22.9.2020 | Svátek má DarinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Tabu po listopaduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 29.9.2008 18:28, přehled diskusí

Havlicek Borovsky:
Autor: Jindra Datum: 29.9.2008 13:27

by autorovi vypalil jednu mezi voci, uz za ten "institut"....

Opoziční smlouva byla největším politickým hnusem po roce 1989. A to tvrdím, jako nejdéle složící manažer ODS !!! Dzp.:
Autor: Kajan Datum: 29.9.2008 10:33

Re: Opoziční smlouva byla největším politickým hnusem po roce 1989. A to tvrdím, jako nejdéle složící manažer ODS !!! Dzp.:
Autor: Pamětník I. Datum: 29.9.2008 14:11

Kajane, lze s vámi mnohokrát nesouhlasit, ale vážit si vás musím neb u vás vždy věrnost principům svobody ( které ani vaši spolustraníci nerespektují ), vítězí nad vaší slabinkou tj. klausofilstvím. A to si nemyslím, že jste jím zaslepen, pouze se mylně domníváte, že principy máte společně tytéž.

Re: Re: Opoziční smlouva byla největším politickým hnusem po roce 1989. A to tvrdím, jako nejdéle složící manažer ODS !!! Dzp.:
Autor: vlasta Datum: 29.9.2008 15:02

Jak vy do všech vidíte...

Re: Opoziční smlouva byla největším politickým hnusem po roce 1989. A to tvrdím, jako nejdéle složící manažer ODS !!! Dzp.:
Autor: MR Datum: 29.9.2008 18:04

V čem????8-o

K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: Honza Datum: 29.9.2008 9:05

V osmdesátých letech minulého století putoval po republice následující vtip:"Na česko-polské hranici se potkali dva psi"."Co u nás chceš", ptá se ten polský?"Inu jdu si k vám zaštěkat"!"A co chceš ty u nás ptá se český?""Jdu se k vám nažrat"odpověděl polský!Otázka pro vás?Jakou cenu má svoboda slova třeba pro každé páté dítě, které u nás trpí chudobou?!!!

Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: Mistr Tesař Datum: 29.9.2008 10:50

Ukaž, jak u nás každé páté dítě trpí chudobou!

Re: Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: Honza Datum: 29.9.2008 11:36

Najděte si údaje ČSU!

Re: Re: Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: vlasta Datum: 29.9.2008 15:04

 Poklepejte si radši prstíčkem na čelíčko.

Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: lucinapes Datum: 29.9.2008 11:07

Máte na myslí každé páté dítě v romské rodině, která profetuje a propije přídavky, a které ještě není schopno živit se krádežemi?

Re: Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: MLOK1 Datum: 29.9.2008 13:00

;-D;-D;-D;-D;-D

Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: Jindra Datum: 29.9.2008 13:33

ze rovnou nenapises hlady, z...de bolsevickej...

Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: Pitralon Datum: 29.9.2008 15:24

No, tak ty jsi opravdový český bolševický Honza!:-D jak můžeš napsat takovou komunistickou propagační kravinu, je neuvěřitelné! Ty bys magore potřeboval opravdovou chudobu jaká byla za války a za nástupu komünismu zakusit, abys nemlel jako blb!!;-€(Y)

Re: K té svobodě slova pane Prcházko:
Autor: MR Datum: 29.9.2008 18:02

Svoboda slova je pouze jeden atribut svobodné společnosti. Pokud ji máte ani nezchudnete ani nezbohatnete.

Jinak jste myslel asi tou chudobou chudobu "ducha"? To bych pochopil, každý jsme nějaký.  

 

Moc nechápu:
Autor: Ruda Datum: 29.9.2008 8:54

co tím chtěl "básník" řict. Nevím proč se opoziční smlouvě podsouvá nějaká démoničnost a pochopitelně i jejím signatářům. Jednak to bylo celkem logické vyústění nestydatého vydírání obou menších stran a jednak stačí se podívat do okolních zemí, kde je docela běžné spojení dvou nejsilnějších stran, z nichž jedna je více pravicová a druhá levicová. Jen se podívejte do Německa a třeba Rakouska, tam sice dopadlo dosti neslavně, ale to  na věci nic nemění. Nejsem velkým stoupencem podobnývh řešení, protože z toho vzniká kočkopes, ale když není jiné rozumnější řešení, tak se nedá nic dělat. Mimochodem to co bylo v předcházejícím volebním před vznikem opozičnmí smlouvy se od ní moc nelišilo, jen to nebylo oficiálně sepsané a navíc to podporovala "pravda a láska".

Re: Moc nechápu:
Autor: vládík Datum: 29.9.2008 9:49

V čem "malé strany vydíraly"? Že chtěly uskutečnit část svých programů? Že chtěly více koryt, než kolik byl Klaus ochoten pustit? Vydíraly vůbec, nebo prostě neměly pro animozity Klause šanci?

