1.12.2021 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLITIKA: Stavební zákon, nebo život

Proti návrhu ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové se jednoznačně postavilo ministerstvo vnitra a městské samosprávy, námitky má ministerstvo kultury a hasiči, protestují ochránci životního prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Stehlik 16.1.2020 16:27

Kamarád se vrátil z ameriky a jen čuměl. Pak mě dohledal statistiku a na stejný počet obyvatel jako máme my tam vydají cca 0,5mio povolení ročně . U nás to je okolo 80 tis.

A jak mě řekl , stojí za tím motivace obcí po penězích . Zjednodušeně řečeno v americe žijí obce z daní z nemovitostí. Ve volbách lidé v principu hlasují pro nízkou daň a tedy jediné jak zvýšit příjem obce je rozšířit majetek plátcu novou výstavbou . Proto tam mají tak velké domy a velký převis nabídky. Naproti tomu uživatelé jsou tlačeni zbavit se zbytečného majetku (nebudu platit za to co nevyužívám) . Výsledkem je velká nabídka a konkurence prodávajících a pronajímatelu.

Zároveň mužete mít nízkou daň z obratu .Logicky tak levně postavíte narozdíl od nás kde z DPH jde značná část obcím . Perlička je u nás daň z převodu . Ta nejen že zvyšuje cenu prodávjících nemovitostí , ale efektivně brání stěhování. :-(

Prostě amerika má v hubě nejen svobodu a nezávislost , ale hlevním znakem je konkurence a tomu uzpusobuje podmínky . Leda tak zajistíte slušnou životní uroveň té chudší části obyvatel , kteří pak tolerují ty extrémě bohaté.