2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

POLITIKA: Suplujeme novináře

Českým prezidentem se zřejmě stane člověk, který si jako první získá obdiv výzkumných agentur a médií (nesbírám důkazy, proto nebudu říkat, že to asi nebude zadarmo). Samozvané elity nám v médiích vyprávějí, jaký by měl být příští prezident. Nemusíme ani myslet, stačí si pustit zprávy a svůj názor získáme ihned a zadarmo!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 9.8.2012 18:24

Zajímavý článek s podnětnými nápady.

V. Němec 9.8.2012 17:05

ano, tak

Předpokládám, že nám naše veřejnoprávní televize umožní sledovat takové debaty v pné míře. místo nic neříkajících zbytečných bilbordů.

T. Hamet 9.8.2012 16:44

Moc by mě zajímalo,

jak by asi prezident mohl ovlivnit, jakým směrem by se měla orientovat česká ekonomika?

F. Svoboda 9.8.2012 13:53

Již se těším

až zveřejníte odpovědi jednotlivých kandidátů.

K. Kužel 9.8.2012 10:22

Chci prezidenta, který řekne:

" a) jsem ochoten v zájmu údajné záchrany planety přistoupit i na zeleně-socialistickou totalitu, b) globální spolupráce musí být spíše globálním vládnutím, c) milosti hodlám brát jako obchod pro své kamarády a sponzory, d) zákony budu vetovat často, abych tímto způsobem prosadil svůj pohled na jednotlivá témata schvalována parlamentem, atd..."

Ale konec legrace. Otázky vytyčené autorem jsou skutečně klíčové.

Průšvih je v tom, že kdyby byly formulovány méně návodně a více diplomaticky, tak by ty děsivé varianty mnoha poctivým a slušným lidem nepřipadaly vůbec odpoudivé.

I. Schlägel 9.8.2012 9:03

Mě by se líbil prezident

odpovídající naturelu a charakteru prezidenta SRN. Kde ho vzít a nekrást?

J. Boleslav 9.8.2012 18:23

Re: Mě by se líbil prezident

On i ten obdivovaný Gauck má své stinné charakterové stránky. Například se nestihl rozvést s první ženou a už přitom žije s jinou. Kněz k pohledání.

P. Boublíková 9.8.2012 5:11

Díky za článek

a za případnou iniciativu - kontaktovat prezidentské kandidáty a zveřejnit jejich odpovědi by bylo skvělé. Snad až bude jejich seznam definitivní a bude jasné, kdo skutečně kandiduje.

Nejen že si občané vůbec neuvědomují rozsah a dosah prezidentských pravomocí (o prezidentovi se často mluví jako o kladeči věnců a prý stačí, když to bude slušný nekomunista - bohužel nestačí, minimálně musí mít ještě mozek v hlavě a obrovský rozhled) - oni si jej často neuvědomují ani prezidentští kandidáti! A možná jich bude více než jen paní Fischerová, ta je ovšem typická.

P. Pavlovský 9.8.2012 5:23

Re: Díky za článek

Bez "mozku v hlavě" je v politice slušnost nemožná, prptože slušnost znamená především rozumovou scopnost rozeznat dobré a zlé, slušné a neslušné - pak teprve vůli tomu nesliušnému se vyhnout.

Inteligenci a vzdělání Z. Roithové i J. Dienbstbiera, úspěšných lékařky a advokáta, nezaujatý člověk jistě nezpochybní.

P. Boublíková 9.8.2012 6:10

Re: Díky za článek

Abych pravdu řekla, tak já paní Roithovou vůbec neznám. Vím, že byla ministryní zdravotnictví v Tošovského vládě - ale co vykonala netuším, přičemž se o zdravotnictví dost zajímám; už si prostě nepamatuju. Dtto jsem nezaregistrovala, co významného vykonala jako senátorka nebo jako europoslankyně. Na Hrad se chce dostat s pozice političky, dokonce stranické kandidátky, takže tyto dotazy na její politickou činnost jsou legitimní.

J.D. patří mezi to lepší v sociální demokracii, ale vyznačuje se příliš velkou tolerancí ke komunistům, což mi jako známka slušnosti zrovna moc nepřipadá (zejména vzhledem k jeho "rodokmenu" - otec se musí obracet v hrobě, mimochodem osobnostně byl J.D. starší formát zcela jiného kalibru bez ohledu na svou údajnou příchylnost ke sklence dobrého moku) Jenže - kdo tam dnes už ne, asi není výjimka.

