18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivan 23.2.2009 13:15

Přeborníkem ve šmelení je přece US army.

Dotyčný asi nečetl zprávu Pentagonu o tom, kolik zbraní ze skladů US army bylo v Iráku a Afghanistánu zašmeleno. Vždyť ten Talibán odněkud ty zbraně musí mít. A Rusko mu je určitě nedodává, vždyť Talibánci používají zbraně made in USA. Takže v tom ta česká armáda ještě kulhá, ješt se asi musí více zcivilizovat.

Petr Kohout 23.2.2009 7:45

Základní evropskou hodnotou je genocida (pokus o vyvraždění Osetinců

v Jižní Osetii). Takováhle Evropa ať táhne do h...lu a pana Gabala ať si vezme sebou.

Gaston 22.2.2009 23:12

Přestože

nemám nic proti Klausově projevu v EP, bylo by dobře si uvědomit následující. Klaus od začátku brojí proti EU a přitom EU nás donutila v přístupových jednáních k jasné kultivaci obchodního i právního prostředí, čehož Klaus nikdy nebyl schopen  a ani o to neměl zájem. Prosím, aby si to lidé z klausova fanklubu uvědomili. Klaus rozhodně žádným demokratem není, o čemž svědčí jeho výboje proti občanské společnosti, zrovna tak jako proti mladým soudcům a to zvláště těm, kteří si s jeho "generalissimem" dovolili nesouhlasit. Pravděpodobně jste také už zapomněli na to, že panu Klausovi se musí otázky podávat  pouze předžvejkané a takové na které je ochoten odpovídat... Jste snad tak slepí a hluší, nebo potřebujete někoho podobného Stalinovi, Gotwaldovi a spol.?

V 22.2.2009 21:59

usili byti uznan evropskym spolecenstvim

to byvalo aktualni mozna tak par let po padu zelezne opony, ale od te doby uz uplynulo par let a my jsme mezitim nahledli, ze neni az tak moc o co stat. Krome toho je jasne, ze i kdybychom se nakrasne lisali kolem nohou toho evropskeho spolecenstvi, tak se stejne nestaneme jednim z nich, ale vzdy budeme ti novi, pristehovalci, atd. a kdyz by nekdy pak doslo na lamani chleba, tak my stejne budeme hozeni pres palubu jako prvni.

Dnes uz jsme proste dale a vidime evropske spolecenstvi v jeho socialni a ekonomicke regulaci vseho co se hybe jako prezite a bude lepe kdyz se zaridime vice mene nezavisle - jako treba vetsi orientaci na USA a dalsi takovou nezavislou politikou, zatimco s evropskym spolecenstvim muzeme dal spolupracovat vsude, kde se to hodi.

Alan 22.2.2009 21:51

Myslim...

Myslim, ze pekne kecate a lzete!

Denan 22.2.2009 21:40

Pozdní prozření

Vážený pane,

opravdu pozdní prozření. Poděkujte svým kamarádům...Rv

Radek Kopecký 22.2.2009 21:02

strašné

Je to opravdu strašné, že se pan Gabal nechá titulovat "sociolog". Jeho postoje nemají s vědeckým přístupem nic společného a jeho spojení s komerční sférou (včetně evropských projektů) ho diskvalifikuje z nějakého objektivního přístupu. Že by s manželkou (Hybášková) chystali nějaký evropský byznys a báli se o čerpání zdrojů? Z obou mám pocit, že by přesunuti do 50tých let byly úspěšnýmy udavači osob nepřátelských lidově demokratickému zřízení, které je potřeba eliminovat. Nebo snad nějaký článeček na podporu popravy Horákové? Nebezpeční lidi... Dnes by řekli "kdo to tenkrát mohl tušit jak se to vyvine"......

milan007 22.2.2009 19:12

něco jste udělal v tom budování zakotvení ČR špatně

když to dokáže zvrátit jeden projev Václava Klause. To bude možná lepší ukecat VK ať pronese nějaký jiný  a ušetřit Vaší mzdu. :-D

Fajkie 22.2.2009 21:15

Re: něco jste udělal v tom budování zakotvení ČR špatně

Výstižné!!

