23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

POLITIKA: Tahle vláda neumí vládnout

Vystoupení ministra Blatného na tiskovce ve čtvrtek 4.2. bylo esencí vládní neschopnosti. Ten dobrý muž tam před mikrofony plakal, že se nedaří snižovat hodnotu indexu R a že počet nemocných je vysoký a že vláda se snaží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Nemec 9.2.2021 18:02

Přehlédl jsem se a četl autorovo jméno jako Radím Perlím ;-D

V. Pavelka 9.2.2021 17:01

Covid by si vytřel pozadí s jakoukoliv vládou ?To říkají děcka v Mateřské , při bá bo bábo:-)

P. Adámek 9.2.2021 16:38

Zase jeden článek autora, který akorát ví, že to vláda dělá špatně a howgh, domluvil jsem. Jestli já jsem to už někdy (včera, předevčírem, ...) nečetl a neslyšel?

J. Černý 9.2.2021 16:38

Příčinou jsou hyeny z opozice, kteří si mysli, že sabotovanim všeho svrhnou Babiše.

Opozice za celou dobu nebyla schopná předložit jasný plán opatření s přesným uvedením výsledků a důsledků. Jen řve, že je všechno špatně. Hlavně chce velké náhrady pro podnikatel za současného řvaní, že vláda zadlužuje stát

L. Novák 9.2.2021 19:28

No ale přesně takhle se hyena ;-O Babiš dostal do politiky! !!

Ztratil jste paměť? ;-D

Š. Hašek 9.2.2021 14:44

No, tak jí dáme 3-. Náš matykář dával i +5. Byl lidumil.

Předpokládám, že pokud to do pazour vezme Pirát s kostelníky, budou stanovat na palučku, tak se to votočí na 1-. Viděl bych Šojdrovou jako premiérku, budou snad kvóty a moderno, ne? Doba dredatých je za náma.

Ten pan autor snad ani netuší, že ho tady nečtou jen studentky DAMU. Z prváku. Nebo Minář.

A. Koukolík 9.2.2021 14:09

Hurá, už vím koho určitě nebudu volit. Je to ODS. Oni všichni tito všeználkové skvěle kritizují vládu, ale nikdy neuvedou, jak se to má dělat správně. Já musím říct, že jsem informován dokonale. Rádio, noviny, televize internet stále chrlí co se děje, co je nového co je zakázané, co se povoluje. Možná by stačilo umět číst. Ale co předvádí dnešní opozice? Nevolitelná bez vyjímky. A dnešní vláda? Ta byla pro mě nevolitelná už před třemi roky a to se nezmněnilo. Poradí mi někdo koho volit?

A. Forman 9.2.2021 14:20

Dejte si k tomu kafi koblihu, a pozor, nakousávat ze strany kde je dírka, nebo se vám ta kobliha vybleje do klína.

B. Hančl 9.2.2021 15:29

No tak vy jste se vyblil zde a co dál?

A. Forman 10.2.2021 6:00

Nic, zase můžete jít.....

V. Kain 9.2.2021 14:43

Svobodné a nebo Trikoloru.Fialu a nebo Bartoše ani náhodou.Ti povětšinou mladí hlupáci si ani neuvědomují kdo to jsou Piráti.Zatím se ještě snaží držet,ale pokud by se dostali k moci,tak to budou ti jejich voliči čumět jako vrány.

L. Novák 9.2.2021 17:57

:-/ R^ Přesně! !!

J. Kouřil 9.2.2021 13:57

Je fakt, že tato vláda a český deep state na ministerstvech je šílená kombinace . Jenže co s tím chcete dělat, když se lidem nechce do ulic?[>-]

B. Hančl 9.2.2021 13:52

Tvl Perlíne, kdyby byl premiérem uspávač hadů Fiala, tak jsme již všichní mrtví.

J. Dvorská 9.2.2021 13:29

Velmi přesně popsaná situace v Česku. Volby vše změní !

L. Novák 9.2.2021 17:59

;-D

Š. Hašek 9.2.2021 19:45

Fak ju? Vše?

Tak to jste mě uklidnila.

J. Dvorská 10.2.2021 8:16

Tak to jsem velmi ráda.

M. Urban 9.2.2021 13:28

Já jsem ještě z vedení ODS neslyšel, jak by se to tedy řešit mělo. Váš předseda neustále opakuje ten samý projev "kdybych já byl premiér, tak by se to nestalo, ...tak by se nic řešit nemuselo ", no ale ono se taky říká "kdyby v zadku byly ryby, nemusely by být rybníky" Takže já bych si dovolil podotknout - kritizujte konstruktivně a hlavně si získejte voliče, porazte Babiše ve volbách, a pak můžete něco dělat. S těmi plus minus deseti procenty toho moc nesvedete, budete maximálně součást nějaké koaliční vlády (kde se zhádáte s TOPkou a lidovci o migranty a euro atd.) a víc nejspíš nezískáte, dokud naprosto necharizmatického předsedu "kdybych já byl premiér" nevyměníte za někoho, kdo skutečně osloví voliče - a máte takové lidi, jen je pustit nahoru. Taky by to asi chtělo opustit politiku levice, protože tam je poměrně velká řada autenticky levicových stran..

