19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Strach jménem ANO

Na českou politickou scénu doslova vtrhl nový hegemon. Hnutí ANO obdivuhodně navýšilo svůj volební zisk o 12 % oproti roku 2013, čímž je mezi stranami letos zvolenými do Poslanecké sněmovny největším skokanem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šurgot 14.11.2017 21:34

Neni vsechno zasluha Babise.

Afery, zminovane v clanku, v mnoha pripadech vznikly a dale zily "diky" masivnim a tolerovanym unikum z policejnich spisu, kdy jsme dostavali napriklad k dennimu cteni perlicky z odposlechu z zivych kauz... Krome odposlechu se dostavaly do medii i citace, nebo parafrazovane zaznamy, z jinych zivych spisu...

Je urcite zasluhou soucasneho vedeni Policie, jakkoliv bych nikdy nedal svuj hlas u voleb Chovancovi, ze se uz ven ze zivych spisu moc podrobnosti nedostava. Muze to ale byt i snaha o "ochranu" vlastnich kresel, co donutilo vrchnost zasahnout proti unikum.

A pak je taky otazkou, jak jsou vedeni redaktori deniku, vlastnenych Babisem. Co kdyz uz nemaji, taky z praktickych ochrannych duvodu, volnost v tajne komunikaci s policisty...

V. Klepetko 14.11.2017 23:15

Re: Neni vsechno zasluha Babise.

Nostalgie? :-)

L. Novák 14.11.2017 19:17

Lidi, viděl jsem v obchodě máslo za 36,60 Kč!

Ten pablb Sobotka i s celou jeho ČSSD a koalanty prověřili obchodníky a výrobce, ty to pak přimělo zastydět se nad výší marže a snížili ceny másla! :-D

Jo, včera to bylo máslo Laktos Praha, dnes zase dovoz z Polska. :-)

V. Kotas 14.11.2017 19:52

Re: Lidi, viděl jsem v obchodě máslo za 36,60 Kč!

V Kolíně v Kauflandu bylo už v pátek, dneska v K. Hoře, za tuto cenu, německý.

V. Kotas 14.11.2017 19:53

Re: Lidi, viděl jsem v obchodě máslo za 36,60 Kč!

Komu patří Laktos Praha ?

K. Novák 14.11.2017 17:13

Politika v posledních letech

byla u nás formována především duem Schwarzenberg-Kalousek. Ti mají vliv i teď, vpodstatě jim patří třeba ČT a další HDP, KDU ČSL je jejich klon, Bělobrádek jim zobe z ruky, i když nepřímo přes část katolické církve. Ovládali minulé vládní strany a jejich šéfy (Topolánka i Nečase) a podařilo se jim mít velký vliv i na neschopného Sobotku. "Kavárna" je rovněž pod (úplným) vlivem tohoto dua, které mělo ve vládě i jiné vlivové kanály (Dienstbier údajně pracoval pro Schwarzenberga už v 90. letech). Jediní dva vrcholní politici, na které vliv nemají, je Zeman a Babiš. Celá hysterie proti Zemanovi a Babišovi je dána tímto. Kalousek si jistě uvědomuje, že na rozdíl od neschopného Sobotky ho Babiš z ČT vypráská a zbaví ho i vlivu na ekonomiku a politiku. Navíc "kmotři" v pozadí ho už teď nepovažují za příliš užitečného a až se ujme Babiš předsednictví vládě, bude to Kalouskův konec. Fiala je vpodstatě jen Kalouskem ovlivňovaný tlučhuba podbízející se některým "kmotrům" v pozadí, samostatnou politiku dělat není schopný. Pokud bude takto pokračovat, přivede ODS do postavení marginální strany. ČSSD Sobotka rovněž pod Kalouskovým vlivem umrtvil a neprovede-li ČSSD personální obnovu, stane se marginální stranou také. Babiš a Zeman si nastolují agendu a pak ji řeší. Topolánkovi, Nečasovi i Sobotkovi ji do značné míry nastoloval Kalousek. Ani Zeman, ani Babiš nejsou žádné ideály. Jejich skutečná problematičnost je bohužel Schwarzenbergovkso-Kalouskovskou kavárnou zastírána.

M. Prokop 14.11.2017 17:26

Re: Politika v posledních letech

a Kalousek, pane, Kalousek, to je ďábel.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/rangers-plavci/balicek-karet-27236

:-P

V. Kotas 14.11.2017 19:57

Re: Politika v posledních letech

Ani Zeman, Ani Babiš nejsou žádné ideály, ale pořád lepší, než všichni ti jmenovaní.

B. Rameš 14.11.2017 14:40

Každopádně je stejně zajímavé,

jak ze sebe Babiš dokázal vyrobit kombinaci Jánošíka, Jana Husa a J.D. Rockefellera. Copak se asi pod těmi marketingovými maskami skrývá?