Ale zejména: co měl být podstatou tohoto "vydírání".   Snažily se snad dát do případných koaličních smluv stomiliardové schodky rozpočtu?  Chtěly nějaké levicové ústupky? Ne? V čem tedy byla lepší koalice (ničím jiným oposmlouva není) s ČSSD?

Jen v jistotě, že bude Klasuse podporovat ve snaze totálně změnit volební řád. A tím uvolnit ruce lídrům dvou stran, aby střídavě vládli stylem "ruka ruku myje".

A Topolánek vadí především a zejména tím, že v této lžidemokratické koncepci nepokračuje.

Re: Re: Moc nechápu:
Autor: lucinapes Datum: 29.9.2008 11:22

vládíku, víte co jsou volby? Je to projev vůle většiny. Pravdoláskové machinace je u nás zpotvořily do podoby, kdy si malé strany s volebními výsledky těsně nad hranicí připuštění do sněmovny vymanipulují sílu, která jim z voleb nijak nepřísluší. Demokracie je vláda většiny, i s tím, že většina není ani průměrně inteligentní. Výsledkem je pat, který prožíváme, nebo situace, kdy se KSČSSD  4koalicí ve své vládě vůbec nezabývala, protože si pohodlně odhlasovala, co chtěla, s komunisty. Proti tomu byla oposmlouva zlatá. Takhle máme nulovou toleranci, která se tak líbí voličům, pojímajícím politiku jako fotbalový match Sparty a Slavie. Fotbalu holt u nás rozumí každý. Politice už tolik lidí ne, a politici jsou  holt taky jen lidi a chtějí být v parlamentu co nejdýl, protože zatím není nikdo z nich tak hmotně zajištěný, aby ho ten plat nezajímal, když na minimálně 4 roky opustí svoje povolání a není, jisté, že na něj bude čekat něco aspoň stejně lukrativního. Reagan kdysi na výtku, proč nemá ve své vládě ekonomy, řekl, že on má ve vládě milionáře, kteří přišli ke svým penězům sami čestnou cestou. Až na tom budeme taky tak, bude líp.

Re: Re: Re: Moc nechápu:
Autor: Ferbi Datum: 29.9.2008 13:08

Jo Bush má taky ve vládě milionáře a příští rok už budou v Spoj. státech slavit den znárodnění jak my před 89.  

Re: Re: Re: Moc nechápu:
Autor: VLK Datum: 29.9.2008 15:36

Jen tak mimochodem, v Německu to tak fungovalo desítky let. Na levo SPD, napravo dvojstrana CSU-CDU, a podle toho, ke komu se přidal trpaslík uprostřed FDP, ten vládl. Zelení se do politiky dostali jen díky tomu, že voličstvo chtělo vyměnit toho trpaslíka uprostřed. (Až příchod nových spolkových zemí přidal postkomunisty a umožnil posílení ultrapravičáků, čímž došlo k rozbití tohoto modelu a současné velké koalici.) Až zarážející paralely na dnešní stav u nás. Pořád v tom vidíte něco nezdravého?

Re: Re: Re: Moc nechápu:
Autor: Gaston Datum: 29.9.2008 18:28

Pletete tady páté přes deváté. Vládík naznačuje, že oposmlouva nebylo nic jiného, než že skutečná opozice,tedy kontrolní mechanismy moci v té době neexistovaly. To není normální situace v demokracii. Dál mi prosím vysvětlete ty "pravdoláskové machinace"!(?) Zřejmě jste také přítel silového řešení, když upíráte malým stranám podíl na moci. Jaképak vydírání? ODS ani ČSSD nikdo přece nenutí uzavřít koaliční smlouvy s malými stranami, může jít v nouzi o vládu menšinovou. Oposmlouva způsobila největší devastaci politického prostředí u nás a nechápu, jak si můžete myslet něco jiného.Scestné jsou Vaše úvahy, že až hmotně zajištění politici budou mávnutím proutku náhle prospěšní. To je věc charakteru, nikoliv majetku. Je vidět jak mylně uvažujete.

Tabu po listopadu:
Autor: fox Datum: 29.9.2008 8:47

Je třeba podpořit Topolánka!!

Re: Tabu po listopadu:
Autor: Lob Datum: 29.9.2008 11:40

Spíšeč podepřít, aby nám chudinka nepadl!Pak by určitě ještě mnohé oko zaslzelo!

Re: Tabu po listopadu:
Autor: Jano z Walachu Datum: 29.9.2008 14:46

Tož Walaši, podepřeme toho našeho Myrka, přece ho nenecháme v tom jeho

premiérském chlévě. Hrr na ně!