Standa 22.2.2009 18:58

Ani

by se nikdo nedivil.

emil 22.2.2009 18:40

No to je blbost

Tak každý, kdo má odlišný názor než "božstvo"v Bruselu je strašný lump. Odejít při projevu, aniž vyslechnu protiargumenty, je zhovadilost a grázlovina první třídy. To každý, který přinese do parlamentu jiný názor, bude vybučen a dehonestován ? Měsíční půlmiliónoví "odborníci" v evropském partlamenu vystupují jako bolševici . Nikdo nebude vědět, co nepřítel říká, ale budeme zásadně proti. To už tady bylo s Chartou 2000slov.

brána 22.2.2009 21:08

Re: No to je blbost

Nenechte se vzrušovat evropskou chátrou. Suveréní český občan stojí pevně za názory svého prezidenta, které bruselským antidemokratům jasně sdělil. >-

Vlaďa 22.2.2009 18:11

otázka

Nechte si naimplantovat čipy , ať vás co nejdřív vypnou. Nevidíte, jak se začíná s otisky prstů , jediným průkazem a půjde to dál? Jedinou vládou v Bruselu a pak celosvětovou? Nic jineho si nezasloužíte.

Olda 22.2.2009 18:00

Klaus vidí dál....

tohle také nechtěj vyšetřit   http://911blog.yweb.sk/613/ZERO-Investigation-Into-911-CZ-titulky.html

Pavel 22.2.2009 17:53

jen tak dál,

Nová světová vláda si mne ruce. Češi lezou sami do oprátky.     http://www.youtube.com/watch?v=9PRK2xanzLw&hl=cs

Ladislav 22.2.2009 17:42

Klaus je pořád stejný

Není mi jasné proč se pořád Klausovi divíme, že je takový jaký je, on je pořád stejný. A že to říká jako president, není jeho vina. Je to vina našich moudrých zástupců, že  to může říkat jako president.

sergo 22.2.2009 17:39

Vyzirka

Pan Gabal je hlavne mistr ve vyslideni a cerpani jakehokoliv grantu at uz vladniho ci evropske unie. Obavam se, ze EU pujde do haje prave pro takovou sortu  lidi jako je pan Gabal... Pokud vim jeho nejvetsim politickým uspechem je, ze prohral jako spoluzodpovedny za volebni kampan Obcanskemu hnuti temer jiste vyhrane volby.... Gabale ty vyzirko prestan okolo sebe kopat...

jája 22.2.2009 19:19

Re: Vyzirka

R^R^R^:-D;-(

Bak 22.2.2009 16:51

Je podivné,

že člověk z Havlovy party považuje prezidenta Obamu za ješitného hlupáka, který se urazí, když uslyší na globální oteplování, na jehož řešení má i levicová část USA jiný názor než bruselská byrokracie, jiný názor než má on. Že myšlenku evropské politické integrace považuje za tak mizernou, že ji může ohrozit pouhý Klausův, v duchu demokratického humanizmu pronesený projev (diskuze je zřejmě součástí demokracie, pouze když je v duchu gabalovském). A je takovým duchovním a morálním trpaslíkem, že pro uspokojení svých chlebodárců, činí profesora Klause odpovědného i za extremismus t.zv neonacistů (že by tedy V. Havel mohl za extrémy u cikánů?). Stydím se za Vás a za všechny Vám podobné karieristické vrtichvosty.

socioog 22.2.2009 16:59

Re: Je podivné,

Jsem velmi zvedav na Vas komentar, at Klaus odmitne podepsat rozhodnuti obou nasich parlamentnich komor o pristupu k LS. Budete ho tez kryt ve jmenu demokratickeho humanizmu?

PetrH 22.2.2009 17:49

Re: Je podivné,

Nestrachujte se. Klaus ten paskvil nakonec podepíše. Bohužel.:-/

Bak 22.2.2009 18:58

Re: Je podivné,

Odpověď na vaši otázku souvisí s vyřešením paradoxu spočívajícího  v tom, že evropské politické elity, včetně těch, které provádějí politiku "po nás potopa" a populisticky souhlasí s (i velmi nerozumnými) názory svých voličů se od nich výrazně liší v názoru na integraci EU (všude v EU mají na ni občané výrazně horší názor než "elity"). Tento paradox nelze podle mne vysvětlit jinak, než intenzivní korupcí politických elit bruselskou byrokracií (přinejmenším vidinou doživotních pašalíků viz např. Pilip, Tošovský, Špidla...). Děs z evropské integrace u mne nevyvolávají euroskeptici, ale bučení eurooptimistů (např. v evropském parlamentu), jejich bezvýhradný, podlézavý souhlas s čímkoli, co příjde z Bruselu, jejich zuřivý odpor k jakémukoli odlišnému názoru, a nenávist k jeho nositelům, kterou lze vysvětlit pouze hrůzou z odhalení toho, že své voliče za ty pašalíky prodali. Panu prezidentovi proto nevytýkám, že se postaví proti parlamentu, jehož část je zmanipulovaná zahraničními vlivy (tak jako ostatní parlamenty v Evropě). Je možno mu vytknout, že jde do bitvy, která je nejspíš prohraná. Je to ale jedna z posledních bitev za tuto civilizaci (hospodářská krize je její první, lehčí fází).