P. Pavlovský 9.8.2012 7:21

Re: Díky za článek

Pokud je český politik tak dlouho v té nejvyšší jako Z. R. a neví se na něj nic nemravného, natož kriminálního, je to u nás už, bohužel, světlá výjimka.

S J. D. je to složitější. Jeho tatínek, fešák a známý lamač ženských srdcí (4x ženat, syn je, tuším, z třetího manželství) byl komunistou hned poválečným a velice zapáleným. Jako rozhlasový zpravodal v USA (a to mohl být jenom skaramentsky prověřený soudruh) byl mj. i předsedou naší stranické organizace KSČ v USA (skládala se z našich občanů tam vyslaných, od šoférů ambasády až po fízly). V roce 1968 se ale dal k obrodnému procesu a tak skončil z partaje vymeten v disentu, posléze u topičské lopaty, posléze v kriminále. Nevím nakolik se J. D. jun. (nar. 1969) s tatínkem jako dítě stýkal, ale pokud ano, byl vychovánán zajisté levicově, avšak antikomunisticky, takže v ČSSD je zcela zákonitě.

Myslím, že osobnostně je J. D. j. formátem nemenším než tatínek a lze předpokládat, že k otcovým politickým kotrmelcům nedospěje. V politice se zatím projevil jako člověk zcela principiální a statečný - viz jeho chování jako pražského lídra ČSSD po pražských volbách - morálně vzorné!

Pokud jde o jeho názor na eventuelní účast KSČM v povolební levicové vládě, stoprocentě s ním souhlasím! Nejsme-li schopni 22 let tuto stranu ani zakázat, ani pouze donutit k přejmenování (slovo komunismus v názvu čehokoli je po mém soudu zločin, stejně jako slovo nacismus či fašismus), nesme-li schpni poraztit komunisty ve volbách tak, aby se do parlamentu nedostali, je jakákoli distance od jejich přítomnosti ve vládní koalici ubohým pokrytectvím.

Ale hlavně: F. Mittrerand k této situaci vytvořil v 80. ketech následováníhodný precedens zvaný "historický kompromis", následkem kterého je KSF už třicet let marginalkizovaná (její extremističtí voličové se přelili k Le Penovi, podobně jako extrremističtí voličové u nás se od Sláska svého času přelili ke KSČM).

J. Boleslav 9.8.2012 18:20

Re: Díky za článek

Nezlobte se, ale to, že Vy, dle svého vlastního vyjádření pravičák, preferujete kandidáta socanů, je dost tristní.

P. Pavlovský 9.8.2012 19:18

Re: Díky za článek

J.D. by byl případně menší z nutných zel (menší než prezident exkomunista). Není  to žádný přítel komunistů, dost dlouho mu věznili tatínka!

J. D. má v úmyslu provést Mitterandovský "Historický kompromis" (jeho podstatu jsem na NP nesčetněkrát vysvětloval, možno se o něm informovat leckde), kterým by definitivně poslal komunisty mimo parlament. Jako konzervativec mu v tom držím palce!

P. Pavlovský 9.8.2012 0:50

Stačilo by mi, aby president nebyl exkomunista

a aby to byl slušný, do žádných skandálů nezapletený člověk.

Obé splňují Z. Roithová a J. Diensbier. Oba jsou volitelní, ale Roithová víc - není to levičák!  

F. Svoboda 9.8.2012 13:56

Re: Stačilo by mi, aby president nebyl exkomunista

Kromě toho je to žena, která politiku zjemní.

T. Hamet 9.8.2012 16:43

Re: Stačilo by mi, aby president nebyl exkomunista

A co Karas, který rovněž kandiduje?

J. Boleslav 9.8.2012 18:18

Re: Stačilo by mi, aby president nebyl exkomunista

Dienstbier, známý přítel a zastánce bolševiků, proboha ne!

P. Pavlovský 9.8.2012 19:15

Re: Stačilo by mi, aby president nebyl exkomunista

J.D. není přítel komunistů, dost dlouho mu věznili tatínka!

J. D. má v úmyslu  provést Mitterandovský "Historický kompromis" (jeho podstatu jsem na NP nesčetněkrát vysvětloval, možno se o něm informovat leckde), kterým by definitivně poslal komunisty mimo parlament. Jako konzervativec mu v tom držím palce!