30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


POLITIKA: Taky máte na Facebooku ban od pana Okamury?

10.1.2020

Pan Tomio Okamura, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda hnutí SPD nám na blogu idnes popřál hodně radosti a štěstí. Současně se vyslovil pro zdravou, ostrou, ale korektní debatu.

Což je samozřejmě správné a z úst politika, jenž má křeslo ve vedení našeho zákonodárného sboru, navýsost potřebné. Ve svém novoročním blahopřání se sám pasoval na demokrata, což neopomenul zdůraznit. Doslova uvádí: „Tolerance ale znamená to, že do veřejného života nebudeme vnášet osobní nenávist. Dnes ve veřejném prostoru začíná chybět diskuse bez emocí, diskuse nad fakty, diskuse bez urážení a dehonestování protivníka, diskuse čistě o daném tématu. A přeji to nejen sobě jako politikovi, ale také svým protivníkům, svým voličům i nevoličům.“

Skvělá slova. Tedy - bylo by to skvělé, pokud bychom vzápětí nenarazili na realitu, která se od slov pana předsedy SPD tak trochu odchyluje.

Už ve zmíněném článku na Nový rok jsem vznesl zcela korektní dotaz, proč pan Okamura ihned zablokuje na svých FB stránkách každý - tedy i slušný - dotaz, jenž není vůči jeho politické linii souhlasný. Tedy přesně to, o čem pan Okamura výše píše, že je to, co tu chybí (opakuji - slušný dotaz jeho nevoliče). Odpovědí bylo smazání (v diskusi na idnes je to legitimní nástroj, ale politik by měl být v demokracii připraven odpovídat i na podobné dotazy). Pan Okamura v předmětném článku kritizuje tzv. „stranickou demokracii“, volá po té opravdové, bez přívlastků, ale současně ihned maže jakoukoli, i zcela slušnou kritiku. Že bychom byli svědky zrodu nějaké „nové“ demokracie?

Naopak, na jeho stránkách se objevuje - a zůstává tam - celá řada výroků, které nepatří do společnosti, jež si chce říkat slušná. Kupříkladu - migranti jsou tam přirovnáváni ke krysám, které je nutno hubit, k potkanům, kteří se nekontrolovaně množí, k opicím, které slezly ze stromů. Jako řešení tohoto problému navrhují diskutující (nesmazaní) střelbu, jed na krysy, případně nového Hitlera. Nechci teď hodnotit, jestli u těchto pisatelů jde či nejde o trestný čin, toto by mělo být v rukách orgánů Policie ČR. Jde mi o tu proklamovanou slušnost, toleranci a vnášení osobní nenávisti, emocí atd., viz výše uvedená citace.

Je třeba ještě připomenout, že pan Okamura přirovnal Evropskou unii k Třetí říši, vychvaluje skupinu Ortel, která je oblíbená u specifické skupiny našich obyvatel, jež je poznatelná vyholenými lebkami, býčími šíjemi a občas zvednutou paží, která samozřejmě ukazuje, jak vysoké túje mají na svých zahrádkách. Je třeba rovněž připomenout, že pan Okamura na svém FB účtu bezostyšně lže Kupříkladu o české romské ženě s mnoha dětmi, jež bere dávky 75 tisíc korun. Šlo o zcela jinou ženu, jiného jména, bytem nikoli v ČR, ale v Anglii. To, že tato informace je jednak lživá a jednak vyvolává ony škodlivé emoce, o kterých pan Okamura píše, je již zřejmě mimo jeho rozlišovací schopnost.

Osobně tedy přeji panu Okamurovi totéž, co on popřál svým spoluobčanům ve svém novoročním článku. Jen s tím drobným rozdílem, že já to myslím skutečně a vážně.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.