21.10.2019 | Svátek má Brigita


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svarda 18.9.2019 5:36

;-)Četli jsme charakteristiku pana profesora Fialy z newODS a k tomu jen jeho schopnost dokázat svými projevy uspat plný Václavák ve stoje. To sedí.

R. Fuld 9.8.2019 12:04

Babiš je jednooký král mezi slepými

Babiš je jako lakmusový papírek. Pokud tradiční loupeživí "politici" zrudnou vztekem a nenávistí při vyslovení jeho jména, vím, že to je Andrej ten správný politik, kterého je třeba volit. Nic dalšího není třeba. Tradiční loupeživí "politici" jsou dokonalý indikátor. A čím více na něj budou tradiční loupežníci nadávat, ačkoliv se zemi a lidem daří stále lépe a lépe, tím více voličů prozře a začne Andreje volit. A naopak. Jakmile tradiční loupežníci ustanou v jejich antiBabiš kampani, bude to indikace, že se jim podařilo s Andrejem upéct něco nekalého, a je třeba hledat alternativu k Andrejovi.

L. Novák 9.8.2019 22:38

Re: Babiš je jednooký král mezi slepými

Stejně blbé zdůvodnění, jako ty vaše komunistické žvásty o ekonomice.

P. Szirotný 8.8.2019 21:28

"Věština voličů nestuduje programy,

ale slyší na prebendy", pše zde jeden z diskutujících. S první částí věty bych i souhlasil, jen bych ji poopravil - volební programy nečte téměř nikdo. A proč by taky měl ? Napsat volební program zvládne kdejaký člověk, který má trošku rozhled a ovládá sloh, při lahvince vína za večer. Ale má to něco společného s realitou ? A měly volební programy v posledních 20 letech něco společného s následnou realitou ? Vždy se objeví "objektivní" překážky proč sliby splnit nešlo. Anebo koaliční partner, který nám to celé zkazil.

S druhou polovinou věty "slyší na prebendy" však hrubě nesouhlasím. Nikdo ještě nenasliboval tolik co ČSSD. A nikdo ještě tolik peněz "nerozházel" na prebendách jako oranžáda. A výsledek ? 7,5% v preferencích.

J. Krásenský 8.8.2019 18:44

Antibabiš...

Babiš je hovado a nevolil jsem ho. Zhruba dvacet pět let se neztotožňuji zcela s žádnou vládou. Nejdříve mne to mrzelo, ale naučil jsem se být vděčný za věci příznivé a příliš se nevzrušovat ve věcech mi odporných. Před Babišem jsem varoval dříve než se stal ministrem financí - kdo má chuť může si to dohledat. "Výzvy" jsem viděl dvě zásadní - (1) kolosální střet zájmů a (2) že bude úspěšný. (Kdo má chuť může si najít, že tenkrát president Zeman dlouho otálel s jeho jmenováním.) Můžeme se dohadovat proč (konjunktura, vlastní media), ale na výsledku to moc nemění. Babiš nedělá ani pravicovou ani levicovou ani liberální ani konzervativní politiku. Možná odkoukal bezalternativní styl politiky andělky merkel (proto AFD - alternativa pro německo). Naprostá beztvarost. Těžko je pro burešovu opozici hledat programové protiklady. Tak antibabiš, proto Čapí hnízdo, agent stb, únos syna. Ano, babiš je hovado, ale co si počít, jestliže mnoho lidí pod článkem (http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/spolecnost-jak-je-to-s-drahym-bydlenim.A190806_220447_p_spolecnost_wag) neuznává etický rozměr podnikání (a zároveń jsou anibureš). Jediné, na čem můžete stavět program anibabiš, je etika, morálka, ale chce se vám do toho?

J. Krásenský 8.8.2019 18:53

Antibabiš...

Výzvou je sebereflexe a bourání ikon. Abyste byli věrohodní, nesmíte se zastavit před hříchy minulosti i když nemusejí být vaše. Padni komu padni. Na poklescích v minulosti bureš vystavěl svou kampaň. A to není jen bakala, ale i nepotrestaní defraudanti pithart a rychetský, restituce a privatizace schwarzenbergera, fond Z z archivů STB založené Sachrem a Havlem, Havlovi restituce i sliby o "prezidentování" do prvních svobodných voleb. Máte k tomu odvahu? Jestli ne, nezvítězíte a budeme se brodit v bahnu minulosti dál. A dál nás budou vodit jen jiní burešové.

M. Mikulec 9.8.2019 6:54

Re: Antibabiš...

Mne vždycky dojme, jak proti Babisovi nejvíc jeci havloidi, kterým nevadilo,ze Havel dělal s StB ksefty ve velkém, hájil je u soudu, až ho Petr Cibulka musel okriknout, a na to se zapomene....kdesevzal tusevzal Babiš? Ale kdepak. Na to bylo zaděláno převzetím moci v listopadu 89.

P. Pavel 9.8.2019 9:30

Přiznej se, kde jsi měl ten prst, ze kterýho sis tu srágoru vycucal.

L. Novák 8.8.2019 16:39

Babiše je samozřejmě nutné sesadit z trůnu

na němž sedí jako parazit a přihrává kšefty svým kamarádíčkům i vlastní rodině. Bez toho nelze v Česku cokoli rozumně plánovat v příštích letech.

I. Břízová 8.8.2019 17:19

Re: Babiše je samozřejmě nutné sesadit z trůnu

Tak ještě prozraďte jak a můžete kandidovat

M. Prokop 8.8.2019 17:28

Re: Babiše je samozřejmě nutné sesadit z trůnu

Nevolit ho. Jak jednoduché!

