10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


POLITIKA: Tak jen na čtyři roky a dost, říká Andrej

11.10.2017

Budu v politice jen čtyři roky a poté odejdu do soukromí, prohlásil zatím nejsilnější kandidát na premiéra.

Člověk, který se pohybuje v temných vodách Palerma (míněna naše politická scéna a stát) už více jak dvacet let a zná ho mnohem lépe než kterýkoliv politický komentátor, ještě před několika málo lety tvrdil, že on do politiky nikdy vstupovat nebude, a to proto, že je bývalý komunista a profláknutá persona.

Člověk, který si dlouhou dobu nemohl vzpomenout na to, kdo vlastní Čapí hnízdo, aby se mu poté za ovací jeho vlastních satrapů v parlamentní žvanírně náhle vrátila paměť a vybavilo se mu, že to jsou jeho vlastní děti.

Člověk, který přísahal na jejich zdraví, že nikdy nebude ovlivňovat práci právě nakoupených novinářů, aby poté vyšlo najevo, že je úkoluje načasováním a obsahem zpráv na své politické odpůrce.

Člověk, který stále není schopen přesně rozkrýt začátky svého podnikání, kdy dosáhl na nemalý majetek, aby jej posléze ve zmíněném odporném Palermu namnožil do nevídaných hodnot.

Člověk, který likviduje své obchodní partnery, kteří mu skočili na špek.

Člověk, který nejen své názorové odpůrce, ale i členy vlastní strany označuje off label jako debily.

Člověk už nyní znavený politikou, kterou si dle vlastních slov „posral“ život, bude nám ještě nejspíše čtyři roky objasňovat, že vyjma jeho příznivců všichni ostatní „kradnú“.

Prohlášení o dobrovolném ukončení mandátu před volbami v roce 2021 nevěří ani on sám. Od doby Ladislava Mńačka všichni víme, jak sladce chutná moc a jak je těžké, ne-li nemožné se jí vzdát. Dobře ví, že jeho hnutí ANO, postavené na hierarchii jeho uctívačů a nikoli na demokratickém principu, by po jeho odchodu zhaslo, a to z důvodu absence nějaké jednotící ideje.

Jde nejspíše o chytrý předvolební tah, který má přitáhnout ty voliče, kteří tak nějak už vědí, že pan Čistý má umazaný oblek ze všech stran, ale když je to na omezenou dobu, tak mu to tam taky hodí.

Seneca kdysi řekl, že šelma jednou vypuštěná z klece se do ní nevrací.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.