14.10.2019 | Svátek má AgátaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Stát, záludný nepřítelŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 24.11.2016 21:44, přehled diskusí

je přece třeba nějak:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.11.2016 21:44

zaměstnat a uživit "vzdělance" chrlené našimi humanitními fakultami! Dáme jim razítko a budou kontrolovat "plnění povinností" které nám dobrotivý stát předepisuje abychom nedošli úhony! Stát o nás , nevděčníky, pečuje! A je dokonce tak starostlivý, že k vyhazování peněz nepotřebuje žádné rozbory co bylo v minulosti špatně a proč je to třeba měnit. Tak se neustále povinně zvyšuje bezpečnost automobilů, zpřísňují dopravní předpisy, hygienické normy, veterinární normy... Na všechno úředník a "expert" myslí! Prý to stojí za to "i kdyby to mělo zachránit jediný lidský život". V tom případě mám radu - vezměte vládní speciál, pošlete jej do Ugandy, naložte nějakého polomrtvého dědka co se tam válí na ulici, přivezte ho do Motola a hurá! Zachránili jste jeden lidský život! pro veliký úspěch to můžete opakovat dokud zdejším daňovým poplatníkům nedojdou peníze a trpělivost.

Ale většině to vyhovuje!:
Autor: V. Povolný Datum: 24.11.2016 15:42

Většina lidí volí politické strany, které jim zajistí ne svobodu a volnost podnikání (u toho se musí moc přemýšlet), ale takové, které se o ně "postarají" a všechno za ně vyřeší.

No a stát řízený takovou politickou stranou pochopiteně nemá zájem o samostatně přemýšlející a jednající občany (takoví se špatně ovládají), ale o lidi, kteří za daně a poplatky "nakoupí" od státu služby a pak už neotravují a hlavně stejnou stranu příště zase zvolí.

Velmi autorovi fandím:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.11.2016 14:20

v tom zamyšlení se nad příčinami onoho neutěšeného stavu věcí veřejných. Jenom ho upřímně prosím: nic o tom nikam nepište!

Ale lide, ve sve demokraticke vetsine:
Autor: V. Vaclavik Datum: 24.11.2016 13:52

to tak chteji. Ti sami, kteri vidi tu nesmyslnost veci verejnych jako vy, kdyz se jich zeptate, tak vam reknou, ze spolecnost musi vsechno regulovat, ze prece neni mozne, aby si kazdy delal co by chtel, kam bychom tak prisli...

Zakladni premisa naseho lidu, jeho nahledu na spolublizni obcany je (a nejen naseho lidu), ze vsichni jsou hajzlici jen koukajici jak jine prevezt, podvest, vysat, splhat nahoru po mrtvolach kdyz potreba... Takova pakaz, kdyz nad ni nebudete stat s bicem regulaci a postihu za jejich neplneni, muze jen naprosto zvlcet.

Cely trik se toci jako na obrtliku na tom, ze nikdo takto nevidi sve blizke, se kterymi je v primem kontaktu, aby je takto pausalizoval, ale kdyz jde o to, jak ma byt spolecnost usporadana, je toto nahled prakticky kazdeho naseho cloveka.

Re: Ale lide, ve sve demokraticke vetsine:
Autor: V. Vaclavik Datum: 24.11.2016 15:41

Svatou pravdu napriklad di p. Hlosta, kdyz nize napsal: "nelze jen tak se postavit se zahradním grilem u vody, kde je hodně lidí a grilovat pro ně vuřty. Konkurencí počínaje, magistrátem pokračujíc, Hygienou konče, vrhnou se na vás jako vosy a jdete do týdne ke dnu! "

K tomu muzu jen rici toto - lide i v dospelosti chteji nade vse byt chraneni pred opravdovym svetem, presne jako male deti v peci rodicu chteji zit v rodicovske pecovatelske spolecnosti, od kolebky az do hrobu. Odtud to volani po vsech tech regulacich vseho, co se hybe, s cim muzou prijit do styku.

