27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 27.9.2010 22:06

Přichází nový Stáník.

Pan Sobotka, človíček, který po škole jen bloudil stranickými sekretariáty to je opravdu "výhra" pro ČSSD. Bude plakat, až s ním staří šíbři zanedlouho zametou.

Ale voliči socdem mají co chtěli.

Ve svém okolí bohužel znám jen voliče socdem - obyčejné lidi  přímo posedlé tím všeznalým "spravedlivým rozdělováním". Pro politika je to možná zlatý důl. Pro život je to na nic.

Článek jinak sedí. Až moc přesně.

V. Michl 27.9.2010 23:41

Re: Přichází nový Stáník.

Bohúš šel skutečně ze školní lavice přímo do lavice parlamentní. Dnes je to druhý (po Jyrkovi) nejzprofanovanější politik - lhář. Kam vítr, tam plášť.

F. Vízek 27.9.2010 19:39

Smutná pravda...

Neřekl bych, že jsou to Filipovi komunisté, kteří  hlásají vládu jedné strany, jedné pravdy a jednoho vůdce...  

To se nyní ozývá spíše z pravé části politického spektra.  A tady na stránkách NP dokonce dennodenně !  Levice = škůdce. Vymazat !

Volání po TOTALITĚ skoro jednadvacet let  po "sametu", to je teda úroveň ! 

H. Lukešová 27.9.2010 19:51

Re: Smutná pravda...

Skutečně? Pamatuji do doby, kdy Paroubek VŠE válcoval s komunisty (to tehdy když měli socky a komouši 117), tak pravicové a středové strany si ani ruce neumyly. Teď, když byly socky zbaveny moci, tak pláčou a pláčou. Až zase vyhraje levice, nastanou velké pogromy na pravičáky...

M. Vondráček 27.9.2010 19:56

Re: Smutná pravda...

To já si pamatuji doby , kdy moji rodiče byli v kriminálu, zatímco soudruzi soudruha Vízka hospodařili na jejich majetku ...

H. Lukešová 27.9.2010 20:19

Re: Smutná pravda...

To je doopravdy hrozné, pane Vondráčku. Rodiče mé babičky (tudíž moji prarodiče) byli statkáři (tudíž kapitalisti a buržousti), veškerý statek jim byl zabaven a oni mohli dělat jen podřadné práce. Doufám, že  hrozba socek a komoušů nebude tak tragická.

B. Brousková 27.9.2010 23:39

Re: Smutná pravda...

Já si to také pamatuji. Až na to , že kecy o neumytí rukou bez opozice vedl Paroubek až po volbách , kdy se domníval, že mu volby prohrál Kubice a spol.  A to není zase až tak daleká minulost. Také si ovšem pamatuji doby , kdy nám vládla pravice nejpravicovatější a skončilo to úspornými balíčky a následně Sarajevem, sto let mrtvým maďarským sponzorem a jakýmsi dervišem z Indie, který nažebral zopár miliónou, aby je pak poskytl ODS. A kdeže byl tehdá konec Paroubkovi? Holt někdo má paměť selektivní a pamatuje si jen to, co si chce pamatovat. A co nechce slyšet , to se nikdy nestalo.

M. Prokop 27.9.2010 22:19

Re: Smutná pravda...

V lepším případě jste jen popletenej komunista,

v pravděpodobnějším prostě propagandisticky lžete, jak komunistové vždy činili.

J. Slanina 27.9.2010 22:23

Re: Smutná pravda...

Ježíšikriste, šlápněte mu už někdo na ty hadičky.

M. Prokop 27.9.2010 18:57

Ještě jste zapomněl

na poraděnka Švejnara. Také tam vykukoval, v té squadře.

J. Kejkrt 27.9.2010 19:00

Re: Ještě jste zapomněl

S návrhem na vyšší zdanění nemovitostí, se kterými nelze utéci na Bahamy nebo do šedé zóny. Bléééééééééééé-

Z. Novák 27.9.2010 17:37

Ach jo!

Ten článek mi připomíná vyvrhnutý osah žaludku účastníka svatby,který snědl alespoň 6 chodů! My se na to všichni díváme a zasvěceně o tom diskutujeme.

