8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

Politika: Strašení lidí jako metoda vládnutí

Od počátku epidemie (a karantén a lockdownů a jimi vyvolaného rozvratu nejen ekonomiky, ale i společnosti jako celku) zpochybňujeme data o této epidemii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirsky 31.3.2021 10:46

Nemyslím, že jde o vládní záměr. Já mám pifku na novináře. Např. LN! Není týdne, abychom se o COVIDu nedozvěděli "Jobovu" zvěst, v 99 % negativní. Již není nemoci, kterou by člověk nemohl podle těchto panikářských článků kvůli COVID onemocnět. Jen sklon k samovolným potratům zmíněn nebyl (3 muži ve člunu). Ano, COVID není legrace! Prodělal jsem jej! Ale proč, v zájmu objektivity, není zveřejněn i rozhovor s člověkem, který měl lehký průběh? Proč se píše JEN o těch, co vykašlávají na JIP plíce? A ne o těch, kteří se nakonec uzdravili? Posloužím příměrem. Již léta jsem seniorským dobrovolníkem. Vidím seniory, kteří jsou osamělí, mají finanční a zdravotní problémy, žijí ve špinavých bytech, bývá rozhádaná rodina, která se nestará. Proč? No protože právě takový senior potřebuje pomoc! Ty, kde vše funguje, jak má, ty nevidím. Pak mám logicky tendenci si myslet, že co senior, to lidská tragédie. Přitom to tak vůbec není.

J. Uzel 31.3.2021 11:33

R^

R. Langer 31.3.2021 12:03

Máte naprostou pravdu.

Ś. Svobodová 31.3.2021 12:34

Souhlasím. Ale kam se hrabou Lidovky na Seznam zprávy. Dnes sice propírají Kellnera, ale jinak co den, to v úvodu nějaká covidová hrůza.

J. Vlček 31.3.2021 10:21

Po ztrátě několika přátel, jednoho příbuzného a hodně těch, které jsem znal jen od vidění, kteří všichni zemřeli na nákazu covidem, jsem alergický na zlehčování a popírání závažnosti této nemoci.

Bojovat a znevažovat opatření proti šíření této nebezpečné nákazy považuji za nezodpovědné jednání lidí, byť by se jednalo o odborníky z nejrůznějších oborů mimo zdravotnictví.

Odpůrcům očkování lze jen připomenout očkování třeba proti klíšťové encefalitidě, tetanu a podobně. Proč je dobré tato očkování podstoupit? Abychom nemuseli čelit zlým následkům v případě nákazy těmito chorobami.

To samé je to s očkováním proti covidu. Nic na tom nemění fakt, že někdo nákazu prožije jako chřipečku. Faktem je, že někoho vyčerpá k pokraji sil, a mnozí ji nepřežijí.

Kdo si nákazu prožil na dýchacích přístrojích by o tom mohl jistě zasvěceně vyprávět. Já to naštěstí nejsem, a ani po tom netoužím. Proto rád očkování podstoupím.

J. Jirka 31.3.2021 10:43

Kdepak jste se v době přísného lockdownu dozvěděl, že ti, které jste znal jen od vidění, zemřeli na covid? Že vy jste nedodržel zákaz zbytečných kontaktů a žvanil se sousedy někde na rohu?

Kdyby se sečetly všechny "oběti koronaviru", o kterých vy a podobní kňučilové stále dokola píšete, tak by Česko už bylo téměř vylidněné.

J. Gutvirth 31.3.2021 12:16

;-(Rv

R. Langer 31.3.2021 12:49

Přesně tak, vždycky se bavím, jak "úplně každý" zná někoho, kdo umřel na koronavirus. Takže když je nás 10 miliónů, a každý někoho zná, tak už jsme vymřeli, a je tady už jenom náš duch. ;-D

Třeba já neznám vůbec nikoho, kdo na to umřel, a za ROK jsem potkal asi SEDUM lidí, co to měli, z čehož DVA měli těžší průběh. takže - co mi to tu vykládáte za pohádky o tisícovkách mrtvých, vy lháři a podvodníci! ;-€

J. Jirka 31.3.2021 13:03

Lidé, kteří znají někoho, kdo zemřel na covid, se množí ještě víc než partyzáni po roce 1948...

"Tatínku, vy letos nejdete na výroční setkání vašeho partyzánského oddílu?"

"Ale kdepak, vždyť já tam nikoho z těch nových neznám..."

R. Langer 31.3.2021 13:08

Asi tak...

O. Uživatel 31.3.2021 10:49

Uživatel požádal o vymazání
L. Beneš 31.3.2021 10:59

Snaha o porozumění různým aspektům, které jsou s nemocí covid spojovány, není popíráním a zlehčováním závažnosti tohoto onemocnění. Jsme-li si toho vědomi, nemůže nám to bránit, abych nesledovali a (kriticky) posuzovali veškeré okolnosti, které vývoj a postup potírání této pandemie provázejí. O promyšlenosti postupů a opatření lze mít řadu pochybností a ti, kdo je přijímají, by se kritickými ohlasy, které se jistě opírají o racionální fakta, měli vážně zabývat a pružně je upravovat. Bohužel jsou někteří činitelé tvrdošíjně fanatickými prosazovateli i nesmyslných opatření ke škodě řady občanů včetně dětí a nakonec i ke škodě své, již utrpí jejich image v očích občanů.