Kdyz tu nekdy volam po spolecnosti dospelych lidi, tedy bez takoveto az do hrobu prodlouzene detske pece, ve ktere by si pan Hlosta mohl s klidnou mysli postavit ten gril nekde u vody... tak se ozvou jen lide s obavami pred velkymi zraloky v tom nasem spolecnem, tedy spolecenskem rybniku a vubec nikdo v tom nevidi taky sanci pro sebe, tedy tu druhou stranu mince. Pritom jako vsechno, i toto je jako sekera se dvema ostrimi - na jednu stranu by ty velke ryby mohly rejdit jak libo, ale my male ryby bychom si mohli treba postavit ten gril nekde u vody a treba i ukazat dlouhy nos tem velkym zralokum, jejich nabidkam jit pracovat k nim.

A volam tu nejen po takoveto volnosti postavit si nekam ten gril bez jakekoli buzerace ze strany uradu (zadne bumazky, zadne podminky, az na ty objektivne kriminalni, ktere ale jsou samozrejme uplne vzdy), ale i po volnosti ponechat si utrzene penize ve vlastni kapse a tim by to koncilo - zadna dan z takovehoto lidoveho podnikani, treba az i na nejakou vyssi uroven.

Navic tu obcas nanesu i takovou heretickou vec, jako pevnou menu, ktera by mohla zustat treba papirova jako ted, ale ty papirky by se netiskly na povel nejakeho statniho urednika, necililo by se na zadnou inflaci, proste se mena vubec nenafukovala, bylo by to nezakonne, trestne, stejne jako je trestne pancovani vina a vsechny takove podvody na lidech, zakaznicich tech dnesnich centralnich banksteru. Ty penize utrzene z

Re: Ale lide, ve sve demokraticke vetsine:
Autor: V. Vaclavik Datum: 24.11.2016 15:45

... Ty penize utrzene z toho grilovani vurtu nekde u vody by v kapse neztracely hodnotu, ale naopak, casem by ji i nabyvaly, podle toho, jak be se zvysovala produktivita cele spolecnosti, protoze na to vemte jed, ze by nezustalo jen u nejakeho grilovani u vody, ale ze by to rceni o zlatych ceskych rucickach zase casem nabylo svuj nekdejsi vyznam.

Ale cesky clovek se na takovyto dospely zivot radsi jen diva v dobrodruznych filmech, popripade si pichne dozu adrenalinu pri nejakem sportu, ale do praktickeho zivota si jej nepusti, no sir... Nejaci jiraskovsti sedlaci s temi jejich grunty a povestnou vesnickou hrdosti a cestnosti, o tom se nasinci ani nesni. Drive to sice byvalo hodne spatne, ale takova ta zakladni svoboda tenkrat byla i tak nesrovnatelne vetsi nez dnes. Odtud ty bajky o hrdosti, o cti az na pesti, na zivot a smrt, kdyz zapotrebi... na neco takoveho my uz jsme naprosto zparchanteli a divame se na to jen ve filmech, nebo o tom cteme v knizkach, ktere ale jsou pro nas tak nerealne, jako zivot na nejake jine planete.

Komunální politika je náročná, :
Autor: D. Polanský Datum: 24.11.2016 13:20

vyčerpávající, každodenně konfliktní, ne dobře placená, proto také všichni chtějí do politiky vysoké. Svět dolu je zcela jiný než tam nahoře. Proto také odcizenost občanů vůči státu, tedy vůči obrovskému státnímu aparátu.

Hlavní úlohy státu dle citátů moudrých.:
Autor: B. Lukáš Datum: 24.11.2016 12:42

Spisovatel Josef Holeček :

"Dobře uspořádaná společnost užší nebo širší, rodina jako stát, musí mít v sobě charaktery. Ony jsou pilíři podporující její budovu, jsou svorami, držícími ji pohromadě, aby se nerozložila a nerozpadla. Společnost bez charakterů hnije, společnost na charaktery bohatá prospívá, zdárně se rozvijí a rozkvétá...."

