20.2.2020 | Svátek má OldřichDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Tento stát stále řídí parta kšeftařů se špínouŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 22.8.2014 12:41, přehled diskusí

5.10 a je po optimalizacích:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 19.8.2014 18:03

ANO, už je líp:
Autor: M. Mýval Datum: 19.8.2014 16:20

Kdo nevěří ať se zeptá Krejčíře

Pomineme-li nechuť ke každé změně předpisů a zákonů,:
Autor: Atas9 Datum: 19.8.2014 16:01

muselo k takovému řešení, t.j. evidence tržeb časem dojít. Výběr daní, ať je to od kohokoliv je zavedená tisíciletá "zlodějina" státu, přijímaná s nechutí od všech podléhajících povinnosti odvádět daň. Ale nelze jinak, stát je mohutná organizace s desetitisíci úředníky, vojáky, policajty, hasiči, učitelé a zdravotníci. Taky plná hladových politiků, nemakačenků, parazitů a pod. Někdo je musí živit. Když už jsme tak benevolentně rozdali náš průmysl a banky, musí se živit z daní těch pracovitých, tedy i z daní podnikatelů bez ohledu na velikost jejich podnikání.

Babiš a jeho ministerstvo by mělo zavést v nějaké menší oblasti avizovaný systém, dodat podnikatelům zadarmo spojovací zařízení a měsíčně seznamovat veřejnost s výsledky. Tak rok by stačilo. Výsledky by určily další postup.

Re: Pomineme-li nechuť ke každé změně předpisů a zákonů,:
Autor: M. Stuchlik Datum: 20.8.2014 0:04

Budou se kontrolovat prodavači ředkviček, ale na Babiše si nikdo netroufne.

Re: Pomineme-li nechuť ke každé změně předpisů a zákonů,:
Autor: Atas9 Datum: 20.8.2014 1:05

Zařval ratlík lvím hlasem.....

Kristepane, jak si to tito lidé vůbec mohou dovolit.:
Autor: I. Kudrnová Datum: 19.8.2014 15:51

Normální podnikatelé, co vydělávají a platí,  platí nejenom  daně. Jsou  to i  další platby, které podnikatale drtí, např. zdravotní a sociální,  el. energie, s kterou musí někteří a to mnozí, pracovat   a platit . Státní zaměstanci  n e p l a t í. Ani daně, ani soc. a zdravotní  platí, je za ně ti,  co vydělávají, těch 20 %.  Imaginárně se jim to strhne z platu, na který  si vůbec nic nevydělali, nic  nevytváří jen  žijí všichni  z  těch 20 % lidí, z toho co jim  tito podnikatelé, živnostníci, OSVČ    v y d ě l a j í  Neplatí  si  v práci elektriku vodu atd. To mají od  těch 20%. V kancelářích, ve školách se topí, protože je to údajně zadarmo i v létě. aby na zimu  měli peníze. A tito  lidé   si  podn. živn. atd dovolují nařizovat, jak to mají dělat, jak si myslí, že by to tak mělo být a oni to tak dělali, kdyby to uměli. To  opravdu  nikdo nepochopí, že jsou to fantasmagorie? Že tito lidi to nikdy nedělali a proto tomu vůbec nemohou rozumět? A potom ještě dluh  a dotace na které musíme ještě polovinu dát. Co jsou dotace jsem  nikdy nepochopila. Je to držhubné nebo   úplatek    nebo  co? A za co ? Když  slyším ty  ministry a všechny možné vykládat o tom,  jak nám tam či onde dají miliony, miliardy, tak mi to nepřipadá normální. Všichni lidi se bojí, víc jak před 89. Bojí se o to, aby mohli uživit rodiny, aby měli práci  a proto je to tady čím dál  tím horší pro živnostníky, OSVČ a   normální podnikatele. Pořád nás všechny straší, tu hned Amerikou, tu zase hned Ruskem. Pan Kalousek zase strašil Řeckem. Byli jste v cizině? Tam se tak nešlape po určíté skupině lidí. Tam vědí, že za vědomosti se musí platit. Platí se školné. Nemocnice  jsou soukromé. Lidí  co jim  nosí peníze si váží, nebo alespoň to tak vypadá a to stačí. Nestraší, nevyhrožují jako pan Diensbier, Mládek, Kalousek,Schw. Opravdu volme do   s e n á t u  lidi, kteří budou fandit soukromému podnikání v zemědělství, průmyslu ve službách atd a čestnému jednání. Na obcích si t  domácí lidi více pohlídají.