V. Čermák 8.8.2019 17:49

Re: Babiše je samozřejmě nutné sesadit z trůnu

Souhlas

L. Severa 8.8.2019 14:21

Stále to stejné.

Babiš přišel v době kdy se státu mimořádně daří. Má z čeho rozdávat, a také to dělá, takže má stále kolem těch 30% voličů. Většina voličů nestuduje programy stran, ale slyší na prebendy. Takže myšlenka aby nějaká strana přišla s novým zajímavým programem a tím Babiše porazila je, podle mého názoru, naivní. Asi až přijdou zlé časy, ačkoliv dluh se dá z těch 40 miliard také zvýšit.

R. Langer 8.8.2019 14:48

Re: Stále to stejné.

"Takže myšlenka aby nějaká strana přišla s novým zajímavým programem a tím Babiše porazila je, podle mého názoru, naivní."

A ještě blbější myšlenkou je program s obsahem "porazíme Babiše". Přesto na tom spousta stran, včetně ODS staví. Výsledek uvidíme.

M. Prokop 8.8.2019 15:48

Re: Stále to stejné.

Domníváte se, že programem "je třeba víc šetřit a nerozdávat na 3,14čoviny, omezovat administrativu a zásahy státu" je možno vyhrát volby v době, kdy ještě je z čeho rozdávat (i když už dost těsně)?

Š. Svobodova 8.8.2019 17:00

Re: Stále to stejné.

S jistou úpravou a za jistých podmínek se domnívám že ano. Vynechala bych slovo šetřit. Heslo "Konec 3,14 čovin" by se mohlo líbit:-)

A hlavně by ho musel razit uvěřitelný leader.

M. Prokop 8.8.2019 17:29

Re: Stále to stejné.

Leader bohužel není, ale to není neobvyklé. Britanie měla po Churchillovi taky až Thatcherku.

V. Čermák 8.8.2019 18:02

Re: Stále to stejné.

V pořádku, čekejte ....

V. Čermák 8.8.2019 14:57

Re: Stále to stejné.

Tak to úplně není. Babiš přišel ještě před tím, ale hlavně po té Truchlivé vládě Nečaso-Kalouskově, kdy ti 2 výtečníci tak vystrašili nejen obyčejné Voliče, ale hlavně Investory. Babiš jako Sobotkův ministr financí udělal pořádek v daních, začal je konečně vybírat a navíc kritizoval plýtvání a tunelování na ministerstvech, přinesl do rozpočtu Peníze. Ale hlavně : Vrátil Investorům optimismus, takže vytáhli ze šuplíků ty k ledu uložené projekty a rozjeli zabržděný růst. Sám Babiš řekl, že "Odšpuntoval" ekonomiku. Tak se proti němu rozjelo tažení Politických stran, těch starých dinosaurů, které trvá dodnes. Ano, bude těžké proti němu vymyslet dobrý program, protože on je velice schopný a rychle realizuje vše dobré, co realizovat lze. Stávající Politické strany bohužel spoustu možného dobrého promrhaly tím, že to nezrealizovaly, když mohly, že o tom jenom dlouze Mluvily. A lidi si toho všimli....

M. Prokop 8.8.2019 15:48

Re: Stále to stejné.

O Karkulce taky umíte, toši?

V. Čermák 8.8.2019 17:51

Re: Stále to stejné.

K věci Nic, v šišce Hic...

P. Pavel 8.8.2019 18:06

Re: Stále to stejné.

Tak zkus místo burešovy prdeIe vrazit svou palici do mrazáku. Třeba ti to pomůže.

L. Novák 8.8.2019 16:34

Re: Stále to stejné.

Blb"toš" zase mele ty své babišovsko-bolševické kraviny. :-P

V. Čermák 8.8.2019 17:52

Re: Stále to stejné.

Čuníku, už jste si dneska zaryl v hnojišti?

P. Pavel 8.8.2019 18:23

Re: Stále to stejné.

To, že tys byl vystrašený, že přijdeš o dávky opravdu ale opravdu neznamená, že byl vystrašený i někdo jiný. Bureš udělal kulové, v daních leda větší bordel. Viz nesmyslné zavedení třetí sazby DPH. Jediné co rozjel byla úroda konkurenčního zemědělce nebo další tunely do českého rozpočtu, jako by mu to, co si nakrad za doby zlodějské ovarovy vlády, nestačilo. Místním ekonomickým analfabetům ze slevových front v Kauflandu nakukal, že světová konjunktura a na ní závislý český ekonomický cyklus je jeho zásluha. Nic nemůže být směšnějšího, tedy pro každého s alespoň průměrnou inteligencí. Nasliboval hory doly ale nesplnil nic. Ovšem místním vyIízancům jeho primitivní žvásty a zlodějiny stačí.

T. Kočí 8.8.2019 13:46

Poradtecduta hlavo.

V. Novák 8.8.2019 13:19

Stop Babiš je jediný program blokovaných demokratů.

Navíc přiznaně jediný program.

J. Kombercová 8.8.2019 13:43

Re: Stop Babiš je jediný program blokovaných demokratů.

Ano. Místo aby propagovaly (strany) nějaký kvalitní program, který by se líbil voličům, mají strašáka Babiše. Už mě štvou. Uvažovala jsem o volbě ODS, ale s tímhle? To teda nevím... nemám koho volit.

P. Pavel 8.8.2019 14:08

Jak "s tímhle"? ODS má na rozdíl od burešových podržtašek standardní program, se kterým může volič pracovat. Bureš jako sektářský guru se na rozdíl od normálních stran omezil na jakýsi spací blábol. To i program schůze klubu důchodců má větší kvalitu.

M. Mikulec 8.8.2019 14:31

Re:

Vy to musíte vědět, dědo.