Sv. Augustin:

"Když se ze státu odstraní spravedlnost, co jiného je potom stát než společnost na páchání zločinů ve velkém"

A začalo to již za bolševika,:
Autor: M. Malovec Datum: 24.11.2016 9:22

kdy se začaly natírat rohy i historických budov černožlutými pruhy a žlutě první a poslední schod, aby náhodou občan nezapomněl zvednout nohu a nerozbil si držku. Jsme prostě nesvéprávní, protože lezeme na namrzlé chodníky a lámeme si hnáty.

Re: A začalo to již za bolševika,:
Autor: M. Malovec Datum: 24.11.2016 9:22

A ještě se svou blbostí chlubíme v televizi.

Re: A začalo to již za bolševika,:
Autor: J. Fridrich Datum: 24.11.2016 9:38

Ze světa odchází ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM, smysl pro vnímání REALITY, znalost a poučení z Historie - a přichází IRACIONALITA. Velký podíl na tom má nadprodukce levicových " intelektuálů " z universit a vysokých škol Západních zemí..

Přibývá lidí kteří věří zcela přihlouplým konspirativním teoriím, čtenářů Blesku, sledovačů primitivních seriálů a stupidních reklam v televizi, odmítačů očkování svých dětí a naopak příznivců rodit děti v obýváku a pod.....

Máme u nás i ve světě lidi, kteří věří všemu co " objeví " na NETU např. Američané nebyli v r. 1969 na Měsíci, WTC si odpálili atomovou pumou sami( napsal jeden Ruský akademik )? Pak musíte věřit i na Babu-Jagu, Smolíčka-Pacholíčka a že děti nosí čáp a vrána.

Re: A začalo to již za bolševika,:
Autor: J. Lepka Datum: 24.11.2016 11:34

Připomněl jste mi návštěvu inspektora bezpečnosti práce v divadle, někdy v polovině osmdesátých let. Striktně vyžadoval černožlutý klandr na forbíně nad orchestřištěm a věru mu nikterak nevadilo, že to poněkud naruší vyznění celého představení. Tento blud se mu nakonec podařilo vyvrátit, ovšem odsoudil úzké schodiště z orchestřiště a požadoval ho rozšířit a vůbec mu nevadilo, že je sevřené nosnými zdmi a to již skoro sto let a potrestal pokutou rakouskouherského projektanta v podobě správy budov.

A aby se smyčka uzavřela, zrovna včera mi dcera popisovala, jak si ustlala na schodech, které jsou sice pod střechou, ale vystaveny působení mlhy, co si tu beztrestně řádila uplynulý týden. Schody jsou sice opatřeny zdrsnělým povrchem, ale varovný žlutý pruh ne a nikdo té vodě proradné nezakázal tam zkondenzovat. Takže se opět nepodařilo poručit dešti, větru, ale to je jistě jen přechodné a EU to jistě brzy napraví nějakým vhodným způsobem, našimi politiky bryskně implementovaným.

Podobným vývojem názorů na "náš" stát jsme prošli mnozí.:
Autor: A. Alda Datum: 24.11.2016 9:05

Stát se skutečně stal naším nepřítelem. I když není totalitní, utlačuje nás čím dál víc.

Například to školství - jedním z HLAVNÍCH důvodů, proč lidé chtěli pád komunistické moci, byly podmínky školního vzdělávání jejich dětí. To, že díte muselo nastoupit do školy podle svého bydliště a změna byla prakticky nemožná bez přestěhování rodiny. Proto také hned po listopadu byla zavedena volba rodičů (samozřejmě s ohledem na kapacitní možnosti školy). A teď nám ministryně Valachová ty povinné obvody zase vrací, a to dokonce už na úrovni mateřské školy. Šílené.

Jste nějaký slabčák nebo co. Musíte brát lidský svět takový:
Autor: K. Janyška Datum: 24.11.2016 9:01

jaký je. Do politiky se chodí tvrdě pracovat, ne se tam válet... Dzp.