Vladimír 22.2.2009 16:25

POLITIKA: Summit EU-USA nebude v Praze

Dívám se na breafing po summitu v Berlíne a po dlouhé době je mi dobře. Vidět M. Topolánka mezi vedoucími hlavních zemí Evropy, kteří zdůrazňují společný postup v dalším období přece jen naznačuje, že máme naději žít v Evropě ne jako přívažek ale jako součást. Nyní záleží na nás Češích, jak dále. V každém případě pane presidente zanechte dalšíc  negací, které zavání žabomyší válkou a pokud Vám trend nevyhovuje,  p r o s í m   o d e j d ě t e, protože pro. Vás ne u nás, ale v Evropě nen í místo. 

socioog 22.2.2009 17:00

Re: POLITIKA: Summit EU-USA nebude v Praze

Vase prosby vyslyseny nebudou. Tady pomuze jen impeachment.

Bak 22.2.2009 17:03

Re: POLITIKA: Summit EU-USA nebude v Praze

Jestli máte rád divadlo, tak choďte třeba na Havlovy hry. Politiku, ale prosím přenechte těm, kteří rozeznají žabomyší válku (batrachomyomachiu) od skutečné (ekonomicko-politické) války (globalizace, ekologismus, europeismus...).

jája 22.2.2009 19:21

Re: POLITIKA: Summit EU-USA nebude v Praze

No, já se taky dívám a vidím, jak s Topolánkem Francouzi zase vymetli, možná vidíme každý něco jiného.:-(

L'ego 22.2.2009 16:12

Pan Gabak se mýlí v jedné věci

a tou je Klausova reprezentativnost. Václav Klaus je velmi dobrým reprezentantem toho, jaké jsou většinově naše elity a vůbec jak vypadá a funguje česká společnost. Bohužel.

Stačí se zajít podívat na libovolnou VŠ katedru nebo si udělat malou anketu mezi řediteli podníků.

Zvláště otrlí lidé se pak mohou zabývat situací ve státní správě. A úplně nejlepší je pražská radnice v čele s Bémem.

JEROME 22.2.2009 15:48

Pane

Pane Gabale, možná máte i pravdu. Ovšem český prezident je jen prezidentem bez velkých pravomocí. Nemá-li příliš následovníků, proč se ho bát. Je-li v komplotu s lidmi, jako pan Schröder a jiní v tahu na východ, bude problém asi závažnější a mělo by ho řešit i Německo. Vzpomínka na Kurta Waldheima, rakouského prezidenta, dává tušit, že i jiné národy Evropy mají své problematické figury. Sarko také není zrovna excelentní  persona, před kterou se uctivě smeká. Evropa je prostě taková, jaká je a problém nevznikl včera, nýbrž mnohem dříve a je svým způsobem trvalý. Nebyl bych tak bezzudně zklamaný JEN z profesora Klause. Salonní politici, kterých je EU plná, nejsou lepší jen proto, že drží jazyk za zuby a kují své plány potichu.

Fleischer 23.2.2009 7:08

Re: Pane

Správně píšete, že prezident republiky nemá velké pravomoci. Pan prezident nemůže jako hlava státu vést svou vlastní (soukromou) politiku. Jako hlava státu má reprezentovat český stát. Český stát, alespoň doufám, má na EU a na Lisabonskou smlouvu jiný pohled.

Budíš 22.2.2009 14:59

Klaus

si definitivně zavřel dvěře, ke kulatému stolu ho nikdo jako prezidenta už nepozve.Teď využil předsednictví k propagaci svých názorů, ale naše předsednictví netrvá věčně a pak nebude kde se projevovat.Nikdo ho nikam nepozve, ani k táborovému ohni.Kdo nevěří počkejme si.