Samozřejmě, že nás netěší, dívat se na tu tlupu blbců, kteří jsou bez Paroubka opravdu " stínová strana " a nebyli schopni udělat třeba mimořádný sjezd, nebo se zrušit.

Povězte mi ale, kdo má hájit zájmy cca 60% lidí v tomto rozkradeném státě? VV zradila, lidovci Kalousek zrušil a ve tředu spektra zeje díra jak hrom! Sice se tam tlačí ODS ale té již nikdo nikdy věřit už nebude, ani těch 60%.

Zbývají odbory, ten novorozenec, který se teprve rozkoukává.Tak na jeho zdraví!

M. Vondráček 27.9.2010 18:35

Re: Ach jo!

O jakých 60% mluvíte ??

M. Prokop 27.9.2010 18:58

Re: Ach jo!

Tak nekraďte a nebude "rozkradenej".

F. Vízek 27.9.2010 16:08

Chvála - OPOZICE !

Nechceme-li se vrátil k dobám "jediné pravdy", "jediné správné cesty",  "jediného vůdce" , potom je třeba říci naplno: pluralitní politický systém potřebuje filozofy i ekonomy levicové, pravicové, jinými slovy liberální, konzervativní, křesťanské  i socialistické..., aby z jejich sporů vykvetla ta nejlepší řešení daných problémů.

Ostrakizovat a ironizovat či dokonce umlčovat =  start k nové totalitě.  A to se NIKDE a NIKDY neosvědčilo. A když, tak jenom na chvíli - a pád dolů byl poté děsivý. 

Takže závěr: čtěme a studujme "protivné" opoziční názory. Je to rozum zadarmo: učí nás to přemýšlet, učí argumentovat, čili  -  zdokonaluje nás to. 

S. Netzer 27.9.2010 16:49

Re: Chvála - OPOZICE !

Nechte si svá kázaní od cesty, Vízku!

Český národ podal v minulých volbách důkaz zodpovědnosti a zralosti, když nesedl na lep strategii toho upoceného hnusa, který je ostudou opravdové sociální demokracie!

"Názory" takových velikánů, jací jsou v čele české socdem "zdokonalují" snad Vás, ale tento pocit - a o nic jiného se nejedná - s Vámi bude sdílet mizivá menšina bezmozků.

M. Vondráček 27.9.2010 18:34

Ostrakizovat a ironizovat či dokonce umlčovat

nepřípomíná Vám to vrcholné představitele CSSD . Zvláště pány Ratha a Paroubka ??

M. Prokop 27.9.2010 18:59

Re: Ostrakizovat a ironizovat či dokonce umlčovat

Jenom zastuzenej komouš ......

F. Vízek 27.9.2010 19:35

Kdo teskní po totalitě?

Neřekl bych, že Filipovi komunisté hlásají vládu jedné strany, jedné pravdy a jednoho vůdce. To se často v ČR ozývá z pravé části politického spektra. 

A tady na stránkách NP dennodenně !

Volání po TOTALITĚ skoro jednadvacet let  po "sametu", to je teda úroveň !

M. Prokop 27.9.2010 22:18

Re: Kdo teskní po totalitě?

V lepším případě jste jen popletenej komunista,

v pravděpodobnějším prostě propagandisticky lžete, jak komunistové vždy činili.

D. Švik 27.9.2010 13:23

Průměrů bude vždy "více"

Není příliš složité si spočítat, že levicový volič je "průměrný" občan.Tedy člověk spíše s nižším vzděláním,menšími ambicemi,menší potřebou osobní svobody...Takovýto volič je pak doplňován "levicovou smetánkou",tedy nejrůznějšími environmentalisty, feministy, multikulturalisty atd.Víme o kom je reč.Většinou vysokoškolsky vzdělání tlučhubové.Pro pravicového voliče bývá občas složité zvednout zadek a jít zastavit to levičácké šílenství. Obzvláště, když vidí ten bordel, který kolem sebe na levo i na pravo politici dělají.Nezbývá než doufat, že součásná vláda nezahodí svou výjímečnou šanci

P. Vandas 27.9.2010 14:10

Re: Průměrů bude vždy "více"

Pane Šviku, jste velmi blízko i mého hodnocení problému. S tím zvedáním našich zadků, jste to přímo trefil.

J. Kejkrt 27.9.2010 12:33

Autor si zaslouží obdiv minimálně za přípravu. Já bych ty slátaniny nečet.

