21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

POLITIKA: Tichá voda břehy mele

Bez slavnostních petard a patetických pietních akcí se obešel letošní 1. únor. Přitom právě v ten den jsme si připomínali nedožité šedesátiny Josefa Luxe, bývalého vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 24.6.2016 17:42

U KDU-ČSL si můžete být ....

...jistí tím, že si nemůžete být jistí ničím. Stav se od LUXe nezměnil. Jen šéf častěji létá na školení do zámoří ...Já si nezačal !

P. Han 24.6.2016 18:42

Re: U KDU-ČSL si můžete být ....

http://kreslenyvtip.cz/system/files/styles/large/private/kresleny_vtip/vladimir_jiranek_84.jpg?itok=PPV7znQn

J. Václavíková 24.6.2016 16:00

Naprostý souhlas s autorem.

Také zjišťuji, že Lidovci zůstávají jako jediná vcelku důvěryhodná strana, která drží demokratické principy.

R. Szewczyk 24.6.2016 15:22

ha ha ha

mohl bych říci, ale neřeknu, jen oznámím, že řeknu , ačkoliv neříct není to samé co říci, a řeknout je též oslovení, tak ani neřeknu , ačkoliv oslovím, i když raději řeknu, oslovovat řečí bych chtěl, ačkoliv říkat oslovením také, takže raději neřeknu nic a vyslovím svoje názory až po oslovení řečníka a to tím , že neřeknu nic, hlasitě mlčíc jsem pro, to znamená , že ruku nezvednu , ale jsem pro, pro nejsem sice tak uplně, ale jen Bůh je uplný, ........Hadův a také Holobrádkův projev , opravdu hlubokých myšlenek

Š. Hašek 24.6.2016 19:41

Re: ha ha ha

Trefné.

Napadlo mě, že ten "periodický" (přiblížení se po šesti letech) zachránce republiky - Švejnar, vždycky mudruje/moudruje podobně!

J. Kopeček 24.6.2016 11:43

Tak to je síla.

Jaképak jsou výsledky bílé brady v oblasti vědy a výzkumu? Bílá brada je typický černopr....... Kam vítr, tam plášť.

Z. Čábelka 24.6.2016 9:53

KDU-ČSL

Politika této strany nezná biblické: "Řeč Vaše má být ano, ane či ne, ne". Řeč jejich jasná je jen o desátku.

Š. Hašek 24.6.2016 15:51

Re: KDU-ČSL

Případně: Já nic, já muzikant.

P. Lenc 24.6.2016 9:14

Za Luxe

had na tři, dnes pořádná anakonda.Bělobrádkovo "vrtění", vydávané za "klidnou sílu", kterou vidíme při policejní "aféře" je přesně to, co je tak lidovecké.Počkáme, která strana zvítězí a tu podpoříme.V tom by přece byl čert, neudržet se u moci.

Š. Hašek 24.6.2016 9:52

Re: Za Luxe

"Tím spíš pak je důležité, že Bělobrádek navázal na Luxovu tradici

otevírání partaje NESTRANICKÝM opinion lídrům. Josef Lux vrátil do

vrcholové politiky Petra Pitharta či Martina Bursíka, Pavel Bělobrádek

zas Ivana Gabala. Ten je teď coby místopředseda sněmovního

bezpečnostního výboru výrazným aktérem sporu o policejní reorganizaci".

P. Lenc 24.6.2016 13:20

Re: Za Luxe

Ano.

F. Vejr 24.6.2016 9:06

Tiché vydírání za každé vlády

Lidovci ze své politické neutrality vždy dobře vyžili. Pamatuji se, když pan Lux bouchl do stolu a řekl min. financí panu Václavu Klauzovi "Ani náhodou nezvedneme ruce pro státní rozpočet, pokud nedostaneme finance pro naše vesničky". A tak se stalo a byl na světě systém kterému se říkalo "Porcování medvěda". Kolik ty handly asi sypou Bělobrádkovi?

F. Vejr 24.6.2016 9:07

Re: Tiché vydírání za každé vlády

opravuji - Klausovi

P. Maleček 24.6.2016 3:17

Když socanský ideolog chválí....

Jak ideolog socanů vychvaluje a spokojeně mlaská, je třeba být ve střehu. Ano, Lidovci jsou tichá síla. Ale i oni by měli vyhlásit poplach když je socanský ideolog vychvaluje. A rychle si vyhodnotili cože to těm socanům pomáhají prosazovat.

Lidovci totiž též znamená demokraté a to ti křesťanští. Ale pak je nepochopitelné, že se zapojili do obnovy socialistické, čili totalitní společnosti, kterou nám tu přes časté hádky (o první místo u státního koryta jejichž součástí je i ta aktuální policejní "komedie") socani spolu s Babišem a jeho ANO sice nenápadně, ale o to usilovněji vracejí. Včetně naší orientace na východ. To včetně pokusu socanů Sobotkou podepsat mezipartajní smlouvu s čínskými komouši, od které uhli až po veřejné kritice.

Ono je hezké být u státního korýtka, byť až v druhé řadě. Ale pozor Lidovci, aby vám při tom klidném, spokojeném pomlaskávání neuniklo, že jste součástí toho čemu se říká fašismus. Však v té Itálii, kde fašismus vznikl ho tvořil svazek byznysu - ANO, odborů - socani a katolického kléru, ke kterému máte hodně blízko.

Kam se fašismus, tedy sociálně totalitní hnutí zvrhlo, snad netřeba připomínat. A to i na Slovensku, kde si tenkrát tamní Lidovci říkali Luďáci. A co ti pro zůstání u státního koryta (byť německého) vyváděli, též snad netřeba hovořit.

F. Doušek 24.6.2016 8:15

Re: Když socanský ideolog chválí....

Ti starší pamatují lidovce tvořící Národní frontu s KSČ i u nás. Na to se zapomenout nedá.

P. Lenc 24.6.2016 13:21

Re: Když socanský ideolog chválí....

Ano, kolaborace byla pro lidovce vždy výnosná.

A. Reček 24.6.2016 17:51

Re: Když socanský ideolog chválí....

Pokud vím od už zemřelých lidovců u nás, tak vedení KSČ po únoru ́48 si vynutila na lidovcích a národních socialistech jejich účast v NF a vládě. Tehdy šlo soudruhům o maskování jejich politického systému před nesocialistickým světem. Vždy se nějaká hrstka kolaborantů najde jak víme.

J. Lepka 24.6.2016 11:19

Re: Když socanský ideolog chválí....

Já se obávám, že již několik tisíc let se navzájem vylučují pojmy demokracie a víra, tedy náboženství( snad s vyjímkou budhistů ). O tom svědčí neustálé náboženské konflikty, které pokud umlknou, tak jedině v případě, že dotyčná církev ztratí moc, finance a tak i agresívní misionářské choutky.

Š. Hašek 24.6.2016 15:01

Re: Když socanský ideolog chválí....

Zde si nejsem jist. Ale pravda, že církev ztratila určující postavení pro všechno.

Až do příchodu komunistů (bruselských) byla schopna nová, "viktoriánská" demokracie (od 19. století) se s křesťansko-judaismem (také ovšem s jinými parametry, než za Karla IV.) nějak "porovnat". Protože na křesťanství a judaismu přímo stavěla. Než něco řekla/kodifikovala, tak přeci jen mrkla do Bible/Starého Zákona. Bylo to v hlavách. Tisíc let.

Problém je v posledních třiceti letech a posledních třech letech. Je tam "Lenin". Zkráceno.