26.11.2020 | Svátek má Artur


POLITIKA: Sunnitský svět se pohnul

8.6.2017

Měla by to být zpráva, která otřese Evropou a světem obecně. Po takzvaně neúspěšné cestě nového amerického presidenta Trumpa na Blízký východ a do Izraele se objevila zpráva, že Bahrajn, Saúdská Arábie, Egypt a Spojené arabské emiráty přerušily s Katarem diplomatické styky i letecké a námořní spojení. Jako důvod uvedly, že země podporuje teroristické organizace a destabilizuje bezpečnost v regionu. Následně se k bojkotu připojila i Libye. A v úterý i Maledivy.

Katar uvedl, že bojkotující státy k tomuto kroku neměly legitimní důvod. Tyto sunnitské země však tvrdí, že Katar podporuje v regionu a významně v Sýrii hlavní destabilizující složku – Al Nusrá, která je základní ideologickou a vojenskou složkou tzv. Islámského státu v Sýrii a Iráku .A působí i v Turecku a na jihu Balkánu a na jihu bývalého Sovětského svazu. Katar vyváží tvrdou islámskou ideologii do celého světa a kde to jde, tam i teroristické bojůvky. Konkrétně například podporuje také šíitskou skupinu Zajdíja, která bojuje v Jemenu proti Saúdské Arábii.

Typické je, že za potlesku „moderní levice“ byla v roce 1996 v Kataru zřízena arabská televizní stanice Al-Džazíra (anglicky Al-Jazeera), která koupila velké množství levicových novinářů z řad ideologických oslů a také dobré profíky nazývané „prodejní intelektuálové“. (Viz kniha Davida Brookse „Bobo v ráji“, případně kniha Nassima Nicholase Taleba „Černá labuť“ a v ní zásadní esej „Intelektuál a přece idiot“ , (The Intelectual Yet Idiot.)

Naši milí politicky konformní novináři tuto zprávu o vytvoření sunnitského vojensko –politického bloku vůči šíitům (což jsou Írán, Sýrie, alavité Bašára Asáda atd. ) zařadili mezi události s významem, , kterým se říká „zlomené nohy“. Ani se nesnaží čtenářům sdělit, o co vlastně jde. Prostě nějací Arabové proti jiným Arabům, kdo tomu rozumí, že?! A koho to zajímá? Osobně se domnívám, že značná část dnešních našich novinářů nemá o problému ani páru a o konfliktu sunnité versus šíité mají stejné povědomí, jako měli Indiáni o třicetileté válce mezi protestanty a katolíky.

Zpravodajství České televize, která udává většině zpráv pro „lid“ tón, se zabývá hlavně tím, jak kdo (podle prokurátorů) krade, koho právě zatkli, kdo se kde zabil v autě a jak truhlárna v Horní Dolní nemá lidi, ale naše DPH stále stoupá. Nic jiného nemá diváky co zajímat, že?!

Ale i u nás probleskly zprávy, že nová americká vláda má zájem vytvořit jakési muslimské NATO s tím, že základem bude nastolení normálních diplomatických vztahů mezi Izraelem a Saúdskou Arábií, Jordánskem, Egyptem a Spojenými arabskými emiráty, případně dalšími státy. Fundamentem bude uznání existence Izraele těmito státy a pak budou následovat další dohody. Včetně nutného vyřešení tzv. „palestinské otázky“, což je podmínka zastavení hrozby nekonečného konfliktu a hlavně nadvlády atomového Íránu v celé oblasti.

Zásadní rozbor nechám specialistům, ta otázka je velice složitá a moudří mužové (a ženy), politici i vojáci se této události budou věnovat mnoho dalších let.

Když se ale tak silně ozvaly proto Kataru a jeho vývozu terorismu a násilné ideologie muslimské státy Blízkého východu, měli bychom si vzpomenout, že jen maličko chybělo a měli jsme tyto teroristické buňky salafismu usídlené na našich školách. Možná si vzpomenete, jak se v roce 2012 na Filosofické fakultě UK, za spolupráce tehdejšího obamovského vedení americké ambasády (velvyslanci Norman L. Eisen a Andrew Schapiro) a za mlčení tehdejšího obsazení ministerstva školství ČR (ministři Petr Fiala, Dalibor Štys) začala realizovat akce „Muslimové očima českých školáků“.

Studentům základních a středních škol chtěli údajně tito muslimští aktivisté ukázat české mládeži odlišnou kulturu a vychovávat ji k toleranci. „Probírají se tam (při akci „Muslimové očima českých školáků“) témata jednak kritického čtení a práce s novinovým článkem, otázky zahalování žen, protože to považujeme za aktuální, a pak je tam téma muslimů v ČR a ve světě, aby si studenti mohli zasadit informace do kontextu,“ poznamenala organizátorka projektu, promuslimská aktivistka, absolventka FF UK Klára Popovová.