J. Ševčík 14.11.2017 15:00

Re: Každopádně je stejně zajímavé,

Copak se skryva? Je to tak tezke pochopit? samej tunel

V. Klepetko 14.11.2017 16:45

Re: Každopádně je stejně zajímavé,

Babiš - to je jen malý detail na olejomalbě současnosti, která tak trochu připomíná bubliny na plátnech Jirky Dokoupila.

Pravda se skrývá v detailech, říkával Jonathan Fletwood... a dá se to i obrátit - právě v detailech se skrývá pravda!

:-)))))))))

Z. Velínský 14.11.2017 13:34

To si autor opravdu myslí? Asi ANO :-(

Článek je neskutečně zhutnělý komplex všeho, co nás dostalo do stavu, v jakém teď jsme. Relativizace Babišových prohřešků (vlády ODS a ČSSD generovaly více afér, než ta poslední vláda ANO a ČSSD), změkčování drsné skutečnosti (ANO není strana, ale je to pouhé hnutí!, bez jasných pravidel; Babiš není pouhý sponzor a zakladatel hnutí ANO, ale je také jeho vlastník!, poněvadž si registroval značku ANO na své jméno) a důvěřivého připuštění, že drakonické zásahy do financí a ekonomiky fungují. Až to připomíná články z Rudého Práva, komunistického tisku, v roce 1980. Také plno úspěchů a zářných zítřků. Přitom ale se skutečnost nikoho neptala, čemu kdo chce věřit, ekonomika se propadala s tím, jak už nebylo co dále ždímat, a přes prezentované plány dohnat a předehnat západní svět se ta naše ekonomika nakonec zhroutila.

Nepodezírám autora, že věří tomu, co napsal. Já VÍM, že on je o tom přesvědčen! Tak, holt, musíme si to vyzkoušet znovu ...

V. Klepetko 14.11.2017 16:56

Re: To si autor opravdu myslí? Asi ANO :-(

Váš diskuzní příspěvek je ideální k vytvoření rekurentního vzorce :

V prvním kroku dosaďte celý Váš text bez prvních dvou slov za nový začátek:

"Tento diskuzní příspěvek je" ... ... ...

Potom celý proces opakujte ad infinum, a postupně se tak v textu začne objevovat pravda, kterou jste nám ale sdělit nezamýšlel :-)))))))

M. Varadinková 14.11.2017 12:29

Semletí silnějším partnerem?

Zaujala mne poslední věta o "strachu ze semletí silnějším partnerem". Podle mne ten strach je zcela iracionální, či dokonce jen předstíraný, aby zakryl nevíru ve svou vlastní schopnost převzít vládní zodpovědnost.

Ve vládě, kde tím silnějším partnerem byla ODS, byla přece kupodivu semleta právě ODS! Taktéž ČSSD byla přece sama tím silnějším partnerem v dosavadní vládě a přesto byla nakonec voliči vypráskána ona a ne Babiš. Opravdu ji "semlel" Babiš, nebo se semlela sama?

Ve skutečnosti to, co semlelo jak předtím ODS, tak nyní ČSSD, bylo laškování těchto stran s pravdoláskařstvím. Bylo to Topolánkovo "rozkračování se", jeho ustupování Bursíkovi, Schwarzenbergovi a Kalouskovi. Bylo to okaté vykašlání se na tradiční voliče ODS a naplivání jim do tváře prosazením Lisabonské smlouvy. Ani slabý Nečas pak na tom obrazu ODS nedokázal nic změnit a jeho sesazení policejním pučem bylo už jen doražení beztak polomrtvé ODS.

V Topolánkových stopách se vydala pod Sobotkovým vedením i ČSSD. Sobotka se rovněž vykašlal na své tradiční voliče a místo toho kolaboroval s pravdoláskaři. Za silné podpory pravdoláskařských médií z vedení ČSSD vypráskal všechny stoupence Zemana (tzv. "lánské pučisty"). Do vlády vzal silně neoblíbeného Dienstbiera, kterého sice posléze byl nucen vyhodit, ale škoda v očích voličů již byla napáchána. Pak za mohutné podpory pravdoláskařských médií a účelové kriminalizace vypráskal z vlády Babiše, přičemž Sobotka sám se navíc znemožnil svým kotrmelcem s demisí-nedemisí. Stavět to tedy tak, že "ČSSD byla semleta Babišem" je naprostý nesmysl.

Pro obě padlé kdysi velké strany, ODS i ČSSD, bylo také charakteristické jejich distancování se od "otců zakladatelů" Klause a Zemana (Zeman sice není přímo zakladatel ČSSD, ale on to byl, kdo z malé pidistrany udělal stranu velkou) a jejich permanentní okopávání. I v tom si okopávači notovali s pravdoláskařským mediálním mainstreamem, zatímco voliči to viděli jinak.

M. Varadinková 14.11.2017 12:29

Re: Semletí silnějším partnerem?