R. Langer 9.2.2021 12:31

Á, další poseroutka, co by všechny nejraději zavřel do vězení, místo toho, aby se raději staral sám o sebe a své blízké. No to víš že jo, nesamostatný poseroutko, abys věděl, co máš dělat holt potřebuješ "vládu", co? Sám si asi neumíš ani vytřít pr.... :-P

V. Čermák 9.2.2021 12:36

R^

P. Čech 9.2.2021 11:58

Naprosto stejně jako i naše vláda, vládnou všechny vlády v Evropě s nepodstatnými menšími obměnami. Vymýšlejí všelijaká různá "opatření", která mají jedno společné. Nefungují! I zde je ovšem nutné se zeptat, proč nefungují? Podle mne nefungují zejména proto, že vlády nevládnou ve jménu občanů, ale občanům. A to je velmi podstatný rozdíl. Občané potom mají na výběr jen ze dvou možností. Buď se nechají ovládat jako ovce ve stádu a nebo se ovládat nenechají. Jak je vidět, vybírají si tu druhou možnost a to nejen u nás. Ve své většině kašlou na všelijaká "opatření" vlád a činí je tak neúčinnými. Oni totiž ti občané vidí i příčinu neúčinnosti těch opatření. Ona totiž ta opatření vychází z vyložených hausnumer, sázených bez souvislostí. V mnoha případech lživých hausnumer. Např." počet potvrzených nově nakažených". Toto číslo je zcela k ničemu, protože neudává počet nově nakažených celkem. Tedy i těch nepotvrzených, u kterých nikdo neví, kolik jich je. Atd. A vycházet z nesmyslných čísle nemůže nikdy vést k k účinným opatřením, která by občané brali za své.

I. Pávek 9.2.2021 12:47

V krizových stavech jako je tato pandemie jež ohrožuje fungování státu jako celku, napadení státu, přírodní pohromy vláda nařizuje a trestá. K tomu má schválený mocenský aparát. Je ale jen na ní, jestli najde odvahu jej k prosazení svých nařízení využít nebo se nechat obechcávat.

P. Čech 9.2.2021 12:55

Jediný, kdo má mít v opravdu demokratickém státě nějaký "mocenský aparát" jsou občané státu. K tomu, aby vláda prosazovala vůli většiny občanů, žádný mocenský aparát nepotřebuje. Potřebuje jediné. Funkční a demokratickou ústavu a ústavní zákony. Toto ovšem naše vláda nemá k dispozici.

I. Pávek 9.2.2021 13:19

Končím s váma diskuzi. Jste vedle.

I. Pávek 9.2.2021 11:47

Problémy si vláda nadělala tím, že dosud nenašla odvahu vládnout. Ale to všechny vlády kolem. No až některá vláda tu odvahu najde, naše vláda nebo její předseda se tam zajede podívat a pak se opatrně přidá jako poslední. :-P

P. Čech 9.2.2021 12:09

Tu možnost Babiš měl, když skládal koalici a vládu. Nabízel se mu Okamura s SPD. Nechtěl žádné ministerské křeslo, jen podporu programu SPD. Babiš tak mohl vytvořit jednobarevnou vládu ANO 2011 a nemusel by se ohlížet při vládnutí na žádného koaličního partnera. Mohl skutečně vládnout. Bohužel z mně neznámých důvodů tuto variantu nezvolil a teď má to, co nechtěl. Musí se ohlížet nejen na vůli koaličního partnera, ale i na vůli komunistů v poslanecké sněmovně. Zavinil si to ovšem sám, možná proto, že opravdu není politikem. A navíc, musí se ohlížet i na hloupé žvásty představitelů všech tří opozic v PS. Tyto tři opozice tvoří většinu poslanců. A tady je příčina nefunkčnosti vlády. I tato příčina je však jen důsledkem. Důsledkem nefunkčnosti systému, který vychází z volné soutěže politických stran. A pokud toto nebude z ústavy odstraněno bez jakékoliv náhrady, stále se budeme plácat v řešeních neřešeních systému "chytré" horákyně.

V. Čermák 9.2.2021 12:38

SPD má v programu vystoupení z EU. Pragmatický Babiš ví, že z EU z ekonomických důvodů vystoupit nemůžeme. Tak proto...;-D

P. Čech 9.2.2021 12:52

Ekonomika s tím nemá vůbec co dělat. Naše ekonomika fungovala jakž takž i v době, kdy jsme v EU nebyli. Možná i lépe než dnes. Z EU vystoupila Velká Británie. Té to "ekonomické důvody" dovolily? My děláme stále jednu stejnou chybu. neustále musíme být členy nějakého nesmyslného a v podstatě diktátorského uskupení. RVHP, EU, prašť jako uhoď. Chce to jen málo. Být aspoň trochu suverénním státem. Toho ovšem pod vedením politických stran nikdy nemůžeme dosáhnout, stejně jako i všechny státy EU.

L. Netolická 9.2.2021 13:06

Patřit do uskupení vyspělých demokratických států je chyba?? Vy nevidíte, že jsme země uprostřed Evropy a že by nás velmi rád ovládl ruský medvěd a čínský drak? Že u nás těch lidí, kteří jsou ochotni se nechat těmito státy zkorumpovat, je nepoměrně více než např. v Rakousku? Máte příklad u našeho prezidenta, to vám nestačí? A z ekonomického hlediska - jsme exportní země a velmi nám pomáhá evropská legislativa. To chcete, aby bylo vše těžší, když exportujeme převážně na Západ?