Moje tehdejší články, které vám dodají další informace na toto téma, najdete na Neviditelném psu (Islam ante portas 1, 2 a 3).

Základní a zásadní v této ideově diverzní aktivitě bylo, že hlavní osoby a školitelky měly být muslimské konvertitky, Češky, vedené občanem Kataru. Jehož jméno spolu s odkazy na akci „Muslimové očima českých školáků“ a podobné stránky, např. www.muslimove.cz, zmizely z českého internetu. Ony dámy i onen Katařan byli vzděláni mimo jiné na Islámské univerzitě se sídlem v Kataru, jejímž zakladatelem je konvertita k islámu Bilal Philips – představitel fundamentálního salafistického islámu. Abu Ameenah Bilal Philips (narozený Dennis Bradley Philips, 1946) je fanatický konvertita, původně kanadský muslimský učitel, řečník a autor, který dnes žije v Kataru. Je třeba zmínit, že Bilal Philips má zakázán vstup do několika zemí po celém světě.

Dalším propagátorem indoktrinace českých školáků islámem v jeho nejzaostalejší a nejrigidnější formě byl v akci zapojený Šádí Shanaáh, který se narodil v Praze jako syn Češky a Palestince. Za Stranu zelených kandidoval neúspěšně do Evropského parlamentu.

Celou tuto doslova „ideologickou diverzi“, intoxikaci české mládeže, financovalo české ministerstvo školství a americká ambasáda.

A protože vše souvisí se vším, zásadním podporovatelem, asi nejzásadnějším byla organizace „Anna Lindh Foundation“, se sídlem v egyptské Alexandrii a - ani by se člověk nedivil - jde organizaci podporující migraci z Afriky a zemí Blízkého východu do Evropy. Dnes je to údajně největší „síť sítí“ spojující na 4000 organizací občanské společnosti v euro-středomořském regionu. V České republice sdružuje více než 40 neziskových organizací. Zdroje, za které tento fond pomáhá lifrovat ponejvíce muslimské uprchlíky do Evropy, nejsou veřejně známé. Za Obamy však byl podporován i Spojenými státy.

A jakmile byly cítit peníze z arabských států a politické podpora z ambasády USA, tak se samozřejmě ihned objevily nadšené skupiny „mladých idealistů“, zvláště když se nabízela hrazená studia v Káhiře. A „odborníci“, kteří nám s vážnou tváří tvrdili, že „Informace, které jsou tam (v metodice výuky českých dětí o islámu) obsažené, se zakládají na pravdě a je to prý jen didaktická příručka, která je naprosto v pořádku“. Jako pravil pan Bronislav Ostřanský z Orientálního ústavu Akademie věd ČR. Pan Ostřanský je jistě odborník, ale politicky je něco jako ona věc „zašpejlovaná na obou koncích a vyrobená z vepřového masa a krve“.

Takže po velkém řevu českých rodičů a protestech a skandálu kolem toho ministerstvo školství nakonec projekt odpískalo. A nedalo souhlas, ani peníze. Salafismus se tedy na českých školách nebude vyučovat. Prozatím.

Ovšem nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní, a islám a jeho političtí evropští a američtí přátelé a obdivovatelé se určitě nevzdají pokusu islamizovat bílou civilizaci.

Americký prezident Trump se v arabském světě objevil jako deu ex machina a začal hýbat politickými a civilizačními zápletkami, které desetiletí ohrožovaly náš svět a vedly k úpadku a snižování vlivu naší civilizace. Doklad na to není, ale bojkot Kataru nespadl z nebe sám.

No a jen malou poznámku: To celé by se nikdy nestalo, kdyby v USA zvítězili zelení a marxističtí magoři a jejich představitelka Hillary Clintonová jako v EU Juncker a Macron.

Američané těžbou takzvaně nepřístupné nafty a plynu vyrazili obušek z rukou Arabů a hlavně muslimských fanatiků. Jak říkal ten arabský student v českém filmu „Slečny přijdou později“:

„Neny many, neny laska, neny nic!“

A muslimům docházejí peníze. A zelení a euromarxisti pláčou.

No a my tady nemáme ani „madrasy“, ani „džamíje“. Ostatně mnoho nocí jsem spal na Balkáně v domě kousek od místní vesnické „džamíje“. Jenže tam tehdy před 30 lety byli poevropštělí muslimové.

Ta doba už je pryč. Takže musíme i jinak jednat, že?!
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.