Re: Kristepane, jak si to tito lidé vůbec mohou dovolit.:
Autor: J. Malá Datum: 22.8.2014 12:41

Anebo nevolme do senátu vůbec. Jakápak pojistka parlamentu, když senátor může být ministrem nebo poslanec senátorem.?Když c jedné komoře něco schválí, ve druhé přece nebude proti:Ať vláda a parlament  se neflákají, ale kvalitně pracují a pak nepotřebujeme jakési hodně drahé a zbytečné pojistky. Výlety- ty jim jdou. 5senátorů u Niagarských vodopádů za 4 miliony, 4senátoři na Velikonočních ostrovech za 7 milionů....a to dosud nevíme všechno- ani se nedovíme. Co na těch místech hledali?Vypadá to, že letos se rozdělili na skupiny po 4-5 a dovolená každé z nich stále cca 5 milionů. - takže krát 20 cca 100milionů jen za výlety. Trošku drahá pojistka, když vezmeme v úvahu jejich nulové výsledky práce a obrovské platy s náhradami a požitky.

Valná většina podnikatelů jsou ti, kteří se neživí :
Autor: B. Senklár Datum: 19.8.2014 11:16

ze státních zakázek a nejsou přisáti na politické panoptikum. A tito jsou vystaveni největší buzeraci ze strany státu, prominentní podnikatelé nemají s platnými zákony starosti, vždy se najde nějaká cestička, pokuta se odpustí, zahraniční firmy mají daňové prázdniny a až jim skončí, odejdou do jiného státu, kde mají zase další výhodičky a po sobě zanechají boudy z vlnitého plechu. Daňové zákony jsou čím dál tím víc nepřehlednější, na to, aby vůbec fungovaly musí MF vydávat tisíce prováděcích předpisů, vyhlášek a pokynů. Obsahují tisíce výjimek a dnes už jim nerozumí ani daňoví poradci. A i kdyby, poslední slovo má správce daně, a jak je vidět, tento stav se nezlepší, není zájem.

:)))))))))))) Je to beznadějný boj:
Autor: V. Ondys Datum: 19.8.2014 10:03

se socialistickým přerozdělováním a normalizačními kariéristy, kteří se o kapitalismu dozvěděli na VUMLu a bezohledně, :)))) jak to umí jenom komouši, svý :)))) vědecký znalosti praktikují na úkor samostatnějších a schopnějších.

Jen bohatí jsou nadějí chudých. Proto jsme na tom tak dobře.:
Autor: K. Janyška Datum: 19.8.2014 9:42

Nárůst českých milionářů je extrémně vysoký a přitom jsme chudobou nejméně ohroženi na světě. To je vynikající výsledek... Dzp.

Re: Jen bohatí jsou nadějí chudých. Proto jsme na tom tak dobře.:
Autor: F. Lesniak Datum: 19.8.2014 10:02

Každý je ohrožen něčím jiným. A nejzajímavější na tom je ta skutečnost, že když je někdo pitomec, tak to nepozná. Ale chudáci ti všichni kolem.

Tento stát stále řídí :
Autor: T. Kočí Datum: 19.8.2014 8:44

Máte pravdu. Příklad za všechny . Paní z malého města co má obchůdek s košťaty a jinými drobnostmi dostala pokutu 250 000,- za to, že jí tam zaskočil syn.