Prostě dokud si ODS a ČSSD neuvědomí, že mají hájit zájmy svých voličů a ne lézt do zadku pražské kavárně, dotud se jim jejich bývalí voliči nevrátí. I ten současný iracionální "strach z Babiše" není ničím jiným, než právě lezením do zadku pražské kavárně. Kdyby totiž ODS měla jako svůj hlavní úkol prosazení programu a měla na to "koule", tak by s Babišem do té vlády šla a maximum ze svého programu tam prosadila, bez ohledu na to, že pražská kavárna bude na ni ječet a moralizovat.

A. Nový 14.11.2017 12:38

Re: Semletí silnějším partnerem?

Pokud si Madam Varadinková neuvědomíte, že jste hloupá, tak tu budete stále dokola sepisovat spisky podobné spiskům páně Batistovým, ve kterých dotyčný pisálek doporučuje omývat přirození vlažnou vodou. Možná by vám to omývání pomohlo. Možná.

F. Kusák 14.11.2017 12:46

Re: Semletí silnějším partnerem?

Svou poznámku o hlouposti si odpusťte. Je vysoce pravděpodobné, že nejste schopen smysluplně argumentovat, tak urážíte. Jak typické pro všechny diskuze.

J. Ševčík 14.11.2017 13:47

Re: Semletí silnějším partnerem?

Pane F. Kusák

Proc jste nenapsal te pani Varadinkove ze je sprosta a urazi? Ale to je u vas typicke Nekdo muze byt sprosty a nekdo ne ze?

M. Varadinková 14.11.2017 13:56

Re: Semletí silnějším partnerem?

Kde jsem já sprostá a urážím? Já jsem napsala čistě věcný příspěvek, kde nebylo nic o žádném Novém ani o žádném Ševčíkovi.

Urážet mne začal Nový, který krom osobního ataku nic do diskuse nepřinesl. Podobně jako Vy.

J. Ševčík 14.11.2017 14:53

Re: Semletí silnějším partnerem?

Toto neni urazka moudra zeno?

Jako dokonalý hlupák

M. Varadinková 14.11.2017 16:33

Re: Semletí silnějším partnerem?

A na co jsem reagovala, to jste nečetl, chytráku? Já jsem si rozhodně nezačala! A Nový se jako hlupák opravdu projevuje, protože nikdy se nezmůže na věcný příspěvek, vždycky jen uráží a okopává. Hlavně když máte důvod se ho zastávat!

M. Varadinková 14.11.2017 12:46

Re: Semletí silnějším partnerem?

Jako dokonalý hlupák, neschopný vyplodit nějakou vlastní myšlenku, jste se ovšem právě předvedl Vy:-)))))

A. Nový 14.11.2017 12:59

Re: Semletí silnějším partnerem?

Nejlepší jsou rady politickým stranám co mají dělat od jakési domovnice ze Slušovic.

M. Varadinková 14.11.2017 13:46

Re: Semletí silnějším partnerem?

Zato Vy jste takový chudák, že se nezmůžete ani na ty rady, ani na žádnou vlastní myšlenku. Tak aspoň okopáváte pořád dokola jako gramodeska. I ten nejprimitivněji naprogramovaný robot je proti Vám génius.

A. Nový 14.11.2017 14:40

A jé, geniální domovnice naprogramovaná TNS. :-))

Vaše geniální myšlééénky jsou opravdu výživné. Něco jako kuře stokrát jinak.

J. Ševčík 14.11.2017 14:55

Re: A jé, geniální domovnice naprogramovaná TNS. :-))

:):):):)

V. Klepetko 14.11.2017 16:33

Re: Semletí silnějším partnerem?

Zajímavá diskuze... Je pozoruhodné , že se někteří diskutéři snaží zamaskovat svou alternativní inteligenci tím, že nevyjadřují vůbec žádné myšlenky. Buďte ráda - možná že je to vůči nám všem vlastně ohleduplné :-)))

Také mě nic chytrého právě teď nenapadá, takže jen poznamenám, že dohadovat se o tom kdo je a kdo není naivní blb je úplně zbytečné.

Nefalšovaný blb se totiž pozná s naprostou jistotou - má v úmyslu volit Mirka Topolánka:-)))))))))))))))))

A. Nový 14.11.2017 17:01

:-)))

Tak to jsem sám zvědav, kolik se těch blbů najde. :-)) Myslím že hodně.

M. Těhanová 14.11.2017 12:36

Re: Semletí silnějším partnerem?

No, řekla bych, že na ODS se provinil hlavně Klaus tím, jak nebyl schopný akceptovat Topolánka a dělal všechno proti němu. Bylo to podobné tomu, co dělal Havel Klausovi. Holt, ani jeden nedokázal svého nástupce tolerovat.

M. Varadinková 14.11.2017 12:42

Re: Semletí silnějším partnerem?

Tak Vám to nasvítila pravdoláskařská média. Ve skutečnosti to ale byl Topolánek, kdo vedl ODS do propasti a Klaus ho za to plným právem kritizoval. A dle mého názoru ho kritizoval mnohem zdrženlivěji, než by bývalo bylo záhodno!