8.12.2023 | Svátek má Květoslava


POLITIKA: Topolánek trnem v oku

9.11.2017

Jistě si kdekdo všiml, jak zlobná byla reakce majitele klíčů Andreje Babiše na ohlášení Mirka Topolánka, že bude kandidovat na presidenta republiky. Kdo by byl překvapen, byl by cvok, ale tato reakce byla lehce hysterická. Andrej Babiš haleká do světa celé roky, jak všichni kradou, ale nikdy nikde nic konkrétního neuvedl. Takto bude nyní útočit soustředěně na Mirka Topolánka a opepří tak presidentskou kampaň o další rozměr, který dosud neměla. Vyleje se špína.

S tímto vývojem Mirek Topolánek jistojistě počítá a musí na to být připraven, na to je příliš zkušený. Problémem nového kandidáta je Marek Dalík, jeho minulé alter ego. Tohle spojení jsem dodnes opravdu nepochopil. Ten je teď je vězení a to hází na Mirka Topolánka nepěkný stín. Problémem Andreje Babiše je Babiš sám, protože je sám sobě kmotrem. On to prostě tak má a jinak to ani nedovede. Hlasitým napadáním jiných odvrací úspěšně pozornost od svých opičáren. Jestli si myslel, že se bude věnovat jen tvorbě vlády, tak teď má ještě další problém. A tím je Topolánek. Jeho další noční můra.

Budeme teď číst rozsáhlá mudrování na téma, jaký je padouch Mirek Topolánek, jaký Miloš Zeman, a nejvíc toho vychrlí Andrej Babiš a jeho mediální mašinérie. Na to se moc těším. Ale je to tak jednoduché: velký Šéf buduje nové impérium prorostlé se státem, Zeman s ubývajícími silami mu drží prst v zadní části předku a je rád, že Babiš nestaví svého kandidáta a Okamura se nestane kandidátem, a Topolánek je všechno jiné než jejich kámoš. Je z jiného spolku, resp. z jiné vlivové skupiny a to je prostě malér všech malérů futrál. Všichni tam svým způsobem reprezentují zájmové skupiny lidí, co „spolu chodí“. Času je málo, a proto ten křik. Andrej Babiš tak trochu předvídatelným, opakovaným a neinovovatelným útočením na Mirka Topolánka mu ušetří peníze v kampani. Měl by si vzpomenout, že i jemu pomohlo, když všichni útočili na něj, jenže on prostě nemůže potlačit svoji nutkavou potřebu udávat a útočit na každého.

I Jiří Drahoš už reagoval poněkud emotivně na Topolánkovo oznámení a tak trochu se nám kluk jeden uhlazený odkopal a trochu podhrnul masku. A za tou maskou, jen se nebojte, není žádný Mirek Dušín, i když se tak snaží tvářit. Jde mu moc a moc o tu funkci a leckdo, kdo nechce být vidět, jej tam tlačí. Pro vlivné osoby v pozadí je nevyhraněný a plastický president úplným požehnáním. Přizpůsobí se a škodu eurohujerům nenadělá. Tento kandidát je všechno, jen ne ten milý vlídný pán, který se snaží přesvědčit tu tzv. inteligentnější část populace, hlavně pražské elity a celou tu skvělou a demokraticky uvědomělou kavárensko-uměleckou zpovykanou squadru, že je tím pravým, kdo bude sjednocovat a kdo bude jiný. Koho by sjednocoval, pro Boha? Je a bude naprosto nevyzpytatelný, a to jak lidsky, tak i politicky, protože v politice neumí nic. Nikdy v ní nebyl, leda se přimykal, kde bylo třeba, když se bojovalo o granty či peníze pro AV. A jistě jste si všimli, že má nečekaně a překvapivě blízko k velkému Šéfovi. Kdo sází na tohoto kandidáta, hraje si s ohněm, i když to tak nevypadá. Prostě není všechno zlato, co se třpytí.

O to lépe, že Topolánek je ve hře, všechno bude jinak. Voliči mají hned větší výběr z relevantních figur. Překvapivé a nadějné. A že je umazanej? Kdo v politice není! Politika už taková je. A navíc pěkně zestárl a bude fakt dobře vypadat na poštovních známkách. No nekupte to. Tak teď už jen vyčkat, jak to dopadne s těmi podpisy nepodpisy. Pořád se něco děje.