Autor: janoryna Datum: 22.11.2006 16:47

ty skvělé reformy vedly k dzurinovi k ošklivému pádu. pořád ještě nejsme v kolumbii, to si musí ods uvědomit. takže hezky zvolna, polehoučku, spočt ti to socanskej broučku ..

Re: Re: jedinou omluvou však už ti slováci z toho couvají. (???):
Autor: Ladislav N. Datum: 22.11.2006 20:18

Nesmysl. Necouvají. Dzurinda sice padl, ale hospodářské reformy nikdo zpátky nevrátí. Ani komunista Fico není zase takový blázen, aby zrušil to, co po letech svrabu konečně začalo fungovat...

P.S.: Na Slovensku jsem byl před týdnem...

Jakákoliv vláda, v níž bude ODS a ČSSD, je zároveň vládou ČSSD a KSČM !!! Dzp.:
Autor: Karel Janyška - Kajan Datum: 22.11.2006 14:20

Re: Jakákoliv vláda, v níž bude ODS a ČSSD, je zároveň vládou ČSSD a KSČM !!! Dzp.:
Autor: Malý Aston Datum: 22.11.2006 14:28

To není pravda.Pan Paroubek nemá KSČM rád. Pod jeho vedením nikdy společně nehlasovali,on nikdy neříkal že má 100 poslanců,nikdy nechtěl aby společně vládli on prostě miluje jen a jen ODS.:-D

Re: Re: Jakákoliv vláda, v níž bude ODS a ČSSD, je zároveň vládou ČSSD a KSČM !!! Dzp.:
Autor: janoryna Datum: 22.11.2006 16:49

ale p. paroubka nepřeceňujte !

Jaky je rozdil k oficielne zavrhovane oposmlouve:
Autor: sociolog Datum: 22.11.2006 11:21

nam ani pani Jaklova jaksi nedokazala vysvetlit. Takove jemnustky, s kterymi na nas prichazi nyni ODS, naprsite odradi posledniho slusneho volice, aby se tech zprvu uz na pristi rok slibovanych a ted po gustu CSSD oddalovanych voleb vubec zucastnil. Sami aktiviste ODS pro svou stranu volby priste nevyhraji.

Takze sobehm a satecek. Topolanek podespal svuj ortel, jemu Klausem peclive pripraveny.

Kongres ODS dokonale předvedl:
Autor: penzista Datum: 22.11.2006 10:57

jak málo pochopila vštšina delegátů, že šibal Paroubek mistrně ovládá metodu ROZDĚL A PANUJ. Opět jsou ochotni s ním jednat. To už je cesta do pekel a také se jim to později nepochybně nepříjemně vymstí.

Re: Kongres ODS dokonale předvedl:
Autor: Jarda Datum: 22.11.2006 12:32

Naprostý souhlas ! Paroubka silně nesnáším ale po kongresu ODS musím uznat, že je to perfektní psycholog a skvělý taktik. Je docela možné, že žádného 101. a dalšího poslance vůbec nemá, ale tímto skvělým blufováním v podstatě položil Topola i ODS ...!

Re: Re: Kongres ODS dokonale předvedl:
Autor: Malý Aston Datum: 22.11.2006 14:34

Také souhlasím.Místo aby jednali,jak přesvědčit občany že se mohou mít lépe a podložili to nějakým programem,již konkrétním,tak se hádali zda s Paroubkem nebo bez Paroubka.Ten seděl  doma a chechtal se. Nemá 101 poslance a pěkně ty naše pravičáky rozdělil.Já jsem pravičák a musím připustit,že když dojde na lámání chleba tak levice drží při sobě a pravice se hádá,kdo je lepší nebo horší pravičák.

Re: Re: Re: Kongres ODS dokonale předvedl:
Autor: Jarda Datum: 22.11.2006 14:59

Velmi výstižné a pravdivé !

Re: Kongres ODS dokonale předvedl, že když s Parobkem :
Autor: janoryna Datum: 22.11.2006 16:52

nebudou jednat, tak co ?  Paroubek velmi nerad vzal na vědomí vítězství ODS, ale za využití toho vítězství odpovídá jen ODS a nikdy jinak !

Celkem solidní, ale...:
Autor: jerry Datum: 22.11.2006 8:16

.Co bylo tak skvělého na trojkoaličním projektu? Paní Kuchtová coby ministryně školství? Nebo paní Parkanová/ na rozdíl od té první je to aspoň solidní dáma/ na postu ministryně obrany? A dále: to co se připravuje bude velká koalice - lidovci jsou už takovým živým inventářem všech vlád.

Substituce:
Autor: Veteran Datum: 22.11.2006 8:05

Místo o Topolánkovi a jeho vyjednavacích, intelektuálních a morálních kvalitách se mluvilo jen o Paroubkovi.  To, že z něj udělali strašidlo jim situaci neulehčí a pokud se s Paroubkem nedohodnou nedojednají nic. To nejsou schopni bolševici v čele s Němcovou pochopit. A ten bývalý komunista a policejní vyšetřovatel co poprznil dopravu v severních Čechách je třeba říci, že nejradikálnější pravičáci jsou ti co mají na hlavě komunistické máslo!

Re: Substituce:
Autor: Pert1 Datum: 22.11.2006 8:13

Jan Kavan, členem KSČ, styky s STB, Z.Škromach, 1982-1989 člen KSČ, J.Rusnok, 1988-1989 kandidát KSČ, J.Tvrdík, 1988-1989 kandidát KSČ, E.Zeman, 1966-1970 člen KSČ, J.Schling, 1981-1989 člen KSČ, M.Kraus, 1984-1991 člen KSČ, Jiří Václavek, 1964-1968 člen KSČ, František Strnad, 1984-1989 člen KSČ, Miroslav Svoboda, 1985-1989 člen KSČ, P.Dostál, 1962-1969 člen KSČ, K. Šplíchal, 1983-1989 člen KSČ, Miloslav Vlček, 1983-1989 člen KSČ, Petr Ibl, 1984-89 člen KSČ, Miloš Melčák, člen KSČ, Josef Smýkal, členem KSČ, Jan Mládek, 1987-1989 člen KSČ, J. Palas, 1980-1990 člen KSČ, M. Emmerová, 1966-1969 členka KSČ, A. Sýkora, 1983-1989 člen KSČ, Rudolf Tomíček, 1967-1990 člen KSČ, Hana Šedivá, 1979-1990 členka KSČ, V. Laštůvka 1966-1969 byl v KSČ, J. Kubinyi - do roku 1990 člen KSČ, R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd M R.Kopecký, 1981-1989 člen KSČ, Alfréd Michalík, do roku 1990 člen KSČ, Oldřich Němec, 1976-1990 člen KSČ, L. Skopal, 1983-1989 člen KSČ

Re: Re: Substituce:
Autor: Klogína Datum: 22.11.2006 9:42

Nechápu, co má seznam znamenat. Dal jste si práci, ale "zapomněl" jste na spoustu dalších jmen: Dlouhý, Tlustý … KSČ měla víc než milion členů. Ti se po Sametové nevypařili, rozlezli se do všech stran.

To, že sněm ODS démonizoval Paroubka a ČSSD, místo co by se soustředil na budoucnost, je realita. Po pěti měsících po volbách jsem od sněmu čekala víc.

Re: Re: Re: Substituce:
Autor: Pert1 Datum: 22.11.2006 10:08

Pane, co sem pletete členy stran s komunistickou minulostí. Já vyjmenoval část poslanců a čelných představitelů bolševické bandy v čele s Paroubkem. Ano, Tlustý je ostuda ODS.