Až příjde ten čas:
Autor: Z. Švrček Datum: 19.8.2014 8:35

a většina (a to myslím je přehnané - stačí dostatečný počet) podnikatelů, živnostníků a vůbec osob, které ke svému životu nepotřebují stát, to pověsí na hřebíček, tak to teprve uvidíme, jaká vapukne mela. Najednou se zjistí, že ty Babišovy "velké firmy", které prý jsou důležitější, tenhle stát neuživí! Nebude na pravidelné přídavky na platy úředníkům i ostatním státním zaměstnancům, které si tak vedení státu kupuje pro další volby,  stejně tak na štědré podpory a dávky lidem v sociálním systému, kteří si již zvykli jak na dávky, tak i na ty sliby, nebude na podpory v nezaměstnanosti, která se zvětší právě o ty, kteří na hřebíček pověsí své podnikání, či živnost a bohužel nebude ani na peníze pro ty, kteří do systému léta letoucí pro všechny jmenované kategorie dotovaných přispívali z vlastních daní a nyní je potřeba je udržet nad vodou - na důchodce. Stát - jeho představitelé - si to zatím neuvědomují, nebo to spíše vědí a mají důvod mluvit a jednat jinak. Snad spoléhají na to, že pro mnohé dnešní živnostníky je jasné, že by je stát nedokázal jako nezaměstnané, či důchodce nad vodou udržet, s živností napraští a raději přejdou do šedé ekonomiky jako kdysi za totáče? Dost nebezpečné.

Re: Až příjde ten čas:
Autor: V. Kain Datum: 19.8.2014 12:59

Jak byli naivní ti,kteří skočili na ty vylhané kecy protřelému spolupracovníkovi STB.Však on ještě těm důvěřivým živnosteneckým dušičkám ukáže zač je v Pardubicích perník.S tím kupováním vybraných státních zaměstnanců to je pravda.To dokáží jedině socani a on to socan je jako poleno.

už to vidím:
Autor: M. Mýval Datum: 19.8.2014 7:09

Přijdu pro rohlík, vyzvednu si poředí a budu čekat, až se dostanu na řadu, protože registr rohlíků právě kolabuje.

Nějak nevěřím tomu, že by tenhle stát byl...:
Autor: B. Uhlich Datum: 19.8.2014 0:49

technologicky schopen monitorovat několik set tisíc (možná i přes milión..)lidí on-line... Když vidím jaké jsou problémy okolo převodů vozidel a stanicemi technické kontroly... jaké jsou problémy jen v segmentu Policie- soudy, kdy si nejsou schopni prakticky poskytovat jakékoliv data on-line nějak nechápu, jak by si kdo chtěl představit, že půjde realizovat takový gigantický sběr dat. Navíc, i přes vidiny různých obskurních účtenkových loterií, nevidím moc pravděpodobné, že by se lidi nějak mocně vrhali na živnostníky a požadovali po nich účtenky... Dokud má živnostník k dispozici ono zaříkadlo, že " bez papíru to vyjde laciněji " obávám se, že lidé nebudou chtít platit víc než je nezbytně nutné...konec konců pěkným příkladem je situace okolo DPH ...řekněte mi, kdo (tedy kromě plátců DPH) platí rád ještě dalších 21% navíc... ???   Ano jistě už vidím reakce, že by si ta živnostenská holota zasloužila, ale všem těm spravedlivým bych doporučil, aby si to taky zkusili..pak by třeba mluvili jinak...  Ale ať je to jakkoliv, stále si myslím, že nejdůležitěší věcí je a bude zda se někomu podnikání vyplatí nebo ne. To je přesně to, co se tady stále nechápe..tady je takový zvláštní úchylný názor, který zmiňuje už autor v článku výše a sice, že živnostníka lze libovolně zdaňovat a zpoplatňovat a nějak se tady obecně nechápe, že i ten živnostník se jednoho dne může dostat do situace, kdy se mu podnikání prostě už nebude vyplácet a on už prostě nebude ochoten dřít od rána do včera a mít za to prd a tak si řekne..dost a půjde si stoupnout na sociálku a pracák..jestli se to téhle společnosti pak vyplatí ..no to nevím , nevím...

Opravdu se nedivím, že vzkvétá šedá ekonomika.:
Autor: F. Lesniak Datum: 19.8.2014 0:46

Parchanti ve vládě jenom vymýšlejí další a další hovadiny, které znepříjemňují život obyčejným lidem, kteří se rozhodli starat se sami o sebe. Tito lidé stát nepotřebují, ba právě naopak, stát jim hází klacky pod nohy. Oligarcha  Babiš si již nakradl, majetek dávno zlegalizoval, tak teď bude ten pan spravedlivý. Měli jsme tady i pana čistého a víme, jak dopadl. Takže holič či švec si budou muset pořídit PC nebo tablet a platit měsíční poplatky za připojení, aby Bureš, pardon Babiš viděl, kolik podrazil bot a kolik ostříhal či oholil zákazníků a kolik přitom zničil nůžek nebo spotřeboval floků.  A takový Rittig, Janoušek a další grázlové se jen smějí. Proboha, koho ti živnostníci volili? A že jich je téměř milión?