J. Vlček 31.3.2021 12:34

Pane Beneši, souhlasím s vámi, že některá opatření se mohou jevit jako nesmyslná, ale při řadě neznámých, které covid skrývá, je také nesmyslným hazardem s životy lidí a s kapacitami zdravotních pracovníků, ve víře v celkové promoření, s ponecháním volného průběhu pandemie.

Boj s pandemií se tak stává spíše nástrojem v boji proti současné vládě a bojem o politické body pro nejrůznější politické prohnance, v čele s opozičními stranami, bez jakékoli odpovědnosti za své jednání.

L. Beneš 31.3.2021 16:58

Podle dosavadního průběhu pandemie v ČR lze mít za to, že v této zemi byla (jak výstižně napsali v jedněch novinách) nepřiznaně akceptována strategie celkového promoření. O přítomnosti politických aspektů v přístupu k pandemii nelze pochybovat, a to jak na straně opozice, která kvůli dosažení svých cílů atakuje vládu, tak i na straně vlády samotné. O tom svědčí i "viditelnost" premiéra v různých fázích vývoje nemocnosti. Dnes, kdy veřejnost je již značně traumatizována prodlužováním platnosti "opatření" (ať už si o nich myslíme cokoli), o premiérovi, na rozdíl od dřívějška, není téměř slyšet. Poslem špatných zpráv je téměř výlučně ministr zdravotnictví, který tak převzal roli hromosvodu pro nespokojenost veřejnosti. O to snáze bude možné ho ve vhodné chvíli nahradit někým jiným, tedy jako nadále nevhodného sea ho zbavit.

J. Gutvirth 31.3.2021 12:18

Má to cenu reagovat na úplné nesmysly na ranici diagnózy? Nakonec myslím, že by zněla "jen" porucha přizpůsobení.

M. Moravcová 31.3.2021 12:30

Promiňte, ale jak víte, že by neumřeli i bez covidu? Je to ode mně hulvátské? Asi ano, ale já jsem kvůli covidu (těch druhých) už půl roku neviděla nemocného bráchu, zavřeného v LDN, jeho život je velmi mizerný a osamělý, telefonovat odmítá, je apatický. I on, se svou strašnou diagnózou prodělal covid. Chytil ho kde? Ve zdravotnickém zařízení. Už dlouho nemůžu za svou kamarádkou po mrtvici. Telefon nezvládá, zavřená ve zdrav. zařízení. Bez možnosti návštěv, cvičení a procvičování mozku. Covid nemá a neměla. Přesto žije bez spojení se světem. Kurňa běžte už všichni s covidem do pldele. Smrt je snad lepší řešení.

R. Langer 31.3.2021 12:52

Máte naprostou pravdu. Ale to poseroutkům s kovidem na mozku nevysvětlíte... ;-€

K. Zelený 31.3.2021 10:18

Líbí se mi, jak na podporu svého tvrzení o strašící vládě provedl důkladnou rešerši strašících textů a strašení doložil mnoha články, shodou okolností svými nebo institutu svého imeni. Prostě pampresor. Vůbec se nenechal zmást tím, že v dezorientovaném tisku a jiných médiích se vyskytují zprávy a statistiky o tom, že se situace zhoršuje tehdy, když se zhoršuje a když se zlepšuje, objevují se statistiky a zprávy o zlepšování. Rovněž ten postřeh o radování se ze špatné domácí situace je skvělý, já, běžný smrtelník jako jsem já to např. vůbec nepostřehl, ovšem pampresorovu pronikavému všeodhalujícímu pohledu to neuniklo. A to utajování, že jsme ve skutečnosti dobří, to je taky odhalení non plus ultra. Tady by to chtělo trochu přitlačit a vzpomenout zlatých devadesátek, jak jsme za pampresorova vůdcovství byli nejen dobří ale ve všem, co se týče transformace a růstu a vůbec nejlepší (až to pak socani všechno podělali). Ale já pampresorovi věřím, on nám to, jako už mnohokrát v minulosti, nakonec všechno vysvětlí.

O. Uživatel 31.3.2021 10:22

Uživatel požádal o vymazání
K. Zelený 31.3.2021 10:37

Taky se obávám, že vám ani náhodou.

O. Uživatel 31.3.2021 10:51

Uživatel požádal o vymazání
K. Zelený 31.3.2021 11:02

Klidně, i to rozvedu: U tupína, který k osmnácti řádkám textu napíše, že to je blbost aniž by se sebeméně pokusil čemukoliv v tom textu seriózně oponovat neboť je veden pouhou tupou zavilostí vůči mé osobě mám vážné obavy, že stejně jako nepochopil samotný text, nepochopil by ani jakékoliv další dovysvětlování. Stačí vám to takhle?

O. Uživatel 31.3.2021 11:10

Uživatel požádal o vymazání
K. Zelený 31.3.2021 11:42

Kdo jinej by měl uznat, že máte pravdu než vy, to dá rozum.

Pampresor, tupín - to je součást slovní zásoby vzdělancovy, o tom vy nemůžete nic vědět.

O. Uživatel 31.3.2021 11:46

Uživatel požádal o vymazání
R. Langer 31.3.2021 12:06

On ten Zelený bezmozek stejně nepochopí, co mu chcete sdělit... ;-D

K. Zelený 31.3.2021 12:11

Tak že byste to zkusil vysvětlit vy abych to pochopil když to otazníčkovi nejde?

R. Langer 31.3.2021 12:14

Kde nic není, ani smrt nebere... ;-D

K. Zelený 31.3.2021 12:37

Takže neumíte, což se dalo čekat.

O. Uživatel 31.3.2021 12:35

Uživatel požádal o vymazání