Ale je dobře, že to někdo udělá a napíše o tom. Jestli tendenčně nebo pravdivě, to ať si rozhodne každý sám.

Pokud jde o autorovy obavy z volebního vítězství ČSSD pod vedením Zubaté pleše, ty nesdílím. Jistě, stát se může všechno, ale jestli je v tomto národě nadpoloviční většina pitomců, o tom si dovolím pochybovat. je to spíš na stranách z opačné strany spektra, aby s občany (voliči) správně komunikovaly, vysvětlovaly a nehrály levou.

F. Vízek 27.9.2010 16:14

Ruku na srdce...

Čekal snad někdo, že po dvaceti letech BUDOVÁNÍ KAPITALISMU - kdy se u vlády zhruba půl na půl objevila levice i pravice -  se bude v ČR dít to, co se nyní děje? 

A že výsledky  budování budou takové, jaké jsou (pokud jde o ekonomiku, právo,  soudnictví, školství, zdravotnictví, státní správu, sociální péči, zaměstnanost, kriminalitu, bydlení, úroveň médií...) ?  

Nebuďme naivní:   Že by vinu na tom všem nesl - jak je vytrvale všem v médiích vštěpováno - levicový Jiří Paroubek, který se na chvíli ocitl v roli předsedy vlády?  Kdo tomu může věřit...?

V. Kain 27.9.2010 17:06

Re: Ruku na srdce...

Ne, na tom nenese vinu jenom Paroubek.Měl byste ale říci pravdu kdo za to nese vinu,že jsme tam kde jsme.Víte moc dobře,že bolševik je všude rozlezlý jako morová rána.Právě z komunistů se stali přes noc kapitalisti nejhrubšího zrna.Ti přesně jak byli zvyklí z dob reálného socialismu,tak i v nové době si udělali z pracujících vonuce.Takže si ty svoje oblby račte strčit někam.

J. Kejkrt 27.9.2010 18:59

Re: Ruku na srdce...

A co byste chtěl, mít všechno růžové, voňavé, pravoúhlé a dezinfikované?

Bolševik měl desítky let všechnu moc a možnosti - a dokázal kulový. Teď holt se věci vyvíjejí samy a trochu nerovnoměrně - tím nerovnoměrněji, čím víc do nich vláda (a pod) strká prsty.

Na Paroubka nic nesvádím, přestože neskrývám radost, že už je passé.

J. Skotnica 27.9.2010 19:31

Re: Ruku na srdce...

To máte  těžké, pane Vízku, jestli pořád vidíte spálenou zemi, zkuste očaře, nebo že by jiného specialistu?

F. Vízek 27.9.2010 19:56

Čekal jste?

Opravdu jste čekal, že jednadvacet let po "sametu" nebudou skoro na nic peníze? 

Nebylo tehdy řečeno našimi ekonomy - optimisty, že za 5 let se málem vyrovnáme Rakousku?  A ekonomy - pesimisty, že to bude až za deset let?

Máme více než dvacet let od pádu totality - a sešup s kopce nabírá na tempu.  A vládly nám tuskoro půl na půl vlády "prrravé" i ty "levé"... 

Čekal jste takový stav věcí veřejných a -  tomu odpovídající morálku?

H. Lukešová 27.9.2010 11:10

evropští levičíci

jsou škůdci. Zabíjejí naše hodnoty. Včera na úvodníku pana Neffa (Havlův hlas rozumu), se do mě pustil jakýsi Klepal, který mě napadl kvůli tomu, že jsem pochválila natalitu pana Vandase a řekla jsem, že lidé jako on zachraňují bílou populaci naší země. To je snad zločin říci, že se bílá populace má rozmnožovat? To je snad zločin hlásit se k bílé populaci? To je ale myšlení všech levičáků, nenávidět sám sebe, svůj původ. Tím neříkám, že jsou barevní horší než my,to v žádném případě, ale patříme k bílým, tak bychom měli projevovat hrdost na naši kulturu a civilizaci. To však Klepal nechápe.

J. Skotnica 27.9.2010 11:26

Re: evropští levičíci

Víte, Kopretino, nezlobte se, ani si to asi neuvědomujete, ale mně se zdá, že tak ňák instinktivně tíhnete k Hayekovi.