Svoboda v Česku? Vocaď pocaď . Klientelismus!:
Autor: P. Hlosta Datum: 24.11.2016 8:13

Když chcete otevřít prodejnu, musíte splňovat určité hygienické předpisy, krom jiného. Zajděte si na nejbližší ouřad Hygieny a zeptejte se, jak má být vybavena ta vaše prodejna, abyste nebyl sankcionován, až ji otevřete a aby vám ji Hygiena vůbec povolila. Kdo si myslí, že to je logický krok, ten je na těžkém omylu. Dozvíte se totiž od pracovníka Hygieny, že je to vaše a jen vaše starost, oni že to přijdou akorát zkontrolovat, jestli je vše, jak má být a následky vaších chyb pak poznáte.

Pochopitelně když pustíte chlup, je vám pomoženo radou. No a chlupy se pouštět u nás musí stále a všude. Není to sice stav jako na Ukrajině, ale to je slabá útěcha. Jak šel čas, po Sametu postupně vznikl v naší zemičce klientelismus. Zní to podobně jako socialismus, ale je to jiné, leč pro státní zaměstnance ze socialismu důvěrně známé co do korupčních metod. Takže se nám to zaběhlo a rozhodně se to samo nezruší.

To, co popisuje autor jako postupné znechucování se, to pojmenoval Havel jako blbou náladu. Ta bude setrvalá, pokud klientelismus bude dál vládnout. I přes ten klientelismus se přeci jen povedlo hodně a není možné tvrdit, že blahobyt občanů nevzrostl, vše je však relativní, stejně tak blahobyt. Myslím jsem blahobytný dle svých možností. Do smrti nezapomenu, jak jsem se snažil poctivě podnikat a naštěstí jsem toho do roka úspěšně nechal. Jinak bych už byl pod drnem, tak to bylo o nervy! Co všechno já tehdy o předpisech a vyhláškách i zákonech vůbec netušil....! Třeba ani to, že nelze jen tak se postavit se zahradním grilem u vody, kde je hodně lidí a grilovat pro ně vuřty. Konkurencí počínaje, magistrátem pokračujíc, Hygienou konče, vrhnou se na vás jako vosy a jdete do týdne ke dnu!

;-))

doporučuji ke shlédnutí:
Autor: M. Hatlák Datum: 24.11.2016 7:48

https://www.youtube.com/watch?v=ON0saiCgFok

Re: doporučuji ke shlédnutí:
Autor: P. Hlosta Datum: 24.11.2016 8:39

Bože! Kdo by řek, že to bude i současnost. ;-)))

Řekněme to takhle : stát = konkrétní politici, úředníci :
Autor: Šofér 51 Datum: 24.11.2016 3:54

státu, odshora dolů a naopak. Hlídající si své místa, zaměstnání, vymýšlením všeho možného i nesmyslného, jen aby zdůvodnili svoji potřebnost. Když k tomu přidáme občas i závist, je vymalováno. A společnost jim to zatím umožňuje svou mlčenlivostí. Proto ani v médiích, moc neuvidíte, neuslyšíte, jak se dovedou bránit stávkami ve Francii, Německu, i jinde, ve spolupráci i s odbory jednotlivých oborů.

Řekl bych-:
Autor: K. Krejčů Datum: 24.11.2016 2:29

no nevím - 1000 m2 - to je pozemek rozměru 30 x 30 m - co byste chtěli koupit menšího? Záhon? Ale jinak souhlasím - buzerace stále novými předpisy a nestabilita právního prostředí nás ničí. Já to řeším tak, že žiju - i pracuju - stále stejně - komín si testovat nenechávám, energetický štítek nemám. Ale zimní gumy používám - v zimě jsou přece jenom lepší. A měl jsem je, i když to nebylo povinné. Říká se tomu "průzkum bojem". Většina úředníků má pochopení - je to totiž ničí také.

Re: Řekl bych-:
Autor: J. Lepka Datum: 24.11.2016 11:37

Většina úředníků má pochopení jen do té doby, než zjistí, že je snadnější fingovat činnost vaším pokutováním.