Re: Opravdu se nedivím, že vzkvétá šedá ekonomika.:
Autor: B. Uhlich Datum: 19.8.2014 0:55

Ano, to je přesně ta otázka , kterou si také kladu...koho volí živnostníci? Já se přiznám, že jako živnostník mám ovšem problém volit kohokoliv... ono , když se na to podíváte..tak vlastně o živnostníky tady nemá zájem vůbec nikdo... Levice nás má za příživníky a pravice nás má za hovádka toliko potřebná jen k volbám, ale ve skutečnosti tady pro živnostníky neudělal nikdo, ani ta pravice, vůbec nic... :-(

Re: Opravdu se nedivím, že vzkvétá šedá ekonomika.:
Autor: V. Mlich Datum: 19.8.2014 10:59

Zkuste si projít kandidátky do komunálních voleb, která strana má jaké procento živnostníků a zjistíte, koho má volit živnostník.

Re: Opravdu se nedivím, že vzkvétá šedá ekonomika.:
Autor: B. Uhlich Datum: 19.8.2014 21:21

Mno, myslím, že jste poněkud mimo..tedy nic ve zlém, ale dvě základní skutečnosti: za 1) komunální volby jsou do takové míry specifické, že je úplně jedno jak a kde se tam účastní živnostníci..to přeci nevypovídá vůbec nic o straně, která má živnostníky na kandidátce...  což souvisí s tím, že za 2) myslím, že to, že si někdo na kandidátce napíše za jménem OSVČ, nebo živnostník má rovněž nulovou vypovídací hodnotu....oni jsou totiž OSVĆ úplně všichni... on i takovej Janoušek je určitě OSVČ...  :-(

Re: Taky se nedivím :-)) a bude hůř!:
Autor: K. Frauknecht Datum: 19.8.2014 7:38

K těm volbám. Obávám se, že podobně jako většina volících, podlehli živnostníci kecům o boji s korupcí a pohádce, že bude líp. Inu, i živnostník je Čech :-).

Re: Taky se nedivím :-)) a bude hůř!:
Autor: B. Hamáček Datum: 19.8.2014 7:52

Bohužel těch co podlehnou bl.ejm levicovejm žvástům je dost i ve světě , pak to tak taky vypadá. USA - Obama, v Evropě jsou socani na vzestupu v Jižní Americe - škoda mluvit. Samé levicové slibotechny . Pak se všichni diví co se to stalo.

žije se lépe a radostněji:
Autor: M. Mýval Datum: 19.8.2014 8:04

Když si někdo dá Babišovo lejno a říká tomu párky, není co řešit

Hlupáků je většina:
Autor: J. Fleiszner Datum: 19.8.2014 0:23

Hodně drobných podnikatelů ani nemůže dodržet všechna nesmyslná a podnikání znesnadňující nařízení a nemůže ani platit vše, co stát požaduje. Ne, neznamená to, že podnikatel špatně hospodaří nebo je nešikovnej, ale znamená to, že je stát zatížil takovým způsobem, že jsou nuceni podvádět. Při dodržení všech pravidel (logických i těch ostatních) by totiž zkrachoval.

Takový podnikatel nemůže vykřikovat, že tak činí, protože by se mu stát rychle "podíval na zoubek". Všechny strany od "sameťáku" slibovaly, že zjednoduší podnikání a budou ho podporovat. Nikdy se tak nestalo. Většina lidí jsou zaměstnanci a o zaměstnavatelích si myslí, že je dřou z kůže a dávají jim tak 1/3 toho, co si zaslouží. Pak jdou a volí nějakou levicovou stranu (až na Svobodné jsou teď k dispozici jen ty levicové). Výsledek jsou vyšší daně a ještě větší tlak na lidi, kteří ostatním práci zařizují. To se samozřejmě odrazí i na výplatách zaměstnanců. Hlupáků je totiž v každém národě většina.

Re: Hlupáků je většina:
Autor: M. Stuchlik Datum: 20.8.2014 0:06

A na Svobodných jsou pravicové akorát kecy. Když přijde na lámání chleba podpoří Putlera, stejně jako jejich guru Klaus.