POLITIKA: Tak se nám zbláznil ministr
A přitom vypadal dlouhou dobu tak solidně. Na českého minstra dokonce neuvěřitelně solidně. Zároveň neuvěřitelně dlouho ve funkci. Ofšem, jak se zdá, česká vláda není mezi běžnými vládami žádnou výjimkou, a tak osobami od počátku "alternativně myslícími" či postupně zešílevšími někdy přímo překypuje.
Prosím, aby laskaví čtenáři vzali na vědomí, že v tom není naše vláda žádnou výjimkou. Jistá německá ministryně zatajuje při čtení pohádek své dceři, kdo je v ději chlapeček a kdo holčička, aby ji vychovávala "genderově vyváženě". Australská předsedkyně vlády si prý skutečně myslí, že když dá na obaly cigaret hnusné obrázky, že lidi přestanou kouřit. Prdlajs! Sám jsem viděl v jedné nejmenované zemi, kde mají podobně "z-odporněné" obaly cigaret, jak si mladá dáma koupila "cíga", roztrhla obal, za průhlednou folii strčila obrázek roztomilého pejska a s rozkoší si zapálila. A bylo vymalováno.
Jistá naše ministryně trvala na obalech na koblihách, jiná ministryně školství, známá pod přezdívkou "Frau von Kuchta" vyhlásila jako svůj politický program "napravení křivd" na sudetských Němcích, jiný ministr zase zaváděl ve spolupráci s jihočeskými vědkyněmi pohlavně genderové oslovení, takže místo žena-strážník zde byla najednou strážnice, a našli by se další mašíblové.
Ministr Heger vypadal dosti dlouhou dobu celkem normálně, ba dá se říci skoro až lidsky, což bývá u ministrů nezvyklé. Až před koncem roku náhle začal bojovat s nepravostmi. S kouřením a alkoholem. "Vládcové moderní společnosti potřebují," jak píše Stanislav Komárek v knize Muž jako evoluční inovace, "obyvatelstvo maximálně flexibilní, pružné, zato však co nejvíce infantilní a nic si dlouho nepamatující." Přesně v tomto duchu jsou vedeny všechna ta lidumilná nařízení a zásahy, "že abysme byli zdraví".
Pokusy zakázat různé strašlivé metly lidstva, jako je kouření a pití alkoholu, nejsou ničím jiným než úředním pokusem přesvědčit občany, že jsou osoby duševně nezralé, rizik si nevědomé, osoby nesoudné a nesamostatné, o které se bude moudrá vláda vedená skupinou osvícených myslitelů starat. Že aby si neudělali nějaké bebíčko. Moudří pachatelé dobra a vláda se o ně postarají.
Nebudete kouřit, milí občánci, a bude zdraví a zmizí rakovina plic. Už za soudruhů byla na sirkách vytištěno heslo "Nekuřáci dobří v práci, zdraví jsou a neutrácí". Lidi, mrchy, kouří furt!
Co by lidi měli dělat, aby zmizela třeba rakovina prostaty anebo tlustého střeva, to vláda ještě neví, ale určitě na to přijde některý z grantem vyfutrovaných vědeckých kolektivů. Já si to sice nedovedu představit, protože pánové čůrat musí a erekci, při které funguje právě ta prostata, tedy "předstojná žláza", v které se pak dělá ta rakovina, tak tu nelze z činnosti vyloučit, neboť i při záměrném pokusu ji ovlivnit pouze mozkem je její funkčnost prakticky neovlivnitelná. Jak vědí pánové i dámy. Co se týče střev, že bychom nejedli, aby byly střeva navždy zdravá, to by asi taky nešlo. Ale můžeme, dle některých, přestat kouřit a nastane fšude ráj (budeme si místo toho píchat drogy, ale to už moudrá vláda vyřeší tím, že nás všechny zavře).
Jo a podle televizních zpráv na ČT 1 den před Silvestrem se prý moudrý ministr a vláda zásadně rozhodli skoncovat s českým alkoholismem. Protože podle statistik se u nás děsně chlastá. No, autoři statistik asi nikdy nebyli v Polsku, Rusku, Ukrajině. Ale asi ani ve Španělsku, kde si běžně řidiči dávají při přestávce v jízdě jednu sklenku "vino tinto" a kde si Španěl nedovede večer bez lahvičky vína představit. Pardon, Španěl středního věku. Mladý Španěl dbalý své cti hulí marijánu, kterou si sám vypěstoval.
V podání hlasatelky zpráv na ČT to vypadalo, jako když se vláda rozhodla vyhlásit protialkoholické stanné právo. Případně "soubor opatření". Vládní mudrc, co tohle vymyslel, asi nic neví o tom, jak dopadli soudruzi Antonín Novotný a Gustáv Husák, když zaváděli zákazy prodeje alkoholu nejprve na 1. máje, pak fšude a obecně do deseti hodin dopoledne. Proletariát pak nasával, zvláště na Ostravsku a Slovensku, z lahví koupených den předtím.
Největší úspěch mel soudruh Gorbačov, když zavedl "suchý zákon", takže se v SSSR začalo tak strašlivě chlastat a takové patoky, že to výrazně pomohlo ke konci bolševické říše. Když jsou lidi nas... míchnutý a ještě se nemohou ani ožrat, tak bývá zle.
Pitomost vyhlášených "opatření" je přímo do nebes volající. Když strana a vláda - pardon, dneska vláda a parlament - nakáží, aby vůči pivu v restauraci levnější nějaký nealkoholický nápoj, i nejpitomější hospodský začne prodávat za 5 Kč sklenici čisté vody a bude vymalováno.
Zakázat prodej chlastu v kioscích znamená, že se budou muset somráci obtěžovat do supermarketů a kupovat si tam "krabicové víno" anebo to dělat jako za totáče. Pokud soudruh ministr v těch dobách studoval lékařství a pan ministerský předseda jinou vysokou školu, já, úradkem Strany původním povoláním dělník v chemičce, jim prozradím některá tajemství. Když soudruzi zdražili chlast, takže láhev vína stála cca 20 Kčs, tedy dnes v porovnání s platy cena tak cca 200 Kč, začaly se dít věci.
Výroba domácích vín překonávala rekordy. Bezinkáč a rybízák ovládly mnoho domácností. Zahrádkáři zavedli velkovýrobu. Na Moravě, ale i v Čechách a na Slovensku se tuplem se začalo hromadně pálit. Ajaj, ta východňárská lavórovice, co ji dováželi stavební dělníci, ta byla jen pro silný chlapy!!!
Dále se začal "čistit" a popíjet i denaturovaný líh. Znal jsem hrdiny, co pařili i lihový roztok šelaku. Zvláště blbí a neschopní čichali toluen. Chytří spolupracovali s techniky a od nejmenší chemické fabriky až po VŠCHT a výzkumné ústavy všude běžely v laborkách "kolony". Proletariát pil Okenu, mlsouni si kapali Alpu francovku na cukr. Když to pak přesáhlo únosnou míru a soudruzi pochopili že tudy cesta nevede, dali do prodeje ve velkém "bylinná vína" (ježišmarjájosef, to byla opice!) a v putykách se začala prodávat silnější "Okena", divoce modrý alkoholický nápoj zvaný "Raketa". Měl sílu a razanci rakety. Pro nejchudší byla v prodeji tzv. "výčepní lihovina", lidově zvaná "bílá otrokyně". Podrobnosti naleznete v díle Jiřího Grossmanna a Miloslava Šimka, jejichž výzkumných výprav na toto téma jsem se též zúčastňoval.
Když už to dneska po vší té kontrole a kolkování a jiném blbnutí došlo tak daleko, že existují plné sklady nelegálního chlastu, který se nevyrobil na koleně (obraťte se, milí ministři, na odborníky z VŠCHT, oni vám to vysvětlí, když o tom nemáte ani páru), tak chápu, že je malér.
Ale hlavní malér je, že jakýsi euroúředník, tupec mimořádného formátu, nechá vyrábět v rámci boje proti alkoholismu metanol, místo aby se vyráběl pro stejné účely čistý etanol, tedy líh, který stojí výrobně naprosto stejné peníze, a denaturoval se – třeba toluenem. Jak se to vždycky dělalo. Za ty mrtvé může jak parta chemických negramotů, která netušila, co vyvádí, ale hlavně ti fanatičtí bojovníci z Brusele, co dovolili ve velkém běžně prodávat metanol. S těmi "nejušlechtilejšími" úmysly.
Místo vymýšlení "peachovin" donuťte Brusel, aby zarazil hromadnou výrobu metanolu, a nebudou z průmyslově vyráběného metanolu hromadné otravy.
A přestaňte bojovat "proti neřestem", stejně víte, že nic nevybojujete. Čím víc budete bojovat proti kouření, tím lépe pro drogové mafiány. Čím víc boje proti alkoholismu, tím víc národ chlastá, jako Skandinávci.
Máte, milý pane ministře, na starosti malér v podobě nutnosti dát dohromady cedník zvaný veřejné zdravotnictví. Tam je plno práce. Boj proti černým výrobcům lihu nechte na policii. Od toho tady je.
Už Tomáš Akvinský pravil, že Pán Bůh tady není proto, aby za nás všechno rozhodoval a staral se o každý náš krok. My musíme být sami zodpovědní za sebe a své činy. Společnost složená z otroků, kteří nevědí, co mají sami dělat, a řídí je vrchnost, nefunguje. Na to přišli už staří Řekové,když vymysleli demokracii, a pak to znovuobjevili ve feudalismu "tomisté" ve 13. století.
Totéž platí i dnes. Pán bůh nebude rozhodovat za nás, co smíme a co nesmíme, a už vůbec zde od toho není vláda, aby za nás rozhodovala, jak máme žít a na co umírat.
Možná by si na desky vládního spisu "Co udělat s tím malérem s metanolem a černou výrobou lihu" mohla vláda nalepit štítek s citátem: "Věci existují nebo neexistují; to, že existují, způsobuje nějaká nutnost."
Ovšem, není to na naše ministry moc složitá myšlenka?